Autor Tema: Estonija 2016: Jüri Pootsmann - Play  (Pročitano 8464 puta)

Odg: Estonija 2016
« Odgovor #30 poslato: 15 Decembar 2015, 02:21:46 »
Odlicna je Elisina pesma i mogla je komotno medju polufinaliste umesto ovoga ispod..

Za sad preslusah samo drugo polufinale i ova pesma mi je jedina bas ono skroz grozna.. :-\

:nl: :it: :fr: :mk: :am: :ru: :il:  :pt: :ge:

OGAE Serbia forum

• Nenad89
  • Full Member
  • I <3 eurovision
  • Zemlja: rs
« Odgovor #31 poslato: 15 Decembar 2015, 04:39:35 »
Jedino mi se svidjaju pesme to su: Jüri Pootsmann - Play,  Laura - Supersonic, Kéa - Lonely Boy.  :-*  ;(:);

• Mark
  • Golden Member
  • Zemlja: hr
« Odgovor #32 poslato: 15 Decembar 2015, 14:18:35 »
Ja mora da sam nesto propustio u toj Laurinoj pjesmi. xD Svi je toliko favoriziraju, a meni nista posebno. Prosjecna pjesma. :/
.ולא נשאר בי עוד הרגשׁוֹת - רק הזיכרונות...

• Lund
  • Hero Member
« Odgovor #33 poslato: 15 Decembar 2015, 14:31:56 »
Mislim da se Jüri hajpuje mnogo više, ali zasluženo. Vidim ga kao pobednika iako ne tako očigledno kao GTY (a i pesme nisu na istom nivou).

Púr Múdd su mi odlični :-*

• AjvanPi
  • Hero Member
  • Come Together
« Odgovor #34 poslato: 16 Decembar 2015, 01:00:44 »
Juri ili Laura.  :-*
Nema dalje.  :)
Random top 12 lista :rob: :isb: :bab: :plb: :eeb: :nob: :rsb: :azb: :rub: :czb: :mkb:  :ieb:

• Mark
  • Golden Member
« Odgovor #35 poslato: 17 Decembar 2015, 17:03:09 »
"Zahvaljujući" temperaturi i bolesti, nemam pametnijeg posla pa sam preslušao napokon sve estonske da vidim što to još nude. Bome ima svega...

MICK PEDAJA – SEIS
U ovo sam se zaljubio jednostavno. Svaki put me odvuče u neku drugu dimenziju, nevjerojatno je magična. Ne sjećam se kad mi se to zadnji put dogodilo s nekom pjesmom.
Ali naravno, bolje da ovako nešto ne pobijedi na Eesti Laulu jer bi bila šteta da je Afrodizijak-Solejo-La la love esc fanovi zakucaju na dno polufinala. :drug: Prekvalitetna je za takvo što. Obožavam. :love:  10

GRETE PAIA – STORIES UNTOLD
Logično je da za nju lobiram :D Odlična od prvog slušanja, iako ne vjerujem da može pobijediti na Eestiju (nažalost). Ovo je Lohmusov pun pogodak za razliku od Supersonic. Sve u svemu – Grete :-* 10

GO AWAY BIRD – SALLY
K'o neki vremeplov, malo vraća u devedesete, pa onda opet u današnjicu, i tako u krug. Zbog toga mi je toliko zanimljiva, plus jako interesantan vokal pjevačice. Tako tipično eestilaulovski. 10

POHJA – TALLINN & JAAGUP KREEM – EI OLE MUL OLLA
Iako ne volim hip – hop inače, Pohja –Tallinn mi je drag jer uvijek uspješno iskombiniraju te hip-hop i pop dijelove pa zvuči interesantno. Tako je i ovdje, ulovio sam se par puta kako pjevušim refren. :D. Sigurni finalisti EL-a jer su jednostavno prepopularni u Estoniji da bi ispušili. 9,5

CARTOON FEAT. KRISTEL AASLAID – IMMORTALITY 
Očito je postala tradicija da na Eestiju barem jedna pjesma (u moru alternative) ima dubstep prizvuk. Dobra je svakako. I jbt, još malo pa će preći 500k pregleda na youtube-u. :o 9

PUR MUDD – MEET HALFWAY
Od ovih dečkiju su nešto trebali naučiti ostali bendovi koji su ovdje u konkurenciji, a čije su pjesme manjkave. Po naslovu benda pomislio bih da je riječ o islandskom bendu :D
Tu je negdje kao i „Immortality“.  9

JÜRI POOTSMANN – PLAY
Znam da mi se svidjela čim sam je prvi put čuo. Ima tu jednu manu, a to je da sa svaki novim slušanjem utisak malo blijedi, ali svakako je jedan od glavnih favorita za pobjedu (više zbog Stiga nego zbog Jürija, čak i pjesme). 8

KEA – LONELY BOY
Pa okej je. Poznajući Estonce, dogurat će ovo do superfinala. 7,5

WÜRFFEL – I'M FACING NORTH
Ono kad po naslovu pjesme očekuješ nešto maestralno :D Nije loša, ali malo se utapa u konkurenciji toliko bendova (od kojih neki imaju i bolje pjesme). Sve u svemu, refren je privlačan, ali ništa više. 7

LAURA – SUPERSONIC
Već sam pitao što je toliko posebno ovdje. Solidna pjesma, ali mi nije za toliko obožavanje. Iskreno nisam siguran kako bi prošla uopće na ESC-u. Ni da primiriši Stigu&Elini.
A Lohmus se zapravo fino sjeb*o što je ušao na Eesti s dvije dosta slične pjesme (Supersonic i Stories Untold), čak im je i tematika dosta slična. Mogao je jednu pričuvati za neka bolja vremena. :drug: 6

ZEBRA ISLAND – HOW MANY TIMES?
OK je, ali isto nema ništa što bi je izdvojilo. Jbt ako već ulaze na Eesti Laul s takvom pjesmom, što se  ne potrude da po nečemu bude posebna… 5,5

INDREK VENTMANN – HISPAANIA TÜDRUK
Rekoh već jednom, jako čudna pjesma. Indrek tako želi biti ovogodišnji Daniel Levi, samo što je Levi ipak imao bolju pjesmu na prošlom EL-u. Smeta mi ovdje to što kao vuče na neku ljetnu numeru (to jest takva je bila ideja), ali nema u sebi apsolutno ništa ljetno, živahno. 5

GERTU PABBO – MILJON KORDA
Malo me podsjeća na početku na „Et Uus Saaks Alguse“. Refren me istodobno nervira i privlači. Nisam načisto s ovime nikako. Ono što je sigurno jest da mi nije u krugu favorita. 5

ANETT KULBIN – STRONG
Tip pjesme koja bi puno bolje zvučala na estonskom. Inače, Anett je pjevačica benda Wilhelm, koji se zadnjih dvije godine natjecao na Eestiju. Kako god, dosadna je. I ona i pjesma i bend. 4

I WEAR* EXPERIMENT – PATIENCE
Ovo ESC fanovi vole, koliko sam vidio. Al' ne vidim zašto je tome tako. Nit' smrdi nit' miriše. 3

WINDY BEACH – SALTY WOUNDS
Na početku sam miješao ovo i Keinu pjesmu, ipak, Kea je puno bolja od ovoga. Anemično. 2

THE JINGLES – LOVE A LITTLE BIT
Isuviše repetitivna pjesma, blesavo do bola. 2

LA LA LADIES – UNIKAALNE
Aj ćao, lejdis. 1

KATI ALEV & NOORKUU – KAUGEL SINUST
Zvuči kao nešto što bi završilo na 12. mjestu na ESC-u 1979. Previše staromodno, iritantno i dosadno. 0,5

MEISTERJAAN – PARMUPILLIHULLUS
……………………………………… -100

Ovih prvih šest može na ESC što se mene tiče. ;D

Odoh na Albance.. :D

« Odgovor #36 poslato: 18 Januar 2016, 22:43:31 »
Ja sam preslušao ove:

The Jingles - Love a Little Bit
Würffel - I'm Facing North
Mick Pedaja - Seis
Cartoon feat. Kristel Aaslaid - Immortality
Kéa - Lonely Boy
Zebra Island - How Many Times
Laura - Supersonic
Go Away Bird - Sally
Jüri Pootsmann - Play
I Wear* Experiment - Patience
Púr Múdd - Meet Halfway
Grete Paia - Stories Untold
Põhja-Tallinn ft. Jaagup Kreem - Eiolemulolla

Odmah se izdvojila "Seis", naravno, jer je mnogo drugačija od ostalih, nekako hipnotička, što reče Mark kao da vuče u neki drugi svet.

Pored nje, "Immortality" i možda još par, ali treba vremena za neki konkretniji utisak, većinu sam tek danas čuo.

• Mark
  • Golden Member
« Odgovor #37 poslato: 18 Januar 2016, 23:01:20 »
Bravo za "Seis", Euro. ;D
e'o i akusticne verzije. Jednostavno savrseno.

• Majsta94
  • OGAE member
  • rootz.
  • Zemlja: gr
« Odgovor #38 poslato: 18 Januar 2016, 23:06:28 »
Ja sam čuo samo nečiju top listu pjesama na YT i odmah mi ta Seis zapala za uho i slušao sam je kasnije, mnogo dobra.

« Odgovor #39 poslato: 18 Januar 2016, 23:11:29 »
Prijatna je, opuštajuća, mislim da bi trebalo da rizikuju, uslovno rečeno, i da je pošalju, pa šta bude...

• McSteamy
  • Hero Member
  • Hater is back
  • Zemlja: gr
« Odgovor #40 poslato: 24 Januar 2016, 13:40:37 »
Supersonic 8) 8)

• Mark
  • Golden Member
« Odgovor #41 poslato: 25 Januar 2016, 15:41:30 »
Rääkimata Lood, estonska verzija "Stories Untold".  ;zv:)

« Odgovor #42 poslato: 25 Januar 2016, 15:46:27 »
Meni grete s pocetka refrena ko "Halo" by Beyonce :D

« Odgovor #43 poslato: 08 Februar 2016, 17:39:31 »
Neke od pesama u konkurenciji su previše plastične za moj ukus.

Uglavnom - Jüri Pootsmann - Play.

• Mark
  • Golden Member
« Odgovor #44 poslato: 13 Februar 2016, 16:09:00 »
Jbt, i EL počinje danas  :o Da nije dansko finale, točno bih njih gledao ;D Mada, ovo prvo polufinale i nije nešto zanimljivo, od favorita mi je samo Mick Pedaja ovdje. :love:

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
VII Srbovizija - Arandjelovac 2010 - Let's fair play! -

Započeo Gost

458 Odgovora
20628 Pregleda
Poslednja poruka 08 Jul 2010, 01:08:28
euronik
xx
Estonija 2019

Započeo Leo Cezar

1 Odgovora
71 Pregleda