Autor Tema: Ostali sportovi  (Pročitano 25178 puta)

• Leo Cezar
  • Moderators
  • Florin Cezar Ouatu
  • Zemlja: rs
Odg: Ostali sportovi
« Odgovor #1005 poslato: 19 Oktobar 2018, 08:57:31 »
Finale <3

Послато са 5046Y уз помоћ Тапатока

" Leo - Državna zajednica Azerbejdžana, Švedske i Rusije sa posebnim ministarstvom za tursku, rumunsku i moldavsku dijasporu "

23.septembar 2014.
Scooby

OGAE Serbia forum

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #1006 poslato: 19 Oktobar 2018, 09:04:00 »
Bravo, bravo, bravo, devojke!!! ;(:); ;(:); ;(:);

Jedva sam ustao, ali kakva utakmica! Možda se po rezultatu ne vidi koliko je napeto bilo, ali nijednog trenutka nije bilo naivno.

U finalu šta bude, Italija i Kina su jake, ali imamo kvalitet i snagu da ih pobedimo.

Još jednom, BRAVO!!!

• Scooby
  • Golden Member
  • Sova ili?
  • Zemlja: va
« Odgovor #1007 poslato: 20 Oktobar 2018, 14:51:22 »
Ma bravooooo devojkeeeeeee

Poslato uz blagoslov Wiwi tetkica

• Leo Cezar
  • Moderators
  • Florin Cezar Ouatu
« Odgovor #1008 poslato: 20 Oktobar 2018, 14:51:36 »
Kakva dva p ;:))oena za kraj  ;(:); ;(:); ;(:); ;(:);

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #1009 poslato: 20 Oktobar 2018, 14:51:44 »
Bravo za odbojkašice, nove svetske šampionke  ;(:);

« Odgovor #1010 poslato: 20 Oktobar 2018, 15:02:19 »
Bravo! ;(:); ;(:); ;(:); ;(:);

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #1011 poslato: 20 Oktobar 2018, 15:58:11 »
 :rsb: :rsb: :rsb: :rsb: :rsb: :rsb: :rsb: :rsb: :rsb: :rsb: :rsb: 

Šta reći....

Vi bar znate koliki sam fan ovih devojka. Od Olimpijskih igara su zavredile moju pažnju i poštovanje i od tad 100% verujem u njih.

Prošle godine nakon evropskog zlata znao sam da ni svetsko nije daleko i evo, došao je i taj istorijski trenutak.

BRAVO! BRAVO! BRAVO! :win: :win: :win:

Što se tiče samog finala - PAKAO! Imao sam toliku tremu od prvog do poslednjeg poena. Mislio sam da ću se manje nervirati nego juče, jer je medalja obezbeđena, ali ne, deset puta više sam se nervirao, pogotovo zbog samog toka meča...

Bravo devojke! Nadam se da će Srbija znati da ceni njihov uspeh i da će im posvetiti malo pažnje, jer zaslužuju itekako!!!

:rsb: :rsb: :rsb: :rsb: :rsb: :rsb: :rsb: :rsb: :rsb: :rsb: :rsb: 

« Odgovor #1012 poslato: 21 Oktobar 2018, 02:20:52 »
Kao i mirco, mnogo volim sto se ovo desilo. I mnogo sam ponosan na njih, zaista su najbolje, to pokazuju zadnjih godina, a ovo je dokaz tome, ova titula. Volim sto su objedinile titulu evropskog i svetskog sampiona samo da bi primitivci u Srbiji (oni sto komentarisu "ko jos gleda zensku odbojku" pa sam cin gledanja ismevaju - pa su ti isti danas sedeli sa mnom uz TV ekran ceo mec, isti oni koji pate za fudbalom - precenjen i u jednu ruku glup sport) videli koliko je to veliki uspeh (uporedjujuci taj uspeh sa uspehom kosarkasa i vaterpolista, jer su jedino oni pre ovih devojaka objedinili dve titule sampiona, kada pricamo o nasem kolektivnom sportu).

Ej, kazem im, osvestite se, da li vam je jasno da je njima poslo za rukom ono sto je uspelo samo vaterpolistima (koji nemaju protivnika po meri) i kosarkasima (sport koji je deo naseg DNK), i plus JEDINO je Srbija imala ucesnike u polufinalu svetskog prvenstva u OBE konkurencije. Momci 4. Devojke 1. OVERALL: Najbolji na svetu. Jebes fudbal....
JESC 2018

1. :ua: 2. :ru:  3. :rw: 4. :au: 5. :mk: 6. :by: 7. :ge: 8. :fr: 9. :al: 10. :il:

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #1013 poslato: 21 Oktobar 2018, 16:33:39 »
''Ko još gleda žensku odbojku''?! Svašta, radije bih gledao pljuvanje u dalj da znam da imamo kvalitetne i konkurentne predstavnike, nego naše fudbalere koji pažnju dobijaju zbog popularnosti fudbala u svetu. I prosto mi je čudno kako samo u fudbalu nismo imali većeg uspeha. Smatram da su tu novac i politika odradili svoje.

Ovo je moj komentar koji sam pisao letos za potrebe faksa:

Citat
(Не)довољно добре

Београд, 15.јун

Одбојкашице Србије синоћ су оствариле трећу победу на последњем турниру у групној фази Лиге нација, који се одржао у аргентинском граду Санта Фе. Након максималног учинка у Аргентини и пораза Бразила од Италије, изабранице Зорана Терзића са другог места ће се пласирати у завршницу турнира у Нанђингу.

Иако из утакмице у утакмицу показују све већи квалитет, снагу, борбеност и моћ на терену, то као да није довољно. Ни победа против Американки у најјачем саставу без водећих играчица Тијане Бошковић и Бранкице Михајловић није била довољна да привуче мало већу пажњу медија и грађана Србије.

А како и да буде кад су у јеку биле припреме за прву утакмицу на Светском првенству у фудбалу, које су јуче отворили домаћин Русија и Саудијска Арабија. Иако на првенству у Русији имамо представнике након осмогодишње паузе, интересовање не би било ништа мање и да наши фудбалери нису успели да се квалификују.

Пре поласка у у Русију, председник Александар Вучић је фудбалерима обећао рекордну новчану награду која им следи у случају освајања трофеја. Готово свима је јасно да за то једва постоје и теоретске шансе, али није на одмет још једном ставити до знања да су фудбалери важнији од осталих наших спортиста без обзира на њихове резултате.

Континуитет у успесима и освајању медаља одбојкашица једва је и дневна вест, а награда им је руковање са председником и пријем у кабинет министра омладине и спорта. А кад су прошле године без пораза освојиле Европско првенство у Бакуу, „ради реда“ им је  организован дочек на балкону Скупштине града Београда, јер је пренос првенства био на РТС-у, па је можда било мало више људи који би им исказали поштовање својим доласком.

Како РТС преноси само званична европска и светска првенства, многа битна такмичења, попут Лиге нација, нису медијски толико пропраћена јер се емитују на кабловским каналима, које већина грађана Србије не поседује. А та такмичења су једнако важна и велика, као и званична првенства.

Одбојкашице Србије су постале доминантне у свом спорту скоро као ватерполисти у ватерполу, о којима се у последње време ништа не пише. Да су једне од најбољих светских репрезентација показују из дана у дан, а бити светски успешан у било ком спорту или дисциплини завређује бар мало више пажње.

Када је о фудбалу реч, праве се специјалне емисије које се емитују у паузама утакмица, у које се доводе аналитичари и специјални гости, а ове године је РТС чак пренео права на Београдску културну мрежу ДОО Београд, која ће организовати јавно приказивање утакмица на Тргу Николе Пашића уз подршку Града Београда.

Јасно је да популарност одбојке у нашој земљи не може да се мери са популарношћу фудбала, као и да одбојкашка Лига нација не може да се пореди са Мундијалом, који је други најгледанији медијски догађај на свету, али наши медији би можда могли да пораде на популаризацији и осталих спортова, као и на промоцији наших спориста који то својим трудом и залагањем заслужују.

Inače, jutros sam čitao neke komentare (stranaca) na yt-u i šokirao sam se. Kažu kako smo kukavički osvojili zlato, jer smo smišljeno zaobišli duele sa najjačim reprezentacijama i kako bismo verovatno izgubili u polufinalu da smo igrali protiv Kine. :o Takođe kažu kako smo imali sreće sa žrebom i da je ovo zlato samo slučajnost, koja će se teško ponoviti na budućim takmičenjima.

Plus su česti komentari da su naše odbojkašice bile dopingovane. ;D

Ovo za taktiku i strategiju je možda tačno, jer onaj prvi duel sa Holandijom je bio tako ispotprosečno odigran. Jeste da utakmica nije imala veliki značaj i da Tijana Bošković nije igrala, ali su mi bili neverovatni promašaji (zicera) pojednih igračica. Isto tako, u prvom setu protiv Japana smo izdominirali (nisam gledao taj meč), a onda preostala tri seta dobija Japan tesno?! :neznam:

Ali neko da kaže da je ova pobeda slučajnost i da je do žreba, to je stvarno glupost. Ja sam baš pomislio da smo ovim zlatom dokazali da srebro na OI nije bila slučajnost. Ali devojke su konstantno u top 5 (uglavnom top 3) na svim svetskim takmičenjima poslednje 3,4 godine. :o

Bez problema su pobeđivale i SAD, Kinu, Rusiju, Brazil...

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #1014 poslato: 21 Oktobar 2018, 19:45:20 »
Sad nešto gledam i naletim da je Marina Maljković ponovo selektorka ženske košarkaške reprezentacije? :o

Pa to je obećavajuće pred Evropsko prvenstvo koje će se održati u Srbiji. ;(:);

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #1015 poslato: 29 Oktobar 2018, 21:15:43 »
Čisto da ostane zabeleženo:

Citat: Maurucio Monte, italijanski pisac
Srbija je pobedila, zemlja koja je otprilike četiri puta manja od Italije.
Srbija je pobedila, a ima samo osam miliona stanovnika (mnogo manje od Lombardije).
Srbija je pobedila, zemlja sa nižim BDP-om nego siromašna južna Italija.
Srbija je pobedila, ta 'mala, prljava i loša' Srbija.
Srbija je pobedila, taj 'ološ narod' koji nikada ne saginje glavu.
Srbija je pobedila, bez velikih banaka i osiguranja.
Srbija je pobedila, ona kojoj ne znate ni geografski položaj.
Srbija je pobedila, baš ona 'ultranacionalistička i ratoborna'.
Srbija je pobedila, iako još sakuplja krhotine rata koji se nikada nije ni završio.
Srbija je pobedila, a vaši omiljeni novinari objavljuju plačljive članke o pobeđenima, ali bez ikakvih pohvala pobednicima.
Srbija je pobedila, čak i za vas koji ne znate Ivu Andrića.
Srbija je pobedila, ona ista koji je pre mesec dana pobedila i vašu mušku ekipu.
Srbija je pobedila, ona koja nije za vas 'ciganska' nacija samo kada vašim timovima daje svoje najbolje sportiste.
Srbija je pobedila igrajući loše, jer da je igrala kao što zna igrati, vaša iluzija bi mnogo kraće trajala.
Srbija je pobedila, za svoje sinove koji su devedesetih prizivali 'mir', a vi ste bili gluvi.
Srbija je pobedila, ona koja je kopala po ruševinama i zakopavala leševe dok ste gledali televizijske dnevnike u kojima su u nju upirali prstom.
Srbija je pobedila, ona čiju ste decu, koja su bežala od rata, prihvatali samo zato što vam je bila potrebna radna snaga.
Srbija je pobedila, suviše praznih džepova da bi zaslužila vašu pažnju.
Srbija je pobedila, ona Srbija Novaka Đokovića.
Srbija je pobedila, ona koja ne kaže 'razumem, gospodine' pred diktatima Zapada.
Srbija je pobedila, za svoju univerzitetski obrazovanu decu koja su čekala, devedesetih godina, po tri sata u redu da bi imala priliku da kažu telefonom 'mama … dobro sam'.
Srbija je pobedila, ona čije su se novčanice od večeri do jutra pretvarale u bezvredni papir.
Srbija je pobedila, ona Srbija beogradskih dečaka koji su, kada čuju sirenu, bežali kući u nadi da bomba neće pasti na njihovu zgradu.
Srbija je pobedila za tebe, koji ne propuštaš priliku da kažeš 'svi su oni ultranacionalisti', a onda se ljutiš kada u inostranstvu povezuju Italiju s mafijom i mandolinom.
Srbija je pobedila i za vas koji mislite da vojnička ruka generala Mladića predstavlja celi narod, a da Musolinijeva ruka … nije takva.
Srbija je pobedila, ona koja spaja ručak s večerom.
Srbija je pobedila, optužena da bira ultranacionalističke političare od strane onih koji primećuju da u njihovom nacionalnom timu igraju crne devojke, čime izražavaju svoj rasizam.
Srbija je pobedila, ona koja neće da trampi sebe za počasti.
Srbija je pobedila, a vi preuveličavate srebrnu medalju italijanskih mladih i zaslužnih devojaka.
Srbija je pobedila, ali, kao i obično, vi to niste primetili!

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter