Autor Tema: Košarka  (Pročitano 22457 puta)

• Miloš
  • Administrator
  • Zemlja: rs
Košarka
« poslato: 25 Januar 2014, 04:18:08 »

Košarka je vrsta timskog sporta, koja se igra loptom pomoću ruku. Dve ekipe sastavljene od pet igrača pokušavaju postići što više poena ubacivanjem lopte kroz obruč protivničkog koša po određenim pravilima. Pobednik je ekipa koja postigne više poena. Ona je jedan od najgledanijih sportova na svetu. Utakmice takmičarske košarke se isključivo odvijaju na terenu za košarku u dvorani.

Linkback: http://forum.musicserbia.rs/index.php?topic=1611.0
« Poslednja izmena: 25 Januar 2014, 04:22:43 Miloš »

OGAE Serbia forum

Odg: Košarka
« Odgovor #1 poslato: 25 Januar 2014, 15:42:02 »
Partizan ove sezone izgleda bas prati neki baksuz. Prvo se povredi Bertrans jos na kraju prosle sezone, onda Vesterman i sad, koliko cujem (ne znam da li je istina) da je za Milosavljevica zavrsena sezona. :(

« Odgovor #2 poslato: 25 Januar 2014, 19:44:58 »
http://sportal.rs/news.php?news=118145

Sto bi isli jednostavnijim putem kad moze da se zakomplikuje. Koji kraljevi, sad mi krivo sto sam prestala da gledam pocetkom poslednje cetvrtine. ;(:); ;(:);

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
« Odgovor #3 poslato: 30 Januar 2014, 22:08:46 »
Cestitke na pobedi u Madjarskoj i protiv Panioniosa  :G) Generalno ste lose igrali ali ste pobedili i to je najvaznije, a nije zanemarljiva cinjenica. To moze biti, izmedju ostalog, i odlika sampiona.

Raspisacu se sutra verovatno, nije me bilo neko vreme a mnogo informacija, pa dok skupim snagu..... :D ;D

« Odgovor #4 poslato: 30 Januar 2014, 22:31:00 »
Hvala. :G) Ja sam ih iskreno i otpisala vec bila sto se tice utakmice u Madjarskoj, znajuci koliko je Solnok domacinski nastrojena i raspolozena ekipa.  ;D Tek posle videh da su pobedili, pa sam malo i pod utiskom pisala ovaj gornji post. ;D Iskreno se nadam da se nece ponoviti utakmica sa toliko slabim procentom suta sa linije slobodnih bacanja.
Sto se tice utakmice sa Panioniosom, tu je iskreno jedino vazna pobeda. Tvrda utakmica, losa igra i mislim da smo imali srece sto nam sa druge strane nije bila neka bolja ekipa. U sledece dve utakmice mislim da sami odlucuju o svojoj sudbini, mada bi bilo dobro da pobede vec Bilbao (cini mi se da su oni sledeci na redu), mada je to lakse reci nego uciniti, posebno imajuci u vidu da su "razneli" Niznji tamo sa 26 razlike, a ovi nas pobedili sa 11.

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #5 poslato: 31 Januar 2014, 15:29:34 »
Da, Solnok do meca sa vama nije nikad izgubio kod kuce. Tu ste pobedili na suv kvalitet, sto opet i nije lose, jer prave ekipe pobedjuju i kad ne igraju dobro. Cini mi se da se Katic vraca u neku svoju formu, ali je zato Bobi u padu forme (sto se poklapa i sa odlaskom Silba iz kluba. Silb i on su sjajno saradjivali i vidi se da njegov izostanak lose utice na Bobija), a on inace ima dodatni problem jos od ranije, sto sam recimo ja znao jer ga dobro poznajem, a to je da kada lose udje u utakmicu ne uspeva da se vrati do samog kraja. Ekipe koje ga brzo isteraju iz koloseka na startu (udvajanjima gde on cesto pravi gresku u korascima,  ili pak brzim "punjenjem" faulovima recimo) ga fakticki, neutralisu za ceo mec. Jedina zamerka sada ide na preveliku individualizaciju igre, po mom misljenju, jer teret previse pada na jednog, dva do tri igraca. Najcesce Dzenkinsa a povremeno se tu ubace sada Katic, Radenovic ili Nelson.

Tesko cete dobiti u Spaniji, ali Niznji verujem da cete dobiti kod kuce i proci dalje  :G)

Mi smo dosta oslabljeni sada. Sad nam i F4 visi ali verujem da cemo se izvuci i otici tamo. A sto se kupa tice, obzirom na situaciju, ja bi licno igrao sa omladincima ili nekima koji do sada nisu dobijali sansu, iskljucivo da sprecim jos neku povredu. Prioritet je ABA liga, da se izbori ponovo EL pa i pasteta liga, a ovaj trofej nije nebitan ali u ovoj situaciji bih ga radije zrtvovao nego da vidim jos nekog sa pokidanim ligamentima. Ali naravno, to Dule sigurno nece uraditi.

Obzirom na povredu oni se mozda vise nikad ne vrate u pravu formu i nikad vise mozda nece biti na ozbiljnom nivou. Bilo je slucajeva kada povreda ligamenata stavi tacku na karijeru sportiste nazalost. Ali na nama je da verujemo da ce ipak izaci jaci iz ovoga nego sto su bili.
« Poslednja izmena: 31 Januar 2014, 15:33:14 Milos-S »

« Odgovor #6 poslato: 01 Februar 2014, 14:33:56 »
Za Bobija se slazem, ne bih nista dodavala. A sto se tice sve cesceg "soliranja", ni meni se ne dopada to, ali ponekad i donese rezultat. ;D
Mislim da cete se izvuci nekako iz ove situacije i ipak igrati na F4, ali bi mogli da se potrudite i ne budete bas cetvrti. :D Salim se, vazno je da se nekako izborite za mesto sad koji cete biti, manje vise. A i Zvezda jos nije sigurna na prvom mestu mada se sad malcice "odlepila." Slazem se da bi mogli da "zrtvujete" Kup u ovoj situaciji, a meni i iskreno nije bas jasno zasto Dule neke igrace drzi na klupi i cele utakmice igra sa eventualno 8-9 igraca. Ustvari, aj razumem za ove sa jacim timovima u ABA i za Evroligu, ali za ove slabije je komotno mogao da koristi i igrace koji veci deo sezone sede na klupi i sad bi sigurno mogao da racuna na jos nekog od njih. Razumljivo da ce, kad se na sve jos dodaju putovanja i treninzi, igraci biti premoreni.

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #7 poslato: 01 Februar 2014, 16:10:07 »
Sad je poceo i da ubacuje ostale, silom prilika, ali generalno, igraci koji sede na klupi (izuzev malog Andrica koji je poceo da napreduje) nemaju kvalitet da budu u igri i oni su, prvobitno, planirani za buducnost, ali sad je situacija takva kakva je. Dovescemo jos dva pojacanja u narednom periodu, a onda gledati da se konsolidujemo.

Juce sam bio izuzetno zadovoljan kako smo odigrali protiv Lokomotive. Nisam ocekivao takav otpor. Odigrali smo odlican mec, iako je ovo jedna od onih utakmica gde se u startu zna da ce da izgubimo, ali gde je opet covek zadovoljan kad vidi koliko se znoja i truda pokazalo na terenu. Mislim da bi dobili mec da smo bili kompletniji, jer nismo imali dovoljan fond igraca koji mogu da isprate njihovu tecnu i brazu tranziciju, i usled toga su rutinski pravili viskove na spoljnim pozicijama i punili nas trojkama.

EL je svakako gotova za nas, nije i da smo verovali da mozemo  u top 8 (mada smo mogli da smo bili kompletniji i uz jos neko pojacanje da se borimo i za to) pa da nam ovo tesko pada, jer za ovu ekipu je top 16 vrhunski rezultat.

Elem, ne znam sto nas svi prizeljkujete u 1/2 finalu ABA lige, i na cemu se bazira toliki optimizam medju nekim vasim navijacima? ;D Jbt, prosle sezone isto u januaru ste vec slavili titulu ABA i titulu domace lige, tako i sada, te slusam kako cete da nas nabijete 50 razlike (WTF? :D ), te cete vi ovo, te cete ono.............a na onom vasem RSB forumu sam procitao cak i postove gde ljudi predlazu da vi pocnete namerno da gubite utakmice samo da nas izbacite iz kombinacija za F4 :D :D :D

Ne znam sta da kazem, ali zaboravili ste da nas jedva pobedili na zadnjem derbiju ali bas jedva i to ne zato sto ste pokazali da ste bolji nego zbog duze klupe i bolje pripremljenosti u tom trenutku ;D Mozda vi stvarno i osvojite sve, ko zna, ali toliki optimizam stvarno ne razumem.

Naravno, za tebe znam da se salis, ali za ove druge znam da misle ozbiljno ;D

« Odgovor #8 poslato: 01 Februar 2014, 16:47:22 »
Dobro, ali  po mom misljenju igraci bi valjda trebalo da se dovode i polako pripremaju da bi mogli da igraju odmah, a ne da pola sezone presede na klupi i onda kada se ukaze potreba samo uskoce na upraznjenu poziciju. Ovo mi je bzvzsto radi. Imamo i u Zvezdi takve primere gde igraci vise provode vremena na klupi nego u igri, ali Radonjic, kad god mu se ukaze prilika i situacija u mecu dozvoljava to, uvede Tejica i Ristica da igraju. Mislim da bi i sa Rebicem trebalo isto da radi, a ovako forsira Nelsona i Dzenkinsa da igraju na pleju.

Ne znam za druge, ali ja iskreno prvo navijam za to da izborite plasman (ne kazem da necete, da me ne shvatis pogresno), a sad da li ce nam se ukrstiti putevi vec u polufinalu, boze moj, mada radije ne bih :D. A to da namerno gubimo utakmice da bi vas eliminisali, ne znam sta da kazem. ::) Mislim, i kad bi to uradili, ok, ali ne zavisi od nas da li cete vi igrati na F4 ili ne. Mislim da mi vec otprilike 85% zavrsavamo medju prva 4,  ali jos uvek nisam sigurna na kom mestu, Buducnost dobijamo sigurno, ali protiv Cedevite i Cibone obe igramo u Zagrebu, nisam sigurna da cemo dobiti bas obe, a usput imamo jos teskih utakmica (veciti derbi, gde ne sumnjam da cete opet dati i 150% ako treba, mada smo mi domacini, pa onda Zadar..).

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #9 poslato: 02 Februar 2014, 13:59:59 »
Dobro, to su dve razlicite koncepcije. Ja s jedne strane razumem i zasto se ne forsiraju Ristic, Tejic i Rebic, jer je Covic zacrtao da mora da se prekine nasa dominacija i zato je i dovodio ova skupocena pojacanja. Iz tog ugla nema ni logike da recimo Nelson greje klupu nekom klincu. A inace i Tejic i Ristic i Rebic su veliki potencijali i buducnost nase kosarke.

Naravno, za tebe nisam nikad ni sumnjao, zato sam i rekao neki Zvezdasi, a ovi koji su pisale ove stvari, zbilja ne znam sta bi im rekao ;D Simptomaticno je i da su ispisali vise strana nakon naseg poraza od MZTa nego nakon vase pobede nad Panionosom recimo. Ja licno bih voleo da oba kluba izbore EL i da se igra opet derbi u finalu, a onda ko je bolji neka pobedi i uzme trofej. A zbog onakvih razmisljanja, izmedju ostalog, nam kosarka a i sve ostalo i jeste tu gde jeste.

Elem, izgleda da dovodimo Viktora Gadeforsa iz Bolonje, a dolazi i jedno pojacanje sa NBA pedigreom. Mediji pisu da je to Sasa Vujacic ali meni je to suvise nerealno. Za Gadeforsa i ja imam info, on bi veceras trebao da odigra zadnji mec za Bolonju a onda da predje kod nas, ali za NBA igraca ne znam ko je. Pomislih u prvi mah da je to Anton Gadefors koji je bio i kod Mute u Radnickom ali ovo je mladji brat.

« Odgovor #10 poslato: 02 Februar 2014, 16:47:33 »
Ne kazem ni ja da treba pre da igraju njih trojica na ustrb, recimo Nelsona ili Katica, ali mislim da bi mogla da im se daje neka minutaza u mecevima koje igramo sa malo slabijim ekipama. Nije bitno koliko, ako hoce dva minuta, neka bude toliko, a verujem da ce i njima samima kao i klubu to kasnije mnogo znaciti. A kod Tejica se vidi vec napredak, skoro u svakoj utakmici kada udje u igru odradi svoje sasvim pristojno.

I ja bi iskreno vise volela da se ponovi scenario iz prosle sezone (pa makar nas opet pobedili, nema veze  ;D), i bas zbog toga vas ne zelim za protivnika u polufinalu. Vaznije mi je da gledamo interes nase kosarke i bar na trenutak potisnemo rivalstvo. A u prvenstvu i Kupu nek bude po starom. ;D

Svaka vam cast ako je stvarno Vujacic u pitanju, ali mislim da nema sanse. Za ovog drugog cemo videti kakav je kad vam se bude prikljucio.

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #11 poslato: 03 Februar 2014, 16:24:20 »
Slazem se potpuno  :G) Isto i kod ovog dela (posebno ;D) :

Citat
A u prvenstvu i Kupu nek bude po starom. ;D

Nemamo nista protiv ;D

Elem, nije Vujacic ali je zato Sasa Pavlovic  ;:)) ;:)) ;:)) ;:)) Vujacic nam bio backup opcija  ;D Eto koliko smo veliki klub u kosarci kad nam i jedan Vujacic tek neko tamo rezervno resenje ;D Pavlovic potpisuje danas-sutra. Kakav potez kluba, a i samog Pavlovica. Ceo zivot je imao zelju da zaigra za nas i evo i sad dolazi da igra za prilicno smesnu sumu (skoro zabadava). U tome se ogleda i velicina coveka ali i kluba  :G) Isto je uradio i Pekovic kad nam se sam ponudio a i sada Pavlovic.

Trebace mu malo vremena da udje u formu, ali kad udje............. ;D

« Odgovor #12 poslato: 03 Februar 2014, 16:34:11 »
To sam onako napisala, nadam se da nece biti. :D

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #13 poslato: 03 Februar 2014, 17:22:03 »
Bolje da molite Boga da nam se vise niko ne povredi, mozda nam padne na pamet i Pekovica da opet angazujemo ;D

Ili ajde........Veselog ;D

• tetsujin
  • Golden Member
  • 'cause there is a light guiding my way ...
  • Zemlja: nl
« Odgovor #14 poslato: 03 Februar 2014, 19:58:30 »
skupine za SP u košarci

Skupina A:
Španjolska
Srbija
Francuska
Brazil
Egipat
Iran

Skupina B:
Filipini
Senegal
Portoriko
Argentina
Grčka
Hrvatska

Skupina C:
Dominikanska Republika
Turska
SAD
Finska
Novi Zeland
Ukrajina

Skupina D:
Slovenija
Litva
Angola
Južna Koreja
Meksiko
Australija
I amar prestar aen. The world is changed. Han matho ne nen. I feel it in the water. Han mathon ned cae. I feel it in the earth. A han noston ned gwilith. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it.

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter