Autor Tema: ESC momenti  (Pročitano 362 puta)

• Gost
  • Gost
ESC momenti
« poslato: 04 Avgust 2015, 18:11:35 »
Ovde mozemo konkretne trenutke u istoriji ESCa da diskutujemo :) Hteo sam da postavim pitanje koji momenat u toku necijeg nastupa je za vas bio najemotivniji npr?

Za mene je to to nastup Anne Bergendahl, konkretno momenat od 2:17 pa narednih 15 sekundi... Toliko mi je iskreno i emotivno taj nastup delovao  :-*

Linkback: http://forum.musicserbia.rs/index.php?topic=1914.0

OGAE Serbia forum

• Dario
  • banovan član
  • Hero Member
  • Zemlja: rs
Odg: ESC momenti
« Odgovor #1 poslato: 04 Avgust 2015, 18:22:51 »
Meni kad Anna Vissi padne na kolena :-)

A licno mogu reci da su mi tri minuta Sertab Erener najbolja tri minuta Esc. Tri minuta koji su promenili Esc zauvek.
`Ne bavim se prostitucijom, a i da se bavim, nikad ne bih priznala`
Mimi Oro, starleta

• Scooby
  • Golden Member
  • Zemlja: aq
« Odgovor #2 poslato: 04 Avgust 2015, 19:01:02 »
Apsolutno se slažem sa ovim što je DM okačio u vezi sa Bergendalovom. To je bio čaroban trenutak.

Od ostalih definitivno kraj Molitve kad Marija i Sanja Bogosavljević sklapaju ruke i prave ono srce. naježim se svaki put na taj deo.

Zatim ceo nastup Harela Skata. Em je Milim savršena pesma, iako ne razumeš ni reč udara pravo u srce, em je Harel ko bog  :-*

sasvim sigurno tu spada i jedan od najboljih i najoriginalnijih nastupa u evrovizijskoj istroiji, a mislim na Nastju Prihodko i Mamo  :-* :-* :-*

« Odgovor #3 poslato: 04 Avgust 2015, 22:49:11 »
2004. - SCG prvi put na ESCu kada se začuju uvodni taktovi pesme, onaj prelepi instrumental  :-* i Željko na sceni... Tako dostojanstven i upečatljiv nastup... Baš sam bio ponosan.  :)

2007. - Tada nisam znao kako će nastup izgledati, pa kada se Marija pojavila u odelu sa raspasanom košuljom kao neki gospodin koji se vraća iz kafane i onako ozbiljno se približavala kameri, pomislio sam: "O... O..." Ali, posle prvog refrena kada je krenuo onaj instrumental i onaj deo koreografije, bilo je tako emotivno... Jedan vokalni tornado i snažna emocija... Bio sam ponosan...   ;zv:) Inače dan pred finale sam imao jasan i jak osećaj da pobeđujemo, bio sam potpuno siguran.  :)

• Dario
  • banovan član
  • Hero Member
« Odgovor #4 poslato: 05 Avgust 2015, 00:30:02 »
Dana International 1998. Legendarni momenat na proglasenju pobednika kad se pojavljuje sa onim perjem I histerija u publici. Isto jedan od istorijskih momenata esc-a :-)

• Mark
  • Hero Member
  • !חן אהרוני לאירוויזיון
  • Zemlja: hr
« Odgovor #5 poslato: 05 Avgust 2015, 10:56:50 »
Ja se isto moram složiti uz ovo za Annu Bergendahl. Ono je stvarno bila čista emocija. I dan-danas mi je odvratan osjećaj koji sam osjećao kad sam vidio da je Anna ispala u pf-u.  :-\

Isto tako se slažem i za Harela Skaat (izuzevši one vokalne vratolomije na kraju pjesme :D), prenio je tu emociju o kojoj pjesma govori. Inače su Izraelci općenito maheri za emotivne nastupe - od fantastične Shiri Maimon, Boaza, spomenutog Harela, Moran Mazor, a da ne spominjem onu palestinsko - izraelsku kombinaciju iz 2009.; za vrijeme tog nastupa sam apsolutno osjetio svu iskrenost riječi koje čine tu pjesmu. Ti nastupi su nešto što čini ESC predivnim i to se pamti!

Od ostalih mi trenutno na pamet pada :ee: 2015., odnosno Elinine suze i očaj na licu, tamo negdje u zadnjoj minuti pjesme. Svaki put se naježim i kao da preko monitora mogu doživjeti tu Elininu bol. Maestralno.

počinje od 2:26

« Odgovor #6 poslato: 30 Maj 2016, 20:02:51 »
Prelep momenat. (3:10)  :-* :-*

• Stole
  • Hero Member
  • Dzej To 2018
« Odgovor #7 poslato: 30 Maj 2016, 20:05:10 »
Svi smo se raznezili kad smo je videli kako miluje stomak  :-*
Junior Eurovision 2017 - TOP 15
1. :byb: 2. :rub: 3. :mkb: 4. :aub: 5. :plb:

6. :cy: 7. :ge: 8. :nl: 9. :am: 10. :it: 11. :ua: 12. :rs: 13. :mt: 14. :pt: 15. :ie: 16. :al:

« Odgovor #8 poslato: 30 Maj 2016, 20:17:39 »
I ovo je jedan od najboljih momenata  :ooo: :ooo:

• Tinchi
  • Full Member
« Odgovor #9 poslato: 30 Maj 2016, 20:18:26 »
Sofiiiiiiiiii :D

• Stole
  • Hero Member
  • Dzej To 2018
« Odgovor #10 poslato: 30 Maj 2016, 20:24:12 »
Bas sam je sinoc slusao  :D Obozavam taj pokret  :D

« Odgovor #11 poslato: 30 Maj 2016, 20:25:11 »
Sto vise ovakvih momenata na ESC.  ;:); ;:);

• Tinchi
  • Full Member
« Odgovor #12 poslato: 30 Maj 2016, 20:27:31 »
Definitivno Danijela i skidanje plasta ESC '98 :)
Hahahahaah to je bilo prije mog rodenja hahaha

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter