Autor Tema: Malta 2015: Amber - Warrior  (Pročitano 10312 puta)

• Djole89
  • Golden Member
  • Zemlja: rs
Odg: Malta 2015
« Odgovor #15 poslato: 20 Oktobar 2014, 18:20:12 »
Slušao sam neke isečke i ne mogu da sudim na osnovu toga, kad ugrabim vremena, preslušaću sve. One časne sestre su katastrofa, Bože me prosti, toliko patetike skoro nisam čuo.  :-\

OGAE Serbia forum

• Kakashi
  • Hero Member
  • Zemlja: hr
« Odgovor #16 poslato: 20 Oktobar 2014, 18:20:35 »
Puno hvala!  :G)

Bacam se na preslušavanje  :-*

Hehe ništa i drugi put! :) I ja planiram sad poslušat sve pjesme :)
FALLING doesn't give you a reason to give up as long as you BELIEVE

« Odgovor #17 poslato: 20 Oktobar 2014, 18:24:11 »
Meh, bolja hipnotica!
Možda je blago koje tražim već odavno nađeno? Možda je carstvo koje gradiš za neku drugu stvarano, a ja ne znam to!

• Mark
  • Hero Member
« Odgovor #18 poslato: 20 Oktobar 2014, 18:29:51 »
Prvo sam poslušao tri izvođača koje su mi se na temelju isječaka najviše svidjele (Trilogy, Chris Grech i Jessika), i sad mi je utisak samo još bolji. Kakve pjesme! ;(:);

tek sad skužih da je ovaj s dugom kosom onaj Ludwig koji je predstavljao Maltu 2004. na ESC-u :o

Nije sjajna kao "Never Walk Away" iz 2013., ali je jako kvalitetna. I plus ovaj njegov glas, sjajno! Djole, tebi bi se ovo moglo svidjeti ;D

Jessika i njen "Fandango" su skroz neobični, apsolutno drugačija pjesma i mislim šanse su joj puno veće nego s Hypnoticom prošle godine

Ostalo ću poslušati kad će mi se dati, jer sam sad pod dojmom ovih triju pjesama iznad  ;D
PRIJAVI SE!

• Kakashi
  • Hero Member
« Odgovor #19 poslato: 20 Oktobar 2014, 18:33:11 »

Ova mi se full dopada!  :-*

« Odgovor #20 poslato: 20 Oktobar 2014, 20:20:03 »
Mislim da ga neki proglasavaju favoritom zbog toga sto mu je Rybak radio pesmu, nego sto ce stvarno biti u trci za pobedu, ali mi je pesma jednostavno predivna.. :-*
Slusam je peti ili sesti put uzastopno.

:rub: :aub: :geb: :cyb: :itb:

:ua: :pl: :rs: :mk: :pt: :by: :nl: :al: :mt:

• Kakashi
  • Hero Member
« Odgovor #21 poslato: 21 Oktobar 2014, 15:02:12 »
zarazan je ovaj fandango :G)

• Mark
  • Hero Member
« Odgovor #22 poslato: 02 Novembar 2014, 12:11:19 »
Da malo dignem ovu temu iz mrtvih... Napokon preslušah sve pjesme, i ovo je zapravo skroz solidan nacionalni izbor, ima stvarno dobrih pjesama, tako da, tko još nije slušao, svakako preporučam  :G)

Utisci o pjesmama (od najbolje do najlošije (jer nemam pametnijeg posla dok čekam nedjeljni ručak :drug: )):

1. CHRIS GRECH - CLOSED DOORS
Naravno da je ovo nemjerljivo s "Never Walk Away", ali je i dalje riječ o odličnoj pjesmi. Tekst je sjajan i nadam se da će Chris dobro to izvesti uživo. Finale je sigurno, a ne bih se bunio da bude izvedena i treći put, nakon završetka glasanja u finalu.  :G)

2. JESSIKA - FANDANGO
Koliko je "Hypnotica" bila promašaj, toliko je "Fandango" pogodak! Posve atipična pjesma i ozbiljan kandidat za pobjedu. Najviše toga ovisi o Jessikinoj izvedbi. Brzo ulazi u uho i sjeda na prvu, unatoč pomalo neobičnom aranžmanu.

3. TRILOGY - CHASING A DREAM
Očekujem jako snažnu vokalnu izvedbu. Vidjeh na nekoliko mjesta da ova pjesma baš i nije simpatizirana - ne vidim zašto, jer je riječ o posve ozbiljnoj pjesmi, kvalitetnim vokalima i sjajnim lyricsima. Ipak, mislim da je ovo jedna od onih pjesama koja će biti zanemarena, nažalost.

4. AMBER - WARRIOR
Izgledom me baš podsjeća na Helenu Paparizou. Ovo je najozbiljniji kandidat za pobjedu, realno gledajući, i ukoliko vokalno bude dobra (a vjerujem da hoće), mislim da ovo gledamo u Beču. Snažna balada koja drži pažnju od početka do kraja. Da se ovo zaista nađe na ESC-u i da je netko čuje prvi puta, vjerujem da nikad ne bi rekao da je ta pjesma predstavnica Malte.

5. RAQUEL GALDES - STOP HAUNTING ME
Ako nešto volim, onda su to ovakvi vokali! Djevojka ima zaista specifičan vokal i pjesma je zaista dobra, ali sumnjam da se može umiješati u borbu za pobjedu. Ipak - top 5 plasman je ipak nešto izgledniji.

6. CORAZON MIZZI - SECRETLY
Zove li se ova djevojka zaista Srce? :D Dobro, pustimo sad to. "Secretly" je sasvim pristojna balada koju Corazon izvodi na neki posve nježan i krhak način. Dobar plasman? Sumnjam, ali ovo je svakako jedan od boljih entryja na MESC-u.

7. GLEN VELLA - BREAKAWAY
Evo i povratnika! "One Life" je ipak bila bolja pjesma, "Breakaway" nije loša, ali su i glazba i tekst takva kopija svega i svačega da je naprosto nemoguće ne primijetiti. Ipak mi je ovo svojevrstan guilty pleasure.

8. DOMENIQUE AZZOPARDI - TAKE ME AS I AM
Komentar ispod videa na YT-u: "Molitva + Drip Drop" :D Zaista malo liči Safuri. Refren mi je sjajan, ostatak pjesme nešto slabiji. Neće ovo proći baš zapamćeno.

9. L-AHWA - BEAUTIFUL TO ME
"Joj, vidi me, smijem se opet i sve je divno i krasno i pjesma mi je šećer i pobijedit ću opet!" E pa nećeš, Gianluca! Ima nešto simpatično u ovoj pjesmi, ali se vidi da je cijela poanta u tome da se ponovi nešto kao što je bila "Tomorrow", ali ova pjesma nije istoj ni blizu. Nevjerojatna originalnost teksta se nazire već i iz samog naslova.  ::)

10. LINDSAY PACE - HOME
Ovo je jedna od onih "tu sam tek toliko da me ima" pjesama. Ne kažem da je loša, ali je na momente dosadnjikava. Doduše, Lindsay mi je simpatična i čuo sam ranije jednu njenu pjesmu. Mislim da ovo može u top 10.

11. DOMINIK - ONCE IN A WHILE
U usporedbi s nekim drugim muškim izvođačima do kojih ćemo tek doći, Dominik i njegova pjesma su simfonija. Ali, gledano u globalu, ovo je teži klišej, iako nazirem neke pozitivne crte u refrenu. Sretno s ispadanjem u polufinalu malteškog izbora!

12. DANICA MUSCAT - CLOSE YOUR EYES
Maltežani zaista daju zanimljiva imena. Otkud jedna Danica na Malti? :D Ovo je zaista dosadna balada i sumnjam da će biti ikako primijećena.

13. KAREN DEBATTISTA - 12, BAKER STREET
Ova Karen pokušava profurati neku originalnost, ali pritom je zaboravila da pjesma mora držati pažnju. Bojim se da će ovo zapravo proći dobro.  ::)

14. DEBORAH C - IT'S OK
Ne. Nije OK.

15. FRANKLIN - STILL HERE
To je ta Rybakova pjesma? :D :D Pa zaista se proslavio. :D Franklin vokal je iritantan i pjesma je blagi užas. Brate, nemoj biti still here. Idi kući, molim te.

16. CHRISTABELLE - RUSH
Nije na 20. mjestu samo zato što ima lijepo ime. :-* Ma ne. Pjesma je zaboravna i blesava. Ćao.

17. IONA - COULD HAVE BEEN ME
"Rush" u demo verziji.

18. LAWRENCE GRAY - THE ONE THAT YOU LOVE
Ako ste mislili da je Franklinov vokal jako iritantan, onda tek trebate čuti ovo. To jest, ne, nemojte. :/

19. EKKLESIA SISTERS - LOVE AND LET GO
Jedini razlog zašto ovo nije na zadnjem mjestu je zato što je Testa malo grozniji. Zašto ovo ne volim? Ovo jednostavno nije za ESC, smatram da se religija ne treba protezati još i na ESC-u, ionako je previše zastupljena svugdje. A pjesma, ako se to uopće može nazvati tako? Šta smo sa njom? :crazy: Patetika na razini "Yo soy tu madre" scena iz meksičkih serija. Nadam se da će ovo biti izignorirano i da se umjesto u Beč nakon malteškog finala ova bića upućuju natrag u svoje samostane.

20. DANIEL TESTA - SOMETHING IN THE WAY
Evo i broja 20! <3 Ovo je horror. Grozna kompozicija. Neuvjerljiv momak koji kao da je ispao s rollercoastera pa se poput bove njiše na pozornici, tekst koji je vjerojatno napisalo dijete vrtićkog uzrasta - savršen recept za totalni promašaj!  :-*

Zaključak: Stvarno solidan izbor. Pjesme na pozicijama od 1-8 su mi ili odlične ili okej i da bilo koja od njih pobjedi, ja bih bio zadovoljan. Pjesma od 9.-13. mjesta mogu proći nekako, a od 14. do 20. - užas.
Realno gledano, Amber je glavni favorit i to sasvim opravdano.

• DeMarcus
  • Hero Member
  • Hey pork chop!
  • Zemlja: au
« Odgovor #23 poslato: 04 Novembar 2014, 00:33:18 »
Mislim da ga neki proglasavaju favoritom zbog toga sto mu je Rybak radio pesmu, nego sto ce stvarno biti u trci za pobedu, ali mi je pesma jednostavno predivna.. :-*
Slusam je peti ili sesti put uzastopno.

Prelepa je pesma :)

« Odgovor #24 poslato: 04 Novembar 2014, 01:53:27 »
Mark, čini mi se da imamo istog favorita.  :-*  Closed doors mi je posve najbolja od svih. A interesantne su mi ova Trilogija i Ratnik, tako da se tu slažemo.

Ono što se meni baš dopalo je 12, Baker Street. Baš mi je fina pesma.

A ove opatice su hit, uvrtela mi se melodija u glavu, haha. Ne smem više da slušam.  :D

I da, viđao sam ime Danica na više mesta ranije. Totalno mi je neobično kad pročitam.  :)

Inače mi se ove malteške pesme nisu naročito dopale. Sve mi deluje kao neki ''gratis raspevavanja'', a više od 60% pesama je za čistog keca...

• Leo Cezar
  • Moderator
  • Florin Cezar Ouatu
« Odgovor #25 poslato: 04 Novembar 2014, 12:01:51 »
Poslusao sam i ja sve pesme i nije los izbor ove godine. Prosle je bio mnogo slabiji.
Ubedljivi favorit mi je Lawrence Gray ali posto mislim da nema sanse za pobedu navijam za one koji tu sansu imaju Trilogy,L-Aħwa i Franklin Calleja.

;zv:) ;zv:) ;zv:) ;zv:) ;zv:)

1.Lawrence Gray – The One That You Love
2.Trilogy – Chasing a Dream
3.Chris Grech – Closed Doors
4.L-Aħwa – Beautiful To Me
5.Franklin Calleja – Still Here

;zv:) ;zv:) ;zv:) ;zv:)

6.Daniel Testa – Something In The Way
7.Amber – Warrior
8.Dominik – Once In A While
9.Glen Vella – Breakaway
10.Ekklesia Sisters – Love And Let Go
11.Corazon – Secretly

;zv:) ;zv:) ;zv:)

12.Jessika – Fandango
13.Deborah C – It’s OK

;zv:) ;zv:)

14.Domenique – Take Me As I Am
15.Raquel Galdes – Stop Haunting Me
16.Danica Muscat – Close Your Eyes
17.Christabelle – Rush
18.Iona Dalli – Could Have Been Me
19.Lyndsay Pace – Home
20.Karen Debattista – 12, Baker Street

" Leo - Državna zajednica Azerbejdžana, Švedske i Rusije sa posebnim ministarstvom za tursku, rumunsku i moldavsku dijasporu "

23.septembar 2014.
Scooby

• etica
  • Hero Member
« Odgovor #26 poslato: 04 Novembar 2014, 13:34:11 »

i da se umjesto u Beč nakon malteškog finala ova bića upućuju natrag u svoje samostane.

Neuvjerljiv momak koji kao da je ispao s rollercoastera pa se poput bove njiše na pozornici,
:D

Ja preslusala samo isecke i par celih pesama. Nista posebno.
Ovo Trilogy – Chasing a Dream mi dodje k'o neka obrada, blaza varijanta neceg od Nightwish-a.
Nije losa ova 'Stop Haunting Me', ali steta sto je peva Raquel Galdes. Nervira me vokal, nacin na koji je izvodi.

« Odgovor #27 poslato: 11 Novembar 2014, 03:08:13 »

Sekcija: Favoriti. Fenomenalne pesme. Obožavam

1. Karen Debattista – 12, Baker Street Apsolutni favorit! U moru svakakvih budalaština nisam očekivao ovako divnu pesmu. Tako mi prija sve, sve je skladno i lepo, samo da slušaš i da uživaš. Imam osećaj da će biti u trci za pobedu i da ćemo je gledati u Beču. Fenomenalno.  :-* :-* :-*

2. Chris Grech – Closed Doors – Fantastično. Predobra pesma koju, nažalost, niko neće prepoznati. Uživam.

Sekcija: Volim

3. Trilogy – Chasing a Dream – Svaka čast za ove vrhunske vokale. Pesma razbija.

4. Amber – Warrior – Ova će sve da nas porobi, čuvajte se! Još jedna vrhunska pesma. Čudno sklepana, ali volim. :)

5. Jessika – Fandango – U odnosu na prošlogodišnju pesmu, bolja za ceo red veličine. Bio bih zadovoljan čak i da nju pošalju, ali to se neće desiti, nema šanse.

Sekcija: Ima potencijala.

6. Corazon – Secretly – Ova pesma bi bila vrhunska stvar da je malo moćnija, ovako je malčice neprimetna. Mislim da bi lako mogla da se doradi, a kapiram i da ova devojka ima mogućnosti to da izvuče. Sve u svemu, jako prijatna i simpa pesma.

Sekcija: Može da prođe donekle

7. Christabelle – Rush – Ona toliko energije raspe u ovoj bezveze. Ovi pokreti... :D Interesantno, ne smeta mi, volim da čujem.

Sekcija: Interesantan fenomen

8. Ekklesia Sisters – Love And Let Go – Meni je ovo presimpatično. Patetično jeste, ali su slatke skroz. I ima čak nekakvu simpa melodiju.

Sekcija: Dovoljan, 2

9. Daniel Testa – Something In The Way – Još jedna u moru pesmuljaka, ali je barem izražajna i da se uočiti. (Sad kad vidim da je on deveti na listi, dođe mi da poludim...)

10. Iona Dalli – Could Have Been Me – Ne znam zašto je na svakoj listi poslednja, nije toliko katastrofalno. Barem melodiju možeš da zapamtiš, ako ništa drugo.

Sekcija: Moglo je dosta dosta bolje

11. Glen Vella – Breakaway – Alergičan sam na o-la la la, eo eo eo, a a a, eh eh eh i ostale životinjske zvuke. Čim čujem to u pesmi odmah padne 17 mesta niže... Ovako bi makar bila interesantna...

12. Raquel Galdes – Stop Haunting Me – U potpunosti bih se složio sa eticom. Pesma kao pesma nije toliko loša, ali mi ne prija ovaj vokal.

Sekcija: Šta sam ono beše slušao?

13. Deborah C – It’s OK – Ali bukvalno kao što naziv kaže, OK. I samo toliko.

14. Lyndsay Pace – Home – Ni posle n-tog slušanja nisam uspeo da je zapatim. Totalno neupečatljiva.

Sekcija: Iritantno

15. Franklin Calleja – Still Here – Običan pesmuljak, ne volim ovakve stvari...

16. Domenique – Take Me As I Am – Ajoj, šta reći, vrh. U ekstazi sam. Malo sutra...  ::) 

17. L-Aħwa – Beautiful To Me – Učinilo mi se simpatično isprva, ali sam se grdno prevario. Ako ova bljuzga pobedi ima da se bacim pod voz... Šalim se, naravno, ali je jako iritantna pesma, ne mogu da slušam...

Sekcija: Katastrofe nad katastrofama

18. Dominik – Once In A While – Melodija postoji? Ajmo, nagrada za onog ko uspe da ponovi šta su pevali...

19. Danica Muscat – Close Your Eyes – Prati ovog Lawrence Gray-a u stopu. Nikakva pesma, ništa ništa ništa. Ovo nije ni pesma... Gde je ovde melodija? Na Plutonu?

20. Lawrence Gray – The One That You Love – Najgora pesma izbora ubedljivo. Ne mogu ni na recapu da je slušam jer me užasno nervira. Apsolutna nula. Razboleću se od ove ''pesme''.  :fuj:

• Mark
  • Hero Member
« Odgovor #28 poslato: 11 Novembar 2014, 10:03:36 »
@Feather, imamo sve iste favorite (osim Karen kod tebe i Raquel kod mene), našli su nam se glazbeni ukusi ovdje ;D

Ne vjerujem da će Chris proći nezapaženo, sa Never Walk Away je bio četvrti, mislim da i ovdje ide u top 5!
I jako mi je drago što ti se sviđa Corazon, baš nenametljiva i fina pjesmica! :)

• Leo Cezar
  • Moderator
  • Florin Cezar Ouatu
« Odgovor #29 poslato: 11 Novembar 2014, 10:53:36 »
Featheru moj favorit Lawrence Gray – The One That You Love poslednji a meni njegov favorit  Karen Debattista – 12, Baker Street poslednja  :D :D :D :D :D

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Gruzija 2015: Nina Sublati - Warrior

Započeo Leo Cezar

218 Odgovora
8498 Pregleda
Poslednja poruka 30 Maj 2016, 09:14:03
Tinchi
xx
Malta 2018

Započeo Leo Cezar

4 Odgovora
186 Pregleda