Autor Tema: Moj prvi ESC  (Pročitano 16910 puta)

Moj prvi ESC
« poslato: 22 Mart 2008, 22:32:03 »
Pišite o Vašem iskustvu... kada ste prvi put gledali Evroviziju?  ;D

Linkback: http://forum.musicserbia.rs/index.php?topic=3.0
« Poslednja izmena: 03 April 2008, 23:28:39 Miloš »

OGAE Serbia forum

Re: Moj prvi ESC
« Odgovor #1 poslato: 10 April 2008, 21:46:58 »
Prvi put sam gledao Evroviziju 1987. godine kada su za Jugoslaviju nastupali Novi Fosili. Imao sam 6 godina i bio sam mnogo gadan đavolak.  ;D

« Odgovor #2 poslato: 10 April 2008, 22:42:04 »
Prvi put sam gledao ESC 1986 godine... Navijao sam za prelepu Boginju iz Splita koja je te godine zauzela solidno 11 mesto za nekadasnju SFRJ . Ta pesma mi je ostala jedna od omiljenih i do dana danasnjeg ... Od nastupa Doris ( kasnije Budimir ) Dragovic sam pratio dalja takmicenja ...

« Odgovor #3 poslato: 11 April 2008, 14:58:05 »

Vise sam zapamtio negde 1983 godine kada je Daniel Popovic pevao sa sestrama Barudzija cuvenu ,,Dzuli" u belim pantalonama i plavoj koznoj jakni:)))

Onda je to bilo zakon,a nema ko tu pesmu tada nije pevusio:))))

I dan danas ta pesma zvuci dobro. Znam da su Nemci koji su bili domacini tada bili odusevljeni Danijelom i da je pobrao ogroman aplauz.

• Sanel
  • Newbie
  • *
  • Zemlja: ba
« Odgovor #4 poslato: 12 April 2008, 00:36:48 »
I moj prvi ESC je bio 1981. godine :) kao u magli

Ali, onaj iz 1982, mi je jos uvijek vrlo jasan...Aske, i prva 12-ica od Svedske za Jugoslaviju...

1983, je vec istorija!!! :)

• Nenad
  • OGAE president
  • OGAE member
  • Zemlja: rs
« Odgovor #5 poslato: 13 April 2008, 00:09:32 »
Moj prvi ESC koga se sećam je 1986. godine...i dobro poznata Sandra Kim...

• TyKy
  • banovan član
  • Hero Member
  • TyKajla
  • Zemlja: me
« Odgovor #6 poslato: 14 April 2008, 16:10:41 »
Moj prvi ESC je bio 1991! Jeste da san imao samo 3 godine, ali ga se ne sjecam kao kroz maglu, jer sam, na moju srecu, na video kasetama, koje sam gledao odgledao sve ESC od 1967, i pobjede cuvene Sandie Shaw!
Na moje veliko razocarenje, kasete su zavrsile tamo gdje nisu trebale!! Ali nebih o tome!! :oops   ;M)
Ohh... Que ce qu´il est beau, l´homme, quand il - bande...!!!

• Saša
  • OGAE member
« Odgovor #7 poslato: 15 April 2008, 02:17:29 »
Prvi put je bilo 86-te i kao što reče dragi koleza Nenad čuvena Sandra Kimova!

« Odgovor #8 poslato: 15 April 2008, 09:51:24 »
Prvi put je bilo 86-te i kao što reče dragi koleza Nenad čuvena Sandra Kimova!

Je li istina da je Kimova dosla te godine kasnije u Beograd i da je popljuvala nase organizatore njenog nastupa zbog neljubaznosti prema njoj?

• simic70
  • Newbie
  • *
  • Zemlja: hr
« Odgovor #9 poslato: 17 April 2008, 23:15:12 »
koliko se sjecam negde od 1983 kada je nastupaa o Dani9jel i nisma propusti ni jednu do 1989 kada je bas te godine pobjedila Riva mozete zamisliti nestala je struja i takodjer 1992 godine kaa je nastupala ekstra nena i bas mi je zao!!(ali zna se iz kpojih razloga nisam mogao gledati!!)

« Odgovor #10 poslato: 18 April 2008, 17:30:08 »
Nisi nista ni propustio Simicu negledanjem Eurosonga iz 1992 godine ... Organizacija je bila ocajna , orkestar SVT-a je svirao toliko amaterski da su svaku pesmu unistili , pesme su bile ispod proseka tj. bila je izuzetno slaba konkurencija ... Nije ni Jugoslavija bilstala te godine , Extra Nena je imala pesmu za tek 13 mesto ... Na zalost , steta je sto HRT ( tadasnji HTV ) to nije prenosio iz politickih razloga , ali znam da su dali snimak na tadasnjem HTV-u ( zajedno sa RTV SLO otkupili prava ) ... Ni RTS nije prenosio ESC iz 1993 kad su debitovale EX YU drzave , a da stvar bude gora dali su sve spotove pred ESC , ali naravno bez EX YU drzava ... Valjda im je smetalo onaj deo pesme " Dont ever cry my Croatian sky " , ili " Sva bol svijeta je nocas u Bosni ... " ... U svakom slucaju nekorektnost tadasnjeg RTS-a .... Isto sto je bio HTV kod vas to je bio RTS kod nas ... Zna se koji ljudi su stajali iza tih televizija u to vreme ... Verovao ili ne 1996 nisu prenosili jer im je smetalo ''propagiranje'' predstavnika drzava ( svaki visoki predstavnik neke drzave je pozeleo srecu svom predstavniku pred nastup ) ... Dali su snimak u nedelju ( dan nakon ESC-a iz Norveske ) , ali bez tog dela koji sam pomenuo ... Kakve su sve '' mrcane sile " vladale nasim medijima , to je katastrofa .... Pozdrav za prijateljsku Hrvatsku i nek nam zivi muzika !!!!  :G)

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
« Odgovor #11 poslato: 24 April 2008, 12:48:13 »
moja prva,onako kroz maglu je 1991.gledao je sa strinom,zaspao u toku glasanja...nisam docekao cuvenih 1point Yugoslavia!mozete da zamislite moje razocarenje kada sam ujutru pitao za rezultat...A moja prva PRVA Pesma Evrovizije je bila 1995 te!Tada sam je izistinki zavoleo,mada...O5 propustam 1999...znate kako...u sklonistima nema satelitske televizije...nema nikakve i 2003 e DA,DA vojska...Mada mi je jedna divna osoba pustala snimke tih godina.Hvala joj!da,cekam ih! :)
ESC 2017 PED top 10 by euronik:
:itb::ptb::hub::beb::rsb::mkb::dkb::seb::isb::azb:

« Odgovor #12 poslato: 27 April 2008, 13:28:28 »
Kad je Zeljko Joksimovic nastupaO na ESC  :D
Secam se da sam bila na nekom rodjusu i bilo je extra gledati  ;zv:)

« Odgovor #13 poslato: 01 Maj 2008, 19:55:10 »
Prva 1990, ali tek od 2000. mi se probudilo interesovanje za ESC!
Mada, gledao sam i snimak iz 1999.
Take me to your heaven  :-*

« Odgovor #14 poslato: 04 Maj 2008, 04:01:29 »
Nisi nista ni propustio Simicu negledanjem Eurosonga iz 1992 godine ... Organizacija je bila ocajna , orkestar SVT-a je svirao toliko amaterski da su svaku pesmu unistili , pesme su bile ispod proseka tj. bila je izuzetno slaba konkurencija ... Nije ni Jugoslavija bilstala te godine , Extra Nena je imala pesmu za tek 13 mesto ... Na zalost , steta je sto HRT ( tadasnji HTV ) to nije prenosio iz politickih razloga , ali znam da su dali snimak na tadasnjem HTV-u ( zajedno sa RTV SLO otkupili prava ) ... Ni RTS nije prenosio ESC iz 1993 kad su debitovale EX YU drzave , a da stvar bude gora dali su sve spotove pred ESC , ali naravno bez EX YU drzava ... Valjda im je smetalo onaj deo pesme " Dont ever cry my Croatian sky " , ili " Sva bol svijeta je nocas u Bosni ... " ... U svakom slucaju nekorektnost tadasnjeg RTS-a .... Isto sto je bio HTV kod vas to je bio RTS kod nas ... Zna se koji ljudi su stajali iza tih televizija u to vreme ... Verovao ili ne 1996 nisu prenosili jer im je smetalo ''propagiranje'' predstavnika drzava ( svaki visoki predstavnik neke drzave je pozeleo srecu svom predstavniku pred nastup ) ... Dali su snimak u nedelju ( dan nakon ESC-a iz Norveske ) , ali bez tog dela koji sam pomenuo ... Kakve su sve '' mrcane sile " vladale nasim medijima , to je katastrofa .... Pozdrav za prijateljsku Hrvatsku i nek nam zivi muzika !!!!  :G)

1992-ge mi je najbolja bila Italija i dan danas slusam tu pesmu http://www.youtube.com/watch?v=9GmRRYSiKew

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

lamp
The Biggest fan of Eurovision Song Contest - PRVI CIKLUS

Započeo Leo Cezar

37 Odgovora
764 Pregleda
Poslednja poruka 19 Novembar 2016, 15:06:20
mirCo
xx
Prvi Glas Srbije (Sezone 2011 i 2012/13)

Započeo Majsta94

3516 Odgovora
84427 Pregleda
Poslednja poruka 23 Oktobar 2015, 15:02:33
Mithrandir
xx
Koja zemlja će po prvi put pobediti na Evroviziji do 2020. godine?

Započeo MarkoV

37 Odgovora
2818 Pregleda
Poslednja poruka 03 Maj 2013, 23:58:44
KozaMostra