Autor Tema: Finska 2017: Norma John - Blackbird  (Pročitano 6206 puta)

Odg: Finska 2017
« Odgovor #15 poslato: 23 Novembar 2016, 13:57:12 »
Jedino mi se dopada pesma od Emme. Sve ostalo mi je  :-\ na prvu.
Verujem da Emmma neće pobediti, već neki potpuni frikovi  ::)
Možda je blago koje tražim već odavno nađeno? Možda je carstvo koje gradiš za neku drugu stvarano, a ja ne znam to!

OGAE Serbia forum

• Stole
  • Hero Member
  • Stop podrumarama!
  • Zemlja: rs
« Odgovor #16 poslato: 23 Novembar 2016, 14:00:43 »
Jako slabo NF za razliku od prosle godine kada je imalo 5-6 fantasticnih pesama  :-\

Ubedljivi favorit ZÜHLKE: “Perfect Villain”

Nakon nje LAURI, ANNI i ALVA

Kao sto MO rece, ocekujem pobedu nekih nebitnih frikova :-\

• Josipa.
  • Golden Member
  • promise me no promises
  • Zemlja: it
« Odgovor #17 poslato: 23 Novembar 2016, 14:02:36 »

Ovo mi je produkcijski najprofesionalnije odradjeno i najslusljivije...

Meni se ovo sviđa !_!

• Kakashi
  • Hero Member
  • Zemlja: hr
« Odgovor #18 poslato: 23 Novembar 2016, 14:42:03 »

Gunter is a superstar  :D

Bio je i na Melodiu 2006 ;zv:) ;zv:)
« Poslednja izmena: 23 Novembar 2016, 15:13:18 Marijo »
FALLING doesn't give you a reason to give up as long as you BELIEVE

« Odgovor #19 poslato: 23 Novembar 2016, 16:26:16 »
Lauri i Anni najbolji dosad (ostale su mi još tri ili četiri da preslušam), što se mene tiče. Mada mi ne prija baš potpuno Laurijeva boja glasa..

• ivans98
  • Sr. Member
  • Uvek navijam za Srbiju ;-)
« Odgovor #20 poslato: 23 Novembar 2016, 18:09:47 »
Preslusao sam sve pesme. 1.Helppo elämä 2.Blackbird 3.Perfect Villain  :)
1. :ptb:

• Ady
  • Hero Member
« Odgovor #21 poslato: 23 Novembar 2016, 19:25:05 »
Oni su ove godine imali jako zanimljivo nacionalno takmičenje.
Iskreno se nadam da će to ponoviti i ovaj put, odnosno sledeće godine.  :)
S. Sobral: “A lot of importance is given only to certain attacks, and I would like to hear about those attacks that aren’t reported about. I know that it’s very difficult, almost impossible, especially with social media, since it gives a lot of importance to them. It would be good if there was an agreement in the media about the reporting of terror attacks.”

« Odgovor #22 poslato: 23 Novembar 2016, 21:57:11 »
Preslušavam pesme i stigoh do Günther & D'Sanz: Love Yourself. Kakav tekst  --;)
"Love yourself and life will last forever, touch yourself and feel a little pleasure"    :amin:

• Mark
  • Hero Member
« Odgovor #23 poslato: 23 Novembar 2016, 22:32:01 »
Evo preslušah pjesme, sva sreća pa je većina njih za otpad pa nisam morao puno puta slušati. ;D I ono što je zanimljivo, većina njih neodoljivo podsjeća na neku drugu ESC/NF pjesmu, uglavnom na neke koje se baš i nisu proslavile.

ALVA – ARROWS
Ovo je UNBROKEN + NOW (Alda Dis, Songvakkepni 2016.), dakle, sladunjavost na n-tu kojoj bi krajnji domet na ESC-u bio tipa 14. mjesto u polufinalu. Nije loša, ali je ovakav žanr i ovakav vokal stvarno preprožvakan. .___________.

ANNI SAIKU – REACH FOR THE SUN
Ovo je k'o nastavak ove Alvine pjesme, samo malo manje sladunjavo. Mada mislim da bi imala više šanse na ESC-u, tipa 25. mjesto u finalu. ;D

CLUB LA PERSE – MY LITTLE WORD
Ovo je sav ESC cirkus u jednoj pjesmi. Ovo su k'o oni bjeloruski zombiji, s tim da su oni zanimljiviji, a ovo je samo… jadno i nakaradno. Ako je ovo stvarno bilo među 10 najboljih pjesama na finskom natječaju onda stvarno bolje da sve ode u tri lepe. Ćao zdravo, mozak baj baj.

EMMA- CIRCLE OF LIGHT
Ovo nije loše, sviđa mi se taj folk-ish ugođaj i instrumental. Ubrzani LIGHTHOUSE + ubrzani AFTERGLOW (Laila), znači u prosjeku za neko 18. mjesto na ESC-u.

GÜNTHER & D'SANZ – LOVE YOURSELF
Ovo je besmisleno kao i onaj Poom Poom od prošle godine. Finci stvarno imaju smisla za ovakve skarade. Ćao zdravo po drugi put, iako aj ovdje je barem refren podnošljiv.

KNUCKELBONE OSCAR & SHANGRI-LA RUBIES – CAVEMAN
Ne bi ovo ni spiljski ljudi slušali svojevoljno. Gdje je kraj ovim užasima?!

LAURI YRJÖLA – HELPPO ELÄMÄ
Strofe su HEROES, a refren HEARTBEAT. Znači, za solidan plasman u finalu ESC-a. ;D Ne, stvarno, bez konkurencije najbolja pjesma usred ovog smetlišta, I NARAVNO NEĆE POBIJEDITI NA UMK-u JER FINCI. ::) Ekstra pohvale jer je jedina na finskom.

MY FIRST BAND – PARADISE
Muška verzija Alve. Za ove su Lighthouse X sa svojim wannabe-boybend ispljuvcima znanstvenici. Propast.

NORMA JOHN –BLACKBIRD
Je l' to Benediktssonina „Songbird“ dobila part 2.? ;D Ima neku umirujuću atmosferu, nije loša, ali šta ja znam...

ZÜHKLE – PERFECT VILLAIN
Meni je ovo zapravo dosta dobro, ali svakako nije nešto što Finci trebaju poslati na ESC jer bi prošlo u najmanju ruku katastrofalno. SHELTER + BLACK SMOKE + WILD SOUL, dakle, idealan recept za ESC propast. Tekst je čudnjikav, jest originalan, ali je malo ono.. možda malo too much. Moram priznati da je pjesma dosta pamtljiva, nakon prvog slušanja mi je odmah ostalo u ušima ovo WHAT WOULD THE X-MEN DOOOOOOOOO

Dakle,
1. Lauri (uvjerljivo)  :cheer: :cheer:
2. Zühlke  ;(:);
3. Emma  :G)
4. Norma John  ;--;
5.-10. Sve ostalo, zrelo za otpad  bye:)

Lauri ili Emma na ESC žele li Finci iole pristojan plasman, iako ni s njima to nije sigurno. Kakav flop od Finske.
"Music is not fireworks, music is feeling."
- Salvador Sobral

• Josipa.
  • Golden Member
  • promise me no promises
  • Zemlja: it
« Odgovor #24 poslato: 26 Novembar 2016, 11:14:04 »

ALVA – ARROWS
Već sam rekla da mi je ovo skroz simpatično, no slažem se sa Markom, ovo ne bi nikako daleko otišlo osim ako ne bi postojao neki super bum nastup. tada bi imali već šanse, ali činjenica jeste da mi se sviđa ;(:);

ANNI SAIKU – REACH FOR THE SUN
Ovdje je meni zapravo sve baš dobro osim refrena, repetativan i dosadan. Strofe su mnogo bolje, ali refren baš kvari cijeli utisak. :-\ Dio " For the first time you can see the truth..itd" je odličaan :G)

CLUB LA PERSE – MY LITTLE WORD
Sviđa mi se majca "You fucking asshole" :D A što se tiče pjesme, pa uvijek budu na NF ovakve pjesme, ali pjesma kao pjesma je treš neviđeni :D Baš ono čisto ruganje, dranje a i riječi su bože pomozi :drug:

EMMA- CIRCLE OF LIGHT
Ovo mi se isto jako sviđa ;(:); Mnogo mi se dopada muzika u refrenu(ako je to refren xd), uglavnom tamo gdje je samo muzika. Iskreno, veliki sam ljubitelj folkića u modernim pjesmama, volim taj miks neki koji ispadne na kraju. :G)

GÜNTHER & D'SANZ – LOVE YOURSELF
Gospode Bože, you gotta love yourself, touch yourself, see yourself and then you'll feel alright????? Da li se ovi zezaju? Mada, pjesma bi bila mnogo bolja da je onaj momak sam pjeva, bez deranja ovog freak-a. Priznam taj dio je malo zarazan. ::)

KNUCKELBONE OSCAR & SHANGRI-LA RUBIES – CAVEMAN
Ovo je TAKO loše, da se bojim da neću biti više ista osoba nakon slušanja ovoga. Ako im je ovo zapalo u 10 najboljih pjesama ove godine, samo ću reći WTF? :(

LAURI YRJÖLA – HELPPO ELÄMÄ
Muzika na početku me užasno podsjeća na Chasing Cars ;D Sviđa mi se, nekako je lagano, a opet nije lagano :D Ima taj ''Love Injected'' i ''Heartbeat'' momenat u sredini i dopada mi se. Svakako jedan od boljih kandidata.

MY FIRST BAND – PARADISE
When I kiss your paradise? Ma moš mislit. Ovo je jaaako loše i dosadno i monotono, pa čovječe glava me zaboljela slušajući ovo. Šta je ovim Fincima jesu oni normalni? No, vjerovatno ovi neće pobijediti, pa se tješim.

NORMA JOHN –BLACKBIRD
Ovo je sasvim korektno, volim ovakve lagane pjesme koje te umiruju. Međutim, ovo niko ne bi primijetio na esc-u, bojim se. Svakako, ne vjerujem ni da će ovo izabrati. :-\

ZÜHKLE – PERFECT VILLAIN
Mislim da ova žena ima najveće šanse za pobjedu. Moderna pjesma sa čudnovatim tekstom. Mogu reći da je dopadljiva, a i zarazna. U svakom slučaju, ne bi bilo loše da i ova pobjedi, nemam ništa protiv. #doyouseehereaxmenfan #isee #highfive :G)

Znači, bilo ko od sledećih da pobijedi i onda sam mirna..:

ZÜHKLE , ALVA, ANNI, EMMA ili LAURI eventualno.

Dobro ajde, to je čak pola pjesama da valja, thumbs up.

• Petar
  • Golden Member
  • ICOTYO.
  • Zemlja: bg
« Odgovor #25 poslato: 27 Novembar 2016, 11:18:21 »
Ne interesuje me da slušam UMK, ali Mark mi je poslao "na kvarno" Eminu pesmu i odlična je zaista. Šteta što je neće poslati.
Učinilo mi se na trenutak da vas volim. Ne brinite se, prošlo me je.
Anemija - Džamija - Wiwi tetkice - padobranci - bottomčica

« Odgovor #26 poslato: 27 Novembar 2016, 12:59:53 »
Preslusah na kraju ovo finale.  :o
Lauri ili Alva su jedini koji su makar malo ostavili utisak (minimalno, ali su ostavili). Perfect villain bi isto bila kul, da tekst nije toliko unisten.  :-\

• Stole
  • Hero Member
  • Stop podrumarama!
« Odgovor #27 poslato: 27 Novembar 2016, 13:33:48 »
Definitivno navijam za Anni, Zuhkle i Laurija. ;(:);
Nazalost mislim da nemaju sanse i da ce otici dosadni duet Blackbird, vidim po stranim sajtovima da svi svrsavaju na tu pesmu ::)

• Mark
  • Hero Member
« Odgovor #28 poslato: 27 Novembar 2016, 14:04:45 »
Danima mi je na repeatu Emmina pjesma, premocna je zaista i stvarno su tulavi ako propuste poslati takvu pjesmu. Cak mi ni Lauri vise nije toliko dobar koliko Emma kida. !_! ali opet, to su Finci, ima da posalju ili onaj dvojac koji pjeva o samozadovoljavanju ili one fejk Directionere. :drug:

« Odgovor #29 poslato: 27 Novembar 2016, 14:08:20 »
Da glasaju samo Finci, mogla bih da se opkladim da će poslati nešto od ova tri cirkusa, ali valjda će internacionalni žiri spasiti stvar..Definitivno navijam za Laurija i Anni, mogu još Zuhkle ili Alva. Ostali -ne, hvala. ::)

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Finska 2014: Softengine - Something Better

Započeo Miloš

165 Odgovora
4342 Pregleda
Poslednja poruka 30 Maj 2016, 16:33:56
nidzojko90
xx
U susret Evrosongu 2014 // Finska

Započeo Leo Cezar

44 Odgovora
975 Pregleda