Autor Tema: Odbrojavanje za Beč  (Pročitano 26717 puta)

• Majsta94
  • OGAE member
  • rootz.
  • Zemlja: gr
Odg: Odbrojavanje za Beč
« Odgovor #870 poslato: 20 Februar 2015, 14:43:18 »
Ja ne pljujem po Graji nego samo govorim da su neke stvari bile očite odavno, ali se ne žalim jer je najbolja pjesma izabrana ;D
:rsb:
:cyb: :itb: :esb: :deb: :ltb: :czb: :sib: :bgb: :frb:
:md: :at: :hu: :ua: :au: :ee: :no: :al:
:dk: :pt: :gb: :ie: :nl: :se: :il: :fi:

OGAE Serbia forum

• Dario
  • banovan član
  • Hero Member
  • Zemlja: rs
« Odgovor #871 poslato: 20 Februar 2015, 14:58:11 »
Pa.obzirom da je pobedila najevrovozijska pesma I izvodjac nije toliko bolno I ako su namestili.  Meni je danica bila naj ali ipak je bojana naj za esc. Kad se setim evropesama sa cg I ono sa cipelom I ono sa moje tri ovo je najbezlonije bilo zaista.
`Ne bavim se prostitucijom, a i da se bavim, nikad ne bih priznala`
Mimi Oro, starleta

• Scooby
  • Golden Member
« Odgovor #872 poslato: 20 Februar 2015, 17:09:28 »
Pa dabogda nameštali svake godine ako će uvek ishod biti pesma i vokal ovakvog tipa
1. :grb: 2. :ilb: 3. :beb: 4. :czb: 5. :frb: 6. :ltb: 7. :itb: 8. :rsb: 9. :aub: 10. :esb:
11. :nl: 12. :fi: 13. :cy: 14. :ch: 15. :hr: 16. :mk: 17. :bg: 18. :pl: 19. :am: 20. :lv:
21. :si: 22. :ua: 23. :hu: 24. :al: 25. :md: 26. :ru: 27. :mt: 28. :at: 29. :ee: 30. :dk:
31. :az: 32. :gb: 33. :no: 34. :by: 35. :de: 36. :me: 37. :ie: 38. :pt: 39. :se: 40. :sm:
41. :ge: 42. :ro: 43. :is:

• Dario
  • banovan član
  • Hero Member
« Odgovor #873 poslato: 20 Februar 2015, 17:10:36 »
Pa I ja to kazem ali ovo je cini mi se prvi put da je ako su namestali uopste, namestili dobro.

« Odgovor #874 poslato: 20 Februar 2015, 17:15:07 »
Pa I ja to kazem ali ovo je cini mi se prvi put da je ako su namestali uopste, namestili dobro.
:G)

Pa pazi, nameštanja po mom mišljenju je bilo samo 2009. i ti u finalu, (naravno ne računajući odabir pesama koje će učestvovati u izboru). Al da svake godine mora neki skandal, mora :D

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #875 poslato: 20 Februar 2015, 17:22:33 »
Kakvo nameštanje je bilo 2009? Mislim da za pobednika nije ništa tada nameštano, mada bilo je drugih propusta. Ako imamo žiri on mora da se sastoji od više članova, kao nekada na Beoviziji.

• Dario
  • banovan član
  • Hero Member
« Odgovor #876 poslato: 20 Februar 2015, 17:25:00 »
Namestanje samo 2009.? Stooo? Pa ociglednija su cg namestanja pete I seste :-) s tim sto mi je nekako bilo bzvz ds grajina pesma pobesi a on u komisiji te godine. Mada on I marina bi po meni bili dozivotno u komisiji tad su bile pesme vrh. 2007. Je bio skandal sa sms pucanjem, nekako mi je bilo sumnjivo glasanje zirija pijedinih kao da su hteli mariju da srozaju I nsmeste ivani jordan kojoj je decko tada bio nesto I rts tako se bar pisalo...2008. ... iako je jelena I oro dobra pesma opet su bile price da je to sve odavno dogovoreno I meni su bili bolje BQ I aleksa I ana... 2009. Ponovo skandal sa sms I onda nekako u finalu rat izmedju operacije trijumf I ognjena I ode kon..ziri je ocigledno bio poeeljen... 2013. Je sve jasno... uvek nesto ubek neki problem...

« Odgovor #877 poslato: 20 Februar 2015, 17:26:23 »
Не знам шта се тачно десило на Беовизији 2009. године, али ако на неко лажирање гласова публике сумњам, онда је то Европ(ј)есма 2005.

Очито је да је Граја планирао Бојану, фаворизовао је тако што је направио убедљиво најбољу песму (она се као појава и певач сам фаворизује у свакој конкуренцији). Није имало потребе да се лажирају гласови и подмићује жири. Не верујем да је било директно намештено, али и да јесте, не би био другачији исход да није. ;D Није исправно рећи да је Бојана победила због намештаљке, то је најважније. Нико није обманут.

Више претерују са скандалима, тужакањем и кукањем након ,,пораза'' на нашим националним изборима, као и започињања дискусија овде након цитирања вести из ,,Курира''. :-\
12 :ee: 10 :no: 8 :bg: 7 :fi: 6 :cz: 5 :by: 4 :mk: 3 :fr: 2 :ua: 1 :me:

• Dario
  • banovan član
  • Hero Member
« Odgovor #878 poslato: 20 Februar 2015, 17:27:29 »
Aco Kurir vise nije 'kurir' koliko je primat uzeo blic I alo :-)

« Odgovor #879 poslato: 20 Februar 2015, 17:49:20 »
Nisam mislio na skandale, to sam rekao da uvek mora biti neki
I naravno nije se odnosilo na SCG izbore, već samo one naše :D

Nameštanje u smislu manipulacije glasova žirija je bilo 2009-te bez sumnje. Pa nemoguće je da žiri koji je bio tu objektivno da oceni pesme, je dijametralno suprotno glasao u pf u odnosu na finale, kao i u odnosu na glasove publike i žirija u samom finalu. Ne kažem ja da je Kon namestio pobedu sebi, već mu je žiri iz nama nepoznatih razloga namestio poene. Pa u rangu od 20 pesama ot je dobio maksimalno dok od samo 10 u finalu samo 5.

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #880 poslato: 20 Februar 2015, 17:56:22 »
Pa žiri nije bio isti u polufinalu i finalu i zato i rekoh da nije dobro da ga čini samo 3 člana. Na toj Beoviziji nije bilo nekih hitova, ali ako biram između Kona i OT, svakako bih izabrao Kona, posebno ako na stranu stavimo tekst i njegovo pevanje. Melodija je bila dosta bolja od OT benda, koji je dobio onoliko glasova publike koliko je dobio jer su bili na vrhuncu popularnosti. Zbog toga i Moje 3, u Srbiji ne treba da glasa samo publika, a uostalom i na ESC-u postoji žiri.

• Majsta94
  • OGAE member
  • rootz.
« Odgovor #881 poslato: 20 Februar 2015, 18:12:28 »
Ako imamo žiri on mora da se sastoji od više članova, kao nekada na Beoviziji.

Ovo. Od kompozitora, producenata, tekstopisaca, pjevača, voditelja, novinara do fanova. 10 članova žirija - bilo bi realnije mnogo.

• Dario
  • banovan član
  • Hero Member
« Odgovor #882 poslato: 20 Februar 2015, 18:15:28 »
Pravi pobesnixi su bili na beoviziji 2003 2004 2005 dok je bilo vise clanova zirija I dok se svaki poen racunao a ne kao posle ziri je jedan a sms drugi deo poena. Teze je potkupiti 8, 9 clanova nego 3. I ne volim polufinale pa finale. 2003. 2004. 2005. 2006. Je Beovizija bila samo finale ok kontam da se racunala kao polufinale zbog cg ali je pobednik biram od 20 I vise pesama a ne od 10 u finalu. Upravo I iz razloga sto dva zirija razlicita za polufinale I finale mi nemaju smisla.

• nikma
  • Golden Member
  • KIJA DO POBEDE!
« Odgovor #883 poslato: 20 Februar 2015, 18:23:40 »
Ja nisam za festival uopste.

« Odgovor #884 poslato: 20 Februar 2015, 18:26:46 »
Sve je to tačno Miloše,ni ja nisam bio oduševljen OT-bendom ali nemoguća je tolika razlika izmedju "stručnog" žirija. Po čemu su se oni vodili ne znam, i znam da su bili različiti ljudi dve večeri. Ali pevači i pesme nisu. Tu neko nije radio svoj posao kako treba, a s time da su se u polufinalu poklopili glasovi i jednih i drugih kad se nije odlučivalo o tome ko će pobediti ja verujem da su ti ljudi ipak nepristrastno glasali za razliku od ovih druge večeri.
A "Blagoslov za kraj" i "Ljubav je svuda" ne možemo porediti, ipak su momci, iako takodje bili instant popularni, imali bolju pesmu, dostojnu pobede.

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter