Autor Tema: Fudbal  (Pročitano 33557 puta)

:grb: :itb: :beb: :frb: :nob: :meb: :atb: :amb: :nlb: :mkb: 

:ch: :de: :dk: :ua: :lt: :lv: :cz: :az: :au: :pl:

:hu: :al: :fi: :by: :es: :il: :ro: :md: :si: :ie:

:ge: :se: :pt: :mt: :gb: :hr: :bg: :ee: :ru: :cy: :sm: :is:

OGAE Serbia forum

• Scooby
  • Golden Member
  • Zemlja: is
Odg: Fudbal
« Odgovor #556 poslato: 24 Oktobar 2014, 17:29:19 »
Inače...

Citat
NION, 24. oktobar 2014, (Njuz) – Zbog incidenata koji su se desili na utakmici Srbija- Albanija, odigranoj 14. oktobra u Beogradu, disciplinska komisija UEFA odlučila je danas da Srbiji dodeli prvo mesto u kvalifikacionoj grupi i direktan plasman na Evropsko prvenstvo, kao i da je sa tog prvenstva automatski izbaci.

UEFA je donela i odluku da se Srbija finansijski nagradi sa 500.000 evra jer je prva reprezentacija koja je izborila plasman na 15. evropsko prvenstvo koje će se 2016. godine odigrati u Francuskoj, kao i da se finansijski kazni sa 500.000 evra zbog toga što je izbačena sa prvenstva.

Srbija će imati pravo i na određen kontigent ulaznica koje pripadaju svim učesnicima prvenstva, ali će zbog njenog izbacivanja navijačima naše reprezentacije te ulaznice biti uskraćene, stoji u zvaničnom saopštenju UEFA-e.

Austrijanac Tomas Partl, jedan od članova disciplinske komisije, rekao je da je Srbija dobro prošla jer je bilo predloga i da se oštrije kazni.

- Prvobitna ideja je bila da se Srbija automatski plasira u polufinale Evropskog prvenstva, pa da se tek onda izbaci – izjavio je on.

Partl je napomenuo da rezultati koje je Srbija ostvarila u kvalifikacijama neće biti poništeni, ali se neće ni računati jer bi to bilo kontradiktorno.

Ako je ovo istina neka nam oduzmu još tri boda, samo kad smo to dočekali
http://sport.blic.rs/Fudbal/Domaci-fudbal/261647/Blic-saznaje-Karadzic-najavio-ostavku-do-kraja-dana

FYRIR ISLAND HM 2018

• Leo Cezar
  • Moderators
  • Florin Cezar Ouatu
  • Zemlja: rs
« Odgovor #557 poslato: 24 Oktobar 2014, 17:51:20 »
Vec je demantovao te navode da ce se povuci  :D :G)
" Leo - Državna zajednica Azerbejdžana, Švedske i Rusije sa posebnim ministarstvom za tursku, rumunsku i moldavsku dijasporu "

23.septembar 2014.
Scooby

• Majsta94
  • OGAE member
  • rootz.
« Odgovor #558 poslato: 24 Oktobar 2014, 18:14:12 »
Onda da se nadamo da to nece snaci i nas..

http://sport.blic.rs/Fudbal/Evropski-fudbal/261646/FSS-najavio-zalbu-Presedan-kako-Italija-nije-kaznjena-za-organizaciju-u-Djenovi?ref=fbblic

Samo nek se žale, bar da stvore pritisak, mada kontam da će nam samo odbiti žalbu (i nama i njima) i da će ostati na ovome. Navodno se druga utakmica IGRA u Tirani :o Ja ne znam da li su oni tamo glupi ili sam ja glup, trećeg nema. Sumnjam da će nama "vratiti" 3 boda koja su nam dali, eventualno će popustiti pod pritiskom ovih ovamo pa ćemo igrati opet. Draže bi mi to bilo, mislim da bismo pobijedili svakako. Ova odluka je kriminalna.

• marco8
  • Hero Member
  • Zemlja: me
« Odgovor #559 poslato: 24 Oktobar 2014, 18:26:23 »
Ja ne znam. Ove naše komšije pucaju takvi kompleksi. Koji oni upjeh imaju, prvenstveno u sportu kojim bi se pohvalili?! Cijeli događaj u vidu slavlja diljem Alb, Cg, Maked itd. je smiješan i pokazuje čime se oni zapravo zadovoljavaju. Kakav crni sport. Ne bi me iznenadilo da je bilo i 3:0 za Albaniju. Očekivao: ponavljanje meča na neutralnom terenu, ili u Beogradu bez publike + novčane kazne, no....

Nisam za to da se Srbija povuče.

« Odgovor #560 poslato: 24 Oktobar 2014, 21:30:02 »
Шта је писац хтео да каже овом одлуком?

Капирам да се свима смучило да решавају наше проблеме, па су нешто намонтирали да изгледа да су и једни и други кажњени, али да се суштински ништа није променило.

Ипак, не би било фер да смо ми прошли некажњени, што се није тако пласирало нашој јавности. Данас су вести почеле тако што су рекли да смо ми више кажњени, него Албанија, што не могу баш да протумачим као тачно.
12 :ee: 10 :no: 8 :bg: 7 :fi: 6 :cz: 5 :by: 4 :mk: 3 :fr: 2 :ua: 1 :me:

« Odgovor #561 poslato: 24 Oktobar 2014, 22:52:52 »
Njuzovci razvaljuju po obicaju.. :D

A ovi Danci kanda misle da su mnogo pametni, navodno ce da traze od UEFE da se njihovim navijacima dozvoli prisustvo na utakmici.

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
« Odgovor #562 poslato: 24 Oktobar 2014, 23:04:40 »
Nema nista od tih zalbi nazalost. Ja ne pamtim da je UEFA ikad promenila svoju odluku. Mozemo samo jos gore da prodjemo. Ali svejedno se moramo zaliti jer ce i Albanci to uraditi. Ali promeniti necemo nista.

Jedino sto sad svako ko zeli malo da realnije sagleda stvari vidi kakva je to banana organizacija i cime se oni vode.

• Petar
  • Golden Member
  • PMS produkcija™
  • Zemlja: ca
« Odgovor #563 poslato: 25 Oktobar 2014, 13:19:51 »
Je l' može neko u kratkim crtama da mi kaže šta je odlučila UEFA? Hvala!
Učinilo mi se na trenutak da vas volim. Ne brinite se, prošlo me je.
Follow: https://twitter.com/petarketchupov / https://www.last.fm/user/PetarListens

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #564 poslato: 25 Oktobar 2014, 13:26:04 »
UEFA je registrovala mec sa 3:0 za nas, ali su nam i oduzeta 3 boda, pa nam ta pobeda za zelenim stolom ne znaci nista. Pored toga smo kaznjeni finansijski sa 100 000 evra i igramo 2 meca kod kuce bez publike.

« Odgovor #565 poslato: 25 Oktobar 2014, 13:36:45 »
То треба рашчланити и посматрати одвојено. Репрезентативци Албаније су одлучили да се не врате на терен након што је UEFA потврдила да је безбедно и због тога је додељена победа нама од 3:0.
Остале казне за нас су због лоше организације (један навијач који је улетео на терен је столицом насрнуо на играча!), то је новчана казна, играње пред празним трибинама и -3 бода. Да су се Албанци и вратили и, на пример, победили нас, они би добили регуларних три бода, нама би свакако ишли тих -3 због (не)организације. Да је било нерешено, сви бисмо добили по један и опет тих -3. Дакле, то је казнено одузимање бодова, невезано за исход утакмице.

Овако је испало бесмислено, али верујем да су и хтели тако да испадне. Мислим да је након оног инцидента у Ђенови било реално да нико не добије утакмицу, да сви останемо без бодове. Не видим зашто је тада Италији додељено 3:0?

Руке трљају Португалци и Данци, свима се смучило да се бакћу са нашим дечијим болестима.

• Scooby
  • Golden Member
« Odgovor #566 poslato: 25 Oktobar 2014, 14:06:01 »
Ovi Albanci su baš trknut narod
Cana izjavio kako ga je u tunelu isti onaj navijač što je opalio onog stolicom uhvatio za ruku i pokušao da mu odgrize palac  :D :D :D

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #567 poslato: 25 Oktobar 2014, 16:03:34 »
Не видим зашто је тада Италији додељено 3:0?

Zato sto je to Italija i zato sto se i na ovom primeru jasno vidi da UEFA favorizuje zapadno-evropske zemlje. Ja do sad nisam bio pristalica ovakvih teorija zavere ali poslednja desavanja jasno ukazuju o cemu se tu radi.

Da nije tako, onda bi i njima bila oduzeta tri boda, jer su i oni lose organizovali utakmicu sa nama. Bogdanov i drugovi su uneli tada makaze, eksplozive, petarde.......cak i nozeve..........a obezbedjenje kao nije moglo da reaguje i da ih izbaci, nego su nemo posmatrali show  ::) Sve je to smisljeno, nazalost.

• Scooby
  • Golden Member
« Odgovor #568 poslato: 25 Oktobar 2014, 16:07:43 »
A da ne pričamo o tome koliko im se gleda kroz prste kada su klubovi u pitanju

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #569 poslato: 25 Oktobar 2014, 16:12:55 »
To je ziva istina.

Dosta je da se uzme u obzir kako su isto izbacili Partizan i Zvezdu iz Evrope zadnjih godina i sve je jasno.

Partizan je npr. izbacen nakon meca u Mostaru iako je jasno da nas Mostarci nisu docekali sa cvecem tada, vec su aktivno ucestvovali u tuci, ali eto mi smo bili izbaceni i samo mi.

Sad isto Zvezda. Cinjenica je da su duzni, ali ima i vecih duznika pa se ne izbacuju. Ocigledno je da ima udela i to sto su srpski klubovi u pitanju. Bez zelje da paranoisem, ali tako je.

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter