Autor Tema: Istorija Evrovizije (Arhiva)  (Pročitano 36106 puta)

Istorija Evrovizije (Arhiva)
« poslato: 11 Maj 2008, 17:31:37 »
Eurovizija-Evrovizija (Arhiva)

Nastala po ideji jednog novinara i zapocela davne 1956-te u cilju zblizavanja Evrope!

Linkback: http://forum.musicserbia.rs/index.php?topic=62.0

OGAE Serbia forum


Re: Istorija Evrovizije (Arhiva)
« Odgovor #1 poslato: 11 Maj 2008, 18:44:26 »
PLACE POINTS
1 Netherlands Jetty Pearl De vogels van Holland
2 Switzerland Lys Assia Das alte karrussel
3 Belgium Fud Leclerc Messieurs les noyes de la Seine
4 Germany Walter A. Schwarz Das lied vom grossen gluck
5 France Mathe Altery Le temp perdu
6 Luxembourg Michele Arnaud Ne crais pas
7 Italy Franca Raimondi Aprite la finestra
8 Netherlands Corrie Brokken Voor goed voor bij
9 Switzerland Lys Assia Refrain
10 Belgium Mony Marc Le plus beau jour de ma vie
11 Germany Freddie Quinn So geht das jede nacht
12 France Dany Dauberson Il est la
13 Luxembourg Michele Arnaud Les amants de minui
14 Italy Tonina Torrielli Amami se vuoi



Eurovision 1956 - Switzerland - Lys Assia - Refrain

-----------------------------------------------------------------

1.Netherlands Corry Brokken Net als toen - 31
2. France Paul Desjardins La belle Arnour - 17
3.Denmark Birthe Wilke & Gustav Winckler Skibet skal sejbe i nat - 10
4.Germany Margot Hielscher Telefon, telefon - 8
5.Luxembourg Daniele Dupre Amours mortes - 8
6.Italy Nunzio Gallo Saiten meiner gitarre - 7
7.United Kingdom Patricia Bredin All - 6
8.Belgium Bobbejaan Schoepen Straatdeuntje - 5
9. Switzerland Lys Assia L'enfant que j'etais - 5
10.Austria Bob Martin Wohin, kleines pony - 3



Eurovision 1957 - Netherlands - C. Brokken - Net als toen
--------------------------------------------------------------------------

1.France Andre Claveau Dors, mon amour - 27
2. Switzerland Lys Assia Giorgio - 24
3.Italy Domenico Modugno Nel blu dipinto di blu - 13
4.Sweden Alice Babs Lilla stjaerna - 10
5.Belgium Fud Leclerc Ma petite chatte - 8
6.Austria Liane Augustine Die ganze welt braucht liebe - 8
7.Germany Margot Hielscher Fuer zwei grosschen musik - 5
8.Denmark Raquel Rastenni Jeg rev at blad ud af min dagbod - 3
9.Luxembourg Solange Berry Un grand amour - 1
10.Netherlands Corry Brokken Heel de wereld - 1
--------------------------------------------------------------------------------

1.Netherlands Teddy Scholten Een beetje - 21
2.United Kingdom Pearl Carr & Teddy Johnson Sing little birdie - 16
3.France Jacques Philipe Oui, oui, oui, oui - 15
4.Switzerland Christa Williams Irgendwoher - 14
5.Denmark Birthe Wilke Uh-jeg ville onske jeg var dig - 12
6. Italy Domenico Modugno Piove - 9
7.Belgium Bob Benny Hou toch van me - 9
8.Germany Alice & Ellen Kesler Heute abend wollen wir tanzen gehen - 5
9.Austria Ferry Graf Der K und K Kalypso aus Wien - 4
10.Sweden Brita Borg Augustin - 4
11.Monaco Jacques Pills Mon ami Pierrot - 1
--------------------------------------------------------------------------------

London, United Kingdom, 25th March 1960. Royal Festival Hall.

1.France Jacqueline Boyer Tom Pillibi - 32
2.United Kingdom Bryan Johnson Looking high, high, high - 25
3.Monaco Francois Deguelt Ce soir -la - 15
4.Norway Nora Brockstedt Voi- voi - 11
5.Germany Wyn Hoop Bonne nuit, ma cherie - 11
6.Belgium Fud Leclerc Mon amour pour toi - 9
7.Austria Harry Winter Du hast mich so Fasziniert - 6
8.Switzerland Anita Traversi Cielo e terra - 5
9.Italy Renato Rascel Romantica - 5
10.Denmark Katy Bodtger Det var en yndig tid - 4
11.Sweden Siw Malmkvist Alla andra faar varan - 4
12.Netherlands Rudi Carrell Wat een geluk - 2
13.Luxembourg Camilo Felgen So laang we's du do bast - 1


Presenter: Catherine Boyle
Voting Structure:10 jury members from each participating country,
awarding 1 point to their favourite song.
-----------------------------------------------------------------------------------

1.Luxembourg Jean-Claude Pascal Nous les amoureaux - 31
2.United Kingdom The Allisons Are you sure? - 24
3.Switzerland Franca di Rimnzo Nous aurons demain - 16
4.France Jean Paul Mauric Printemps (Avril carillone) - 13
5.Denmark Dario Campeotto Angelique - 12
6.Italy Betty Curtis Al di la - 12
7.Norway Nora Brockstedt Sommer i Palma - 10
8.Yugoslavia Ljiljana Petrovic Neke davne zvezde - 9  ;:))
9.Spain Conchita Bautista Estando contigo - 8
10.Monaco Colette Dereal Allons, allons les enfants - 6
11.Finland Laila Kinnunen Valoa ikkunassa - 6
12.Netherlands Greetje Kauffeld Wat een dag - 6
13.Germany Lale Andersen Einmalsehen wir uns wieder - 3
14.Sweden Lill-Babs April, april - 2
15.Belgium Bob Benny Septembre, gouden ross - 1
16.Luxembourg Jean-Claude Pascal Nous les amoureaux - 1


Presenter: Jacqueline Joubert
Voting Structure:10 jury members from each country
who awarded 1 pointto their favourite song.
-----------------------------------------------------------------------------------

Luxembourg,18th March 1962. Vills Louvigny.


1.France Isabelle Aubret Un premier amour - 26
2.Monaco François Deguelt Dis rien - 13
3.Luxembourg Camillo Felgen Petit bonhomme - 11
4. Yugoslavia Lola Novakovic Ne pali svetlo u sumrak - 10  ;:))
5.United Kingdom Ronnie Carroll Ring-a-ding girl - 10
6.Germany Conny Froboess Zwei kleiner italiener - 9
7.Sweden Inger Berggren Sol och var - 4
8.Italy Claudio Villa Addio, addio - 3
9.Switzerland Jean Philippe Le retour - 2
10.Norway Inge Jacobsen Kom sol, kom regn - 2
11.Austria Eleonore Schwarz Nur in der Wiener Luft - 2
12.Denmark Ellen Winther Vuggevise - 2
13.Finland Marion Rung Tipi-tii - 0
14.Netherlands De Spelbrekers Katinka - 0
15.Spain Victor Balaguer Llamame - 0
16.Belgium Fud Leclerc Ton nom - 0
-----------------------------------------------------------------------------------

London, United Kingdom, 23th March 1963. Television Center.

1.Denmark Grethe & Jorgen Ingmann Dansevise - 42
2.Switzerland Esther Ofarim T'en va pas - 40
3.Italy Emilio Pericoli Uno per tutte - 37
4.United Kingdom Ronnie Carroll Say wonderful things - 28
5. France Alain Barriere Elle etait si jollie - 25
6.Monaco Françoise Hardy L'amour s'en va - 25
7.Austria Carmela Corren Wielleicht geschicht ein wunder - 16
8.Luxembourg Nana Mouskouri A force de prier - 13
9.Germany Heidi Bruhl Marcel - 5
10.Belgium Jacques Raymond Waarom? - 4
11.Yugoslavia Vice Vukov Brodovi - 3  ;:))
12.Spain Jose Guardiola Algo prodigioso - 2
13.Sweden Monica Zetterlund En gang i Stockholm - 0
14.Netherlands Annie Palmen Een speeldoos - 0
15.Norway Anita Thallaug Solhverv - 0
16.Finland Laila Halme Muistojeni laulu - 0

Presenter: Catherine Boyle
Voting Structure: Each nation awarded 5, 4, 3, 2 and 1 point to it´s favourite top 5 songs
-----------------------------------------------------------------------------------

Copenhagen, Denmark, 21th March 1964. Tivoli Concert Hall.

1.Italy Gigliola Cinquetti Non ho l'eta - 49
2.United Kingdom Matt Monro I love the little things - 17
3.Monaco Romuald Ou sont-elles passees? - 15
4.France Rachel Le chant de Mallory - 14
5.Luxembourg Hughes Aufray Des que le printemps revient - 14
6.Austria Udo Juergens Warum nur warum? - 11
7.Finland Lasse Martenson Laiskotellen - 9
8.Norway Arne Bendiksen Spiral - 6
9.Denmark Bjorn Tidmand Sangen om dig - 4
10.Belgium Robert Cogoi Pres de ma riviere - 2
11.Netherlands Anneke Groenloh Jij bent mijn leven - 2
12.Spain T.N.T. Caracola - 1
13.Switzerland Anita Traversi I miei pensieri - 0
14.Yugoslavia Sabahudin Kurt Zivot je Sklopio Krug - 0  ;:))
15.Germany Nora Nova Man gewoehnt sich so
schnell an das Schoen - 0
16.Portugal Antonio Calvario Oraçao - 0

Presenter: Lotta Weever
Voting Structure: Each nation awarded 5, 3, and 1 point to it´s top 3 songs
------------------------------------------------------------------------------------------------

Naples, Italy, 20th March 1965. RAI Concert Hall.

1.Luxembourg France Gall Poupee de cire, poupee de son - 32
2.United Kingdom Cathy Kirby I belong - 26
3.France Guy Mardel N'avoue jamais - 22
4.Austria Udo Juergens Sag ihr, ich lass sie gruessen - 16
5.Italy Bobby Solo Se piangi, se ridi - 15
6.Ireland Butch Moore I'm walking the streets in the rain - 11
7.Denmark Birgit Bruel For din skyld - 10
8.Switzerland Yovanna Non a jamais sans toi - 8
9.Monaco Marjorie Noel Va dire a l'amour - 7
10.Sweden Ingvar Wixell Annorstades vals - 6
11.Netherlands Conny van den Bos Het is genoeg - 5
12. Yugoslavia Vice Vukov Ceznja - 2  ;:))
13.Portugal Simone de Oliveira Sol de inverno - 1
14.Norway Kirsti Sparboe Karusell - 1
15.Spain Conchita Bautista Que bueno, que bueno - 0
16.Germany Ulla Wiesner Paradies, wo bist du? - 0
17.Belgium Lize Marke Als jet weer lente is - 0
18.Finland Viktor Klimenko Aurinko laskee lanteen - 0



Presenter: Renata Maura
Voting Structure: Each nation awarded 5, 3, and 1 point to it´s top 3 songs.
------------------------------------------------------------------------------------------------

Luxembourg, Luxembourg,5th March 1966. Villa Louvigny.


1.Austria Udo Juergens Merci Cherie - 31
2.Sweden Lill Linfords &
Svante Thuresson Nygammal vals eller hip man svinaherde - 16
3.Norway Aase Kleveland Intet er nytt under solen - 15
4. Belgium Tonia Un peu de poivre, un peu de sel - 14
5.Ireland Dickie Rock Come back to stay - 14
6.Switzerland Madeleine Pascal Ne vois-tu pas? - 12
7.Spain Raphael Yo soy aquel - 9
8.Yugoslavia Berta Ambroz Brez besed - 9  ;:))
9.United Kingdom
Kenneth McKellar A man without love - 8
10.Finland Ann Christine Nystroem Playboy - 7
11.Luxembourg Michele Torr Ce soir je t'attendais - 7
12.Germany Margot Eskens Die zeiger der uhr - 7
13.Portugal Madalena Iglesias Ele e ela - 6
14.Denmark Ulla Pia Stop, ja stop-ja stop, mens legen er go - 4
15.Netherlands Milly Scott Fernando en Philippo - 2
16.France Dominque Walter Chez nous - 1
17.Italy Domenico Modugno Dio, come ti amo - 0
18.Monaco Tereza Bien plus forte - 0

Presenter: Josiane Shen
Voting Structure: Each nation awarded 5, 3, and 1 point to it´s top 3 songs.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Vienna, Austria, 8th April 1967. Wiener Hofburg.

1.United Kingdom Sandie Shaw Puppet on a string - 47
2.Ireland Sean Dunphy If I could choose - 22
3. France Noelle Cordier Il doit faire beau la bas - 20
4.Luxembourg Vicky Leandros L'amour est bleu - 17
5.Monaco Minouche Barelli Boum badaboum - 10
6.Spain Raphael Hablemos del amor - 9
7.Belgium Louis Neefs Ik heb zorgen - 8
8.Yugoslavia Lado Leskovar Vse roze sveta - 7  ;:))
9.Germany Inge Brnck Anouschka - 7
10.Sweden Oesten Warnerbring Som en drom - 7
11.Italy Claudio Villa Non andare piu lontano - 4
12.Finland Fredi Varjoon-Suojaan - 3
13.Portugal Eduardo Nascimento O vento mudou - 3
14.Netherlands Therese Steinmetz Ringe Dinge - 2
15.Austria Peter Horten Warum es 100,000 Sterne gibt? - 2
16.Norway Kirsti Sparboe Dukkemann - 2
17.Switzerland Gerladine Quel cooeur vas tu briser? - 0

Presenter: Erica Vaal

Voting Structure: Each nation awarded 5, 3, and 1 point to it´s top 3 songs
-----------------------------------------------------------------------------------------------

London, United Kingdom, 6th April 1968. Royal Albert Hall.

1.Spain Massiel La la la - 29
2.United Kingdom Cliff Richard Congratulations - 28
3.France Isabelle Aubret La source - 20
4.Ireland Pat McGeegan Chance of a lifetime - 18
5.Sweden Claes-Goran Hederstroem Der borjar verka kaerlek banne mej - 15
6.Germany Wencke Myhre Ein hoch der liebe - 11
7.Yugoslavia Luci Kapurso & Hamo Hajdarhodzic Sedan dan - 8  ;:))
8.Belgium Claude Lombard Quand tu reviendras - 8
9.Monaco Line & Willy A chacun sa chanson - 8
10.Italy Sergio Endrigo Marianne - 7
11.Portugal Carlos Mendes Verao - 5
12. Luxembourg Chris Baldo &
Sophie Garel Nous vivrons d'amour - 5
13.Switzerland Gianni Mascoio Guardando il sole - 2
14.Norway Odd Borre Stress - 2
15.Switzerland Gianni Mascoio Guardando il sole - 2
16.Finland Kristina Hautala Kun kello kay - 1
17.Netherlands Ronnie Tober Morgen - 1


Presenter: Katie Boyle
Voting Structure: Ten jury members from each conutry who awarded
1 point to their favourite song.
--------------------------------------------------------------------------------------

Madrid, Spain, 29th March 1969. Teatro Real.

1.Spain Salome Vivo cantando - 18
1.United Kingdom Lulu Boom bang a bang - 18
1.Netherlands Lennie Kuhr De troubadour - 18
1. France Frida Boccara Un jour, un enfant - 18
5.Switzerland Paola del Medico Bonjour, bonjour - 13
6.Monaco Jean Jacques Maman maman - 11
7.Ireland Muriel Day & The Lindsays The wages of love - 10
8.Belgium Louis Neefs Jennifer Jennings - 10
9.Sweden Tommy Korberg Judy min vaen - 8
10.Germany Siw Malmkvist Primaballerina - 8
11.Luxembourg Romuald Catherine - 7
12.Finland Jarkko and Laura Kuin Silloin Ennen - 6
13.Italy Iva Zanicchi Due grosse lacrime bianche - 5
14.Yugoslavia Ivan Pozdrav svijetu - 5  ;:))
15.Portugal Simone de Oliveira Desfolhada - 4
16.Norway Kirsti Sparboe Oj, oj, oj, sa glad jeg skal bli - 1
------------------------------------------------------------------------------------

Amsterdam, Netherlands, 21st March 1970. Rai Congrescentrum.

1.Ireland Dana All kinds of everything - 32
2.United Kingdom Mary Hopkin Knock, knock, who's there? - 26
3.Germany Katja Ebstein Wunder gibt es immer wieder - 12
4.Spain Julio Iglesias Gwendolyne - 8
5.France Guy Bonnet Marie Blanche - 8
6.Switzerland Henri Des Retour - 8
7.Netherlands Patricia & Hearts of Soul Waterman - 7
8.Italy Gianni Morandi Occhi di ragazza - 5
9.Belgium Jean Vallee Viens l'oublier - 5
10.Monaco Dominique Dussault Marlene - 5
11.Yugoslavia Eva Srsen Pridi, dala ti bom cvet - 4  ;:))
12.Luxembourg David Alexander Winter Je suis tombe du ciel - 0


Presenter: Willy Dobbe
Voting Structure: Ten jury members from each conutry who awarded
1 point to their favourite song.
---------------------------------------------------------------------------------------

Dublin, Ireland, 3rd April 1971. Gaiety Theater Dublin.

1.Monaco Severine Un banc, un arbre, une rue - 128
2.Spain Karina En un mundo nuevo - 116
3.Germany Katja Ebstein Diese Welt - 100
4.United Kingdom Clodagh Rodgers Jack in the box - 98
5.Italy Massimo Ranieri L'amore e un attimo - 91
6.Sweden Family Four Vita vidder - 85
7.Netherlands Saskia & Serge De tijd - 85
8.Finland Markku Aro &
Koivisto Sisters Tie uuteen paivaan - 84
9.Portugal Tonicha Menina - 83
10. France Serge Lama Un jardin sur la Terre - 82
11.Ireland Angela Farrell One day love - 79
12.Luxembourg Monique Melsen Pomme, pomme, pomme - 70
13.Belgium Lily Castell &
Jacques Raymond Goeie morgen, morgen - 68
14.Yugoslavia Krunoslav Slabinac Tvoj djecak je tuzan - 68  ;:))
15.Austria Marianne Mendt Muzik - 66
16. Norway Hanne Krogh Lykken er - 65
17.Switzerland Peter, Sue & Marc Les illusions de nos vingt ans - 52
18.Malta Joe Grech Marija L-Maltija - 52


Presenter: Bernadette Ni Ghallchoir
Voting Structure: Each nation had 2 jury members one under and one over 25, who awarded between 1 and 5 points to each song.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

« Poslednja izmena: 01 Decembar 2008, 21:18:29 Miloš »

Re: Istorija Evrovizije (Arhiva)
« Odgovor #2 poslato: 11 Maj 2008, 18:46:53 »
Edinburgh, United Kingdom, 25th March 1972. Usher Hall.

1.Luxembourg Vicky Leandros Apres toi - 128
2.United Kingdom New Seekers Beg, Steal or Borrow - 114
3.Germany Mary Roos Nur die liebe lasst uns leben - 107
4.Netherlands Sandra & Andres Als het om de liefde gaat - 106
5.Austria The Milestones Falter im wind - 100
6.Italy Nicola di Bari I giorni dell'arcobaleno - 92
7.Portugal Carlos Mendes A festa da vida - 90
8.Switzerland Veronique Mueller C'est la chanson de mon amour - 88
9.Yugoslavia Tereza Muzika i ti - 87  ;:))
10.Spain Jaime Morey Amanece - 83
11.France Betty Mars Come-comedie - 81
12.Finland Paevi Paunu &
Kim Floor Muistathan - 78
13.Sweden Family Four Haerlinga sommardag - 75
14.Norway Grethe Kausland
& Benny Borg Smaating - 74
15.Ireland Sandie Jones Ceol an ghra - 72
16.Monaco Anne Marie Godard &
Peter MacLaine Comme on s'aime - 65
17.Belgium Serge &
Christine Ghisoland A la folie ou pas de tout - 55
18.Malta Helen & Joseph L-Imhabba - 48


Presenter: Moira Shearer

Voting Structure: Each nation had 2 jury members one under and one over 25, who awarded between 1 and 5 points to each song.
----------------------------------------------------------------------------------------------

Luxembourg, Luxembourg, 7th April 1973. Nouveau Theatre.

1.Luxembourg Anne-Marie David Tu te reconnaitras - 129
2.Spain Mocedades Eres tu - 125
3.United Kingdom Cliff Richard Power to all our friends - 123
4.Israel Ilanit Ey-Sham - 97
5.Sweden The Nova & the Dolls You are summer - 94
6.Finland Marion Rung Tom, tom, tom - 93
7.Norway Bendik Singers It's just a game - 89
8.Monaco Marie Un train qui part - 85
9.Germany Gitte Junger tag - 85
10.Ireland Maxi Do I dream - 80
11.Portugal Fernando Tordo Tourada - 80
12.Switzerland Patrick Juvet Je vais me marier, Marie - 79
13.Italy Massimo Ranieri Chi sara con te - 74
14.Netherlands Ben Cramer De oude muzikant - 69
15.France Martine Clemenceau Sans toi - 65
16.Yugoslavia Zdravko Coiic Gori Vatra - 65  ;:))
17.Belgium Nicole & Hugo Baby, baby - 58


Presenter: Helga Guitton

Voting Structure: Each nation had 2 jury members one under and one over 25, who awarded between 1 and 5 points to each song.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Brighton, United Kingdom, 6th April 1974. The Dome.


1.Sweden ABBA Waterloo - 24  ;(:);
2.Italy Gigliola Cinquetti Si - 18
3.Netherlands Mouth & MacNeil I see a star - 18
4.Monaco Romuald Celui qui reste et celui qui s'en va - 14
5.Luxembourg Ireen Sheer Bye bye, I love you - 14
6.United Kingdom Olivia Newton John Long live love - 14
7.Israel Poogy Natati la khaiai - 11
8.Israel Poogy Natati la khaiai - 11
9.Belgium Jacques Hustin Fleur de Liberte - 10
10.Spain Peret Canta y se feliz - 10
11.Greece Marinella Krassi, thalassa ke t'agori mou - 7
12.Yugoslavia Korni Group Generacija 42 - 6  ;:))
13.Finland Carita Keep me warm - 4
14.Norway Anne Karine Stroem & The Bendick Singers The first day of love - 3
15.Germany Cindy & Bert Die sommermelodie - 3
16.Switzerland Piera Martell Mein Ruf nach dir - 3
17.Portugal Paulo de Carvalho E despois do adeus - 3


Presenter: Katie Boyle

Voting Structure: Each nation had 10 jury members and each awarded
1 point to their favourite song.
------------------------------------------------------------------------------------------

Stockholm, Sweden, 22nd March 1975. St. Eriksmaessand Alvsjoe.

1.Netherlands Teach-In Ding Dinge Dong - 152
2.United Kingdom The Shadows Let me be the one - 138
3.Italy Wess & Dori Ghezzi Era - 115
4.France Nicole Rieu Et bonjour a toi l'artiste - 91
5.Luxembourg Geraldine Toi - 84
6.Switzerland Simone Drexel Mikado - 77
7.Finland Pihasoittaiat Old Man Fiddle - 74
8.Sweden Lars Berghagen Jennie, Jennie - 72
9.Ireland The Swarbriggs That's what friends are for - 68
10.Spain Sergio & Estibaliz Tu volveras -53
11.Israel Shlomo Artzi At ve' ani - 40
12.Malta Renato Singing this song - 32
13.Yugoslavia Blood and Ashes Dan Ljubezni - 22  ;:))
14.Monaco Sophie Une chanson c'est une lettre - 22
15.Belgium Ann Christy Gelukkig zijn - 17
16.Portugal Duartes Mendes Madrugada - 16
17.Germany Joy Fleming Ein lied kann eine bruecke sein - 15
18.Norway Ellen Nikolaysen Touch my life with summer - 11
19.Turkey Semiha Yanki Seninle bir dakika - 3



Presenter: Karin Falck
Voting Structure: Each country awarded 12,10,8,7,6,5,4,3,2,1 points to their top ten songs.
------------------------------------------------------------------------------------------------

The Hague, Netherlands, 3rd April 1976. Congresgeobow.

1.United Kingdom Brotherhood of Man Save your kisses for me - 164
2.France Catherine Ferry Un, deux, trois - 147
3.Monaco Mary Cristy Toi, la musique et moi - 93
4.Switzerland Peter, Sue & Marc Djambo, Djambo - 91
5.Austria Waterloo & Robinson My little world - 80
6.Israel Chocolate Menta Mastik Emor Shalom - 77
7.Italy Romina Power & Al Bano Noi lo rivivremo di nuovo - 69
8.Belgium Pierre Rapsat Judy et Cie - 68
9.Netherlands Sandra Reemer The party's over - 56
10.Ireland Red Hurley When - 54
11.Finland Fredi & Friends Pump pump - 44
12.Portugal Carlos do Carmo Uma flor de verde pinho - 24
13.Greece Mariza Koch Panaghia mou,
Panaghia mou - 20
14. Luxembourg Juergen Marcus Chansons pour ceux qui s'aiment - 17
15.Germany Les Humphries Singers Sing, sang, song - 12
16.Spain Braulio Sobran las palabras - 11
17.Norway Anne Karine Strom Mata Hari - 7
18.Yugoslavia Ambasadori Ne mogu skriti svoju bol - 6  ;:))


Presenter: Corry Brokken
Voting Structure: Each country awarded 12,10,8,7,6,5,4,3,2,1 points to their top ten songs.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
« Poslednja izmena: 01 Decembar 2008, 21:20:13 Miloš »

Re: Istorija Evrovizije (Arhiva)
« Odgovor #3 poslato: 11 Maj 2008, 18:50:14 »
London, United Kingdom, 7th May 1977. Wembley Conference Centre.

1.France Marie Miriam L'oiseau et l'enfant - 136
2.United Kingdom Lynsey de Paul & Mike Moran Rock Bottom - 121
3.Ireland The Swarbriggs Plus Two It's nice to be in love again - 119
4.Monaco Michele Torr Une petite francaise - 96
5.Greece Pascalis, Marianna, Robert & Bessy Mathema Solfege - 92
6.Switzerland Pepep Lienhard Band Swiss Lady - 71
7.Belgium Dream Express A million in one, two, three - 69
8.Germany Silver Convention Telegram - 55
9.Spain Micky Enseñame a cantar - 52
10.Finland Monica Aspelund Lapponia - 50
11.Israel Ilanit A haa vah hee shir lish naa yim - 49
12.Netherlands Hedy Lester De mallemollen - 35
13. Italy Mia Martini Libera - 32
14.Portugal Os Amigos Portugal No Coraçao - 19
15.Norway Anita Skorgan Casanova - 18
16. Luxembourg Anne Marie B Frere Jacques - 17
17.Austria Schmetterlinge Boom Boom Boomerang - 11
18.Sweden Forbes Beatles - 2


Presenter: Angela Rippon
Voting Structure: Each country awarded 12,10,8,7,6,5,4,3,2,1 points to their top ten songs.
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Paris, France, 22nd April 1978. Palais des Congres.


1.Israel Izhar Cohen & The Alphabetas A Ba Ni Bi - 157
2.Belgium Jean Vallee L'amour ca fait chanter la vie - 125
3.France Joel Prevost Il y aura toujours des violons - 119
4. Monaco Caline & Oliver Toussaint Les jardins de Monaco - 107
5.Ireland Colm C T Wilkinson Born to sing - 86
6.Germany Ireen Sheer Feuer - 84
7.Luxembourg Baccara Parlez vous fraçaise? - 73
8.Greece Tania Tsanaclidou Charlie Chaplin - 66
9.Switzerland Carole Vinci Vivre - 65
10.Spain Jose Velez Bailemos un vals - 65
11.United Kingdom Co-Co The bad old days - 61
12.Italy I Ricchi e Poveri Questo Amore - 53
13.Netherlands Harmony It's OK - 37
14.Sweden Bjoern Skifs Det blit alltid varre framaat natten - 26
15.Austria Springtime Mrs Caroline Robinson - 14
16.Denmark Mabel Boom Boom - 13
17.Portugal Gemini Dai Li Dou - 5
18.Finland Seija Simola Anna Rakkaudelle Tilaisuus - 2
19.Turkey Nazar Sevince - 2
20.Norway Jahn Teigen Mil Etter Mil - 0


Presenter: Denise Fabre & Leon Zitrone

Voting Structure: Each country awarded 12,10,8,7,6,5,4,3,2,1 points to their top ten songs.
------------------------------------------------------------------------------------------------

Jerusalem, Israel, 31st March 1979. Binyaney Ha'ouma Centre.


1.Israel Gali Atari & Milk and Honey Hallelujah - 125
2.Spain Betty Missiego Su cancion - 116
3.France Anne Marie David Je suis l'enfant soleil - 106
4.Germany Dschingis Khan Dschingis Khan - 86
5.Ireland Cathal Dunne Happy man - 80
6.Denmark Tommy Seebach Disco Tango - 76
7.United Kingdom Black Lace Mary Ann - 73
8.Greece Elpida Socrates - 69
9.Portugal Manuela Bravo Sobe, sobe balao sobe - 64
10.Switzerland Peter, Sue, Marc, Pfuri, Gorps & Kniri Troedler und Co. - 60
11.Norway Anita Skorgan Oliver - 57
12.Netherlands Xandra Colorado - 51
13.Luxembourg Jean Manson J'ai deja vu ça dans tes yeux - 44
14.Finland Katri Helena Katson sineen taivann - 38
15.Italy Matia Bazar Raggio di luna - 27
16.Monaco Laurent Vaguener Notre vie c'est la musique - 12
17.Sweden Ted Gaerdestad Satellit - 8
18.Belgium Micha Marah Hay Nana - 5
19.Austria Christine Simon Heute in Jerusalem - 5


Presenter: Daniel Pe'er & Yardena Arazi

Voting Structure: Each country awarded 12,10,8,7,6,5,4,3,2,1 points to their top ten songs.
------------------------------------------------------------------------------------------------

The Hague, Netherlands, 19th April 1980. Congresgebouw.

1.Ireland Johnny Logan What's another year - 143
2.Germany Katja Ebstein Theater - 128
3.United Kingdom Prima Donna Love enough for two - 106
4.Switzerland Paola Cinema - 104
5.Netherlands Maggie McNeal Amsterdam - 93
6.Italy Alan Sorrenti Non so che darei - 87
7.Portugal Josi Cid Um grande, grande amor - 71
8.Austria Blue Danube Du bist musik - 64
9.Luxembourg Sophie & Magaly Le papa pingouin - 56
10. Sweden Tomas Ledin Just nu - 47
11.France Profil Hi, hi, monsieurs dames - 45
12.Spain Trigo Limpio Quedate esta noche - 38
13.Greece Anna Vissi Autostop - 30
14.Denmark Basmes Venner Tanker altid paa dig - 25
15.Turkey Ajda Pekkan Petroil - 23
16.Norway Sverre Kjelsberg & Mattis Haetta Samiid aednan - 15
17.Belgium Telex Eurovision - 14
18.Morocco Samira Bensaid Bitakat hob - 7
19.Finland Vesa Matti Liori Huilumies - 6


Presenter: Marlous Fluitsma

Voting Structure: Each country awarded 12,10,8,7,6,5,4,3,2,1 points to their top ten songs.
------------------------------------------------------------------------------------------------

Dublin, Ireland, 4th April 1981. RDS.

1.United Kingdom Buck Fizz Making your mind up - 136
2.Germany Lena Valaitis Johnny Blue - 132
3.France Jean Gabilou Humanahum - 125
4.Switzerland Peter, Sue & Marc Io senza te - 121
5.Ireland Sheeba Horoscopes - 105
6.Cyprus Island Monika - 69
7.Israel Habibi Halayla - 56
8.Greece Yiannis Dimitras Feggari kalokerino - 55
9.Netherlands Linda Williams Het is een wonder - 51
10.Sweden Bjoern Skifs Faangad i en droem - 50
11.Luxembourg Jean Claude Pascal C'est peut etre pas l'Amerique - 41
12.Denmark Debbie Cameron &
Tommy Seebach Kroleller eller ej1 - 41
13.Belgium Emly Starr Samson - 40
14.Spain Bacchelli Y solo tu - 38
15.Yugoslavia Seid Memi Vajta Leila - 35  ;:))
16.Finland Riki Sorsa Reggaeo OK - 27
17.Austria Marty Brem Wenn du da bist - 20
18.Turkey Modern Folk Trio &
Ayseg Donme dolap - 9
19.Portugal Carlos Paico Playback - 9
20.Norway Finn Kalvik Aldri i livet - 0


Presenter: Doireann Ni Bhriain

Voting Structure: Each country awarded 12,10,8,7,6,5,4,3,2,1 points to their top ten songs.
------------------------------------------------------------------------------------------------

Harrogate, United Kingdom, 24th April 1982. Harrogate Conference Centre.

1.Germany Nicole Ein bisschen friede - 161
2. Israel Avi Toledano Hora - 100
3.Switzerland Arlette Zola Amour on t'aime - 97
4.Belgium Stella Si tu aimes ma musique - 96
5.Cyprus Anna Vissi Mono i agapi - 85
6.Luxembourg Svetlana Cours apres le temps - 78
7.United Kingdom Bardo One step further - 76
8.Sweden Chips Dag efter dag - 67
9.Austria Mess Sonntag - 57
10.Spain Lucia El - 52
11.Ireland The Duskeys Here today, gone tomorrow - 49
12.Norway Jahn Teigen &
Anita Skorgan Adieu - 40
13.Portugal Doce Bem bom - 32
14.Yugoslavia Aska Hullo Hullo - 21  ;:))
15.Turkey Neco Hani - 20
16.Netherlands Bill van Dijke Jik en ik - 8
17.Denmark Brixx Video Video - 5
18.Finland Kojo Nuku pommiin - 0



Presenter: Jan Leeming

Voting Structure: Each country awarded 12,10,8,7,6,5,4,3,2,1 points to their top ten songs.
------------------------------------------------------------------------------------------------

Munchen, Germany, 23rd April 1983. Rudi Sedlmayer Halle.


1.Luxembourg Corinne Hermes Si la vie est cadeau - 142
2.Israel Ofra Haza Hi - 136
3.United Kingdom Sweet Dreams I'm never giving up - 79
4.Yugoslavia Daniel Dzuli - 125  ;:))
5.Germany Hoffman & Hoffman Ruecksicht - 94
6.United Kingdom Sweet Dreams I'm never giving up - 79
7.Netherlands Bernadette Sing me a song - 66
8.France Guy Bonnet Vivre - 56
9.Norway Jahn Teigen Do Re Mi - 53
10.Austria Westend Hurricane - 53
11.Italy Ricardo Fogli Per Lucia - 41
12.Finland Ami Aspelund Fantasiaa - 41
13.Portugal Armando Gama Esta balada que te dou - 33
14.Greece Chrsitie Mou les - 32
15.Switzerland Mariella Farri Io cosm non ci sto - 28
16.Cyprus Stavros & Constantina I agapo akoma zi - 26
17.Denmark Gry Johansen Kloden drejer - 16
18.Belgium Pas de deux Rendez vous - 13
19. Turkey Cetin Alp &
The Short Waves Opera - 0
20.Spain Remedios Amaya Quien maneja mi barca? - 0


Presenter: Marlene Charell

Voting Structure: Each country awarded 12,10,8,7,6,5,4,3,2,1 points to their top ten songs.
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Luxembourg, Luxembourg, 5th May 1984. Teathre Municipal.


1.Sweden Herreys Diggi Loo Diggi Ley - 145
2.Ireland Linda Martin Terminal - 137
3.Spain Bravo Lady Lady - 106
4.Denmark Hot Eyes Det' lige det - 101
5.Belgium Jacquez Zegers Avanti la vie - 70
6.Italy Alice & Franco Battiato I treni di Tozeur - 70
7.United Kingdom Belle & The Devotions Love games - 63
8.France Annick Thoumazeau Autant d'amoureux que d'etoiles - 61
9.Finland Kirka Hengaillaan - 46
10.Luxembourg Sophie Carle 100% d'amour - 39
11.Portugal Maria Guinot Silencio e tanta gente - 38
12.Turkey Bes Yil Once, On yil Sonra Halay - 37
13.Germany Mary Roos Aufrecht geh'n - 34
14.Netherlands Maribelle Ik hou van jou - 34
15.Cyprus Andy Paul Anna Maria Elena - 31
16.Switzerland Rainy Day Welche farbe hat der sonneschein - 30
17.Norway Dollie de Luxe Lenge leve livet - 29
18.Yugoslavia Vlado & Isolda Ciao amore - 26  ;:))
19.Austria Anita Einfacht geh'n - 5


Presenter: Desiree Nosbusch

Voting Structure: Each country awarded 12,10,8,7,6,5,4,3,2,1 points to their top ten songs.
------------------------------------------------------------------------------------------------

Gothenburg, Sweden, 4th May 1985. Scandinavium.

1.Norway Bobbysocks La det swinge - 123
2.Germany Wind Fuer alle - 105
3.Sweden Kikki Danielson Bra vibrationer - 103
4.United Kingdom Vikki Watson Love is - 100
5.Israel Izhar Cohen & The Alphabetas Ole Ole - 93
6.Ireland Maria Christian Wait until the weekend comes - 91
7.Italy Al Bano & Romina Power Magic, oh magic - 78
8.Austria Gary Lux Kinder dieser Welt - 60
9.Finland Sonja Lumme Elakoon elama - 58
10.France Roger Bens Femme dans ses reves aussi - 56
11.Denmark Hot Eyes Sku' du spoerg fra no'en - 41
12.Switzerland Mariella Farre & Pino Gasparini Piano Piano - 39
13.Luxembourg Ireen Sheer, Margo, Fran ,Oliver, Chris,Malcolm Roberts & Diane Solomon Children, Kinder, Enfants - 37
14.Turkey MFO Didai didai dai - 36
15.Spain Paloma San Basilio La fiesta termino - 36
16.Cyprus Lia Vissi To katalava arga - 15
17.Greece Takis Biniaris Moiazoume - 15
18.Portugal Adelaide Penso em ti, eu sei - 9
19.Belgium Linda Lepomme Laat me nu gaan - 7


Presenter: Lill Lindfords

Voting Structure: Each country awarded 12,10,8,7,6,5,4,3,2,1 points to their top ten songs.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
« Poslednja izmena: 01 Decembar 2008, 21:22:35 Miloš »

Re: Istorija Evrovizije (Arhiva)
« Odgovor #4 poslato: 11 Maj 2008, 18:51:34 »
Bergen, Norway, 3rd May 1986. Grieghallen.

1.Belgium Sandra Kim J'aime la vie - 176
2.Switzerland Daniela Simons Pas pour moi - 140
3.Luxembourg Sherisse Laurence L'amour de ma vie - 117
4.Ireland Luv Bug You can count on me - 96
5.Sweden Lasse Holm &
Monica Toernell E' de' det haer du kallar kaerlek? - 78
6. Denmark Trax (Lisa &
John Haavik) Du er fuld al loegn - 77
7.United Kingdom Ryder Runner in the night - 72
8.Germany Ingrid Peters Ueber die bruecke geh'n - 62
9.Turkey Klips ve Onlar Halley - 53
10.Spain Cadillac Valentino - 51
11.Yugoslavia Doris Dragovic Zeljo moja - 49  ;:))
12.Norway Ketil Stokkan Romeo - 44
13.Netherlands Frizzle Sizzle Alles heeft ritme - 40
14.Portugal Dora Nao sejas mau para mim - 28
15.Finland Kari Paiva kahden ihmisen - 22
16.Iceland I C Y Gledibankinn - 19
17.France Cocktail Chic Europiennes - 13
18.Austria Timma Brauer Die zeit ist einsam - 12
19.Israel Moti Giladi & Sarai Tzuriel Yavoh yom - 7
20.Cyprus Elpida Tora zo - 4


Presenter: Aase Kleveland
Voting Structure: Each country awarded 12,10,8,7,6,5,4,3,2,1 points to their top ten songs.
------------------------------------------------------------------------------------------------

Bruxelles, Belgium, 9th May 1987. Palais de Centenaire


1.Ireland Johnny Logan Hold me now - 172
2.Germany Wind Lass die sonne in dein Herz - 141
3.Italy Umberto Tozzi & Raf Gente de mare - 103
4.Yugoslavia Novi Fosili Ja sam za ples - 92  ;:))
5.Denmark Anne Catherine Herdorf & Bandjo En lille melodi - 83
6.Netherlands Marcha Rechtop in de wind - 83
7.Cyprus Alexia Aspro mavro - 80
8.Israel Datner & Kushnir (Lazy Bums) Shir habatlanim - 73
9.Norway Kate Mitt liv - 65
10.Greece Bang Stop - 64
11.Belgium Liliane St Pierre Soldiers of love - 56
12.Sweden Lotta Engberg Boogaloo - 50
13. United Kingdom Rikki Only the light - 47
14.France Christine Minier Les mots d'amour n'ont pas de dimanche - 44
15.Finland Vicky Rosti Sata salamaa - 32
16.Iceland Halla Margaret Haegt og hljott - 28
17.Switzerland Carol Rich Moitie, Moitie - 26
18.Portugal Nevada Neste barco a vela - 15
19.Spain Patricia Kraus No estas solo - 10
20.Austria Gary Lux Nur noch gefuehl - 8
21.Luxembourg Plastic Bertrand Amour Amour - 4
22.Turkey Seyyal Taner & Locomotif Sarkim sevgi ustune - 0



Presenter: Viktor Lazlo

Voting Structure: Each country awarded 12,10,8,7,6,5,4,3,2,1 points to their top ten songs.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Dublin, Ireland, April 30th of 1988. RDS.

1.Switzerland Celine Dion Ne partez pas sans moi - 137  ;(:);
2.United Kingdom Scott Fitzgeralrd Go - 136
3.Denmark Hot Eyes Ka' du se hva' jeg sa' - 92
4.Luxembourg Lara Fabian Croire - 90
5.Norway Karoline Krueger For vaar jord - 88
6.Yugoslavia Silver Wings Mangup - 87  ;:))
7.Israel Yardena Arazi Ben-Adam - 85
8. Ireland Jump the Gun Take him home - 79
9.Netherlands Gerhard Joling Shangri - La - 70
10.France Gerard Lenorman Chanteur de charme - 64
11.Spain La Década La chica que yo quiero (Made inSpain) - 58
12.Sweden Tommy Koerberg Stad i ljus - 52
13.Italy Luca Barbarossa Ti scrivo - 52
14.Germany Maxi & Chris Garden Lied fuer einen Freund - 48
15.Turkey MFO Sufi - 37
16.Iceland Beathoven Sokrates - 20
17.Greece Afrodite Fryda Clown - 10
18.Belgium Reynaert Laissex briller le soleil - 5
19. Portugal Dora Voltarei - 5
20.Finland The Boulevard Nauravat silmdt muistetaan - 3
21.Austria Wilfried Lisa, Mona Lisa - 0


Presenters: Pat Kenny and Michelle Rocca


Voting Structure: Each Country awarded 12,10,8,7,6,5,4,3,2,1
points to their top 10 songs.
------------------------------------------------------------------------------------------------

Lausanne, Switzerland, 6th May 1989. Palais de Beaulieu.


1.Yugoslavia Riva Rock Me - 137  ;:)) ;(:); bye:)
2.United Kingdom Live Report Why do I always get it wrong? - 130
3.Denmark Birthe Kjaer Vi maler byen roed - 111
4.Sweden Tommy Nilsson En dag - 110
5.Austria Thomas Forstner Nur ein lied - 97
6. Spain Nina Nacida para amar - 88
7.Finland Anneli Saaristo La dolce vita - 76
8.France Nathalie Paque J'ai vole la vie - 60
9.Greece Marianna To diko sou asteri - 56
10.Italy Anna Oxa & Fausto Leali Avrei voluto - 56
11.Cyprus Yiannis Savidakis &
Fanny Polymeri Apopse as vrethoume - 51
12.Israel Gili & Galit Derech ha'melech - 50
13.Switzerland Furbaz Viver senza tei - 47
14.Germany Nino de Angelo Flieger - 46
15.Netherlands Justine Palmelay Blijf zoals je bent - 45
16.Portugal Da Vinci Conquistador - 39
17.Norway Britt Synnoeve Johansen Venners naerhet - 30
18.Ireland Kiev Connolly &
The Missing Passengers The real me - 21
19.Belgium Ingeborg Door de wind - 13
20.Luxembourg Park Cafe Monsieur - 8
21.Turkey Pan Bana bana - 5
22.Iceland Daniel Tap sem enginn ser - 0



Presenter: Lolita Morena & Jacques Deschenaux


Voting Structure: Each country awarded 12,10,8,7,6,5,4,3,2,1 points to their top ten songs.
------------------------------------------------------------------------------------------------

Zagreb, Yugoslavia, 5th May 1990. Vatroslav Lisinki Hall.


1.Italy Toto Cutugno Insieme 1992 - 149
2.Ireland Liam Reilly Somewhere in Europe - 132
3.France Joelle Ursull White and black blues - 132
4.Iceland Stjornin Eitt lag enn - 124
5.Spain Azucar Moreno Bandido - 96  ;:))
6.United Kingdom Emma Give a little love back to the world - 87
7.Yugoslavia Tajci Hajde da Ludujemo - 81  ;:))
8.Denmark Lonnie Devantier Hallo Hallo - 64
9.Germany Chris Kempers &
Daniel Kovac Frei zu leben - 60
10.Austria Simone Keine Mauern mehr - 58
11.Switzerland Egon Egemann Musik klingt in die Welt hinaus - 51
12.Belgium Philippe Lafontaine Macidomienne - 46
13.Luxembourg Celine Carzo Quand je te reve - 38
14.Cyprus Anastazio Milas poli - 36
15.Netherlands Maywood Ik wil alles met je delen - 25
16.Sweden Edin-Aadahl Som en vind - 24
17.Turkey Kayahan Gozlerinin Hapsindeyim - 21
18.Israel Rita Shara Barechovot - 16
19.Greece Christos Callow Horis Skopo - 11
20.Portugal Nucha Ha sempre alguim - 9
21.Norway Ketil Stokkan Brandenburger Tor - 8
22.Finland Beat Fri? - 8



Presenter: Helga Vlahovic & Olivier Mlakar
Voting Structure: Each country awarded 12,10,8,7,6,5,4,3,2,1 points to their top ten songs.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
« Poslednja izmena: 01 Decembar 2008, 21:23:37 Miloš »

Re: Istorija Evrovizije (Arhiva)
« Odgovor #5 poslato: 11 Maj 2008, 18:52:55 »
Rome, Italy, 4th May 1991. Cinecitta.

1.Sweden Carola Faangad av en stormvind - 146
2.France Amina C'est le dernier qui a parle - 146
3.Israel Duo Datz Kaan - 139
4.Spain Sergio Dalma Bailar pegados - 119
5.Switzerland Sandra Simo Canzone per te - 118
6.Malta Georgina & Paul
Giordimaina Could it be - 106
7.Italy Peppino di Capri Comme e doce 'o mare - 89
8.Portugal Dulce Lusitana paixao - 62
9.Cyprus Elena Patroclou S.O.S. - 60
10.United Kingdom Samantha Janus A message to your heart - 47
11. Ireland Kim Jackson Could it be that I'm in love - 47
12.Turkey Izel Celikoz, Reyhan
Soykarci & Can Ugurluer Iki Dakika - 44
13.Greece Sofia Vossou I anixi - 36
14.Luxembourg Sarah Bray Un baiser vole - 29
15.Iceland Stefan & Eyfi Nina - 26
16.Belgium Closeau Geef het op - 23
17.Norway Just 4 Fun Mrs Thompson - 14
18.Germany Atlantis 2000 Dieser traum darf niemals sterben - 10
19.Denmark Anders Frandsen Lige der hvor hjerter sler - 8
20.Finland Kaika Hullu yo - 6
21.Yugoslavia Baby Doll Brazil - 1  ;:))
22.Austria Thomas Forstner Venedig im Regen - 0



Presenter: Gigliola Cinquetti & Toto Cutugno

Voting Structure: Each country awarded 12,10,8,7,6,5,4,3,2,1 points to their top ten songs.
------------------------------------------------------------------------------------------------

Malmoe, Sweden, 9th May 1992. Cinecitta.

1.Ireland Linda Martin Why me? - 155
2.United Kingdom Michael Ball One step out of time - 139
3.Malta Mary Spiteri Little child - 123
4.Italy Mia Martini Rapsodia - 111
5. Greece Cleopatra Olou tou kosmou i elpida - 94
6.Israel Dafna Ze rak sport - 85
7.Iceland Heart 2 Heart Nei eda ja - 80
8.France Kali Monti la rivih - 73
9.Netherlands Humphrey Campbell Wijs me de weg - 67
10.Austria Tony Wegas Zusammen geh'n - 65
11.Cyprus Evridiki Teriazoume - 57
12.Denmark Lotte Nilsson &
Kenny Luebecke Alt det som ingen ser - 47
13.Yugoslavia Extra Nena Ljubim te pesnama - 44  ;:))
14.Spain Serafin Todo esto es la musica - 37
15.Switzerland Daisy Auvray Mister Music Man - 32
16.Germany Wind Traeume sind fuer alle da - 27
17.Portugal Dina Amor d'agua fresca - 26
18.Norway Merethe Troean Visjoner - 23
19.Turkey Aylin Vatankos Yaz bitti - 17
20.Belgium Morgane Nous on veut des violons - 11
21.Luxembourg Marion Welter Sou frai - 10
22.Sweden Christer Bjoerkman Imorgon aer annan dag - 9
23.Finland Pave Maijanen Yamma Yamma - 4



Presenters: HaraldTreutiger & Lydia Cappolicchio
Voting Structure:Each country awarded 12,10,8,7,6,5,4,3,2,1 points to their top ten songs.
------------------------------------------------------------------------------------------------

Millstreet, Ireland, 15th May 1993. Green Glens Arena.

1.Ireland Niamh Kavanagh In your eyes - 187
2.United Kingdom Sonia Better the devil you know - 164
3.Switzerland Annie Cotton Moi, tout simplement - 148
4.France Patrick Fiori Mama Corsica - 124
5.Norway Silje Vige Alle mine tanker - 120
6.Netherlands Ruth Jacott Vrede - 92
7.Sweden Arvingarna Eloise - 89
8.Malta William Mangion This time - 69
9.Greece Keti Garbi Ellada, hora tou photos - 64
10. Portugal Anabela A cidade ate ser dia - 60
11.Spain Eva Santamaria Hombres - 58
12.Italy Enrico Ruggeri Sole d'Europa - 45
13.Iceland Inga Pa veistu svarid - 42
14.Austria Tony Wegas Maria Magdalena - 32
15.Croatia Put Don't ever cry - 31  ;(:);
16.Bosnia Herzegovina Fazla Sva bol svijeta - 27  ;(:);
17.Finland Katri Helena Tule lou - 20
18.Germany Muenchener Freheit Viel zu weit - 18
19.Cyprus Zymbolakis & Van Beke Mi stamatas - 17
20.Luxembourg Modern Times Donne moi une chance de te dire - 11
21.Turkey Burak Aydos Esmer Yarim - 10
22.Denmark Tommy Seebeach Under stjernerne paa himlen - 9
23.Slovenia 1X Band Tih dezeven dan - 9  ;(:);
24.Israel Lahatak Shiru Shiru - 4
25.Belgium Barbara Iemand als jij - 3


Presenters: Fionnula Sweeney
Voting Structure: Each country awarded 12,10,8,7,6,5,4,3,2,1 points to their top ten songs.
------------------------------------------------------------------------------------------------

Dublin, Ireland, 30th April 1994. The Point Theatre.



1.Ireland Paul Harrington & Charlie McGettingan Rock 'N' Roll kids - 226
2.Poland Edyta Gorniak To nie ja - 166
3.Germany Mekado Wir Geben'ne party - 128
4.Hungary Friderika Bayer Kinek mondjrm el vekteimet - 122
5.Malta Chris & Moira More than love - 97
6.Norway Elisabeth Andreasson & Jan Werner Danielsen Duett - 76
7.France Nina Morato Je suis un vrai garçon - 74
8.Portugal Sara Tavares Chamar a musica - 73
9.Russia Youddiph Vechni Stranik - 70
10.United Kingdom Frances Ruffelle We will be free (Lonely Symphony) - 63
11.Cyprus Evridiki Ime anthropos ki ego - 51
12.Iceland Sigga Naetur - 49
13.Sweden Marie Bergman & Roger Pontare Stjaernorna - 48
14.Greece Costas Bigalis & The Sea Lovers To Trehantiri - 44
15.Bosnia Herzegovina Alma & Dejan Ostani Kraj Mene - 39  ;(:);
16.Croatia Toni Cetinski Nek'ti bude ljubav sva - 27  ;(:);
17.Austria Petra Frey Fue den frieden der welt - 19
18.Spain Alejandro Abad Ella no es ella - 17
19.Switzerland Diulio Sto pregando - 15
20.Slovakia Martin Durinda & Tublatanka Nekonecna Piesen - 15
21.Romania Dan Bittman Dincolo de nori - 14
22.Finland Cat Cat Bye bye baby - 11
23.Netherlands Willeke Alberti Waar is de zon - 4
24.Estonia Silvi Vrait Nagu merelaine - 2
25. Lithuania Ovidijus Vysniauskas Lopisine Mylimai - 0


Presenters: Cynthia Ni Mhurchu & Gerry Ryan

Voting Structure: Each country awarded 12,10,8,7,6,5,4,3,2,1 points to their top ten songs.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Dublin, Ireland, 13th May 1995. The Point Theatre.


1.Norway Secret Garden Nocturne - 148  :)
2.Spain Anabel Conde Vuelve conmigo - 119
3.Sweden Jan Johansen Se paa mej - 100
4.France Nathalie Santamaria Il me donne rendez vous - 94
5.Denmark Aud Wilken Fra Mols til Skagen - 92
6.Croatia Magazin & Lidija Nostalgia - 91  ;(:);
7.Slovenia Darja Svajger Prisluhni mi - 84  ;(:);
8. Israel Liora Amen - 81
9.Cyprus Alex Panayi Sti fotia - 79
10. United Kingdom Love City Groove Love City Groove - 76
11.Malta Mike Spiteri Keep me in mind - 76
12.Greece Elina Konstantopoulou Pia profeschi - 68
13.Austria Stella Jones Die welt dreht sich verkehrt - 67
14.Ireland Eddie Friel Dreamin' - 44
15.Iceland Bo Halldorsson Nuna - 31
16.Turkey Arzu Ece Sev - 21
17.Russia Philipp Korkorow Lullaby for a volcano - 17
18.Poland Justyna Sama - 15
19.Bosnia Herzegovina Davorin Popovic - 14   ;(:);
20.Belgium Frederic Etherlinck La voix est libre - 8
21.Portugal To Cruz Baunilha e chocolate - 5
22.Hungary Casaba Szigetj Uj nev egy regi haz falan - 3
23.Germany Stone & Stone Verliebt in dich - 1


Presenters: Mary Kennedy
Voting Structure: Each country awarded 12,10,8,7,6,5,4,3,2,1 points to their top ten songs.
------------------------------------------------------------------------------------------------

Oslo, Norway, 18th May 1996. Spektrum.


1.Ireland Eimear Quinn The voice - 162  :)
2.Norway Elisaberth Andreassen I evighet - 114
3. Sweden One More Time Den Vilda - 100
4.Croatia Maja Blagdan Sveta ljubavi - 98  ;(:);
5.Estonia Ivo Linna & Marja Liis Kaelakee haal - 94
6.Portugal Lucia Moniz O meu coraçao nao tem cor - 92
7.Netherlands Maxine & Franklin Browm De eerste keer - 78
8.United Kingdom Gina G. Just a little bit - 77
9.Cyprus Constantinos Mono gia mas - 72
10.Malta Miriam Christine Borg In a woman's heart - 68
11.Austria George Nussbaumer Wiel's da guet got - 68
12.Turkey Sebnem Paker Besinci mevsim - 57
13.Iceland Anna Mjoll Olafsdottir Shu bi du - 51
14.Greece Marianna Efstratiou Emis forame to himona anixiatika - 36
15.Poland Kasia Kowalska Chce znac swoj grzech - 31
16.Belgium Lisa del Bo Liefde is een kaartspel - 22
17.Switzerland Kathy Leander Mon coeur l'aime - 22
18.Slovakia Michel Palonder Kym nas mas - 19
19.France Dan Ar Baz Diwanit bugale - 18
20.Spain Antonio Carbonell Ay, que deseo! - 17
21.Slovenia Regina Dan najlepsih sanj - 16  ;(:);
22.Bosnia Herzegovina Amila Glamocak Za nasu ljubav - 13  ;(:);
23.Finland Jasmine Niin kaunis on taivas - 9



Presenters: Morten Harket & Ingvild Bryn
Voting Structure:Each country awarded 12,10,8,7,6,5,4,3,2,1 points to their top ten songs.
------------------------------------------------------------------------------------------------

Dublin, Ireland, 3rd May 1997. Point Theatre.

1.United Kingdom Katrina & The Waves Love shine a light - 227
2.Ireland Marc Roberts Mysterious Woman - 157
3.Turkey Sebnem Paker & Ethnik Grup Dinle - 121
4.Italy Jalisse Fiumi di parole - 114
5.Cyprus Mara & Andreas Mana mou - 98
6.Spain Marcos Llunas Sin rencor - 96
7.France Fanny Sentiments songes - 95
8.Estonia Marjia Liis Iljus Keelatud maa - 82
9.Malta Debbie Scerri Let me fly - 66
10.Slovenia Tanja Ribic Zbudi se - 60  ;(:);
11.Poland Anna Maria Jopek Ale jesten - 54
12.Greece Mariana Zorba Horepse - 39
13.Hungary V.I.P. Miert kell, hogy elmenj? - 39
14.Sweden Blond Bara hon alskar mig - 36
15. Russia Alla Pugacheva Primadonna - 33
16.Denmark Kolig Kaj Stemmen i mit liv - 25
17.Croatia Eni Probudi me - 24  ;(:);
18.Germany Bianca Shomburg Zeit - 22
19.Bosnia Herzegovina Alma Goodbye - 22  ;(:);
20. Iceland Paul Oscar Minn histi dans - 18
21.Austria Bettina Soriat One step - 12
22.Netherlands Mrs. Einstein Niemand heeft nod tidj - 5
23.Switzerland Barbara Berta Dentro di me - 5
24. Norway Tor Endresen San Francisco - 0
25.Portugal Celia Lawson Antes do adeus - 0


Presenters: Carrie Crowley & Ronan Keating
Voting Structure:
Each country awarded 12,10,8,7,6,5,4,3,2,1 points to their top ten songs.
----------------------------------------------------------------------------------------------
« Poslednja izmena: 01 Decembar 2008, 21:24:52 Miloš »

Re: Istorija Evrovizije (Arhiva)
« Odgovor #6 poslato: 11 Maj 2008, 18:54:06 »
Birmingham, United Kingdom, 9th May 1998. National Indoor Arena.

1.Israel Dana International Diva - 172
2.United Kingdom Imaani Where are you? - 166  :)
3.Malta Chiara The one that i love - 165
4.Netherlands Edsilia Hemel en aarde - 150
5.Croatia Danijela Neka mi ne svane - 131  ;(:);
6.Belgium Melanie Cohl Dis oui - 122
7.Germany Guildo Horn Guildo hat euch lieb - 86
8.Norway Lars Fredriksen Alltid sommer - 79
9.Ireland Dawn Martin Is always over now? - 64
10.Sweden Jill Johnson Karleken ar - 53
11.Cyprus Michael Hadjijanis Genesis - 37
12.Portugal Alma Lusa Se eu te pudesse abraçar - 36
13.Estonia Koit Tome Mere lapsed - 36
14.Turkey Tuzmen Unutamazsin - 25
15.Finland Edea Aava - 22
16.Spain Mikel Herzog Que voy a hacer sin ti? - 21
17.Poland Sixteen To takie proste - 19
18.Slovenia Vili Resnik Naj bogovi slisijo - 17  ;(:);
19. FYR Macedonia Vlado Janevski Ne zori, zoro - 16  ;(:);
20.Greece Thalassa Mia krufi euaisthisia - 12
21.Slovakia Katarina Hasprova Modlitba - 8
22.Romania Malina Olinescu Eu cred - 6
23.Hungary Charlie A holnap mar nem lesz szomoru - 4
24.France Marie Line Ou aller? - 3
25.Switzerland Gunvor Lass ihn - 0


Presenters: Ulrika Jonsson & Terry Wogan

Voting Structure:Each country awarded 12,10,8,7,6,5,4,3,2,1 points to their top ten songs.
------------------------------------------------------------------------------------------------

Jerusalem, Israel, 29th May 1999. International Convention Centre.

1.Sweden Charlotte Take me to your heaven - 163
2.Iceland Selma All out of luck - 146
3.Germany Surpriz Raise nach Jerusalem - 140
4.Croatia Doris Dragovic Maria Magdalena - 118  ;(:);
5.Israel Eden Happy birthday - 93
6.Estonia Evelin Samuel & Camille Diamond of night - 90
7.Bosnia Herzegovina Dino & Beatrice Putnici - 86  ;(:);
8.Denmark Trine Jepsen & Michael Teschi This time i mean it - 71
9.Netherlands Marlayne One good reason - 71
10.Austria Bobbie Singer Reflection - 65
11.Slovenia Darja Svajger For a thousand years - 50  ;(:);
12.United Kingdom Precious Say it again - 38
13.Belgium Vanessa Chinitor Like the wind - 38
14. Norway Van Eijk Living my life without you - 35
15.Malta Times 3 Believe in peace - 32
16.Turkey Tugba Onal Don artik - 21
17.Ireland The Mullans When you need me - 18
18. Poland Mietek Szczesniak Przytul mnie mocno - 17
19.France Nayah Je veux donner ma voix - 14
20.Lithuania Aiste Strazdas - 13
21.Portugal Rui Bandeira Como tudo començou - 12
22.Cyprus Marlene Tha'nai erotas - 2
23.Spain Lydia No quiero escuchar - 1



Presenters: Dafna Dekel, Sigal Sachmon & Yigal Ravid
Voting Structure:Each country awarded 12,10,8,7,6,5,4,3,2,1 points to their top ten songs.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Stockholm, Sweden, 13th May 2000. Spektrum.

1.Denmark Olsen Brothers Fly on the wings of love - 195
2.Russia Alsou Solo - 155
3.Latvia Brainstorm My star - 136
4.Estonia Ines Once in a lifetime - 98
5.Germany Stefan Raab Wadde hadde dudde da? - 96
6.Ireland Eammon Toal Millenium of love - 92
7. Sweden Roger Pontare When spirits are calling my name - 88
8.Malta Claudette Pace Desire - 73
9.Croatia Goran Karan Kad zaspu andjeli - 70  ;(:);
10. Turkey Pinar Ayhan Yorgunum anla - 59
11.Norway Charmed My heart goes boom - 57
12. Iceland Einar August & Telma Tell me! - 45
13.Netherlands Linda Wagenmakers No goodbyes - 40
14.Austria Rounder Girls All to you - 34
15.FYR Macedonia XXL 100% te ljubam - 29  ;(:);
16.United Kingdom Nikki French Don't play that song again - 28
17.Romania Taxi The moon - 25
18.Spain Serafin Zubiri Colgado de un sueño - 18
19.Finland Nina Astrom A little bit - 18
20.Switzerland Jane Bogaert La vita cos'e - 14
21.Cyprus Voice Nomiza - 8
22.Israel Ping Pong Samech - 7
23.France Sofia Mestari On aura le ciel - 5
24.Belgium Nathalie Sorce Envie de vivre - 3


Presenters: Anders Lundin & Kattis Ahlstrom
Voting Structure: Each country awarded 12,10,8,7,6,5,4,3,2,1 points to their top ten songs.
------------------------------------------------------------------------------------------------

1.Estonia Tanel Padar & Dave Benton Everybody - 198
2.Denmark Rollo & King Never ever let you go - 177
3. Greece Antique Die for you - 147
4.France Natasha St-Pier Je n'ai que mon âme - 142
5.Sweden Friends Listen to your heartbeat - 100
6.Spain David Civera Dile que la quiero - 76
7.Slovenia Nusha Energija - 76  ;:)) ;(:);
8. Germany Michelle Wer liebe lebt - 66
9.Malta Fabrizio Faniello Another summer night - 48
10.Croatia Vanna Strings of my heart - 42  ;(:);
11.Turkey Sedat Yuce Sevgiliye Son - 41
12.Russia Mumyi Troll Lady Alpine Blue - 37
13.Lithuania Skamp U got style - 35
14.Bosnia Herzegovina Nino Prses Hano - 29  ;(:);
15.United Kingdom Lindsay D No dream impossible - 28
16. Israel Tal Sondak Ein davar - 25
17.Portugal MTM Eu so sei ser feliz assim - 18
18.Netherlands Michelle Out on my own - 16
19.Latvia Arnis Mednis Too much - 16
20.Poland Piasek 2 Long - 11
21.Ireland Gary O'Shaugnessy Without your love - 6
22.Norway Haldor Laegrid On my own - 3
23.Iceland Two Tricky Angel - 3


CONGRATULATIONS
ESTONIA!!!!!!
------------------------------------------------------------------------------------------------

Tallinn, Estonia, 24th May, 2002. Saku Surhaal

1.LATVIA Marie N. I wanna -176
2.MALTA Ira Losco 7th Wonder - 164
3.ESTONIA Sahlene Runaway - 111
4.UNITED KINGDOM Jessica Garlick Come back - 111
5.FRANCE Sandrine François Il faut du temps - 104
6.CYPRUS One Gimme - 85
7.SPAIN Rosa Europe's living a celebration - 81
8.SWEDEN Afro-dite Never let it go - 72
9.ROMANIA Monica Anghel & Marcel Pavel Tell me why - 71  ;:))
10.RUSSIA Prime Minister Northern Girl - 55
11.CROATIA Vesna Pisarovic Everything I want - 44  ;(:);
12.ISRAEL Sarit Hadad Llight a candle - 37
13.BELGIUM Sergio @ the Ladies Sister - 33
14.BOSNIA HERZEGOVINA Maja Tatic Na jastuku za dvoje - 33  ;(:);
15.SLOVENIA Sestre Samo Ljubezen - 33  ;(:);
16.TURKEY Buket Bengisu & Safir Leilaklar soldu kalbinde - 29
17.GREECE Michalis Rakintzis S'agapo - 27
18.AUSTRIA Manuel Ortega Say a word - 26
19.FYR MACEDONIA Karolina Od nas zavisi - 25  ;(:);
20.FINLAND Laura Addicted to you - 24
21.GERMANY Corinna May I can't live without music - 17
22.SWITZERLAND Francine Jordi Dans le jardin - 15
23.LITHUANIA Aivaras Happy you -12
24.DENMARK Malene Tell me who you are - 7



Presenters: Anneli Peebo & Marko Matvere
-------------------------------------------------------------------------------------------------
« Poslednja izmena: 01 Decembar 2008, 21:25:53 Miloš »

Re: Istorija Evrovizije (Arhiva)
« Odgovor #7 poslato: 11 Maj 2008, 18:55:01 »
Riga, Latvia, 25th May, 2003. Skonto Hall


1.TURKEY Sertab Erener Everyway that I can - 167  ;:))
2.BELGIUM Urban Trad Sanomi - 165
3.RUSSIA t.A.T.u. Ne ver', ne bojsia - 164
4.NORWAY Jostein Hasselgard I´m not afraid to move on - 123
5.SWEDEN Fame Give me your love - 107
6.AUSTRIA Alf Poier Wier del mensch zählt - 101
7.POLAND Ich Troje Zadnych granic - 90
8.ICELAND Birgitta Open your heart - 81  :)
9.SPAIN Beth Dime - 81
10.ROMANIA Nicola Don't break my heart - 73
11.GERMANY Lou Let's get happy - 53
12.IRELAND Mickey Harte We've got the world tonight - 53
13.NETHERLANDS Esther Hart One more night - 45
14.UKRAINE Olexander Ponomaryov Hasta la vista - 30
15.CROATIA Claudia Beni Vise nisam tvoja - 29  ;(:);
16.BOSNIA-HERZEGOVINA Mija Martina Ne brini - 27  ;(:);
17.GREECE Mando Never let you go - 25
18.FRANCE Louisa Monts et merveilles - 19
19.ISRAEL Lior Narkis Many words of love - 17
20.CYPRUS Stelios Konstantas Feeling alive - 15
21.ESTONIA Ruffus Eigthies coming back - 14
22.PORTUGAL Rita Guerra Deixa-me sonhar - 13
23.SLOVENIA Karmen Nanana - 7  ;(:);
24.LATVIA F.L.Y. Hello from Mars - 5
25.MALTA Lynn Chircop To dream again - 4
26.UNITED KINGDOM Jemini Cry baby - 0
------------------------------------------------------------------------------------------------

2004 EUROSONG CONTEST
ISTAMBUL, TURKEY 15/5/2004
Qualifying round 12/5/2004


1.UKRAINE RUSLANA Wild dances - 289
2.SERBIA & MONTENEGRO ZELJKO JOKSIMOVIC Lane moje - 263  ;:))
3.GREECE SAKIS ROUVAS Shake it - 252
4.TURKEY ATHENA For real - 195  ;:))
5.CYPRUS LISA ANDREAS Stronger every minute - 170
6.SWEDEN LENA PHILIPSSON It hurts - 170
7.ALBANIA ANJEZA SHAHINI Image of you - 106
8.GERMANY MAX Can't wait until tonight - 93
9.BOSNIA-HERZEGOVINA DEEN In the disco - 91  ;(:);
10.SPAIN RAMÓN Para llenarme de ti - 87
11.RUSSIA JULIA SAVICHEVA Believe me - 67
12.MALTA JULIE & LUDWIG On again ... off again - 50
13.CROATIA IVAN MIKULIC You are the only one - 50  ;(:);
14.MACEDONIA TOSE PROESKI Life is - 47  ;(:); ;(:); ;(:);
15.FRANCE JONATAN CERRADA A chaque pas - 40
16.UNITED KINGDOM JAMES FOX Hold on to our love - 29
17.POLAND BLUE CAFÉ Love song - 27
18.ROMANIA SANDA LADOSI I admit - 18
19.ICELAND JONSI Heaven - 16  :)
20.THE NETHERLANDS RE-UNION Without you - 11
21.AUSTRIA TIE BREAK Du bist - 9
22.BELGIUM XANDEE 1 life - 7  :)
23.IRELAND CHRIS DORAN If my world stopped turning - 7
24.NORWAY KNUT ANDERS High - 3



-P.F

25.ESTONIA NEIOKÕSÕ Tii - 57
26.ISRAEL DAVID D'OR Le'ha'min - 57
27.DENMARK TOMAS THORDARSON Shame on you - 56
28.FINLAND JARI SILLANPÄÄ Takes 2 to tango - 51
29.PORTUGAL SOFIA Foi magia - 38
30.LITHUANIA LINAS & SIMONA What's happened to our love - 26
31.LATVIA FOMINS & KLEINS Dziesma par laimi - 23
32.ANDORRA MARTA ROURE Jugarem a estimar-nos - 12
33.MONACO MARYON Notre planète - 10
34.BELARUS ALEKSANDRA & KONSTANTIN My Galileo - 10
35. SLOVENIA PLATIN Stay forever - 5  ;(:);
36.SWITZERLAND PIERO ESTERIORE Celebrate! NATIONAL FINAL - 0
---------------------------------------------------------------------------------------------

EUROSONG 2005
KIEV, 21 MAY 2005
FINAL



1.GREECE Helena Paparizou My number one - 230
2.MALTA Chiara Angel - 192  :)
3.ROMANIA Luminita & Sistem Let me try - 158
4.ISRAEL Shiri Maymon Hasheket shenish'ar - 154
5.LATVIA Walters & Kazha The was is not over - 153
6.MOLDOVA Zdob si Zdub Bunica bate toba - 148
7.SERBIA & MONTENEGRO No Name Zauvijek moja - 137  ;(:);
8.SWITZERLAND Vanilla Ninja Cool vibes - 128  :)
9.NORWAY Wig Wam In my dreams - 125
10.DENMARK Jakob Sveistrup Talking to you - 125  :)
11.CROATIA Boris Novkovic & Lado Members Vukovi umiru sami - 115  ;(:);
12.HUNGARY NOX Forgoj világ - 97
13.TURKEY Gülseren Rimi rimi ley - 92
14.BOSNIA HERZEGOVINA Feminnem Call me - 79  ;(:);
15.RUSSIA Natalia Podolskaya Nobody hurt no one - 57
16.ALBANIA Ledina Çelo Tomorrow I go - 53
17.MACEDONIA Martin Vucic Make my day - 52  ;(:);
18.CYPRUS Constantinos Ela ela - 46
19.SWEDEN Martin Stenmarck Las Vegas - 30
20.UKRAINE Greenjolly Razom nas bahato - 30
21.SPAIN Son de sol Brujería - 28
22.UNITED KINGDOM Javine Touch my fire - 18
23.FRANCE Ortal Chacun pense a soi - 11
24.GERMANY Gracia Run & hide - 4


-P.F
QUALIFYING ROUND (MAY 19th)
25.POLAND Ivan & Delfin Czarna dziewczyna - 81
26.SLOVENIA Omar Naber Stop - 69  ;(:);
27.BELARUS Angelica Agurbash Love me tonight - 67
28.IRELAND Donna & Joseph McCaul Love - 53
29.NETHERLANDS Glennis Grace My impossible dream - 53
30.ICELAND Selma If I had your love - 52
31.PORTUGAL 2B Amar - 51
32.FINLAND Geir Rönning Why - 50
33.BULGARIA Kaffe Lorrain - 49
34.ESTONIA Suntribe Let's get loud - 31
35.AUSTRIA Global.Kryner Y así - 30
36.BELGIUM Nuno Resende Le grand soir - 29  :)
37.ANDORRA Marian Van de Wal La mirada interior - 27
38.MONACO Lise Darly Tout de moi - 22
39.LITHUANIA Laura & The Lovers Little by little - 17
------------------------------------------------------------------------------------------------

EUROVISION SONG CONTEST 2006
ATHENS, 20 MAY 2006
FINAL

1.Finland Lordi Hard Rock Hallellujah - 292
2.Russia Dima Bilan Never let you go - 248
3.Bosnia Herzegovina Hari Mata Hari Lejla - 229  ;(:); ;:))
4.Romania Mihai Traistariu Tornero - 172  :)
5.Sweden Carola Invincible - 170
6.Lithuania LT United We are the winners - 162
7.Ukraine Tina Karol Show me your love - 145
8.Armenia Andre Without your love - 129
9.Greece Anna Vissi Everything - 128
10.Ireland Brian Kennedy Every song is a cry for love - 93
11.Turkey Sibel Tüzün Superstar - 91
12.Macedonia Elena Risteska Ninanajna - 56  ;(:);
13.Croatia Severina Moja stikla - 56  ;(:);
14.Norway Christine Guldbrandsen Alvedansen - 36  :)
15.Germany Texas Lightning No no never - 36
16.Latvia Cosmos I hear your heart - 30
17.Switzerland Six4One If we all give a little - 30
18.Denmark Sidsel Ben Semmane Twist of love - 26
19.United Kingdom Daz Sampson Teenage life - 25
20.Moldova Arsenium & Natalia Gordienko Loca 22
21.Spain Las Ketchup Bloody Mary - 18
22.France Virginie Pouchin Il etait temps - 5
23.Israel Eddie Butler Ze hazman - 4
24.Malta Fabrizio Faniello I do - 1


-P.F
QUALIFYING ROUND (MAY 18th)

25.Poland Ich Troje Follow my heart - 70
26.Belgium Kate Ryan Je t'adore - 69
27.Iceland Silvía Night Congratulations - 62
28.Albania Luiz Ejlli Zjarr e ftohtë - 58
29.Cyprus Annet Artani Why angels cry - 57
30.Slovenia Anzej Dezan Mr. Nobody - 49  ;(:);
31.Bulgaria Mariana Popova Let me cry - 36
32.Estonia Sandra Oxenryd Through my window - 28
33.Portugal Non Stop Coisas de nada - 26
34.Netherlands Treble Amambanda - 22
35.Monaco Severine Ferrer La Coco-Dance - 14
36.Belarus Polina Smolova Mum - 10
37.Andorra Jenny Sense tu - 8
-------------------------------------------------------------------------------------------------

EUROVISION SONG CONTEST 2007
HELSINKI, 12 MAY 2007
FINAL


1.Serbia Marija Šerifovic Molitva - 268  ;:)) ;(:); :) bye:)
2.Ukraine Verka Serduchka Dancing lasha tumbai - 235
3.Russia Serebro Song number 1 - 207
4.Turkey Kenan Dogulu Shake it up shekerim - 163
5.Bulgaria Elitsa Todorova & Stoyan Yankoulov Water - 157
6.Belarus Koldun Work your magic - 145
7.Greece Sarbel Yassou Maria - 139
8.Armenia Hayko Anytime you need - 138
9.Hungary Magdi Rúzsa Unsubstantial blues - 128
10.Moldova Natalia Barbu Fight - 109
11.Bosnia Herzegovina Marija Sestic Rijeka bez imena - 106  ;(:);
12.Georgia Sopho Visionary dream - 97  :)
13.Romania Todomondo Liubi liubi I love you - 84
14.Macedonia Karolina Mojot svet - 73  ;(:);
15.Slovenia Alenka Gotar Cvet z juga - 66  ;:)) ;(:);
16.Latvia Bonaparti.lv Questa notte - 54
17.Finland Hanna Pakarinen Leave me alone - 53
18.Sweden The Ark The worrying kind - 51
19.Germany Roger Cicero Frauen regieren die Welt - 49
20.Spain D'Nash I love you mi vida - 43
21.Lithuania 4Fun Love or leave - 28
22.France Les Fatal Picards L'amour à la française - 19
23.United Kingdom Scooch Flying the flag (for you - 19
24.Ireland Dervish They can't stop the spring - 5



-P.F
QUALIFYING ROUND (MAY 10th)


25.Portugal Sabrina Dança comigo - 88
26.Andorra Anonymous Salvem el mon (Save the world) - 80
27.Iceland Eiríkur Hauksson Valentine lost - 77  :)
28.Poland The Jet Set Time to party - 75
29.Cyprus Evridiki Comme ci comme ça - 65
30.Croatia Dragonfly feat. Dado Topic Vjerujem u ljubav - 54  ;(:);
31.Albania Frederik Ndoci Hear my plea - 49
32.Norway Guri Schanke Ven a bailar conmigo - 48
33.Denmark DQ Drama Queen - 45
34.Switzerland DJ BoBo Vampires are alive - 40
35.Netherlands Edsilia Rombley On top of the world - 38
36.Montenegro Stevan Faddy Hajde kroci - 33  ;(:);
37.Estonia Gerli Padar Partners in crime - 33
38.Israel Teapacks Push the button - 17
39.Malta Olivia Lewis Vertigo - 15
40.Belgium The Krazy Mess
Groovers Love power - 14
41.Austria Eric Papilaya Get a life - get alive - 4
42.Czech Republic Kabát Mala dama - 1
« Poslednja izmena: 01 Decembar 2008, 21:26:50 Miloš »

Re: Istorija Evrovizije (Arhiva)
« Odgovor #8 poslato: 17 Jun 2008, 23:58:30 »
EUROVISION SONG CONTEST 2008

BELGRADE, 20 - 22 - 24 of MAY 2008

PARTICIPANTS

FINAL - May 24th

1.Russia Dima Bilan Believe 272  :-\
2.Ukraine Ani Lorak Shady lady 230
3.Greece Kalomira Secret combination 218
4.Armenia Sirusho Qele, qele 199
5.Norway Maria Hold on, be strong 182
6.Serbia Jelena Tomasevic feat. Bora Dugic Oro 160  ;:))
7.Turkey Mor ve Ötesi Deli 138
8.Azerbaijan Elnur & Samir Day after day 132
9.Israel Boaz The fire in your eyes 124
10.Bosnia Herzegovina Elvir Lakovic Laka Pokusaj 110  ;(:);
11.Georgia Diana Gurtskaya Peace will come 83
12.Latvia Pirates of the Sea Wolves of the sea 83
13.Portugal Vânia Fernandes Senhora do mar (negras águas) 69  ;:))
14.Iceland Euroband This is my life 64
15.Denmark Simon Mathew All night long 60
16.Spain Rodolfo Chikilikuatre Baila el chiki chiki 55
17.Albania Olta Boka Zemrën e lamë peng 55
18.Sweden Charlotte Perrelli Hero 47
19.France Sébastien Tellier Divine 47
20.Romania Nico & Vlad Pe-o margine de lume 45
21.Croatia Kraljevi Ulice & 75 Cents Romanca 44  ;(:);
22.Finland Teräsbetoni Missä miehet ratsastaa 35
23.Germany No Angels Disappear 14
24.Poland Isis Gee For life 14
25.United Kingdom Andy Abraham Even if 14
-----------------------------
26.Macedonia Tamara feat. Vrcak & Adrijan Gaxha Let me love you  ;(:);
27.Bulgaria Deep Zone & Balthazar DJ, take me away
28.Switzerland Paolo Meneguzzi Era stupendo  ;:))
29.Malta Morena Vodka
30.Cyprus Evdokia Kadi Femme fatale
31.Slovenia Rebeka Dremelj Vrag naj vzame  ;(:);
32.Moldova Geta Burlacu A century of love
33.Lithuania Jeronimas Milius Nomads in the night
34.Netherlands Hind Your heart belongs to me
35.Belarus Ruslan Alehno Hasta la vista
36.Montenegro Stefan Filipovic Zauvijek volim te  ;(:);
37.Ireland Dustin the Turkey Irelande douze pointes
38.Andorra Gisela Casanova
39.Belgium Ishtar O julissi
40.Czech Republic Tereza Kerndlová Have some fun
41.Estonia Kreisiraadio Leto svet
42.Hungary Csézy Candlelight
43.San Marino Miodio Complice  :)

  • raki
  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 139
  • Zemlja: se
Re: Istorija Evrovizije (Arhiva)
« Odgovor #9 poslato: 17 Januar 2009, 07:28:43 »
pravi pobednici (po meni)
1980. The Netherlands
1981. Germany
1982. Cyprus
1983. Sweden
1984. Spain
1985. UK
1986. Luxembourg
1987. Italy
1988. Denmark
1989. Denmark
1990. Spain
1991. YUGOSLAVIA
1992. Greece
1993. The Netherlands
1994. Poland
1995. Spain
1996. Norway
1997. Slovenia
1998. Croatia
1999. Iceland
2000. Estonia
2001. Slovenia
2002. France
2003. Sweden
2004. Iceland
2005. Israel
2006. Sweden
2007. Slovenia
2008. Sweden
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14.

  • euronik
  • Hero Member
  • *****
  • That's all.
  • Poruke: 8.948
  • Zemlja: rs
Re: Istorija Evrovizije (Arhiva)
« Odgovor #10 poslato: 28 Avgust 2010, 01:55:53 »
mislim da je red polako da vas pozovem na detaljno upoznavanje sa dugom EUROSONG istorijom... :) ko želi da se podseti, sazna neke nove informacije, malo se nasmeje, u mojoj režiji sa glavnim i odgovornim urednikom - mr.cobbe...UŽIVAJTE...nastavak sledi...

EDIT: Zabranjeno je ostavljanje linkova ka drugim sajtovima.
ESC 2017 PED top 10 by euronik:
:itb::ptb::hub::beb::rsb::mkb::dkb::seb::isb::azb:

Re: Istorija Evrovizije (Arhiva)
« Odgovor #11 poslato: 28 Avgust 2010, 19:40:13 »
Bravo euronik!  ;(:);

Super ti je ovaj istorijat!  :G)

Svaki članak koji sam pročitao mi je bio super.  :cheer:

  • euronik
  • Hero Member
  • *****
  • That's all.
  • Poruke: 8.948
  • Zemlja: rs
Re: Istorija Evrovizije (Arhiva)
« Odgovor #12 poslato: 29 Avgust 2010, 00:23:41 »
hvala druže arhi....ta pohvala ( i sviđanje ) mi mnogo znači. potrudio sam se zarad užitka istinskih ljubitelja Pesme evrovizije.  bye:)

  • nick-cg
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3.560
  • Zemlja: me
Re: Istorija Evrovizije (Arhiva)
« Odgovor #13 poslato: 29 Avgust 2010, 00:25:25 »
A ove tekstove euronik piše!? Svaka čast!  ;(:); :ooo:

01 :it: Occidentali's Karma    05 :is: Paper
02 :fi: Blackbird              06 :fr: Requiem
03 :no: Grab The Moment        07 :lv: Line
04 :be: City Lights            08 :pt: Amar Pelos Dois
               

  • euronik
  • Hero Member
  • *****
  • That's all.
  • Poruke: 8.948
  • Zemlja: rs
Re: Istorija Evrovizije (Arhiva)
« Odgovor #14 poslato: 29 Avgust 2010, 00:54:59 »
da..ja pišem textove...a mr. Cobbe ih uobličava i upotpunjava sa još nekim detaljima, slikama.

hvala lepo drug nick....da se ne ponavljam, ali...znači svako odobravanje..

ne zaboravite na sajt...

EDIT: Zabranjeno je ostavljanje linkova ka drugim sajtovima.
« Poslednja izmena: 29 Avgust 2010, 03:33:04 euronik »

OGAE Serbia forum


 


Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
SPORT (Arhiva)

Započeo Miloš

9106 Odgovora
198117 Pregleda
Poslednja poruka 25 Januar 2014, 01:00:32
bojan92
xx
VIDEO ARHIVA

Započeo Miloš

19 Odgovora
4888 Pregleda
Poslednja poruka 30 Maj 2013, 18:48:57
bojan92
thumbup
Istorija rezultata predstavnika OGAE Srbija (SCG)

Započeo euronik

30 Odgovora
2066 Pregleda
Poslednja poruka 10 Oktobar 2014, 01:41:22
euronik
xx
Vaš TOP 42 sa Evrovizije 2009

Započeo strajker

4 Odgovora
1213 Pregleda
Poslednja poruka 26 Avgust 2011, 19:12:44
Doctor Who
xx
DECIJA PESMA EVROVIZIJE

Započeo FreeMan

35 Odgovora
15887 Pregleda
Poslednja poruka 17 Jul 2013, 22:32:59
Petar