Autor Tema: FIFA World Cup - Brazil 2014  (Pročitano 16421 puta)

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
  • Zemlja: rs
Odg: FIFA World Cup - Brazil 2014
« Odgovor #30 poslato: 10 April 2014, 22:44:04 »
 ;D

OGAE Serbia forum

• mirCo
  • Golden Member
  • #INFESrbija
« Odgovor #31 poslato: 10 April 2014, 23:00:04 »
Siguno će ostati tajna... mislim, providno je. ;D

« Odgovor #32 poslato: 10 April 2014, 23:04:39 »
Za mene je ovo definitivno sportsko takmičenje broj 1 i nema dileme da treba da ima zasebnu temu.. Sad bi hteo malo da se osvrnem na sve timove i grupe..

Grupa A
Mislim da je ovde Brazil za 2 klase bolji od svih ostalih ekipa i domaćini su, mislim da bi sve osim 9 bodova Brazila bilo veliko iznenađenje..Mislim da je ipak blagi favorit za 2.mesto Hrvatska, ali sam razmišljanja da će im najbitnija biti utakmica protiv Kameruna, a ne protiv Meksika, jer svim ekipama sa Balkana Afričke reprezentacije i ne leže preterano dobro.. Sve 3 reprezentacije koje se bore za 2.mesto su u relativnom padu i veći deo igračkog kadra im je pred zalaskom karijere i možda im je ovo i poslednja šansa da urade nešto na velikim takmičenjima..
Očekujem raspored : 1.Brazil, 2. Hrvatska 3.Kamerun 4.Meksiko

Grupa B
Mislim da su ovde stvari manje-više jasne, mnogo kvalitetnije reprezentacije su Španija i Holandija nego Čile, a pogotovo Australija.. Očekujem dominaciju Španije u ovoj grupi, a ne bi me iznenadio ponovni neuspeh Holanđana, jer je njihova odbrana za uslove vrhunskog svetskog fudbala očajna, Čile je ok reprezentacija, ali verovatno najlošija iz Južne Amerike za Australiju mislim da je već prežaljena njihov sastav je stvarno loš, mada opet mogu da iznenade, kako su nas prošli mundijal izbacili u utakmici koja njima ništa nije značila..
Očekujem raspored : 1.Španija 2.Holandija 3.Čile 4.Australija

Grupa C
Meni jedna od zanimljivijih grupa možda i najujednačenija, time i među zanimljivijima..Ovde ću sigurno pratite sve utakmice i svoje favorite broj 1 reprezentaciju Grčke.. Zanimljivo je da sam ubeđen da znam bolje startnih 11 Grčke nego Srbije. Kolumbija bez Falka nije ista reprezentacija, ali opet su možda minimalni favoriti u ovoj grupi.. Obala Slonovače se do sada nije pokazala nešto na velikim takmičenjima, jeste da su imali teške grupe na prošla 2 SP, ali to ne treba da bude opravdanje za neku reprezantaciju koja spada u vrhunske, a sećam se da su i na drugim takmičenjima imali dosta kikseva, kao poraz od Zambije u finalu Afričkog prvenstva i sl. Japanci jesu ludi i borbeni, ali mislim da su malo lošiji od ostalih ovde.. Sve u svemu sveeeeee je moguće.
Očekujem raspored : 1.Kolumbija 2.Grčka 3.Obala Slonovače 4.Japan

Grupa D
Verovatno najjača grupa od svih, ako uzmemo da će Kostarika ispasti, šteta je što će 1 od ove 3 reprezentacije morati da završi učešće u grupnoj fazi.. Meni bi lično najdraže bilo da Urugvaj ispadne, ali mislim da su za to male šanse, Italijani su mi 2.favoriti mundijala i nadam se da će opet taktičkom i pametnom igrom kao i na EP napraviti solidan rezultat, a i Engleze bi voleo da vidim dalje jer je ovo verovatno poslednje SP za mnoge velikane svetskog fudbala kao što je Džerard, Lampard, Teri, Ešli Kol, Ferdinand (ako bude igrao itd.)
Očekujem raspored: 1.Urugvaj 2.Italija 3.Engleska 4.Kostarika

Grupa E
Meni najmanje zanimljiva grupa, nijednu reprezentaciju ovde ne gotivim nešto, sve su mi tako tu i tamo ništa posebno.. Nervira me što Francuzi uvek, ali uvek imaju previše sreće, ali šta je tu, ovde su realno favoriti.. Za Švajcarsku mislim da će podbaciti ovaj put, ne znam zašto javlja mi se tako nešto.
Očekujem raspored: 1.Francuska 2.Ekvador 3.Švajcarska 4.Honduras

Grupa F
Ovde se ne slažem sa Milošem, neću navijati za komšije na SP, prosto i jednostavno zato što u sastavu reprezentacije ne gotivim apsolutno nijednog igrača, a u sastavu Hrvatske samo Srnu i pomalo Olića i Ćorluku.. Što se Bosne tiče mišljenja sam da će da kiksiraju za sve pare i ako imaju možda i najlakšu moguću grupu za njih, provešće se kao SCG 06'.. Argentina favorit u grupi definitivno i ako mislim da se neće proslaviti u knock-out fazi..
Očekujem raspored: 1.Argentina 2.Nigerija 3.BiH 4.Iran

Grupa G
Isto veoma zanimljiva grupa sa kvalitetnim selekcijama.. Ovde objektivno najslabija Amerika bi imala realne šanse u nekim drugim grupama..Nisam ljubitelj Nemačke reprezentacije, još manje Portugalske, tako da ću navijati za Ganu, ali objektivno biće im teže nego na prošlom SP.. Biće ovde odličnog fudbala u svih 6 utakmica.
Očekujem raspored: 1.Nemačka 2.Portugal 3.Gana 4.USA

Grupa H
Isto jedna slabija grupa, kada vidim ko sve igra na SP prosto mi bude žao što mi nismo učesnici, ali sami smo krivi tako nam i treba, gledam sastav Rusije skoro i nije mi jasno kako konstantno prave bolje rezultate od nas, pa prosek godina tima je 30-31, svi su pri kraju karijera, a i nema nijedne zvezde A klase.. Ovde normalno kao favorite vidim Belgiju i voleo bih da lepo doguraju ovde.. Alžirska reprezentacija mi nije poznata, ali ništa specijalno ne očekujem od njih, Korejanci su klasika nezgodni, borbeni, agresivni..
Očekujem raspored: 1.Belgija 2.Južna Koreja 3.Rusija 4.Alžir

• Majsta94
  • OGAE member
  • 2018
  • Zemlja: gr
« Odgovor #33 poslato: 10 April 2014, 23:05:52 »

• tetsujin
  • Golden Member
  • 'cause there is a light guiding my way ...
  • Zemlja: nl
« Odgovor #34 poslato: 10 April 2014, 23:19:24 »
@ SCOOBY  -  haha okey :D da tajnica je sekretarica :D

@ Nije sve tako sivo - po čemu naša repka ima igrače na zalasku karijere? većinom je to repka koja ima još godina pred sobom :D a i stalno pomlađuju istu.. jedino tu mogu olića spomenuti koji je pred mirovinom ali se neda kao što pokazuje sada.. prolazi drugu mladost a i dalje je bitan igrač naše repke.. njegova brzina, agilnost.. nema mu premca..
I amar prestar aen. The world is changed. Han matho ne nen. I feel it in the water. Han mathon ned cae. I feel it in the earth. A han noston ned gwilith. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it.

« Odgovor #35 poslato: 10 April 2014, 23:31:38 »
Pa evo npr. ko će biti golman Hrvatske? Pletikosa pretpostavljam, a ima preko 35 godina, Šimunić neće igrati, a on je koliko god ga voleli, mrzeli itd. bio jedan od bitnijih odbranbenih igrača i napravio odličan potez za svoj tim kad je protiv Srbije dobio crveni za faul nad Sulejmanijem.. Srnu najviše cenim, ali i on imam minimalno 32 godine i pitanje je koliko će još igrati na nivou na kojem je sad.. Olić je isto veteran, ali mi je uvek bio gotivan igrač.. Eduardo nije mlad, a i nije u nekoj formi.. Kranjčar, Modrić, Vukojević, Pranjić pa i Mandžukić isto nisu tako mladi, ili su na vrhuncu svojih igara ili su već počeli pomalo da opadaju.. Sve u svemu mislim da ovde imate šanse za drugi krug, ali na narednim takmičenjima već teško..

« Odgovor #36 poslato: 10 April 2014, 23:34:17 »
Baš bezveze što nema nas. Volim SP i gledaću ga :G)
Možda je blago koje tražim već odavno nađeno? Možda je carstvo koje gradiš za neku drugu stvarano, a ja ne znam to!

• Scooby
  • Golden Member
  • Zemlja: aq
« Odgovor #37 poslato: 10 April 2014, 23:35:39 »
Ja očekujem puno od Čilea i Kolumbije, em imaju dobre ekipe, em su gotovo pa na domaćem terenu. Meksikanci su jedva i uspeli da se kvalifikuju, a kada jedva prođeš severnoameričke kvalifikacije onda si stvarno rupa.

• tetsujin
  • Golden Member
« Odgovor #38 poslato: 10 April 2014, 23:39:45 »
Ja očekujem puno od Čilea i Kolumbije, em imaju dobre ekipe, em su gotovo pa na domaćem terenu. Meksikanci su jedva i uspeli da se kvalifikuju, a kada jedva prođeš severnoameričke kvalifikacije onda si stvarno rupa.
hahaha totalno :D

i uopće ne kužim zašto ne spoje aziju i oceaniju zajedno.. mislim koja je ono debilana da igraju te državice kao kvalifikacije pa NZ nakanta samou ili koga već sa preko 20-0.. i onda igra dodatne kvalifikacije s 5. iz Južne Amerike a taj njih nakanta.. svašta.. australija je napraviila dobar potez što je zatražila pripajanje aziji.. pa oceanija je totalni fikus..

• tetsujin
  • Golden Member
« Odgovor #39 poslato: 10 April 2014, 23:46:23 »
Moje razmišljanje poretka:

A
1. brazil
2. hrvatska
3. meksiko
4. kamerun

B
1. španjolska
2. čile
3. nizozemska
4. australija

C
1. kolumbija
2. japan
3. grčka
4. obala bjelokosti

D
1. urugvaj
2. engleska
3. italija
4. kostarika

E
1. švicarska
2. francuska
3. ekvador
4. honduras

F
1. argentina
2. nigerija
3. bih
4. iran

G
1. njemačka
2. portugal
3. gana
4. SAD

H
1. belgija
2. rusija
3. južna koreja
4. alžir

naravno ono što je super kod SP-a je što uvijek postoje šokovi i iznenađenja :)
samo se nadam da dosadna i monotona grčka kao i jadna francuska neće daleko :D
i ovo im je previše:p

« Odgovor #40 poslato: 10 April 2014, 23:52:28 »
Ja baš kontra obožavam Grčku.. Sećam se da sam skakao po kući kad je u četvrtfinalu prošlog evropskog prvenstva Samaras izjednačio protiv Nemačke, ali ipak je Nemačka mnogo jača na kraju je bilo 4-2..

• bojan92
  • Hero Member
« Odgovor #41 poslato: 11 April 2014, 15:19:15 »
Naravno Bojane i MO  ;(:); Mi cemo imati temu Wimbledon 2014  8) ;D
Кад се Вимблдон буде играо сваке четврте године, онда може.  bye:)

Pazi razloga ::)

• mirCo
  • Golden Member
  • #INFESrbija
« Odgovor #42 poslato: 11 April 2014, 16:49:32 »
Iako je ovo najgledanije sportsko takmičenje, treba da ima svoju temu samo ako bude bilo dosta onih koji će da komentarišu, al' vidim da će ih biti dosta. Ja ću možda da gledam, mada meni je svako sportsko takmičanje dosadno bez Srbije. ;D

• tetsujin
  • Golden Member
« Odgovor #43 poslato: 11 April 2014, 23:26:50 »
kada su svjetska i europska prvenstva kao i olimpijada u pitanju mene sve to zanima.. naravno zanimljivije je kada i tvoja država igra :)

• Djole89
  • Golden Member
« Odgovor #44 poslato: 12 April 2014, 15:57:54 »
Grupe B i G mi se trenutno čine najzanimljivijima, Nemci i Portugalci su mi favoriti na slepo. Naravno, standardno navijam i za Grke. :)

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

clip
126. FSC - World Cup

Započeo tetsujin

656 Odgovora
9780 Pregleda
Poslednja poruka 11 Februar 2016, 16:11:33
etica
clip
159. FSC - Woman's World

Započeo tetsujin

658 Odgovora
9802 Pregleda