Autor Tema: Fudbal  (Pročitano 41053 puta)

Odg: Fudbal
« Odgovor #795 poslato: 09 Jul 2015, 17:12:06 »
Taman htedoh da napisem da zalim sto nisu nasli neki razlog da nam ne daju licencu i ovaj put.. :-\

Mislim da ovo nije merilo jos uvek, s obzirom da ekipa nije ni kako treba spremna, ali videcemo.. :-\ :(
:nl: :it: :fr: :mk: :am: :ru: :il:  :pt: :ge:

OGAE Serbia forum

« Odgovor #796 poslato: 09 Jul 2015, 19:53:32 »
Rajković vredniji od ostatka tima. Da nije njega izbušili bi im mrežu.

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
  • Zemlja: rs
« Odgovor #797 poslato: 09 Jul 2015, 20:02:04 »
Tacno to. Rajkovic je klasa. Ostali dobro da se zapitaju.

Sad se vidi i koliko Lazovic fali. On je vukao ekipu vrlo cesto kada ne ide. Njemu i kada nije islo, ginuo je na terenu, a takvih igraca je danas malo.

A Grof je za sada golemo razocarenje. Ja sam isto mislio da je on dobar strucnjak (iako kazem, ne znam kako vodi ekipe), ali za sad deluje kao polni organ na biciklu. Deluje kao vrhunski demagog, da ne kazem prodavac magle. Meni je iskreno pun k... takvih strucnjaka.

• Scooby
  • Golden Member
  • Sova ili?
  • Zemlja: va
« Odgovor #798 poslato: 09 Jul 2015, 20:19:56 »
Nije da sam očekivao nešto više. A realno nije ni da sam se nešto potresao previše  :(

« Odgovor #799 poslato: 09 Jul 2015, 22:37:57 »
Voša majstorica protiv Mađara, Čuka 0-0 kod kuće ali prolaze jer su pobedili u gostima ;(:);

« Odgovor #800 poslato: 10 Jul 2015, 13:57:41 »
Sud u Lozani odlučio da dodeli pobedu od 3:0 i tri boda u korist Albanije na utakmici protiv Srbije koja je prekinuta zbog incidenta sa drnonom koji je nosio zastavu sa mapom Velike Albanije. Razlog: uletanje huligana na teren i napadi na albanske igrače i na jednog redara. Takođe je Srbiji oduzeto tri boda, tako da je sada poslednja u grupi I i ima -2 boda, što je definitivno kraj bilo kakvim šansama za baraž. :o

Mislim da bi bilo najpametnije da se FSS dostojanstveno povuče iz ostatka kvalifikacija, jer nema smisla učestvovati u njima posle svega ovoga.

« Odgovor #801 poslato: 10 Jul 2015, 15:05:53 »
Svaki komentar je postao suvisan.
ESC 2019
:al: :am: :au: :at: :az: :by: :be: :hr: :cy: :cz: :dk: :ee: :fi: :fr:
:mk: :ge: :de: :gr: :hu: :is: :ie: :il: :it: :lv: :lt: :mt: :md: :me:
:nl: :no: :pl: :pt: :ro: :ru: :sm: :rs: :si: :es: :se: :ch: :ua: :gb:

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #802 poslato: 10 Jul 2015, 15:52:23 »
Prosto me sramota koliko nam dobro ide, sto bi rekao jedan poznati cika. Srbija je toliko cenjena u regionu i svetu zahvaljujuci njegovoj, kako kaze, MUDROJ politici, da nas njegovi belosvetski prijatelji zapisavaju iz dana u dan i sada po nama nije srao samo onaj ko jos uvek nije imao potrebe za tim.

Naravno, on sa ovim konkretno nema veze, ali i naravno da je politicka odluka u pitanju 200% Svaki komentar ove odluke bi bio suvisan. Ali eto tek da se vidi gde smo.

Treba da istupimo lepo iz ove gluposti, pa nek se Siptari i njihovi lobisti igraju sami sa sobom. Nataknem ih na polni organ sve od reda.

« Odgovor #803 poslato: 10 Jul 2015, 16:08:45 »
Kažu da je ovo zbog uticaja albanske mafije, koja je jaka u Švici. Kažu, naravno da nije proverena informacija, ali... nije isključeno.

Prosto me sramota koliko nam dobro ide, sto bi rekao jedan poznati cika. Srbija je toliko cenjena u regionu i svetu zahvaljujuci njegovoj, kako kaze, MUDROJ politici, da nas njegovi belosvetski prijatelji zapisavaju iz dana u dan i sada po nama nije srao samo onaj ko jos uvek nije imao potrebe za tim.

Čika je danas žestoko reagovao, nije dozvolio da nas bilo ko gazi, ma kako da se taj/ta/to zove! Brecnuo se Čika, opleo je Ediju Rami da je ovo pravljenje krivca od žrtve. Žali se Čika, kaže da je sramota za evropsku pravdu i pravo. Oštre reakcije je postavio na Twitteru. :D Ipak on, danas Čika a nekada Dečko, ima puno iskustva kad su nemili događaji na tribinama i terenima u pitanju. Pitaj samo par starijih navijača Zvezde gde je Dečko, a danas Čika, bio 13. maja/svibnja 1990. ;) Zasigurno nije bio u Londonu kod kujundžije na zanatu, kao što je on provalio ;)

Treba ovo da iskuliramo i da ne ispaljujemo neke izjave koje će naneti još više štete. I dalje tvrdim da FSS treba da se povuče iz kvalifikacija (nisam siguran da li ovo povlači i neke materijalne konsekvence), da lepo spremi ekipu za kvalifikacije za SP u Rusiji 2018. Sad smo mi dobili po ušima, a uskoro će i Hrvatski nogometni savez da sazna šta su im spremili zbog onog incidenta na Poljudu.

• tetsujin
  • Golden Member
  • 'cause there is a light guiding my way ...
  • Zemlja: nl
« Odgovor #804 poslato: 10 Jul 2015, 22:46:38 »
Izašla je procedura za ždrijeb kvalifikacija za SP 2018. u Rusiji

AFRIKA (5)

Nakon što je Zimbabve izbačen, 53 od 54 države su u ždrijebu. U prvoj rundi će se sučeliti najslabijih 26 država po renkingu. Bit će podijeljene u 2 pota po 13 boljih i 13 lošijih reprezentacija. Međusobno će se upariti. Igra se na 2 utakmice. Pobjednici idu u drugu rundu i pridružit će se ostalim reprezentacijama koje su bile bolje po renkingu (njih 27). Tih 40 država će se isto upariti i odigrat će svaki par po 2 utakmice. Pobjednici idu u treću ili finalnu rundu afričkih kvalifikacija. U toj rundi će repke biti podijeljene u 5 grupa po 4 repki. Igrat će međusobno po 2 utakmice po paru. Ukupno 6 utakmica po reprezentaciji. Pobjednici grupa će se kvalificirati na svjetsko prvenstvo.

EUROPA (13 + 1)

52 od 53 države će se naći u ždrijebu. Jedino se Rusija kvalificirala kao domaćin. Reprezentacije će biti podijeljene u 7 grupa po 6 timova i 2 grupe po 5 timova. Ždrijeb će se raditi po renkingu iz srpnja 2015. Reprezentacije će međusobno igrati po principu kod kuće i u gostima. To je ukupno 10 utakmica po reprezentaciji odnosno 8 utakmica za dvije manje grupe. Važno je napomenuti kako je UEFA inzistirala da Engleska, Francuska, Njemačka, Italija, Španjolska i Nizozemska moraju biti ždrijebane u grupe koje će imati 6 reprezentacija. 9 pobjednika iz svake grupe će se kvalificirati izravno na SP. Najboljih 8 timova koji su zauzeli 2. mjesto će ići u dodatne kvalifikacije. Najgora država na 2. mjestu ispada iz daljnih kvalifikacija.

SJEVERNA, SREDNJA AMERIKA I KARIBI (3)

Dosad su odigrane prva i druga faza kvalifikacija. Pobjednici iz druge faze (Kanada, Salvador, Gvatemala, Sveti Vincent i Grenadini, Grenada, Antigva i Barbuda, Belize, Aruba, Nikaragva te Curacao) će se pridružiti Jamajci i Haitiju u trećoj rundi. Timovi će biti podijeljeni u 2 pota prema renkingu za srpanj 2015. i bit će upareni. Pobjednici ovih parova će se kvalificirati u 4. rundu i pridružiti Kostariki, Meksiku, SAD-u, Hondurasu, Panami i Trinidadu & Tobagu.

Ovih konačnih 12 timova će biti podijeljeno u 3 grupe po 4 tima. Pobjednici grupa te oni koji su završili na 2. mjestu (dakle njih 6) će se kvalificirati u 5. rundu.

U 5. rundi tih 6 timova će igrati u 1 grupi koja se često naziva i heksagonska grupa. Igrat će međusobno. Prve 3 reprezentacije će se kvalificirati na SP.

OCEANIJA (1 u playoff)

U 1. rundi će se natjecati Američka Samoa, Cookovo otočje, Samoa i Tonga. Turnir će se odigrati u Tongi. Pobjednici ovog turnira idu u 2. rundu gdje će se priključiti ostalim timovima, njima 7.

Ovih 8 timova će biti podijeljeno u 2 grupe po 4 tima i igrat će kod kuće i u gostima. Pobjednici grupa te oni timovi koji su osvojili 2. i 3. mjesto će se kvalificirati u 3. rundu.

U 3. rundi završnih 6 repki će biti podijeljeno u 2 grupe po 3 tima. Igrat će međusobno po 2 utakmice. Pobjednici grupa će odigrati međusobno. Pobjednik tog dvoboja igrat će u playoffu za SP sa predstavnikom Južne Amerike.

JUŽNA AMERIKA (4 + 1 u playoff)

Južna Amerika će imati 10 timova koji će igrati kvalifikacije u 1 grupi. Igrat će međusobno po 2 utakmice. 4 najbolje reprezentacije će se kvalificirati na SP, a 5. će igrati kvalifikacije protiv predstavnika Oceanije.

Ždrijeb će biti 25. 7. u Sankt Petersburgu.

EUROPA - i službeno potvrđeni potovi

POT 1: Njemačka, Belgija, Nizozemska, Portugal, Rumunjska, Engleska, Wales, Španjolska, Hrvatska

POT 2: Slovačka, Austrija, Italija, Švicarska, Češka, Francuska, Island, Danska, BIH

POT 3: Ukrajina, Škotska, Poljska, Mađarska, Švedska, Albanija, Sjeverna Irska , Srbija, Grčka

POT 4: Turska, Slovenija, Izrael, Irska, Norveška, Bugarska, Farski Otoci, Crna Gora, Estonija

POT 5: Cipar, Latvija, Armenija, Finska, Bjelorusija, Makedonija, Azerbajdžan, Litva, Moldavija

POT 6: Kazahstan, Luksemburg, Lihtenštajn, Gruzija, Malta, San Marino, Andora

Na koju foru je Wales upao u top 10 na fifinoj ljestvici??? I Rumunjska isto? A nisu se ni kvalificirali na prijašnja SP-a u zadnje vrijeme??

;D

« Poslednja izmena: 10 Jul 2015, 23:13:16 tetsujin »
I amar prestar aen. The world is changed. Han matho ne nen. I feel it in the water. Han mathon ned cae. I feel it in the earth. A han noston ned gwilith. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it.

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #805 poslato: 11 Jul 2015, 07:38:40 »
Kažu da je ovo zbog uticaja albanske mafije, koja je jaka u Švici. Kažu, naravno da nije proverena informacija, ali... nije isključeno.

Čika je danas žestoko reagovao, nije dozvolio da nas bilo ko gazi, ma kako da se taj/ta/to zove! Brecnuo se Čika, opleo je Ediju Rami da je ovo pravljenje krivca od žrtve. Žali se Čika, kaže da je sramota za evropsku pravdu i pravo. Oštre reakcije je postavio na Twitteru. :D Ipak on, danas Čika a nekada Dečko, ima puno iskustva kad su nemili događaji na tribinama i terenima u pitanju. Pitaj samo par starijih navijača Zvezde gde je Dečko, a danas Čika, bio 13. maja/svibnja 1990. ;) Zasigurno nije bio u Londonu kod kujundžije na zanatu, kao što je on provalio ;)

Treba ovo da iskuliramo i da ne ispaljujemo neke izjave koje će naneti još više štete. I dalje tvrdim da FSS treba da se povuče iz kvalifikacija (nisam siguran da li ovo povlači i neke materijalne konsekvence), da lepo spremi ekipu za kvalifikacije za SP u Rusiji 2018. Sad smo mi dobili po ušima, a uskoro će i Hrvatski nogometni savez da sazna šta su im spremili zbog onog incidenta na Poljudu.

Tako ta junacina to uvek i radi. Krije se iza Tvitera i tu ima cojones da pise sta hoce, ali kad treba da se sastane sa njegovim gospodarima da im kaze nesto konkretno oci u oci tu je manji od makovog zrna. Merkelovoj samo sto i bukvalno ne popusi (da prostite na izrazu, al moram posto je situacija vanredna), a nista bolji odnos nema ni sa nasim "prijateljima" iz Britanije i Amerike.

Inace, poznata mi je njegova navijacka proslost  ;D Mislim da je on relativno brzo posle skontao da bas i nije za takve stvari, pa zato sad i koristi vlast da se izivljava nad Partizanom i nad ostalim klubovima. Al prvenstveno nad nama jer mi smo trn u oku.

Verujem da mu je zivotni san da nas ugasi, pogotovo u kosarci gde smo mu naneli traume za ceo zivot, ali na njegovu nesrecu to nece bas tako lako da ide.

Elem, back on topic.........slazem se da moramo da budemo mudri, da se ne izlecemo sa izjavama, medjutim definitivno ne treba da ucestvujemo vise ovde. Ovo vise nema veze ni sa cim. Alternativa je da odemo u Tiranu i da sad mi napravimo dzumbus slican ovome sto su oni pravili pa da vidimo kako ce i koga da nagrade. Mislim znamo vec, ali eto cisto iz inata.

Inace, moguce je da albanska mafija ima veze sa ovim. Realno,  skoro pola Svajcarske su sve njihovi imigranti maltene (druga polovina su nasi ;D ). Ne bi me cudilo da su preposteni Siptari i dodeljivali pravdu na sudu.
« Poslednja izmena: 11 Jul 2015, 07:43:42 Milos-S »

• tetsujin
  • Golden Member
« Odgovor #806 poslato: 11 Jul 2015, 11:36:02 »
iako st sada ljuti i napaljeni.. najbolje je "odraditi" ove kvalifikacije. ionako igrom niste bili blizu baraža.. ovo vas je samo unazadilo.. od inačenja uefi nemate ništa.. dati mladima da odigraju do kraja kvalifikacije i pripremiti se za sp 2018 i te teže kvalifikacije i tražiti od uefe da ne budete u istoj skupini..  jer od inačenja možete pobrati i da ne igrate sp i ep recimo kad se kvalificirate.. onii su neumoljivi.. samo čekam što ćemo mi dobiti za situaciju poljud -.-

« Odgovor #807 poslato: 11 Jul 2015, 11:40:55 »
Mene me cudi sto je Srbija i dalje u sesiru 3. Mislio sam da posle svega ovoga da je Srbija u sesiru 4.  :-\

• tetsujin
  • Golden Member
« Odgovor #808 poslato: 11 Jul 2015, 11:57:16 »
Mene me cudi sto je Srbija i dalje u sesiru 3. Mislio sam da posle svega ovoga da je Srbija u sesiru 4.  :-\
to je rađeno po fifinoj ljestvici.. potovi su ti rađeni po poretku.. npr. hrvatska je u tom trenutku bila 14. reprezentacija svijeta. kada staviš samo europske države ispada 9. i upada kao zadnja u 1. pot.. itd..

« Poslednja izmena: 11 Jul 2015, 12:02:22 tetsujin »

« Odgovor #809 poslato: 11 Jul 2015, 12:06:24 »
Jasno mi je. Vazno je da su Srbija i Albanija u istom sesiru kako ne bi mogli da se padnu zajedno. A jel moguce da je zreb 25. jula?

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter