Autor Tema: Košarka  (Pročitano 21231 puta)

Odg: Košarka
« Odgovor #30 poslato: 14 Februar 2014, 13:40:25 »
Da, mada mi je bitnija ova pomalo neocekivana pobeda protiv Bilbaa, od osvajanja Kupa, ali lepo sto smo uspeli da ostvarimo i jedno i drugo.

Steta za vas, al kao sto si i sam rekao, nedostaje vam puno igraca, i po mom misljenju bi trebalo da Evroligu do kraja  da gledate da koliko toliko pristojno zavrsite ucesce, a sad ako dodje jos koja pobeda, super, ako je ne bude, nikom nista. Trebalo bi da sve karte usmerite na ABA ligu, da obezbedite 100% F4, posto je to sad iskreno mnogo bitnije od toga koje cete mesto zauzeti na kraju u grupi, posto vise i onako nemate sanse za dalji prolaz.

A jel se zna nesto tacnije kad bi Bertrans trebalo da pocne da igra, posto procitah nesto kao da je poceo da odbrojava dane do povratka na teren?
:it: :bg: :au: :ee: :at: :az: :is: :dk: :il: :hu: :by: :mk: :pt: :be: :al:
- TOP15  (bez Srbije) -

OGAE Serbia forum

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
  • Zemlja: rs
« Odgovor #31 poslato: 14 Februar 2014, 17:27:32 »
Pa da, nama akcenat i treba da bude na ABA ligi, a Evroliga se igra revijalno. Iskreno, ja nisam ni ocekivao pobedu, stavise, znao sam da cemo da izgubimo, ali ocekivao barem malo vecu zelju, a od pocetka smo izgledali kao da idemo na streljanje. No dobro sta je tu je. Krajnje je vreme da prekinemo ovu seriju poraza koja traje vec mesec dana. Jedva cekam mec u nedelju, izmedju ostalog i da vidim Pavlovica na delu  ;D Ne ocekujem od njega jos Bog zna sta doduse, trebace mu malo vremena da se adaptira.

Bertans bi trebao 16. marta da se vrati, kako sada stvari stoje. Naravno, ako ne dodje do nekih promena.

« Odgovor #32 poslato: 16 Februar 2014, 18:59:54 »
Cestitke na tesko izvojevanoj pobedi. ;(:); Gledala sam kraj trece i celu cetvrtu cetvrtinu.
Pavlovic vec u prvom mecu pokazao da ce biti veliko pojacanje. :G)

Sto se tice Zvezde, srecno nam bilo, posto pocinjemo za nekoliko minuta. ;(:); ;(:);

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #33 poslato: 16 Februar 2014, 19:36:01 »
Hvala na cestitkama  :G)

Ocekivano teska utakmica. Kad si u rezultatskoj krizi, onda ne moze da se ocekuje leprsava igra. Tako je i sada bilo, nismo igrali dobro, osecao se pritisak i nesigurnost, to je dobrim delom i uzrokovalo da odbrana bude veoma tanka, pogotovo u prvom poluvremenu i da fakticki ne ubacimo nijedan sut sa distance, ali ipak smo smogli snage da konacno pobedimo. Skok nas je dosta izvadio i to je definitvnodonelo prevagu na nasu stranu..

Na kraju presudili poeni igraca od kog se to nije ocekivalo (Dalo). Raduje da smo uspeli da pobedimo bez podrske/dobre partije svih nasih kljucnih igraca iz prethodnih utakmica (Lovernj, Bogdanovic, Kinsi.....). Nadam se da ce ovo malo sada pokrenuti ekipu i da cemo se psiholoski rasteretiti pred nastavak sezone i kljucne utakmice sezone za nas.

Pavlovic fenomenalan za prvu utakmicu  ;(:); Mnogo vise nego sto sam ocekivao. Na momente je pokazao kakva je klasa u pitanju. Fali mu svezine i uigranosti ali doci ce to vremenom, cak brze nego sto se ocekivalo. Ali kad neko zna, onda zna, to je i on pokazao veceras.

Srecno protiv Cedevite  ;(:);

« Odgovor #34 poslato: 16 Februar 2014, 21:38:18 »
Samo mi mozemo da izgubimo na onakav nacin.  :dq:

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #35 poslato: 17 Februar 2014, 19:16:08 »
Steta za poraz, niste ga zasluzili, ali desava se. Ne verujem da ce se ovo nesto reflektovati na buduce meceve, imali ste veliku seriju pobeda, a niko ne moze da dobije sve utakmice.

Ako doduse izgubite od nas u nedelju, e onda vec ocekujem da se legenda uzjoguni ;D Al da ne trcimo pred rudu.

« Odgovor #36 poslato: 17 Februar 2014, 20:21:39 »
Slazem se sa poslednjom recenicom. ;D

Pre toga imamo evropsku utakmicu koju bi bilo lepo da pobedimo, mada i ako izgubimo nece biti bas toliki problem.
A fora mi sto opet mozemo da naletimo na Cedevitu. :D ;D

« Odgovor #37 poslato: 19 Februar 2014, 21:17:41 »
Steta za ovaj poraz, mada nam nije bas puno znacila utakmica, jedino sto cemo u daljem toku takmicenja imati dosta teze rivale, a moglo je da bude obrnuto. Al dobro, sta da se radi.
Mozda je i bilo realno da izgubimo, u nekim trenucima sam se pitala kako uopste drzimo egal utakmicu sa onako ocajnim procentom suta za dva, mada ni Niznji nije odigrao bog zna kako dobro (mada je na kraju ipak pobedio).
Po obicaju (sto je sve cesce u poslednje vreme) imamo dosta uspona i padova kroz utakmicu, ne znam zasto je to tako. Sto se tice pojedinacnog ucinka, definitivno najbolji Ameriknci Nelson i Dzenkins (bez obzira na poslednji napad kada nije morao da ide na prodor 9 sekundi pre kraja).

Nista, cekamo sad protivnika prvo u 1/8 finala, pa onda dalje, kako nam bog da. ;(:);

EDIT:  Videh sad da igramo opet sa Lijetuvos Ritasom, a u cetvrtfinalu idemo na jednog od vasih starih znanaca
Nanter ili Budiveljnik. :lol))
Jasno da niko ne sme da se podceni, ali jos smo i dobro prosli, a ovi tokom utakmice pricaju kako cemo imati tezi posao ako izgubimo. ;D
« Poslednja izmena: 19 Februar 2014, 23:17:42 ivana-ns »

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #38 poslato: 20 Februar 2014, 10:45:27 »
Nisam ocekivao da izgubite. Niznji je vrlo dobra ekipa koja je mnogo potcenjena u nasoj javnosti ali ocekivao sam da ih odradite rutinski.

Iako je sad ovo i dobro ispalo za vas, sto se rivala tice, igrate jako lose i sve vise opadate u formi, bas kao i prosle godine. Nekako je sve manje zara u ekipi. Ovo vam je sad drugi poraz u nizu, a to zna da unese nervozu u ekipu.

Nista ovo nije tragicno na rezultatskom planu ali na psiholoskom moze da bude. Sad sledi mec sa nama koji cete, i ako dobijete, morati doooobro da se pomucite jer ste nas jedva dobili prosli put kad ste bili u naletu a mi u knockdownu, a sad smo mi jaci za Pavlovica + se vraca Kinsi.

Cini mi se da i Dzenkins pada u formi i da se to odrzava na ekipu jer je on uz Nelsona udarna igla vase ekipe.

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #39 poslato: 23 Februar 2014, 22:26:36 »
Cestitke na pobedi  :G) Zasluzeno.

Ja sam zadovoljan kako smo igrali. Obzirom kako igramo vec mesec dana i kakva nam je kadrovska situacija, dobro smo odigrali. Mec je presudilo nase trokiranje u napadu dva puta po 5 minuta na pocetku druge i zadnje cetvrtine. Isto, svaki put kad smo se vracali nismo imali snage da prelomimo, a nismo imali snage jer su u napadu svega dva igraca bila raspolozena + Lovernj je imao solidnu rolu, ali veci doprinos je bio u skoku nego u poenima.

Bogdanovic je mozda najzasluzniji za poraz, jer osim ocajne igre u napadu, izgubio je cini mi se bar 7-8 lopti a nekoliko napada je direktno prodao. Pavlovic veceras izgoreo  u zelji i nije nista konkretno pokazao. Centarska linija standardno losa, a sa tri igraca ne moze da se dobije ovaj mec.

Kod vas opet po meni Jenkins prelomio utakmicu (iako nije dao najvise poena), jer je proradio bas kad treba.

« Odgovor #40 poslato: 23 Februar 2014, 22:47:14 »
Hvala.  :G)

Nisam ni gledala utakmicu. Bila sam u gradu sa sestrama i ukljucih se tek na otprilike 2 ipo minuta pred kraj (bolje da nisam ni tada  :joj: ) Iznervirah se posteno. Mogli smo vrlo lako i da izgubimo. Ne znam kako se odvijala utakmica (gledacu da uhvatim neku od repriza na Areni, posto uopste ne sumnjam u to da ce ih sigurno biti), ali onakve gluposti kakve smo pravili u finisu su prosto nedopustive, mada kontam da je to opet posledica tih nasih uspona i padova kroz utakmicu koji nas krase u poslednje vreme. Cujem da je Dzenkins opet lose odigrao veci deo, ali mi je drago sto je proradio u poslednjoj cetvrtini kad se lomila utakmica. Jedino sto me plasi je to sto su sad velike sanse da naletimo jedni na druge u polufinalu F4, a to mi se nimalo ne svidja. Nista, moramo da gledamo da dobijemo Cibonu u Zagrebu, kako znamo i umemo. ;D
« Poslednja izmena: 23 Februar 2014, 23:56:39 ivana-ns »

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #41 poslato: 24 Februar 2014, 18:27:21 »
Jeste Dzenkins igrao lose u vecem delu meca, do pocetka zadnje cetvrtine, ali je i jedan od igraca koji je prelomio mec, jer smo bili prisli na poen zaostatka, a posle i izjednacili i on je tu sa dve trojke opet odlepio vas tim. On je, uz Blazica i Katica, kljuc vase pobede sinoc.

Ono sto mene raduje je sto ste vi sinoc bili vrlo blizu svakog maksimuma, dok mi nismo ni iz bliza pruzili maksimum, pogotovo u napadu, i evidentno je da igra moze mnogo da nam se popravi a i da u ovom rosteru ima jos dosta rezerve. I ovako losi smo zapravo imali sansu da pobedimo. U trecoj cetvrtini ste se nudili samo tako ali sem Kinzija koji vas je tada zatrpao, nismo imali koga da to iskoristi.

Kinsi i Tepic (on je odigrao najbolji mec od kad se vratio, svaka mu cast) su jedini igraci koji su "radili" u napadu, dok je i Zo bio odlican, ali kao sto rekoh, njegov doprinos je veci u skoku nego u poenima. Bogdanovic je kriminalan bio, em je mnogo suteva promasio, em je nepotrebno solirao i zabijao se cesto u nekoliko vasih igraca, zeleci....ne znam ni ja sta. Ne mogu da ga kritikujem za promasene suteve ali za ovo mogu.

Pavlovicu jos treba vremena.....on je izgoreo u zelji i vise je stete naneo timu sinoc nego sto je doneo koristi. Uz to, usao je neverovatno nervozno u mec, sto nije odlika iskusnih igraca.

Ima jos dosta da se igra. Videcemo, ja mislim da necemo da se sastanemo u polufinalu, ali ako se sastanemo, to ce da bude jako veliki rizik i za nas i za vas. U toj utakmici staje cela sezona, pritisak je nevidjen.......u bilo kojoj drugoj situaciji je isto rizik ali mi i vi smo ipak, objektivno, dve najbolje ekipe, i jedan ovakav mec je kocka u bilo kakvim okolnostima. Mislim da to ne zele ni jedni ni drugi.

Svesni su i vasi da morate jos jedno pojacanje da dovedete jer iako imate jaci tim na papiru, ni prvi put a ni sada nas niste lako dobili, cak stavise, bilo je neizvesno do kraja. A ni prvi ni drugi put mi nismo bili na vrhuncu svoje snage, pa je ocekivati da cemo, kada podignemo nivo igre pred kraj marta ili pocetak aprila, biti jaci. Plus, dobijamo i Bertansa.

« Odgovor #42 poslato: 24 Februar 2014, 19:18:30 »
Ja se nadam da se necemo sastati, ali vise nisam uopste sigurna ni u sta. Posebno sto mi imamo dva teska gostovanja (Mega i Cibona) za koje su sanse 50-50, a posebno sto nas je Mega namucila u Kupu, a i u sve boljoj su formi. Cibona igra toplo-hladno, ali i u Zagrebu ce biti svasta.

Jos jedno pojacanje nam je pod hitno potrebno i to na poziciji trojke gde je Simonovic skoro potpuno nevidljiv, mada mi je i drago sto se vraca Luka Mitrovic uskoro, ali ce mu sad trebati vremena ponovo da se "uhoda", posebno sto je Radenovic odigrao kriminalno lose u derbiju, mada je bilo pitanje da li ce uopste i igrati.

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #43 poslato: 25 Februar 2014, 12:12:25 »
Slazem se, ima jos dosta da se igra. Neki su cak za to da se "nisanimo" namerno (u oba tabora ima takvih) ali ja nisam siguran da je to pametno jer kao sto rekoh, preveliki je rizik igrati sa najtezim protivnikom u takvoj utakmici. Tu ni dobra partija ne garantuje pobedu. Nije isto igrati u finalu i u polufinalu gde EL nije jos obezbedjena.

Simonovic oscilira dosta. Na nekim utakmicama zna da prelomi, donese prevagu, a na nekim ga nema ni u naznakama. Uglavnom bolje igra na onim utakmicama gde vam ide a tamo gde se lomi......sto bi rekao jedan moj drug, nestanu m*da :D  ;D

« Odgovor #44 poslato: 25 Februar 2014, 15:10:40 »
Ma to su oni iz grupe fanatika, sto, u nasem slucaju, misle da cemo se lagano prosetati do polufinala Eurokupa (a sto nas tamo cekaju Uniks ili Himki, uopste nema veze  ;D), a ne shvataju da, iako mozda imamo jace tim po imenima od ovih ekipa protiv kojih treba da igramo, nikako ne smemo da ih potcenimo, posebno jos sto Lijetuvos Ritas drugu utakmicu protiv nas nije ni igrao punom snagom. Sto se tice Budiveljnika i Nantera, i njih smo takodje imali prilike da vidimo na delu u utakmicama koje su igrali protiv vas.
Rezime svega je da sam vise za opciju da se ukrstamo sa hrvatskim klubovima (posto su oni najizgledniji da igraju na F4) pa jos ako Zvezda uspe da zadrzi prvo mesto i bude se igralo u Beogradu, mislim da su vece sanse da i jedni i drugi budemo u finalu ponovo.

« Poslednja izmena: 25 Februar 2014, 15:55:43 ivana-ns »

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter