Autor Tema: Estonija 2019  (Pročitano 887 puta)

• Leo Cezar
  • Moderator
  • Florin Cezar Ouatu
  • Zemlja: rs
Estonija 2019
« poslato: 17 Novembar 2018, 14:59:54 »

Estonski javni emiter ERR je objavio spisak od 24 učesnika estonskog nacionalnog izbora Eesti laul 2019. Finale je zakazano za 16.februar naredne godine.

Kadiah – Believe (Kadi Poll)
Kerli Kivilaan – Cold Love (Kerli Kivilaan, Egert Milder, Andres Kõpper)
Inger – Coming Home (Inger Fridolin, Karl-Ander Reismann)
Sofia Rubina-Hunter – Deep Water (Sofia Rubina-Hunter, Jaanika Tenn, Oljana Kallson)
Around The Sun – Follow Me Back (Daniel Rukovitškin, Georg Eessaar)
Lacy Jay – Halleluja  (Ago Teppand, Lacy Nicole Jones, Hugo Martin Maasikas)
The Swingers – High Heels In The Neighbourhood (Tanja Mihhailova, Timo Vendt, Mihkel Mattisen)
xtra basic & Emily J – Hold Me Close (Andrei Zevakin, Igor Volhonski)
Synne Valtri – I’ll Do It My Way (Sünne Valtri)
Iseloomad – Kaks miinust (Vilho Meier; Siim Randveer)
Grete Paia – Kui isegi kaotan (Grete Paia, Mihkel Mattisen, Timo Vendt, Mihkel Mattisen, Kerli Puusepp)
Jennifer Cohen – Little Baby El (Chris Hierro, Jennifer Marisse Cohen, Luisa Lõhmus)
Johanna Eendra – Miks sa teed nii? (Johanna Eendra, Joosep Eendra)
Lumevärv ft. INGA – Milline päev (Margus Piik, Kermo Hert, Jana Hallas)
Cätlin Mägi & Jaan Pehk – Parmumäng (Cätlin Mägi, Jaan Pehk)
Uku Suviste – Pretty Little Liar (Uku Suviste, Oliver Mazurtshak)
Marko Kaar – Smile (Marko Kaar, Egert Kanep)
Sandra Nurmsalu – Soovide puu (Priit Pajusaar, Sandra Nurmsalu, Aapo Ilves)
Victor Crone – Storm (Stig Rästa, Vallo Kikas, Victor Crone, Fred Krieger)
Sissi – Strong (Karl-Ander Reismann, Sissi Nylia Benita)
Ranele – Supernova (Marek Rosenberg, Lauri Lembinen, Marco Margna, Anne Loho)
Stefan – Without You (Stefan Airapetjan, Karl-Ander Reismann, Stefan Airapetjan)
Kaia Tamm – Wo sind die Katzen? (Kaia Tamm)
Öed – Öhuloss (Tuuli Rand, Kristel Aaslaid, Bert Prikenfeld, Egert Milder)

Linkback: http://forum.musicserbia.rs/index.php?topic=2437.0
" Leo - Državna zajednica Azerbejdžana, Švedske i Rusije sa posebnim ministarstvom za tursku, rumunsku i moldavsku dijasporu "

23.septembar 2014.
Scooby

OGAE Serbia forum

• Petar
  • Golden Member
  • Demonsko prisustvo
  • Zemlja: ca
Odg: Estonija 2019
« Odgovor #1 poslato: 17 Novembar 2018, 15:17:08 »
@Mark me vodi da gledamo uživo, jedva čekam! #EestiLaulDejt
Petar je forumski car i njemu dozvoljavam sve.
Učinilo mi se na trenutak da vas volim. Ne brinite se, prošlo me je.
Follow: https://twitter.com/petarketchupov / https://www.last.fm/user/PetarListens

• Mark
  • Golden Member
  • and when it all calms down we'll be safe and sound
  • Zemlja: hr
« Odgovor #2 poslato: 01 Decembar 2018, 18:21:17 »
NF favoriti:

:cz: True colors :ee: Hallelujah / Kui isegi kaotan / Without you / Storm
:fr: In the shadow :lv: Scared of love :hu: Roses :ro: On a sunday :es: Hoy vuelvo a reír otra vez

« Odgovor #3 poslato: 01 Decembar 2018, 18:37:12 »
The Swingers – High Heels In The Neighbourhood - odlična, baš mi se dopada.. :E
Dobar je i Victor.. :G)

Wo sind die Katzen? je takav trol da nemam reči.. :D Mada nisam mislila da je pesma kompletno na nemačkom..
« Poslednja izmena: 01 Decembar 2018, 18:55:12 ivana-ns »

• Mark
  • Golden Member
« Odgovor #4 poslato: 01 Decembar 2018, 19:05:27 »
Ja se sad bacam na preslušavanje, nadam se da ima dosta dobrih ;D

« Odgovor #5 poslato: 01 Decembar 2018, 19:08:25 »
Meni su prilično dobre dosad, ima par dosadnjikavih i pesma o kojoj sam pričala iznad u postu.. ;D

Sandra - dobra pesma, mada sam možda pod utiskom The Swingersa (čija mi se baš dopala), pa mi nije još uvek u kategoriji "odlične pesme"

• Milos97
  • Hero Member
« Odgovor #6 poslato: 01 Decembar 2018, 19:11:38 »
Sandrina pesma ima lotr vajb
:al: Hije :cz: True Colors :ee: Soovide puu :fr: Tous les deux :hu: Incomplete :lv: You Make Me So Crazy :ro: Army of love :es: Muerdeme :ch: Carry the Light

• Stole
  • Golden Member
  • Ko mi je stavio bubu u supi!?
« Odgovor #7 poslato: 01 Decembar 2018, 19:29:54 »
Grete me razocarala  :(

Zivotni moto: Pamti pa vrati.
Vrlina: Nisam zlopamtilo.

« Odgovor #8 poslato: 01 Decembar 2018, 19:37:10 »
Ima i pesma u kojoj se pominje Instagram.. Baš idemo u korak sa tehnologijom, vidim. :crazy:

Pored ove tri koje sam pominjala u prethodnim postovima, krug favorita mi "zatvaraju" Hold me close i Coming home..Ima još dobrih pesama, ali recimo da suzim na ovih pet. :)

• Mark
  • Golden Member
« Odgovor #9 poslato: 01 Decembar 2018, 19:58:48 »
Jako fin Eesti Laul ponovo, po meni bolji nego posljednje dvije godine. Jest da ima baš malo alternative ove godine u ponudi i dosta "generičnijih" pjesama, al' su baš fine. Izdvajam:

1. Lacy Jay - Halleluja: Ovo ako nije jedna od najdepresivnijih pjesma ikad na NF-ovima, onda ne znam koja je. :o Pjesma je doslovno obraćanje pjevačice Bogu o tome kako umire i prelazi k njemu, "na drugu stranu". Inače zaista ne volim te religiozne tematike u pjesmama, ali ovo je toliko dobro upakirano s tim modernim zvukom, odlična!

2. Greta Paia - Kui isegi kaotan: Veselio sam se da čujem što je spremila mica Greta, nije me razočarala. Malo slabije od njena prethodna dva Eesti Laul pokušaja, ali svejedno odlična. Refren jaaako ima vajb tamo negdje 2005./2006., ali ne u negativnom smislu neke staromodnosti, nego ono, više kao neki kul throwback.

3. Sandra Nurmsalu - Soovide puu: Oke, ovo definitivno zahtjeva više slušanja da bi sjela. Na prvu mi je baš bila meh i dosadna, evo sad nakon trećeg slušanja već jako dobra. Randajad je bila mistična, a ovo je bajkovito, totalno uvlači u neku drugu dimenziju. Ne vjerujem u neki preveliki uspjeh ukoliko bi otišla na ESC, ali se Estonci sigurno ne bi obrukali.

4. Stefan - Without you: Dobar je ovaj iz Vaje-a, strofe su PREDIVNE. Onaj prvi "ubrzani" kvazirefren koji je tako Rag'n'bone-ov Human vol. 2 mi malo kvari utisak, da barem nema tog dijela, al' dobro, kasnije to nestane (do pred kraj)... Al' strofe su stvarno wow, iako zvuče pomalo klišej i generično.

5. Victor Crone - Storm: Čuje se Stigov pečat, podsjeća me jako na sto drugih pjesama, ali mi se baš sviđa. Jedina zamjerka su mi oni stihovi u refrenu "storm like THIS, can break a man like THIS"... baš mi grebe uši kad se stihovi rimuju istom riječju :D Baš je Eesti Laul superfinale materijal.

6. Uku Suviste - Pretty little liar: Generično kao što se i očekivalo, slabija mu je ova od Supernatural koju sam obožavao, ali svakako dobra. Ne vjerujem da će išta napraviti ni na Eesti Laulu, a kamoli da bi na ESC-u, ali su u pitanju svakako uhu ugodne tri minute.

7. Xtra Basic & Emily J - Hold me close: jako zanimljiv beat, moderno, apsolutno mogu zamisliti ovo u Tel Avivu.

8. Johanna Eendra - Miks sa teed nii: Ovo je školska definicija finskog i estonskog popa, a taj zvuk mi se uvijek svidi. A mislim da će mi vremenom postati još bolja, baš fina.

9. Wo sind die Katzen?: Naravno da je ovo baš sprdnjica, ali je zarazno :D Oni njeni djelovi "KATZEN, WO SIND DIE KATZEN?" su taako ona Laika s MGP-a 2016. :D

10. Marko Kaar - Smile: Čista pozitiva od pjesme, tekst je malo blaaah ali svejedno sviđam! !_!

Simpatične su i:

The Swingers, Tanja & Birgit - High heels in the neighbourhood: Jaaako simpatično, mada sumnjam da bi dobro prošla da dođe do ESC-a. Super su Tanja i Birgit !_!

Inger - Coming home: Sviđa mi se atmosfera u pjesmi, nije ništa novo i neopjevano dosad, ali baš je onako opuštajuća

Što se mene tiče, neka od prve tri dame ili prva tri momka u Tel Aviv!  ;zv:)

• Stole
  • Golden Member
  • Ko mi je stavio bubu u supi!?
« Odgovor #10 poslato: 01 Decembar 2018, 20:02:27 »
Okej Eesti Laul, malo bolji nego prosle godine  :G)

1. Uku Suviste "Pretty Little Liar" Odlicno, imao sam velika ocekivanja od njega, i opravdao ih je. Mogu ovo da zamislim na esc sceni, ali mi nikako ne ide uz Estoniju pa ne verujem da ce njega poslati  :D
2. Victor Crone "Storm" Stig Rasta ponovo iskopirao neku poznatu pesmu, samo ne mogu da se setim koju, mislim da je neka od Avicija, nisam siguran...
3. Johanna Eendra "Miks sa teed nii?" Jako lepo, svidja mi se instrumentalni deo nakon refrena.
4. STEFAN "Without You"  Lepa, prijatna i nenametljiva baladica, savrsena za ovo zimsko vreme.
5. Sandra Nurmsalu "Soovide puu"   Lepa melodija, jezik takodje, ali prva dva minuta pesme su mi predosadni i to mi dosta kvari utisak.
6. The Swingers, Tanja & Birgit "High Heels In The Neighbourhood" Interesantno, originalno, jako jako dobro i energicno, ali treba mi jos par slusanja.
7. Sissi "Strong" Odlicno mi je ovo, nije mozda najbolja opcija za esc, ali meni se svidja.
8. xtra Basic & Emily J "Hold Me Close" Instrumental nakon refrena je presmesan, ali i jako zarazan. Fina pesmica.
9. Grete Paia "Kui isegi kaotan" Dobra pesma, ali za njihove standarde. Pomalo sam razocaran, ne bih ovo slao na esc. Ipak ni ovo nije njena godina  :(
10. Marko Kaar "Smile" Svidja mi se bas ovo, bas je catchy.

Honorable mention: INGER "Coming Home" Malo me nervira taj njanjavi klinacki glasic, ali pesma je simpaticna.

Najgore pesme:

Cätlin Mägi & Jaan Pehk "Parmumäng" Ovo je nesto najgore sto sam u zivotu cuo  :-\
Kaia Tamm "Wo Sind Die Katzen?" Razumem da uvek mora postojani neka pesma da popuni mesto, ali zasto bas ovakav troll?  :D Nemoguce da nije bilo boljih pesama u ponudi.

« Odgovor #11 poslato: 01 Decembar 2018, 20:03:26 »
Poslušah par, sve generično... Baš smor za sad ali kad poslušam sve videću ina li šta zanimljivo.
"People demand freedom of speech as a compensation for the freedom of thought which they seldom use."
- Soren Kierkegaard

• inga
  • Jr. Member
  • **
« Odgovor #12 poslato: 01 Decembar 2018, 22:37:10 »
Odlicna selekcija pesama! Moji favoriti su Sandra, Kadiah I Uku Suviste

• Nenad89
  • Sr. Member
  • I <3 eurovision
« Odgovor #13 poslato: 01 Decembar 2018, 22:43:59 »
Meni se svidjaju pesme The Swingers, Tanja & Birgit "High Heels In The Neighbourhood" i Sandra Nurmsalu "Soovide puu"  :-* ;(:); ;:))

• Nemanja
  • Hero Member
  • Srećno Boko i Srbija na JESC 2018!Do pobede!
« Odgovor #14 poslato: 03 Decembar 2018, 23:39:55 »
U spotu Kadiah-Believe se vide stari snimci kamerom kako je Kadiah,kada je bila mala beba,dobijala poklone od Deda Mraza za Božić!Šta bi to trebalo da predstavlja u tom spotu,odnosno pesmi?
I neka mir zauvek bude dom duša svih,jedino ljubav uvek je pravi pobednik!

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
U susret Evrosongu 2014 // Estonija

Započeo Leo Cezar

72 Odgovora
3171 Pregleda
Poslednja poruka 09 Decembar 2013, 02:04:57
tetsujin
xx
Estonija 2012: Ott Lepland - Kuula

Započeo Miloš

246 Odgovora
12691 Pregleda