Autor Tema: Rumunija 2016: Ovidiu Anton - Moment of silence  (Pročitano 6017 puta)

• Miloš
  • Administrator
  • Zemlja: rs
Rumunija 2016: Ovidiu Anton - Moment of silence
« poslato: 01 Februar 2016, 23:16:59 »

Rumunski javni servis TVR, objavio je da će nacionalni izbor "Selecţia Naţională Eurovision 2016" ove godine biti održan u Polivalentă sali, koja prima do 2500 gledalaca, u gradu na severozapadu zemlje, Baja Mareu. U toku su prijave kandidata koje su otvorene do 7. februara. Od 8. do 10. februara, održaće se selekcija tokom koje će žiri sastavljen od 5 ili 7 članova odabrati 12 pesama.

Tokom preselekcije, žiri će svaku pesmu ocenjivati od 1 do 10 uzimajući u obzir pet kriterijuma: muzičku formu pesme, način na koji je urađena orkestracija pesme sa tačke gledišta njihovog pisanja, inventivni i originalni karakter muzičkih tema, stilsku različitost takmičarskih pesama i kvalitet zvuka i vokalnog izvođenja. Izvođači mogu da se takmiče samo sa jednom pesmom, ali isti kompozitori mogu da imaju više pesama na takmičenju. U slučaju jednakog broja poena, prednost će imati pesma koja je dobila više većoh ocena. Na samom izboru, žiri će glasati evrovizijskim sistemom, a 4 pesme koje skupe najviše poena proći će u finale. Publika će potom glasati 20 minuta za preostalih 8 pesama, a najviše jednom za istu pesmu. Dve pesme sa najviše glasova ide u finale.

U finalu učestvuje 6 pesama, glasa samo publika i to čak 60 minuta nakon izvođenja poslednje pesme.

Polufinale će se održati 4. marta, dok je finale zakazano za 6. mart.

Učesnici:

Andra Olteanu – Nai Nai
Doru Todoruţ feat. Irina Baianţ – The Voice
Dream Walkers – Let It Shine
Florena – Behind the Shadows
Gaşca de acasă – Tu ești povestea
Irina Popa – Lasă-mă, eu te las
Jukebox – Come On Everybody
Mihai Băjinaru – Never Too Late
Mihai Trăistariu – Paradisio
Ovidiu Anton – Moment of Silence
Vanotek feat. The Code & Georgian – I’m Coming Home
Xandra - Superhuman

Ovidiu Anton - Moment of silence

Linkback: http://forum.musicserbia.rs/index.php?topic=2012.0
« Poslednja izmena: 16 Mart 2016, 00:45:17 Miloš »

OGAE Serbia forum

• Miloš
  • Administrator
Odg: Rumunija 2016
« Odgovor #1 poslato: 09 Februar 2016, 17:32:17 »
TVR je saopštio da je na konkurs stiglo više od 90 pesama, a da među kompozitorima, osim Rumuna, ima i Šveđana, Nemaca, Britanaca, Amerikanaca, Španaca, Italijana i Poljaka. Ovih dana, selekciona komisija odabraće najboljih 12.

• Petar
  • Golden Member
  • ICOTYO.
  • Zemlja: ca
« Odgovor #2 poslato: 09 Februar 2016, 18:37:45 »
Divim im se što organizuju nacionalno finale van glavnog grada. ;(:);
Učinilo mi se na trenutak da vas volim. Ne brinite se, prošlo me je.
Anemija - Džamija - Wiwi tetkice - padobranci - bottomčica

• Mark
  • Hero Member
  • !חן אהרוני לאירוויזיון
  • Zemlja: hr
« Odgovor #3 poslato: 11 Februar 2016, 13:27:29 »
Pjesme postavljene na službenom kanalu TVR-a.
https://www.youtube.com/user/TVRcanaluloficial/videos

Paradisio je ovdje naravno :drug:  :D

• Petar
  • Golden Member
  • ICOTYO.
« Odgovor #4 poslato: 11 Februar 2016, 15:25:31 »
I'm coming home: Pa ok je, ali nije nešto što bih želeo da čujem na Evrosongu. Tačno bih se uspavao.
Come on everyone: Rumuni su zgroženi ovom pesmom, nije mi jasno zašto :D Fina je, volim ska zvuk. Ovo je Enej + Zdob ši zdub + bilo koji bend iz Moldavije.
Paradisio: Fuj.
Moment of silence: Kakav glas :o Prejak vokal! Sviđa mi se što pesma ovako himnična, moglo bi ovo da bude super uživo. Ogroman minus: Nema neke posebne kulminacije.
Never too late: Never too late, never say never ::) Povraćam. Je l' ovo snimljeno 1998?
Behind the shadows: Ima neke dobre delove, ali kao celina mi se ne sviđa.
Let it shine: Šta je Evrosong bez nekog šajna? Očaj.
The Voice: Ok, dosadni su. :(
Lasă-mă, eu te las: Napokon rumunski jezik na rumunskom nacionalnom izboru ::) Pristojna pesma.
Brand new day: Kakav transfer blama od pesme :o Ovo samo Britanci mogu da zaseru ovoliko.
Nai Nai: Još jedna na rumunskom. Veselo :cheer: :E Pobednica?
Superhuman: Anete + Simone + Rykka = Xandra? :D Možda i najbolja pesma na ovom izboru, ali "Heart Shaped Hole" i "Icebreaker" su dovoljne ove godine.

Dakle, favorit mi je Superhuman, nisu loše ni Nai Nai i Moment of silence. Ostale pesme su uglavnom kancer.

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #5 poslato: 11 Februar 2016, 16:03:59 »
Linkovi ka pesmama dodati su u prvi post teme. Više o rumunskom izboru na našem sajtu.
Poznati polufinalisti rumunskog izbora

• Majsta94
  • OGAE member
  • 2018
  • Zemlja: gr
« Odgovor #6 poslato: 11 Februar 2016, 17:27:49 »
Nai Nai !_! I'm Coming Home mi je isto dobra samo mi prelazi poslije strofa/refrena smetaju, kao da ima još da se dorađuje, ali ima potencijala svakako, i mislim da oni pobjeđuju, ovo ostalo na recap što sam čuo je meh. Osim Nai nai :D

• Bettstonxale
  • Hero Member
  • Art will survive, artists won't.
  • Zemlja: us
« Odgovor #7 poslato: 11 Februar 2016, 17:30:42 »
Vanotek ft. The Code & Georgian: I'm coming home - Okej mi je, samo toliko.
Jukebox: Come on everybody - Simpatično skroz  :D
MIHAI: Paradisio - Plačem Amazone, znači ne.
Ovidiu Anton: Moment of silence - Da, da, da, sviđa mi se  :G)
Mihai Băjinaru: Never too late - Hahahahaha, stvarno?
Florena: Behind the shadows - Okej je.
Dream walkers: Let it shine - Let it shine, let it shine, let ih shine, krvare mi uši, let it shine, dosta više.
Doru Todoruţ ft. Irina Baianţ: The Voice - Iritantno.
Irina Popa: Lasă-mă, eu te las - Uspavah se.  ;--;
Hayley Evetts: Brand new day - Tačno zamišljam isečak ove pesme u nekoj reklami  :D
Andra Olteanu: Nai Nai - HAHAHAHA PA ODLIČNO!!!  :cheer: :cheer: !_!
Xandra: Superhuman - Nema veze sa Agnete i Simone i ne sviđa mi se.

• Mark
  • Hero Member
  • !חן אהרוני לאירוויזיון
  • Zemlja: hr
« Odgovor #8 poslato: 11 Februar 2016, 17:39:48 »
Hmmmm....

Andra Olteanu - Nai Nai
Nai nai, ne ne. Next.

Doru & Irina - The Voice
Bućkuriš. Puno ničega, malo nečega dobrog.

Dream Walkers - Let It Shine
"Let it shiiiine, it's all you have to do, make your dreams come true..." *facepalm* Maknite se odmaK.

Florena - Behind the Shadows
Njen vokal me uuužasno podsjeća na nečiji vokal, ali ne znam čiji. Mislim da je neka poznata pevaljka u pitanju. :-[ Pjesma je oki, koliko može biti. :drug:

Hayley Evetts – Brand New Day
14 lajkova, 148 dislajkova  :D Toga bi se i Rebecca Black postidila. Jasno je zašto ima toliko dislajkova, ovo je smeće nad smećem.

Irina Popa – Lasă-mă, eu te las
Hmmm.. pa aj barem je na rumunjskom. Počne se lijepo razvijati, ali onda kao da stane.

Jukebox – Come On Everybody
Baš tipično rumunjski. Nešto na foru one "Emilie" koja je bila druga na rumunjskom izboru 2013. (ili 2014., nisam siguran), ali miljama lošije. Mješavina Zdob si zdub i onih bjeloruskih zombija :crazy:

Mihai Băjinaru – Never Too Late
Za tebe i tvoju pjesmu je prekasno, kao i za ovog ispod tebe. Ćao.

Mihai Trăistariu – Paradisio
Ja ne shvaćam što se desilo ovom čovjeku, prolupao nakon ESC-a isto kao i Ruslana. Ima ova pjesma par svijetlih točaka, ali sveukupno je ovo zapravo poprilično velik fail. I na kraju će i otići na ESC.

Ovidiu Anton – Moment of Silence
Jooooj ovaj Anton opet izigrava neku agresivu. Odbojno i generično.

Vanotek feat. The Code & Georgian – I’m Coming Home
NAPOKON! Nakon 10 mediokriteta i eventualnih užasa napokon pjesma koja zapravo ima smisla i koja može zaokupiti pažnju! Fali malo neke jačine pa da bude još bolja, i da se nekako popune one nepotrebne praznine, ali i ovako je skroz fina.

Xandra - Superhuman
I još jedna dobra za kraj, jest ovo nešto kao Simone/Rykka/Agnete, ali slabije od sve tri.

Generalno izbor je krš, za nijansu bolji od njemačkog. Što se mene tiče, "I'm coming home" nema konkurenciju, ajde i Xandra je tu negdje, ostali odakle su i došli.

« Odgovor #9 poslato: 11 Februar 2016, 17:46:38 »
Superhuman: Anete + Simone + Rykka = Xandra? :D Možda i najbolja pesma na ovom izboru, ali "Heart Shaped Hole" i "Icebreaker" su dovoljne ove godine.
Што не напишеш да је као Сија?  ;D

''Moment of Silence'' звучи као неки нордијски стил, занимљиво. ''I’m coming home'' већ више личи на Румунију. Најбоља ми је, али не видим потенцијал за сцену.
''Nai Nai'' је баш позитивна. То је тај евровизијски звук од пре 10-ак година. :E

• Petar
  • Golden Member
  • ICOTYO.
« Odgovor #10 poslato: 11 Februar 2016, 17:57:43 »
Sia je žanr, a ja sam naveo osobe. :D

• AjvanPi
  • Hero Member
  • Come Together
« Odgovor #11 poslato: 11 Februar 2016, 22:59:38 »
Imam osećaj da se Rumunija vraća u top 10 ove godine.  8)

Ako se ne varam to će biti prvi put od trećeg mesta 2010...  :)
Random top 12 lista :rob: :isb: :bab: :plb: :eeb: :nob: :rsb: :azb: :rub: :czb: :mkb:  :ieb:

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #12 poslato: 12 Februar 2016, 03:01:57 »
Rumuni su objavili koliko poena su imale pesme koje nisu prošle konkurs, bez navođenja imena izvođača. Tokom selekcije, petočlani žiri je svaku pesmu ocenjivao od 1 do 10, pa neračunajući dve pesme koje su diskvalifikovane jer nisu ispunjavale pravila konkursa, najgore pesme su skupile svega 8 poena, a prva ispod crte 37.

Evo te najgore "Inger candid argintiu", izvodi je Stelian Bălteanu i zaradila je čitavih 8 poena. Sviđa li vam se?  ;D

A ovu, koja je dobila 23 poena, obavezno da poslušate i eventualno stavite kao melodiju za alarm na telefonu ;:))

Vasilica Ceterasu & Amalia Ursu - "Dor de Romania"

« Poslednja izmena: 12 Februar 2016, 03:33:01 Miloš »

• star5
  • Hero Member
« Odgovor #13 poslato: 15 Februar 2016, 18:24:58 »
Da li neko zna da mi kaže šta znači Paradisio?

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #14 poslato: 17 Februar 2016, 19:16:52 »
Hayley Evetts se povukao sa rumunskog izbora zbog povrede kolena, pa na njegovo mesto dolazi grupa Gaşca de acasă sa pesmom "Tu eşti povestea".

Niko ne prokomentarisa one dve pesme koje stavih iznad, a koje nisu prošle konkurs  ;D

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Australija 2016: Dami Im - Sound Of Silence

Započeo Lund

272 Odgovora
5182 Pregleda
Poslednja poruka 29 Maj 2016, 20:04:32
nidzojko90
xx
Anton Ewald

Započeo arheometar

0 Odgovora
212 Pregleda