Autor Tema: Odbrojavanje za Beč  (Pročitano 26714 puta)

• Alexa
  • Hero Member
  • Zemlja: rs
Odg: Odbrojavanje za Beč
« Odgovor #750 poslato: 18 Februar 2015, 01:08:27 »
Sto se Alekse tice, jako slicna situacija desila se Madjarskoj 2009. god kada je Márk Zentai bio objavljen kao njihov predstavnik sa pesmom "If You Wanna Party". Kasnije je utvrdjeno da je ta pesma koriscena u svedskom Velikom bratu i to 2004. pod nazivom "We Became Friends". I moralo je da se menja. Izvor-wiki  :)  Mada ni  meni nije jasan taj Aleksa.  Mora  da je ogroman optimista kad je uopste pomislio da moze nesto da uradi sa onim. Msm pesmica je stvarno preslaba, jedino text nije los.
1. FRA      2. GRE      3.SPA      4.BUL      5.SER      6.ITA      7.MON      8.AUS      9.MAL      10.UKR

OGAE Serbia forum

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #751 poslato: 18 Februar 2015, 01:09:12 »
Beoton nije radio ni Beoviziju, već MegaTON. To su dve različite firme. Direktor MegaTON-a je Predrag Milutinović, a Beotona iz Bora Dragomir Mirković, Sašin otac.

• Dario
  • banovan član
  • Hero Member
« Odgovor #752 poslato: 18 Februar 2015, 01:12:13 »
2002. litvanska grupa B'avaria pobedila je sa pesmom 'We all' I trebala da predstavlja Litvaniju (bila u top3 favorita) u Talinu medjutim kasnije se saznalo da je pesma izdata nekoliko meseci pre roka (1.septembar) I zamenili su je sa nekim uzasom. Ima jos primera tako da Akeksa I Marija sa ovim nista ne dobijaju.
`Ne bavim se prostitucijom, a i da se bavim, nikad ne bih priznala`
Mimi Oro, starleta

• Petar
  • Golden Member
  • PMS produkcija™
  • Zemlja: ca
« Odgovor #753 poslato: 18 Februar 2015, 01:15:32 »
Pomešao sam tonove. Pa ništa, onda neka smisle novo takmičenje pod imenom Beosong  ;(:); (Mislim na drugačiji koncept od onog 2013)
Učinilo mi se na trenutak da vas volim. Ne brinite se, prošlo me je.
Follow: https://twitter.com/petarketchupov / https://www.last.fm/user/PetarListens

• Dario
  • banovan član
  • Hero Member
« Odgovor #754 poslato: 18 Februar 2015, 01:50:57 »
Meni je najbolje moguce festival jedno vece 20 pesama, 10 vlaniva zirija plus publika I aj zdravo :-) naravno najbolji bi bilo kad bi ziri bio regionalan tipa ns bg nis kao galvni cenrri i sumadija backa banat srem t.krajina jug raska macva :-)

« Odgovor #755 poslato: 18 Februar 2015, 05:02:21 »
Marija isprala mozak Aleksi ;D
Ali da se ne lažemo, Graja je ispao muljator ako je Aleksi dao pesmu koja je već objavljena. Mada ne znam ni ovaj šta se ljuti kad su sve njegove izjave do polufinale bile "Ja sam tu da na pravim spektakl, sve mi je jedno da li cu pobediti"... Eto ga spektakl :D

Bojana je zasluženo pobedila, namešteno ili ne - bila je najbolja i ćao zdravo!
Aleksa je šoumen ali njegov glas je slabašan i meni lično ne prija. Možda je simpa dok imitira Cecu ili Beyonce, al da peva muške stvari nije, previše je mlak.
Danče je bilo super, ali bi se njena pesma lako utopila sa ostalim baladama. Još kad bi ostala na srpskom (a sigurno bi) ne bismo imali čemu da se nadamo. Bio bi isti scenario kao sa Ninom 2011. Ovako Bojana ima šansi po mom mišljenju koliko da osvoji toliko da omane u Evropi (u smislu ispod 20. mesta u finalu) . Šta će biti videćemo.

• Maki021
  • Hero Member
« Odgovor #756 poslato: 18 Februar 2015, 09:17:17 »
Zar stvarno ne kapirate da je Aleksa baš zato što je učestovovao u ovom projektu, i davao izjave za novinare tipa "ja ću ovo, ja ću ono, ima sve da pršti, show, igranje, tamte, vamte, pesma, haos..." ispao budala (i verovatno se tako i oseća)... jer kasnije saznaje da sa tom pesmom ne bi mogao da pišne dalje od Malog Mokrog Luga... To je kao da vam neko obeća neke pare ako nešto uradite i bonus ako budete najbolji... i vi se trudite da završite taj posao, (da ne kažem - date sve od sebe), rodbini i prijateljima već razglasili kako ćete zaraditi veliku lovu... a možda i bonus lovu... i na kraju dođe neko i kaže "džaba si krečio"...

Ovo se ništa ne razlikuje od nameštanja poslova u državnim firmama i ustanovama... pa nemojte to ni legalizovati.
Stoji da je Bojana bila najbolja žiriju, dobila najviše glasova publike, da je Marija Mihajlović iskompleksirana majmunica... ali ne stoji da je to od početka sve fer i pošteno. Mislim da Aleksa nije imao pojma da je njegova pesma već objavljena... i da se sad oseća kao poslednji kreten... i otuda ceo cirkus...

• Mithrandir
  • Moderators
  • Oko mene uzak krug, oko kruga širok prečnik
« Odgovor #757 poslato: 18 Februar 2015, 10:23:57 »
 ;(:); Meni je taj Mirković tako odvratan i tako izgleda kao muljator najgori.
Let’s put some light into our lives

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #758 poslato: 18 Februar 2015, 11:02:17 »
Bila bi pobeda kad bi Marija Mihajlović bila bek vokal Bojani. ;D

• Lexi
  • Hero Member
  • Zemlja: at
« Odgovor #759 poslato: 18 Februar 2015, 11:31:50 »
Marija Mihajlovic jeste veliko razocarenje za sve nas i ne razumem je zasto se toliko zauzdala oko svega kad vec nije ucestvovala..druga Maja Nikolic !
A sto se Graje tice mislim i dalje ono sto sam mislio da mu je Bojana bila i pocetni i krajnji cilj od starta celog projekta i da je postenije bilo da je kao Zeljko prezentovao 1 pesmu(da kaze da samo u tom slucaju prihvata ucesce ) ili jos bolja i po meni najbolja opcija da je Bojana otpevala 3  pesme od Grajica  i da narod bira..
Kod nas jedina varijanta da izbor bude maksimalno fer je po meni bas ta varijanta ako nema festivala vec tj. da se izabere jedan vrhunski vokal tipa A.Radovic , I Pavlovic ,Mari Mari ili meni draga Ivana Jordan i onda da taj jedan izvodjac otpeva 3 do 5 pesme razlicitih autora cija bi se imena cak i od izvodjaca drzala u tajnosti(ako bi i strucni ziri odlucivao ) zbog potencijalnog i uvek prisutnog lobiranja i onda da glasa publika samo a u tom formatu sa 1 izvodjacem je i najbolje  pa tek da se objave autori pesama( ako bude i zirija ). To bi po meni gotovo uvek bio TOP 5 za Srbiju. Medjutim malo je pravih ideja pa cak i zainteresovanosti RTS-a za nekim novim konceptima vec se iskljucivo a tipicno srpski vode zaslugama sa prethodnih Evrovizija ! Zasto ne dati sansu ljudima sa novim idejama , mladima gladnih uspeha i dokazivanja a koji nikako nemaju priliku da se pokazu vec se sve vrti oko istih ljudi..ok ti ljudi iskustvom mogu da pomognu ali ja sam uvek za ,,svezu krv ", pa i oprobane autore koji  u kombinaciji sa kvalitetnim vokalom mogu doprineti dobrom plasmanu .... tu greske nema niti bi je bilo...Volim konstruktivne ideje i predloge pa i kritike na svoj racun i ovde i u zivotu a ne samo prosipanje prazne demagogije i zato se uvek radujem necem sto nije povrsno da procitam i ovde..a ne samo ....,, Cool je, najbolja , bicemo vrh sa Bojanom,srusice scenu , pobeda zagarantovana i slicno.. " Sve je to lepo i euforicno pa i sa razlogom jer pesma ima potencijala ali dajte malo budimo konstruktivniji kao sto je neko krenuo sa idejama o nastupu o stvarima koje bi voleli da se nadograde i izmene u pesmi...pa mozda preko ljudi ovde koji imaju kontakt sa Grajom i dodje do njega neka ideja ili savet... Preopsiran sam verovatno ali povrsnost kod ljudi bas me nervira
« Poslednja izmena: 18 Februar 2015, 12:03:43 Lexi »

« Odgovor #760 poslato: 18 Februar 2015, 11:45:15 »

• Dario
  • banovan član
  • Hero Member
« Odgovor #761 poslato: 18 Februar 2015, 11:49:02 »
Pa ok je sto je namesteno Bojani ali npr da je Karleusa pristala... bio bi treci svetski rat da je pobedila na ovaj nacin :-)

• kopachka
  • Hero Member
  • müzik son ses bangır bangır
  • Zemlja: hr
« Odgovor #762 poslato: 18 Februar 2015, 11:54:39 »
Joj Danijela, ESC enciklopedija :-*
12 Bones 10 Oneiro Mou 08 Toy 07 Mercy 06 Non mi avete fatto niente 05 Lost and Found 04 Viszlát nyár 03 Crazy 02 X My Heart 01 Fuego

#Gülşen2019 #İstanbul2020

• mirCo
  • Golden Member

• Dario
  • banovan član
  • Hero Member
« Odgovor #764 poslato: 18 Februar 2015, 12:20:33 »
Obizwavam jeeee!!!

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter