Autor Tema: Ostali sportovi  (Pročitano 17928 puta)

• tetsujin
  • Golden Member
  • 'cause there is a light guiding my way ...
  • Zemlja: nl
Odg: Ostali sportovi
« Odgovor #765 poslato: 29 Jul 2017, 23:18:42 »
čestitke svim susjedima. najjači smo  ;D
I amar prestar aen. The world is changed. Han matho ne nen. I feel it in the water. Han mathon ned cae. I feel it in the earth. A han noston ned gwilith. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it.

OGAE Serbia forum

« Odgovor #766 poslato: 29 Jul 2017, 23:53:09 »
Ja sam davno jos rekao, i dalje stojim iza toga, jedina reprezentacija koja nas moze da svrgne sa trona je Hrvatska. Madjarska je klasa iza Srbije, pa potom Hrvatske. Cestitamo  ;(:);
FSC Records
Pobede: 3
Top5: 6
Top10: 13
Ucesca: 43
Finala: 30

• tetsujin
  • Golden Member
« Odgovor #767 poslato: 30 Jul 2017, 01:00:28 »
Koliko si krenuo, ničim izazvan da baksuziraš, ne bi me čudilo da bude tako.

Hahahaha :D Ma neće, biće ubedljivo zlato. ;D
di mi je najdraži prijatelj mirco?  ;zv:) p.s. stvarno ga je izbaksuzirao.. čitam i ne vjerujem :D

• mirCo
  • Golden Member
  • #INFESrbija
  • Zemlja: rs
« Odgovor #768 poslato: 30 Jul 2017, 03:24:08 »
Evo me tets, čestitke! ;(:); Iskren da budem, bio sam ubeđen da Mađari dobijaju, jer mi je delovalo nemoguće da izgube drugo finale za redom na domaćem terenu. Al' dobro, verovatno je presudilo to što Hrvati duže čekaju na titulu. ;zv:)

Što se nas tiče, nisam ja izbaksuzirao, ne kaže se za džabe ''ničija nije do zore gorela'', tako je svuda i u sportu i u politici, pa i na nama dragom esc-u. ;D Sreća naša pa nam se to desilo u polufinalu i došli smo do bronze, koja nije nimalo za potcenjivanje! ;zv:)
1. Molitva  2. Goodbye (Shelter)  3. Oro  4. Beauty never lies  5. Nije ljubav stvar  6. In too deep  7. Ljubav je svuda  8. Čaroban  9. Ovo je Balkan  10. Cipela
1. Rise like a phoenix  2. Amar pelos dois  3. Satellite  4. Euphoria  5. Only teardrops  6. 1944  7. Believe  8. Heroes  9. Fairytale  10. Running scared

• tetsujin
  • Golden Member
« Odgovor #769 poslato: 30 Jul 2017, 11:14:41 »
zezamo se naravno. ništa nije vječno. ali da, čini se da je mađarima domaćinstvo za*eb, a ne poticaj

• tetsujin
  • Golden Member
« Odgovor #770 poslato: 30 Jul 2017, 12:48:53 »
s viškom vremena dodes do ideje da malo proučavaš neke stvari, pa sam odlučio vidjeti malo povijest vaterpolskih prvenstava.. i došao do zanimljivih informacija..

EUROPSKA PRVENSTVA

održavaju se od 1926. i imala su različite razmake u godinama. npr. godina za godinom pa svake 3 ili 4 godine.. od 1950. se ustanovilo da budu svake 4 godine. od 1981. je odlučeno da budu svake 2 godine.

čak 13 država je osvojilo neku medalju na EP-u, a 8 je bilo prvakom... zanimljivo je da su medalje osvajale davno zemlje koje danas ni ne postoje na vaterpolskoj karti svijeta - austrija, švedska, francuska (tu i tamo se pojavi) te nizozemska koja je i bila prvak europe...

najviše medalja ima mađarska (24) od toga čak 12 zlata...

SVJETSKA PRVENSTVA

ovdje je situacija još "rigoroznija" ...

prvo SP je održano 1979. u jugoslaviji i to u rijeci i beogradu. prvi prvak je bila mađarska ofkors.

SP se od početka održava svake 2 godine. SAD je bio čak 2x svjetski prvak... ako izuzmemo zemlje koje više ne postoje onda je samo 8 zemalja uzelo medalju. među njima se nalazi i kuba...

naravno i ovdje je mađarska lider s 11 medalje, a od toga 3 ima zlatne...
« Poslednja izmena: 30 Jul 2017, 12:55:59 tetsujin »

« Odgovor #771 poslato: 30 Jul 2017, 13:32:55 »
"Ako izuzmemo zemlje kojih vise nema".... ali bitno je znati da  FINA,FIFA,FIBA... i sve ostale organizacije, racunaju uspehe Socijalisticke Federativne Republike Jugoslavije, Savezne Republike Jugoslavije i Srbije i Crne Gore kao uspehe Srbije. I kada se o ovome prica bitno je znati da su Savezna Republika Jugoslavija i SCG jedno te isto, zajednica Srbije i Crne Gore, samo su u razlicitim periodima nosile razlicita imena.
SRJ od 1992 - 2003 , SCG od 2003 - 2006. Sve ove gore pomenute organizacije prihvataju i racunaju sve sportske uspehe bivsih republika kao uspehe drzave Srbije, i to je logican potez pa cak i sa SFRJ, jer je Srbija u svim zajednicama bila nosilac tih zajednica. No to su sad vise politicke teme...

Ako izuzmemo samo SFRJ jer to jeste bila zajednica vise zemalja al ajde.... Srbija takodje ima 3 zlatne na svetskim prvenstvima (1 osvojenu u zajednici sa Crnom Gorom, 2 kao samostalna drzava).

• mirCo
  • Golden Member
  • #INFESrbija
« Odgovor #772 poslato: 30 Jul 2017, 15:58:33 »
Tako je Denza! Ne treba umanjivati naš uspeh, čak su neki ljudi igrali za sve tri države, pa ne treba to izbrisati samo zato što sad ne postoje. Srećom, u sportu se te medelje prepisuju nama. Na esc-u su odvojili, što je glupo, pogotovo što je to takmičenje emitera, a RTS i RTCG i dalje postoje.

• tetsujin
  • Golden Member
« Odgovor #773 poslato: 30 Jul 2017, 16:05:32 »
pa ne znam zašto bi se pripisivale medalje srbiji ako su tada igrali i crnogorci i isto prodnijeli tome. te zemlje ne postoje više i meni je ok da se pripisuju tadašnjoj državi. ali dobro. mislim svejedno. u pojedinačnim sportovima je lako to razdvojiti ali je teže u momčadskim gdje je više država tj. pojedinaca iz drugih država sudjelovalo u tome.

bila to yug, sssr, scg, sr yug ili ist. njem ili zap.

po meni osobno medalje trebaju ostati državama koje su se tada tako zvala i u kojem su sastavu bile. ali mi je nebitno iskreno. vidljivo je da je mađarska tu najjača država ikada.

• Scooby
  • Golden Member
  • Zemlja: aq
« Odgovor #774 poslato: 30 Jul 2017, 16:11:10 »
Сви успеси и резултати Совјетског Савеза приписују се Русији која се сматра правном наследницом. Чехословачку је наследила Чешка, Југославију Србија итд. Иначе Олимпијски комитет Србије основан је још 1910, а пуноправни члан МОК-а постао је две године касније, 1912. године. Србија је као независна земља била чланица свих међународних спортских организација много пре формирања заједничке државе.

• tetsujin
  • Golden Member
« Odgovor #775 poslato: 30 Jul 2017, 16:18:46 »
da razumijem ja to, ali mi nema logike. jer nije samo srbija sudjelovala u tim sportovima već i ostali narodi.

dat ću primjer sporta u koji se najviše razumijem - sportski ples..

slovenci su u exyu bili nositelji toga sporta. realno u hr i srb se to počelo razvijati krajem 80tih početkom 90tih. sve medalje za yug su uzeli slovenci. zar bi se to trebalo pripisati srbiji kao nasljednici yu? ne, jer su slovenci bili ti koji su ih osvajali.

kao što rekoh, logično bi mi bilo da svi uspjesi ostanu dio prošlosti i dio države koja je tada bila. dakle, ako je yug bila od 1945. svi uspjesi od tada pa do raspada trebaju biti dio toga.

u redu da se naglasi npr. taj i taj sportaš kao dio jugoslavije je napravio takav uspjeh, ali realno nema mi smisla da npr. rezultate SCG preuzme srbija, a ravnopravno su tu bili i crnogorci... i zato mi je u redu eurosong. tada je bilo tako, od te godine ste razdvojeni i piše vam se ovako.

po toj logici bi onda pobjeda rive išlo pod srbiju, a ne pod hrvatsku jer je to hrvatska grupa i sam esc je održan u hrvatskoj kao dijelu jugoslavije..

no dobro, to je politika i ne bih više ulazio u to.

• mirCo
  • Golden Member
  • #INFESrbija
« Odgovor #776 poslato: 30 Jul 2017, 16:27:36 »
Pa ako bi svi rezultati ostali u prošlosti onda ne bi bilo ravnopravno poređenje. Mi kao Srbija nastupamo tek 12 godina, a u tom sportu smo uspešni decenijama. (isto važi za ostale sportove).

• tetsujin
  • Golden Member
« Odgovor #777 poslato: 30 Jul 2017, 16:29:19 »
Pa ako bi svi rezultati ostali u prošlosti onda ne bi bilo ravnopravno poređenje. Mi kao Srbija nastupamo tek 12 godina, a u tom sportu smo uspešni decenijama. (isto važi za ostale sportove).
uspješni kao dio jugoslavije u kojoj su sudjelovali i HR, CG, BIH, MKD itd. nisu samo srbi igrali te sportove hahaha... ali dobro bože nebitno.. poanta nije bila ta. baš sam zato napisao države koje ne postoje da ne bi bilo nešto se nije priznalo nešto je. poanta je bila u državama koje su osvajale medalje, a danas ih nema i kako je sve krenulo.. bože nebitno zaista...

• mirCo
  • Golden Member
  • #INFESrbija
« Odgovor #778 poslato: 30 Jul 2017, 16:45:17 »
Pa svejedno, ovako izgleda k'o da nismo postojali, što opet nije fer. ;zv:)

• tetsujin
  • Golden Member
« Odgovor #779 poslato: 30 Jul 2017, 17:04:51 »
Pa svejedno, ovako izgleda k'o da nismo postojali, što opet nije fer. ;zv:)
postojali ste u zajednici zvanoj YUG hahahahahaha..

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter