Skorašnje poruke

Stranice: 1 2 3 ... 10
1
Muzička takmičenja i šou programi / Odg: Tvoje lice zvuči poznato
« Poslednja poruka stres92 poslato danas u 03:53:04 »
mirCo podseti me kad sam ono rekao da će biti Stevan...  8)
2
Muzička takmičenja i šou programi / Odg: Tvoje lice zvuči poznato
« Poslednja poruka Anhel poslato danas u 01:10:29 »
Mira Škorić i Stevan Anđelković su potvrđeni takmičari 4. TLZP-a  ;(:); Inače, već je bila prva proba  :G)
4
Forum Song Contest / Odg: 159. FSC - Woman's World
« Poslednja poruka MarkoH poslato 19 Septembar 2017, 21:50:01 »
//MarkoH - mora mijenjati pjesmu//
Promijenio :oops
Ne mogu da vjerujem da je originalna pjesma već bila kao cover i na drugom jeziku.Hvala organizatoru  :rules: da je primjetio inače bi bila dsq a baš našao vremena da igram
5
Chit-chat / Odg: Offtopic - sve i svašta
« Poslednja poruka stres92 poslato 19 Septembar 2017, 20:32:06 »
Trent, okle si ti? :)
6
Eurovision Song Contest 2017 / Odg: ESC 2017 - Kijev, Ukrajina: opšte, arena, grafika, scena
« Poslednja poruka tetsujin poslato 19 Septembar 2017, 19:44:02 »
Sa kime? #nesićanse  :D
propali hr nogometaš... seljak dinama
7
Eurovision Song Contest 2018 / Odg: Srbija 2018
« Poslednja poruka Wullfennia poslato 19 Septembar 2017, 18:23:48 »
Šta  reći ovom prilikom , sem da je tema o Srbiji  nikad ekspresnije  otvorenoa  :D  .
A i to se moralo desiti na ovom forumu  , s obzirom da je prošle godine otvorena  gotovo poslednja, s obzirom na propozicije  foruma , koje bi se možda mogle nekada  (kako decenije prolaze)  malo i menjati , ako ništo drugo da se razbije maler  ;D . Menja se grafika  foruma, što ne bi i to. Pravila su tu da se poštuju a i da se menjaju ,  s nadom  u bolje i lepše.

Nisam pročitao ništa  sa prethodnih  37 strana, ali potruduću se. Verujem da ću tu pronaći barem  10 postova koji su mi u informativnom smislu od koristi .

Jedna nedoumica , nisam baš pročitao konkurs ( jer me ne zanima kao takav, realno) ali sam stekao utisak  iz najave , da o svemu odlujčuje RTS-ova komisija  od prijema pesama do njihovog izbora ..dakle učešće šire  publike  tj gledalaca   na bilo koji način je isključena ?!?

Moj stav na vest o konkursu  za našu pesmu je u  prvi mah  bio OOoooo  Grom i munje iz vedreg neba , kao ono   OK..dobro je,  pristupili su ozbiljnije. Već sledeće misli su bile , e da ne znam u kakvoj zemlji živim  ovo bi i bila  VEST , ovako s obzirom na iskustvo i spoznaju  svoje drage i vozljubljene  otadžbine ovo zapravo  je samo PARAVAN za nekoga i nešto. A šta je to nešto i ko je taj neko , naravno doznaćemo kad mu dođe vreme.
Elem  ( a nije  sve uvek biomelem  :D ) , možemo samo  da se pomolimo Svevišnjem tvorcu Vaseljene , da  da snagu, inspiraciju i volju  da uopšte pežele  da nešto urade    kroz muziku za svoju zemlju  , a onda da onima koji selektuju krajnju pesmu  da prosvetljenje celokupnog univerzuma  i da bez ijedne mrlje i greha odaberu poBožijem promislu  najbolje .
Dakle videti mnogo je toga , što će pasti n apleća pojedinaca. E sad s obzirom gde mi živimo  , u kavim vremenima živimo  i ko odlučuje ja lično izražavam  ogromnu sumnju u sve ovo.  A Evo i zašto...

Zamislite vi zemlju Srbiju u kojoj već minimum dve  decenije apsolutno ne postoji niti jedan  KONKURS u kojem odlučuje zapravo država , republika, pokrajina, opština a da nije  toliko unapred nameštten. Niti jedan.
Jsa uopšte  ne znam  k da li neko ( naivan , najblaže rečeno)  može da zamisli da ovakav RTS ov konkurs već daleko unapred nije izrežiran. Ja ne znam čemu taj  smešni i glupi paravan  oko konkursa. Al zaista bnema potrebe.
Drugo , ne mislim da će se na ovakav konkurs javiti poznata lica iz sveta muzike  da nešto ponude upravo  zbog  spoznaje  kakva je ona decenijama  oko svih konkursa u voj zemlji , a takođe zašto bi npr jedan Joksimović ( svaka čast čoveku) imao privilegiju  i još neki , da budu prethodno selektovani  onako kako jesu , a da se pri tom  očekuje da slične veličine idu na " konkurs "  sa  tamno nekim n n licima  i d apri tom budu odbijene. To sve  ne može da ide u isti koš  i ne treba da ide.

Sama činjenica da tamo neka komisija u RTS u   sve odlučuje  od prve do poslednje  (nigde pameti)  je već dovoljno .E asd još zamislite ko  to sve sedi u RTS i ko će imati pravo na odluku ? Ma dajte.. Ne bi me čudilo da iazberu neku pesmu  likom na prošlogodišnju  pobedničku , sa nemerom  da to objasne širokom puku da eto i takve pesme pobeđuju. Pa  ono da , tačno je to , ali jednom u  60 godina i nakon 60 godina od pojavljivanja takvih pesama .  Ali ne i više , eventualno možda za  narednih 60 godina, ponovo.

I da završim  apsolutno ne verujem u reč KONKURS kada je u pitanju Srbija i  RTS , poverenje je nulto .  S punim opravdanjem . Kome su namestili esc 2018 videćemo.

Jedino da se eto uzdamo u Svevišenjeg da će svi odreda biti inspirisani i prosvetljeni , pa da ćemo  samo na taj način  ČUDOM dobiti  " čudo " od pesme koja zavređuje današnji evrovizijski  trenutak , s ishodom  za top 10. Da se razumemo  ništa drugo ne dolazi u obzir , jer mi ništa drugo i ne smatramo uspehom, znači  da se ne lažemo .To je ralnost .
8
Chit-chat / Odg: Offtopic - sve i svašta
« Poslednja poruka Trent poslato 19 Septembar 2017, 17:33:03 »
Ako mogu neko iz bih da MI kaze kad ima direktne linije od sarajevo do banja luka,Mostar I tuzla??? Trenutno sam u bih I sve je ljepo,hocu Malo putovati :) pitao sam Ali ni sam dobro razumeo  ;D
I dali je Daleko naselbu otaka iz centar sarajevo?
Сваки дан имаш директне бусеве и то неколико њих. Имаш чак и воз из Сарајева за Тузлу и Бањалуку, такође сваки дан
Cool,jos 2 meseca sum u bih,  ima vreme Za puno putovanje,iduca nedela sam u sarajevo  ;:)) ne practicuem putovane sa voz
9
« Poslednja poruka Mark poslato 19 Septembar 2017, 17:13:41 »
Pa najjednostavnije bi bilo da se prihvaca onako kako je sluzbeni naziv pjesme, odnosno tko je potpisan. Primjerice Symphony izvodi samo zenski izvodjac, ali su CB potpisani takodjer i po meni to ne bi trebalo biti prihvaceno. Ali kao sto rece euronik, bolje da se takve stvari izbjegavaju i da ne zadajete glavobolje i organizatoru i sebi samima. Spektar pjesama koje mozemo slati ovdje je zaista beskrajan...
10
« Poslednja poruka euronik poslato 19 Septembar 2017, 16:30:27 »
Uslovi su jasni, pa se nadam da nece biti pojedinacnih slucajeva (da se neko pravi pametan) gde su poslate pesme primera kao sto je denza naveo. Dakle, solo, same i tacka. Jasno kao beli dan. Ova tema mu dodje skoro kao slobodna. Sirok je spisak vasih potencijalnih predstavnica.
Stranice: 1 2 3 ... 10