Autor Tema: Košarka  (Pročitano 30940 puta)

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
  • Zemlja: rs
Odg: Košarka
« Odgovor #45 poslato: 25 Februar 2014, 15:54:34 »
Slaze, se  :G) A ja verujem da ce se F4 igrati u Beogradu jer, koliko je poznato, prvoplasirani dobija sansu da ga organizuje a sigurno da vam je u interesu da F4 bude ovde jer na domacem terenu je daleko lakse izboriti EL nego da se igra u Podgorici ili Zagrebu, npr.

Sto se Evrokupa tice, mislim da sa Budiveljnikom i Nanterom necete imati probleme, dok sa Lijetuvosom moze da ih bude, jer ste vec dva puta igrali s njima, a i oni su podigli nivo igre, mada ipak verujem da cete stici bar do polufinala EK ako ne i do samog finala.

OGAE Serbia forum

« Odgovor #46 poslato: 25 Februar 2014, 16:07:39 »
Da, prvoplasirani dobija organizaciju, a to sad mogu da budu samo Zvezda (koja je u malo boljem polozaju u odnosu na ostale) ili Cedevita. Jedino ako se ne desi neko iznenadjenje, pa neko od njih udje u neplaniranu seriju poraza. Jeste nam u interesu da igramo u BG, ali idemo polako, posto, s obzirom na nasu formu, moze jos da se preokrene situacija. Mada mislim da nam je jedino jos od bas teskih gostovanja ostala Cibona, sa Megom ce verovatno biti problema, ali mislim da cemo ih dobiti sad za vikend, bez obzira sto im se vratio Novica Velickovic. Sto se tice domaceg terena mislim da bi mozda jedino Radnicki mogao da pravi probleme ( obe utakmice protiv njih koje smo igrali bile su i vise nego dramaticne). Mada smo i u dobrom polozaju da, cak iako budemo izjednaceni sa Cedevitom na kraju (sto nije nemoguce), opet zadrzavamo prvo mesto jer imamo bolji medjusobni skor.
:nl: :it: :fr: :mk: :am: :ru: :il:  :pt: :ge:

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #47 poslato: 26 Februar 2014, 13:41:35 »
Ja mislim da cete sigurno biti prvi, a za pozicije 2, 3 i 4 cemo videti. Nama predvidjam 3. mesto na kraju. Naravno, za njega cemo morati da se izborimo.

Dobro je da se Bertans vraca vec u subotu a da ce mozda odma i igrati. Prvobitno je trebalo 16. marta kako sam i najavio ali moguce je da zaigra vec sad, jer je on vec potpuno fizicki spreman, a imao je i utakmice zatvorenog tipa na kojima se spremao da, odma po oporavku, moze u vatru. Ne treba odma ocekivati Bog zna sta od njega (stavise), ali Darko Lazovic se recmo vrlo brzo vratio u prepoznatljivu formu nakon povrede, verujem da ce i Berta dostici neki pristojan nivo vrlo brzo.

• tetsujin
  • Golden Member
  • 'cause there is a light guiding my way ...
  • Zemlja: nl
« Odgovor #48 poslato: 26 Februar 2014, 13:43:05 »
Da, prvoplasirani dobija organizaciju, a to sad mogu da budu samo Zvezda (koja je u malo boljem polozaju u odnosu na ostale) ili Cedevita. Jedino ako se ne desi neko iznenadjenje, pa neko od njih udje u neplaniranu seriju poraza. Jeste nam u interesu da igramo u BG, ali idemo polako, posto, s obzirom na nasu formu, moze jos da se preokrene situacija. Mada mislim da nam je jedino jos od bas teskih gostovanja ostala Cibona, sa Megom ce verovatno biti problema, ali mislim da cemo ih dobiti sad za vikend, bez obzira sto im se vratio Novica Velickovic. Sto se tice domaceg terena mislim da bi mozda jedino Radnicki mogao da pravi probleme ( obe utakmice protiv njih koje smo igrali bile su i vise nego dramaticne). Mada smo i u dobrom polozaju da, cak iako budemo izjednaceni sa Cedevitom na kraju (sto nije nemoguce), opet zadrzavamo prvo mesto jer imamo bolji medjusobni skor.
ma kakva cibona što ti je.. oni su pred bankrotom..igraju s juniorima..ako im barcelona uzme šarića ne da neće na f4 nego će propasti skroz!
I amar prestar aen. The world is changed. Han matho ne nen. I feel it in the water. Han mathon ned cae. I feel it in the earth. A han noston ned gwilith. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it.

« Odgovor #49 poslato: 26 Februar 2014, 15:02:37 »
Ne znam, meni se cini da su u poslednje vreme prilicno dobro igrali, a bome ni forma Zvezde nije bas na visokom niviu, kad se jos uzme na sve to da retko dobijamo utakmice u Zagrebu (Cibonu smo mozda dva ili tri puta, Cedevitu nijednom), ja ipak ne bih bila toliko sigurna da cemo sigurno dobiti. Sarica ne verujem da ce prodati pre kraja sezone, a citam sad tekst kako bi i srpski klubovi trebalo da uce od Cibone, valjda su vratili 11 miliona evra duga i da situacija ide na bolje. A to sto igraju sa juniorima je potpuno OK, sto se mene tice. Nekad je bolje igrati i sa mladim igracima kod kojih se vidi zelja, borbenost i volja za pobedom, nego sa iskusnim igracima koje boli uvo (izvinjavam se na izrazu, ali nisam uspela da se setim niceg drugog. ;D)

Ja mislim da cete sigurno biti prvi, a za pozicije 2, 3 i 4 cemo videti. Nama predvidjam 3. mesto na kraju. Naravno, za njega cemo morati da se izborimo.

Dobro je da se Bertans vraca vec u subotu a da ce mozda odma i igrati. Prvobitno je trebalo 16. marta kako sam i najavio ali moguce je da zaigra vec sad, jer je on vec potpuno fizicki spreman, a imao je i utakmice zatvorenog tipa na kojima se spremao da, odma po oporavku, moze u vatru. Ne treba odma ocekivati Bog zna sta od njega (stavise), ali Darko Lazovic se recmo vrlo brzo vratio u prepoznatljivu formu nakon povrede, verujem da ce i Berta dostici neki pristojan nivo vrlo brzo.

Videcemo, ima jos da se igra. Glavno je da smo zasad obezbdili F4, gde god da se igra.

Drago mi je zbog Bertransa. ;(:); Po mom misljenju, mozda bi i mogao da igra vec za vikend, ali ne sad da nesto preteruju, pa da ga ponovo izgubite na duze vreme. Polako nek ga Vujosevic uvodi u sistem, a bice vremena da mu postepeno povecavaju minutazu.
Da, nisam mogla da verujem ni ja kako je Lazovic odigrao prvu utakmicu (i to skoro celu, izasao je u 85. cini mi se), bas se videlo koliko je zeljan igre i lopte, jurio je u nekim situacijama kao brzi voz desnom stranom. :D Definitivno se slazem sa Milicevicem da je Stojanovic verovatno na slatkim mukama, sto se tice te pozicije, s obzirom da na istoj igra i Milos Ninkovic. ;D

A svaki put se iznova odusevljavam brzinom Jake Blazica, mada sam se na drugu situaciju i dobro nasmejala. :D

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #50 poslato: 01 Mart 2014, 09:44:04 »
Sad je i Bogdan povredjen, moguce da su i njemu otisli ligamenti. Magnetna rezonanca ce potvrditi ili odbaciti ovu pretpostavku.

Nemam reci, ja ne znam dal je ovo vidjeno u ijednoj drugoj ekipi (seniorskoj) u skorije vreme. Ali definitvno se ne desava slucajno.

« Odgovor #51 poslato: 01 Mart 2014, 09:47:35 »
Nisam odgledala do kraja utakmicu, kasnije sam tek citajuci izvestaj videla informaciju i bila sam ono u fazonu WTF!?  :o Ovo sto se vama desava vec moze polako da se podvede pod kategoriju "da nije tuzno, bilo bi smesno."
Steta za Bogdana, nadam se da ce se ispostaviti na kraju da nije bas toliko teska povreda. :(

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #52 poslato: 01 Mart 2014, 11:44:46 »
I najtragicnije od svega je sto se svaka od tih povreda desavala ili na najnebitnijim mogucim utakmicama (Makabi, CSKA, Real tamo) ili na treninzima (Bertans).

Sve u svemu, na dobrom su putu da me potpuno ohlade od sporta koji obozavam.

« Odgovor #53 poslato: 01 Mart 2014, 11:53:58 »
Al ajd da su vam se rasporedile na neki duzi period, a ne ovako u, mislim tri do cetiri meseca (jedino se Bertrans malo ranije povredio, a sad se i vraca polako). Necu da baksuziram, al kako vamje krenulo, sve me strah da se i njemu ne desi neka povreda, a taman se vratio.  :(
Ranije sam se i pitala sto Dule ne koristi kroz utakmicu sve igrace koje ima na raspolaganju, a malo mi jasnije postalo posle duela sa nasom filijalom iliti FMP-om. Sem ako se i tu utakmicu nije islo smisljeno da izgubite.

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #54 poslato: 03 Mart 2014, 09:56:12 »
Sreca, ipak je laksa povreda u pitanju. Kako je proklizao i reagovao na povredu, bio sam ubedjen da su i ovde ligamenti, ali dobro je sto je nije to u pitanju. Ipak, i to ne cini nasu situaciju Bog zna kako laksom.

Kup je svesno pusten niz vodu i to je bilo i najpametnije resenje u tom trenutku. Ne verujem da smo namerno izgubili tu prvu utakmicu ali izasli smo sa skoro trecim timom koji i nije bolji od Radnickog FMP-a tako da i nije moglo da se ocekuje vise. Medjutim, za sad ono sto smo trebali time da dobijemo ne dolazi do izrazaja, a videcemo za kasnije.

« Odgovor #55 poslato: 03 Mart 2014, 13:17:48 »
Drago mi je sto nije ozbiljnije povredjen.  :G) Mada se i posle utakmice, u petak provlacilo da je u pitanju koleno.

Elem, dobismo novo pojacanje izgleda. Ukrajinski reprezentativac Oleksandar Lipovij je novi igrac Zvezde, igra na poziciji beka sutera, do skoro je igrao za Donjeck.

Ne znam, nije na odmet da rasteretimo Nelsona i Dzenkinsa, ali mislila sam da im je prioritet igrac na poziciji 3. Verovatno ne mogu da pronadju adekvatnog igraca.

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #56 poslato: 03 Mart 2014, 16:09:23 »
Da, dobro je da nije ozbiljnije, time bi izgubio i Partizan ali i srpska kosarka, jer bi nam jedan od najperspektivnijih reprezentativaca bio ugrozen.

Da, odlicno pojacanje  :G) U ovakvim okolnostima po meni bolje nego Hopson (koji jeste bio u opticaju) i Marsala (ovo je novinarska zelja bila, jer kontakta nije bilo), a i proverenije.

« Odgovor #57 poslato: 03 Mart 2014, 16:17:19 »
Procitah posle tek da moze da pokrije sve tri spoljne pozicije sto je po mom misljenju jos bolje, ali bitno je da smo dobili dobru alternativu Simonovicu i to koliko vidim, za manje para nego sto bismo platili nekog Amerikanca. Takodje, izgleda da tacno moze da zameni Silba u razigravanju Marjanovica, posto vidim da mu je jedna od prednosti da dobro asistira, mada se slazem sa komentarima da je verovatno doveden da jos vise unapredi odbranu, mada daleko od toga da je los u napadu. A pritom je i mlad igrac, zeljan napretka.

« Odgovor #58 poslato: 03 Mart 2014, 19:41:13 »
Svaka cast marketing timu Evrolige za zanimljivu ideju.. :D :D

http://isingdevotion.euroleague.net

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #59 poslato: 04 Mart 2014, 13:18:10 »
Cudi me da vasi nisu Dzenkinsa poslali ;D Mislim da je on jednom rekao da bas voli da peva a i da je ucestvovao na nekim karaokama. Bio je na YT pre snimak Katicevog performansa, ali nije bas najsjajnije zvucalo :D

Elem, razbucali smo Radnicki juce i konacno prikazali igru koja obecava  ;(:); Svidja mi se sto Tepic vraca u formu, juce je odigrao fantastican mec. Pavlovic odlican, juce je pruzio najbolju partiju od kad je u Partizanu, Andric sve bolji......igra je bila stvarno disciplinovana i nema sta da se zameri bilo kome. Ovo je recept za buduce meceve.

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter