Autor Tema: Švedska 2015: Måns Zelmerlöw - Heroes  (Pročitano 38145 puta)

• mirCo
  • Golden Member
  • #INFESrbija
  • Zemlja: rs
Odg: Švedska 2015
« Odgovor #15 poslato: 24 Novembar 2014, 16:20:34 »
Glupo mi je što su malo izmenili format takmičenja. :-\
1. Molitva  2. Goodbye (Shelter)  3. Oro  4. Beauty never lies  5. Nije ljubav stvar  6. In too deep  7. Ljubav je svuda  8. Čaroban  9. Ovo je Balkan  10. Cipela
1. Rise like a phoenix  2. Amar pelos dois  3. Satellite  4. Euphoria  5. Only teardrops  6. 1944  7. Believe  8. Heroes  9. Fairytale  10. Running scared

OGAE Serbia forum

• tetsujin
  • Golden Member
  • 'cause there is a light guiding my way ...
  • Zemlja: nl
« Odgovor #16 poslato: 24 Novembar 2014, 17:52:28 »
a pa ok je format :D
I amar prestar aen. The world is changed. Han matho ne nen. I feel it in the water. Han mathon ned cae. I feel it in the earth. A han noston ned gwilith. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it.

• etica
  • Hero Member
« Odgovor #17 poslato: 24 Novembar 2014, 22:04:37 »
etice, tvoja FSC beba Miss Li je komponovala pesmu za Mariette. :-* Mislim da će nam to biti favorit drugog polufinala ;D
Ohoo, divno!  :) Je l' ovo ta Mariette - https://www.youtube.com/watch?v=oEp8LsPzWCg

Da l' ce Daniel Gildenlöw (treci izbor na kom se pojavljuje neki Daniel  :D ) pevati nesto poput "Road Salt"  iz 2010. ?! To bi bilo sjajno!

• Lund
  • Hero Member
« Odgovor #18 poslato: 24 Novembar 2014, 23:47:39 »
Da, da, to je ona. :)

Evo šta ja očekujem od ovih pesama (čista spekulacija! pošto još uvek ne znamo ništa).

1. Jessica Andersson – Can’t Hurt Me Now - s obzirom na to da je tu kao kompozitor navedena Aleena Gibson ("Empty Room", "Why Am I Crying?"), moguće da je u pitanju balada. Mada, ona nije Sanna, pa ne znam koliko će joj se to isplatiti. P.S. estetsku hirurgiju bi trebalo zabraniti. Nakon Perrelli i ova se unakazila :dq:
2. Behrang Miri feat. Victor Crone – Det rår vi inte för - Lažni Jessy Matador doveo pojačanje ;D Sigurno nešto brzo i letnje. Zanimljivo je da je Måns među kompozitorima
3. Dolly Style – Hello Hi - hahaha, možda neki J-pop?! Ako dobro odrade pesmu/nastup, verovatno će ovo biti jedan od onih troll entrija, za koje Šveđani obožavaju da glasaju, na opšte zgražavanje foruma.
4. Molly Pettersson Hammar – I’ll Be Fine - poslednje mesto u polufinalu? Mada, ne bih se bunio ako bi bilo nešto u stilu Terese Fredenwall
5. Elize Ryd & Rickard Söderberg – One By One - samo zahvaljujući onim Japankama ovo nije najbizarniji spoj na festivalu. Stvarno ne znam šta da očekujem :crazy: Biće zanimljivo u svakom slučaju
6. Daniel Gildenlöw – Pappa - deluje da će mi biti favorit polufinala. Verovatno nešto u PoS stilu. Voleo bih nešto lepo i intimno :-*
7. Eric Saade – Sting - prvo što upada u oči jeste da su pesmu napisali kompozitori Undo-a. Verovatno je nešto hitično u pitanju. Žao mi je što su njega odabrali, iako je razumljivo: ipak on ima veće šanse da pobedi nego ostali picopevci :drug:

1. Mariette – Don’t Stop Believing - još uvek sam pod utiskom informacije o Miss Li. :-* mada je mogla i lično da učestvuje (verovatno nije htela da se upušta u to). Biće mi sigurno favorit :-* Može i da iznenadi plasmanom
2. Emelie Irewald – Där och då med dig - poslednje mesto u polufinalu
3. Linus Svenning – Forever Starts Today - verovatno nešto na nivou Brödera
4. Samir & Viktor – Groupie - nešto hitično i zarazno. "Success" već imam u telefonu. Treba obratiti pažnju na njih. Nisu nepoznati i mogli bi da prođu kao Panetoz ove godine.
5. Neverstore – If I Was God For One Day - sigurno neka rokačina. moguće materijal za drugu šansu.
6. Magnus Carlsson – Möt mig i Gamla stan - Magnus diva. :d3: Pesma, rekoh već, šlager na kub.
7. Marie Bergman & Sanne Salomonsen – Nonetheless - staroslavašice. Ne znam šta da očekujem, čudan duet ;D
+

:D

• AjvanPi
  • Hero Member
  • Come Together
« Odgovor #19 poslato: 25 Novembar 2014, 01:05:56 »
E sutra ću da spavam do 11 pa da na miru lepo vidim ostatak učesnika...  ;D
Random top 12 lista :rob: :isb: :bab: :plb: :eeb: :nob: :rsb: :azb: :rub: :czb: :mkb:  :ieb:

• Lund
  • Hero Member
« Odgovor #20 poslato: 25 Novembar 2014, 10:20:24 »
Hahah šta se to desilo sa Ellen? Izgleda potpuno drugačije :crazy:

Zanimljivo je ovo treće PF

Konačan spisak:

3. PF

Andreas Weise – Bring Out the Fire
Tekst/Muzika: Anton Malmberg Hård af Segerstad, Henrik Janson, Thomas G:son
Isa – Don’t Stop
Tekst/Muzika: Isa Tengblad, Johan Ramström, Gustaf Svenungsson, Magnus Wallin, Oscar Merner
Kalle Johansson – För din skull
Tekst/Muzika: Martin Eriksson, Thomas G:son, Thomas Karlsson
Kristin Amparo – I See You
Tekst/Muzika: Kristin Amparo, David Kreuger, Fredrik Kempe
Ellen Benediktson – Insomnia
Tekst/Muzika: Ellen Benediktson, Anderz Wrethov
Jon Henrik Fjällgren – Jag är fri (Manne Liem Frije)
Tekst/Muzika: Jon Henrik Fjällgren, Erik Holmberg, Tony Malm, Josef Melin
Andreas Johnson – Living To Die
Tekst/Muzika: Andreas Johnson, Bobby Ljunggren, Karl-Ola Kjellholm

4. PF:

Caroline Wennergren – Black Swan
Tekst/Muzika: Nicklas Eklund, Joel DeLuna, Aimee Bobruk
JTR – Building It Up
Tekst/Muzika: JTR (John Andreasson, Tom Lundbäck, Robin Lundbäck), Erik Lewander, Iggy Strange Dahl
Midnight Boy – Don’t Say No
Tekst/Muzika: Johan Krafman, Kristofer Östergren, Olle Blomström
Annika Herlitz – Ett andetag
Tekst/Muzika: Amir Aly, Maciel Numhauser, Robin Abrahamsson, Sharon Dyall, Sharon  Vaughn
Hasse Andersson – Guld och gröna skogar
Tekst/Muzika: Anderz Wrethov, Elin Wrethov, Johan Bejerholm, Johan Deltinger
Måns Zelmerlöw – Heroes
Tekst/Muzika: Anton Malmberg Hård af Segerstad, Joy Deb, Linnea Deb
Dinah Nah – Make Me (La La La)
Tekst/Muzika: Dinah Nah, dr alban, Jakke Erixson, Karl-Ola Kjellholm
« Poslednja izmena: 25 Novembar 2014, 11:18:53 Lund »

• Lund
  • Hero Member
« Odgovor #21 poslato: 25 Novembar 2014, 11:17:11 »
Duh Majli Sajrus ušao u Elen Benediktson :crazy:

Ima da se vrati sa nekom brzom jeftinjarom a la Mahan Moin, strašno --;)

• Majsta94
  • OGAE member
  • 2018
  • Zemlja: gr
« Odgovor #22 poslato: 25 Novembar 2014, 12:30:37 »
Je l' ovo ona Songbird? :D Više mi se sviđa sad ;D

• Leo Cezar
  • Moderator
  • Florin Cezar Ouatu
« Odgovor #23 poslato: 25 Novembar 2014, 12:39:25 »
Joj i meni onako je bila smorundo kopija,valjda joj je ova insomnia bolja
" Leo - Državna zajednica Azerbejdžana, Švedske i Rusije sa posebnim ministarstvom za tursku, rumunsku i moldavsku dijasporu "

23.septembar 2014.
Scooby

• etica
  • Hero Member
« Odgovor #24 poslato: 25 Novembar 2014, 13:33:32 »
Ju, Ellen! :D
Videh da je ovaj auotor, producent, sta vec, njene pesme, Anderz Wrethov, radio Arashu pesme i da je jedan od autora one azerbejdzanske "Always" iz 2009. Kao i da je vec radio neke pesme za Melodi, na pr. onu iz 2013. "Jalla Dansa Sawa" - Behrang Miri feat Oscar Zia and Loulou Lamotte (Boze, tek sad ukapirah da je Oscar Zia bio deo ovog trija) i onu iz 2014. "Aleo" - Mahan Moin.
On i Ellen imaju jos jednu saradnju/pesmu (When The Sun Comes Up), ali nema je jos na youtube-u.
Dakle, na osnovu svega od Ellen mozemo ocekivati nesto brze i veselije.
@Lund, ti si bolje upucen, je l' sam se tacno informisala u vezi ovog sto sam napisala?
« Poslednja izmena: 25 Novembar 2014, 14:46:05 etica »

• Djole89
  • Golden Member
« Odgovor #25 poslato: 25 Novembar 2014, 16:18:41 »
Erik. :dq:

Sa spiskova znam Andreasa, Mansa i Linusa i od njih očekujem dobre pesme. ;zv:) Nadam se da Ellen nije pomahnitala poput Majli, 'Songbird' obožavam i stvarno ne bih da se razočaram u nju, dok Magnus Carlsson ima nekoliko dobrih pesama, i on bi mogao imati dobru stvar. :G)

• Lund
  • Hero Member
« Odgovor #26 poslato: 25 Novembar 2014, 17:03:15 »
Ju, Ellen! :D
Videh da je ovaj auotor, producent, sta vec, njene pesme, Anderz Wrethov, radio Arashu pesme i da je jedan od autora one azerbejdzanske "Always" iz 2009. Kao i da je vec radio neke pesme za Melodi, na pr. onu iz 2013. "Jalla Dansa Sawa" - Behrang Miri feat Oscar Zia and Loulou Lamotte (Boze, tek sad ukapirah da je Oscar Zia bio deo ovog trija) i onu iz 2014. "Aleo" - Mahan Moin.
On i Ellen imaju jos jednu saradnju/pesmu (When The Sun Comes Up), ali nema je jos na youtube-u.
Dakle, na osnovu svega od Ellen mozemo ocekivati nesto brze i veselije.
@Lund, ti si bolje upucen, je l' sam se tacno informisala u vezi ovog sto sam napisala?

Jeste, i meni je pala ta pesma od Mahan na pamet. :( Mada vidim da je izjavila da će pesma biti mračnija, u stilu Depeche Moda. Ne znam baš da li da se uzdam u takve paralele, ali ako bude kao pesma Margaret Berger, onda jupi.

Ne znam za tu njenu drugu pesmu, sad ću da vidim da li ima na Spotify.

edit: ima. i vau, dobra je. nadam se da će biti ovako nešto. i da je ovaj stajling onda neko zezanje :crazy:
« Poslednja izmena: 25 Novembar 2014, 17:09:30 Lund »

• Mark
  • Hero Member
  • Zemlja: hr
« Odgovor #27 poslato: 25 Novembar 2014, 17:30:36 »
Razmišljam ja tako otkud mi je poznato ime Isa Tengblad i sjetim se da je to djevojče koje je ne tako davno izbacilo pjesmu koju sam slušao na dnevnoj bazi ;D

Od nje baš očekujem neku tako jeftinu komercijalu na koju ću doživjeti eargasm :drug:

• Josipa.
  • Golden Member
  • focus on me
  • Zemlja: it
« Odgovor #28 poslato: 25 Novembar 2014, 19:40:03 »
Ju, cini mi se da ce Heroes od Mansa biti balada.

« Odgovor #29 poslato: 25 Novembar 2014, 20:01:02 »
Ju, pa neće valjda :-/
Možda je blago koje tražim već odavno nađeno? Možda je carstvo koje gradiš za neku drugu stvarano, a ja ne znam to!

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Måns Zelmerlöw

Započeo arheometar

14 Odgovora
1017 Pregleda
Poslednja poruka 06 Decembar 2016, 19:43:12
Elodin94
xx
Belorusija 2012: Litesound - We are the heroes

Započeo Destroyer

397 Odgovora
10531 Pregleda