Autor Tema: Srbija 2018  (Pročitano 11469 puta)

• Majsta94
  • OGAE member
  • 2018
  • Zemlja: gr
Odg: Srbija 2018
« Odgovor #195 poslato: 22 Avgust 2017, 14:36:09 »
Hahaha ee, još samo kad bi pristala ;D

OGAE Serbia forum

• mirCo
  • Golden Member
  • #INFESrbija
  • Zemlja: rs
« Odgovor #196 poslato: 22 Avgust 2017, 14:36:38 »
titi obriši pp. ;D
1. Molitva  2. Goodbye (Shelter)  3. Oro  4. Beauty never lies  5. Nije ljubav stvar  6. In too deep  7. Ljubav je svuda  8. Čaroban  9. Ovo je Balkan  10. Cipela
1. Rise like a phoenix  2. Amar pelos dois  3. Satellite  4. Euphoria  5. Only teardrops  6. 1944  7. Believe  8. Heroes  9. Fairytale  10. Running scared

• OGGY
  • Hero Member
« Odgovor #197 poslato: 22 Avgust 2017, 20:52:46 »
Odličan potez RTS-a: objavili su konkurs na vreme, dali su mogućnost i poznatim ličnostima da se prijave a da se ne izblamiraju, i što je najvažnije - ogradili su se da ne moraju da izaberu nijednu pesmu, ako bude ponuđen loš kvalitet.  ;(:);

« Odgovor #198 poslato: 22 Avgust 2017, 21:18:27 »
Ja bih zaista voleo da vidim Karleusu u Lisabonu, samo zamislite da imamo JK za predstavnika, prvo necemo imati konkurenciju na Balkanu, sva publika iz regiona i nasi ljudi (i ostali ex-jugosloveni) u inostranstvu masovno bi glasali za Jelenu
Гласали су масовно и за Сању. То се готово никада не доводи у питање.

Ne vjerujem da je problem (samo) u Oliveri, nego generalno RTS ne želi "skandal majstore" kao predstavnike, i kvalitetnu i muziku i tekst kao i izvođača.
ЈК си сврстао у квалитетну музику, текст и извођаче? :-[

РТС ми изгледа као неко ко жели квалитет и све најбоље, али да не уме то да реализује. Свакако не у складу са временом.

Bankina, recimo, ima ok tekst, bez nekih kontroverznih stihova koji paraju uši. Marina nek se potrudi! :D
Та „Банкина” има преглуп текст, али је ту негде у рангу „Ово је Балкан”. Реално, глупи су текстови и „Није љубав ствар” и “Beauty Never Lies”.  Никада то није ни било битно.

• Majsta94
  • OGAE member
  • 2018
« Odgovor #199 poslato: 22 Avgust 2017, 22:59:10 »
Izostavio sam riječi, htio sam reći "već želi i kvalitetnu..." :D A Bankina i nema toliko loš tekst, kao što kažeš, OJB, LjJS, BNL, pa i NLjS nisu neki tekstovi...

« Odgovor #200 poslato: 22 Avgust 2017, 23:10:27 »
au kad krenete sa tim skracenicama naziva pesama, pa zastanem i pocnem mozgati koja je skracenica sta... tacno me zaboli glava  :D
"You better keep your mouth shot and let people think you are a fool, than to speak out and remove all doubt"

• stres92
  • OGAE member
  • #Lisbon2018
« Odgovor #201 poslato: 23 Avgust 2017, 00:00:00 »
Budite realni ljudi.
Uzmite i samo pročitajte tekstove naših pesama.
Toliko...  :)
2K18

• mirCo
  • Golden Member
  • #INFESrbija
« Odgovor #202 poslato: 23 Avgust 2017, 00:03:43 »
Aco, ko po tvom mišljenju treba da predstavlja Srbiju i na osnovu čega bi doneo Srbiji dobar plasman?

@Aca Srbin

« Odgovor #203 poslato: 23 Avgust 2017, 13:11:54 »
Осим неколико британских имена, мислим да ни за једног извођача не може да се каже да би био гаранција за добар пласман. Поготово међу земљама које иначе нису конкурентне на међународној музичкој сцени.
Оно што сам и раније писао је да је мислим да је погрешно да покушавамо да имитирамо те неке модерне песме и наступе. Испали бисмо смешни, Шведска за сиромашне. Нећемо бити никада конкурентни ако будемо покушавали туђим оружјем. Да не помињем што ЈК се наводи често као неко је најприближнији тој модерној музици, а са „Банкином” смо добили народњак из 2005.

Тако да мислим да бисмо највеће шансе имали ако бисмо покушали са неким аутентичним звуком (Тркуља, „Балканика”) или неком алтернативом („ЗАА” и Бојана у свом фазону, Грамофонџије, а волео бих да експериментишемо и са “Irie FM”, “Irish Stew of Sindidun”, “The Mothership Orchestra”...). Волео бих да неки бенд налик „Негативу” убоде „Збуњену”. То се деси једном у каријери.
Од поп извођача бих првенствено послао Ану Штајдохар, али обавезно са Демоњом и саксофоном. Свакако бих пре волео Емину него нпр. Милицу Павловић и неке које се наводе. Нпр. Ивана Јордан је генерално смор, али је имала две сјајне песме на Беовизији. Поготово мислим да би „Лазарица” уз модернији аранжман и данас била конкурентна.

Само бих волео да се престане са причом да нешто није за ЕЅС. Да се појавио неко као Салвадор у игри за нашег представника, прво би овде био окарактерисан као подрумар и не знам шта све, да РТС живи у прошлом веку итд. Видели смо да су у врх доспели и поп рок, и хард рок, и поп опера, поп џез, ска, кантри, етно, келтски призвук...

• Majsta94
  • OGAE member
  • 2018
« Odgovor #204 poslato: 23 Avgust 2017, 13:42:18 »
Paaa Balkanika i One Love... To stvarno želim da čujem konačno, ali se nadam da je čuvaju za ESC. Aco, lijepo si to opisao sve, slažem se s tobom oko svega skoro.

« Odgovor #205 poslato: 23 Avgust 2017, 13:49:31 »
Осим неколико британских имена, мислим да ни за једног извођача не може да се каже да би био гаранција за добар пласман. Поготово међу земљама које иначе нису конкурентне на међународној музичкој сцени.
Оно што сам и раније писао је да је мислим да је погрешно да покушавамо да имитирамо те неке модерне песме и наступе. Испали бисмо смешни, Шведска за сиромашне. Нећемо бити никада конкурентни ако будемо покушавали туђим оружјем. Да не помињем што ЈК се наводи често као неко је најприближнији тој модерној музици, а са „Банкином” смо добили народњак из 2005.

Тако да мислим да бисмо највеће шансе имали ако бисмо покушали са неким аутентичним звуком (Тркуља, „Балканика”) или неком алтернативом („ЗАА” и Бојана у свом фазону, Грамофонџије, а волео бих да експериментишемо и са “Irie FM”, “Irish Stew of Sindidun”, “The Mothership Orchestra”...). Волео бих да неки бенд налик „Негативу” убоде „Збуњену”. То се деси једном у каријери.
Од поп извођача бих првенствено послао Ану Штајдохар, али обавезно са Демоњом и саксофоном. Свакако бих пре волео Емину него нпр. Милицу Павловић и неке које се наводе. Нпр. Ивана Јордан је генерално смор, али је имала две сјајне песме на Беовизији. Поготово мислим да би „Лазарица” уз модернији аранжман и данас била конкурентна.

Само бих волео да се престане са причом да нешто није за ЕЅС. Да се појавио неко као Салвадор у игри за нашег представника, прво би овде био окарактерисан као подрумар и не знам шта све, да РТС живи у прошлом веку итд. Видели смо да су у врх доспели и поп рок, и хард рок, и поп опера, поп џез, ска, кантри, етно, келтски призвук...

Bravo Aco, Srbine! ;(:);

« Odgovor #206 poslato: 23 Avgust 2017, 19:06:42 »
Kako god, ali ako se pesma ne zavrti kod nas onda mozemo da pretpostavimo kakav ce rezultat da bude.
A ako pricamo o anonimusima i poluanonimusima, evo Sanja Vasiljevic iz zvezda granda snima pesmu sa Opacicem. Mozda ne bi bilo lose da ona posalje pesmu na konkurs, devojka strava peva a nije bas da je niko ne zna ipak je stigla do finala i jedina zena koja je uspela da se uvuce u top 6 i dobije pesmu.

« Odgovor #207 poslato: 23 Avgust 2017, 19:47:42 »
Од „Првог гласа Србије” немам утисак да је иједно такмичење пропраћено толико да би такмичари били препознатљиви најширој публици и да би могло да се прича о неком тзв. сигурном гласачком телу. Ето, за ту Сању сам сигуран да знају само они који су пратили Звезде Гранда. Док су за Милана, па и „Моје 3” чули практично сви, хтели не хтели. Последњих година је већи акценат стављан на жири него на саме такмичаре.

Kako god, ali ako se pesma ne zavrti kod nas onda mozemo da pretpostavimo kakav ce rezultat da bude.
Не би било лоше да се некада проба са системом избора у којем би се неколико песама пустило барем два месеца раније пре коначног избора и видело се да ли ће се нека завртети код наше публике и да ли ће се нека издвојити код стране, првенствено код фанова.

« Odgovor #208 poslato: 23 Avgust 2017, 19:52:35 »
U pravu si skroz, vise se potencira ziri nego takmicari.
I slazem se da ne bi bilo lose da se puste pesme ranije, to bi bio dobar pokazatelj.

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
« Odgovor #209 poslato: 23 Avgust 2017, 20:50:34 »
Pesma mora da bude hit kojeg god da je zanra i kvaliteta. Bez toga nista. Molitva nije samo dobra pesma ona je i vrlo zarazna.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Pomozimo RTS-u da ponovo pobedi! 2017/2018

Započeo mirCo

1724 Odgovora
17936 Pregleda
Poslednja poruka 19 Avgust 2017, 12:55:54
Aca Srbin
xx
ESC 2018 - Lisabon, Portugalija: opšte, arena, grafika, scena

Započeo Leo Cezar

57 Odgovora
988 Pregleda