Autor Tema: Ostali sportovi  (Pročitano 13189 puta)

• Scooby
  • Golden Member
  • Zemlja: aq
Odg: Ostali sportovi
« Odgovor #555 poslato: 01 Februar 2016, 00:47:04 »
I ovi krenuli po ugledu na košarku i fudbal, samo što rukomet nema ni blizu taj kvalitet za 24 učesnika kontinentalnog prvenstva.

Pa van Evrope od pristojnih ekipa su Brazil i Argentina iz Amerike, Tunis i Egipat iz Afrike i sada Katar iz Azije, mada je i Koreja ranije imala solidan tim. I to je to. Svi ostali su kante za napucavanje

OGAE Serbia forum

• Miloš
  • Administrator
  • Zemlja: rs
« Odgovor #556 poslato: 02 Februar 2016, 20:31:44 »
Reprezentacija Srbije savladala Sloveniju sa 5:1 na startu Evropskog prvenstva u futsalu. ;(:);

• Scooby
  • Golden Member
« Odgovor #557 poslato: 02 Februar 2016, 20:49:43 »
Ja obožavam sve sportove, Olimpijadu pratim kao manijak, ali brate futsal je smor i u kategoriji smor sportova mi je egal sa američkim fudbalom i bejzbolom  :D

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #558 poslato: 02 Februar 2016, 20:55:59 »
Valjda je zanimljiviji od fudbala, kraće traje, igra se na manjem terenu i padne više golova, tako da kul.  :) Utakmici je prisustvovalo 11.000 gledalaca, pa ne sumnjam da će se oboriti rekord do kraja prvenstva.

Ovako izgleda spoljašnjost rebredirane arene za ovo prvenstvo sa koje je skinut naziv "Kombank".

• Leo Cezar
  • Moderators
  • Florin Cezar Ouatu
« Odgovor #559 poslato: 02 Februar 2016, 21:15:12 »
I meni deset puta bolji od fudbala

Послато са LG-E460 уз помоћ Тапатока

" Leo - Državna zajednica Azerbejdžana, Švedske i Rusije sa posebnim ministarstvom za tursku, rumunsku i moldavsku dijasporu "

23.septembar 2014.
Scooby

• tetsujin
  • Hero Member
  • 'cause there is a light guiding my way ...
  • Zemlja: nl
« Odgovor #560 poslato: 02 Februar 2016, 22:15:22 »
ma futsal je super. mene običan nogomet ubi u pojam.. 90min natrčavanja s lijeva na desno.. nikad kraja.. ovo je super.. brzo je kraće je i zanimljivije :) ;(:);

samo mi je glupo što je na prvenstvu samo 12 ekipa.. pa od 3 idu 2 dalje i tako. radije da su još 4 stavili pa paran broj po grupama.. ili neka stave 6 u 2 skupine pa onda 4 dalje itd. a ovako dodes i odigras 2 utakmice u skupini.
I amar prestar aen. The world is changed. Han matho ne nen. I feel it in the water. Han mathon ned cae. I feel it in the earth. A han noston ned gwilith. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it.

• Scooby
  • Golden Member
« Odgovor #561 poslato: 02 Februar 2016, 22:26:50 »
Gledao sam tu našu utakmicu sa Slovencima i meni je bilo dosadno. Prečesto lopta ide van terena i previše se prekida utakmica. To me nervira

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #562 poslato: 06 Februar 2016, 22:39:56 »
Futsal reprezentacija Srbije savladala je Portugaliju sa 3:1 i tako osvojila prvo mesto Grupi A na Evropskom prvenstvu.  ;(:); Naša selecija će u četvrtfinalu igrati protiv Ukrajine.

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #563 poslato: 08 Februar 2016, 21:04:17 »
Ušli smo u polufinale, nakon što su naši Ukrajincima zabili gol u poslednjoj sekundi meča i tako pobedili sa 2:1  :D  ;(:);

• Leo Cezar
  • Moderators
  • Florin Cezar Ouatu
« Odgovor #564 poslato: 08 Februar 2016, 21:10:53 »
Ovaj futsal je predobar,fudbal mu nije ni prici,Nastavicu da pratim i posle Ep

Послато са LG-E460 уз помоћ Тапатока

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #565 poslato: 09 Februar 2016, 01:20:56 »
Španija deklasirala Portugaliju 6:2

• Scooby
  • Golden Member
« Odgovor #566 poslato: 09 Februar 2016, 13:01:06 »
Iako mi je ovaj sport dosadan gledao sam sinoć utakmicu sa Ukrajincima, a onaj go bukvalno poslednjoj sekundi je fenomenalan  ;(:); ;(:); ;(:);

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #567 poslato: 01 Mart 2016, 14:37:20 »
Nova atletska dvorana je opremljena  :) Dvorana poseduje 4 kružne staze dužine 200m sa polukružnim nagibima, koji su inače standard za staze ove dužine na zatvorenom i 8 pravih staza dužine 60 metara. Od tehničkih disciplina atletičarima će biti dostupna staza za skok u dalj, troskok, zatim prostor za skok sa motkom i skok u vis, kao i prostor za bacanje kugle. U ostalim prostorijama smešteni su prateći sadžaji poput svlačionica sa kupatilom, teretane, prostora za antidoping kontrole na takmičenjima itd. Dvorana će biti usklađena sa standardima Svetske atletske organizacije i svojim sadržajima zadovoljavaće uslove za organizaciju nacionalnih takmičenja i Balkanijade. Za te potrebe objekat poseduje tribine sa kapacitetom od 1000 sedećih mesta. U okviru pratećih prostorija dvorane nalaziće se i kancelarije Atletskog saveza Srbije.

Više fotki na Beobuild.rs

• tetsujin
  • Hero Member
  • 'cause there is a light guiding my way ...
  • Zemlja: nl
« Odgovor #568 poslato: 18 Mart 2016, 16:34:35 »
ovo je pitanje podjednako za nogomet, hokej i košarku no odlučih staviti ovdje pa bih molio ako se netko razumije da mi objasni princip profesionalnih liga u americi..

uzmimo npr. NBA - to je dakle liga u kojoj se potpisuju ugovori sa momčadima što znači da je zatvorenog tipa.. nema kvalificiranja u nju itd. e sada zanima me kada neki klub odluči odustati kako to funkcionira? tko ga naslijeđuje, tj. zauzima njegovo mjesto? potom, malo sam proučavao po netu ali imam pitanja.. klubovi su podijeljeni u 2 konferencije.. istočnu i zapadnu .. po 15 klubova. oni su podijeljeni u 3 divizije.. dakle istočna konferencija npr. ima još 3 dijela po 5 momčadi. e sada ovi unutar divizije igraju 4x u sezoni međusobno. pa 3 ili 4x s ostalih 10 klubova iz iste konferencije i još po 2x sa ostalih 15 klubova iz druge konferencije..

sada meni tu nije jasno čemu toliko utakmica? i čemu da netko igra 3x s nekim a netko 4 iz iste konferencije.. nakon toga ide knockout u kojemu se igra na 4 pobjede. čemu toliko? zar 2 ili 3 nisu sasvim dovoljne? mislim ta liga valjda nema nikad kraja ...

okey ajmo dalje :) američka nogometna liga MLS ima 20 klubova .. 10 po konferenciji.. nemaju divizije.. tu uopće ne kužim tko s kim igra i koliko...

s jedne strane ovo bi bilo super nešto slično organizirati u europi da bude što više dobrih utakmica.. s druge strane ne bih volio da postoje zatvorene lige .. i trajalo bi u nedogled.. iako mi se čini da se sve više u europi ide prema tome principu...

• Scooby
  • Golden Member
« Odgovor #569 poslato: 18 Mart 2016, 20:30:35 »
Све америчке професионалне лиге су приватног карактера и све се игра само због новца. Право да игра има онај ко више плати за лиценцу (за место у лиги). Што више утакмица то више пара, просто. Ту никога није брига за спорт

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter