Autor Tema: Fudbal  (Pročitano 25928 puta)

• Miloš
  • Administrator
  • Zemlja: rs
Fudbal
« poslato: 25 Januar 2014, 04:16:29 »

Fudbal je kolektivni sport koji se igra između dve ekipe, sastavljene od po jedanaest igrača. Fudbal je trenutno najpopularniji sport na svetu i igra se u preko 200 zemalja. Često se o fudbalu govori kao o „najvažnijoj sporednoj stvari na svetu“.

Linkback: http://forum.musicserbia.rs/index.php?topic=1610.0

OGAE Serbia forum

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
Odg: Fudbal
« Odgovor #1 poslato: 30 Januar 2014, 22:10:46 »
Savo Pavicevic sutra potpisuje za Zvezdu, dok je Partizan "zavrsio" Abubakara Oumarua koji ce potpisati ugovor sa crno-belima u ponedeljak.

Jbt, sta uradismo ovoj Vosi u ovom prelaznom roku, ovo nije humano vise  :lol)) Tacno 5orica iz njihovih redova presli kod nas (ukljucujuci i trenera) ;D Sad jos da im uzmemo i Radoju i Poletanovica i da zatvaramo radnju ;D

« Odgovor #2 poslato: 30 Januar 2014, 22:21:47 »
Cula sam i moram da priznam da sam zadovoljna. Sad jos da rese da li ce Lukovica ili ovog Slovenca sto se "pojavio " u stampi poslednjih dana (ne znam kakav je, ako je bar upola dobar kao Pecnik, necu se buniti).

A vi ga bas sad preteraste. :D :D :D
:rub: :geb: :aub: :cyb: :itb:

:am: :ua: :rs: :pl: :ie: :mk: :pt: :al: :nl: :by: :mt:

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #3 poslato: 30 Januar 2014, 22:30:47 »
Dobar je Pavicevic igrac, bolji od ovih stopera koje imate za dve klase. E sad ne znam dal moze da bude komadant odbrane ali je dobro resenje. Slovenac ne znam kakav je igrac, ali cuo sam da je dobar.

Eto, i Abu ce da izda slaninare njegove :D ;D A lepo bilo dok su pevali "Abubakar Oumaru munuo ga Partizanu" al evo sad ce izgleda uloge da se okrenu ;D

Postoji sansa i Babovic da se vrati, bar po SOSu, a za Abubakara je sa vise strana potvrdjeno da je on zavrsen i da Belgijanci hoce da ga se rese po svaku cenu. A najverovatnije bi trebalo u ponedeljak da potpise.

« Odgovor #4 poslato: 30 Januar 2014, 22:34:10 »
Meni je iskreno najvaznije ovo da je dobar igrac i da moze da popravi bar malo stanje u nasoj odbrani. Mada ne iskljucujem (ili se bar nadam tome  ;D) da ce neki od ovih koje imamo trenutno bar malo napredovati na ovim pripremama.

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #5 poslato: 31 Januar 2014, 14:26:33 »
Pavicevic je pouzdan stoper, bar po onome sto sam gledao. Na Kipru je igrao odlicno, i u Omoniji (igrao je i kad ste ih vi izbacili, mislim da je bas njemu Bajkovic skinuo penal, tako nesto pamtim) a i sada u Anortozisu iz Famaguste.

E sad, naravno, ni to nije garancija nicega kao i u nasem slucaju, jer sve mora da se potvrdi na terenu. Po mom misljenju je Novak Martinovic najbolji stoper kog imate, a i tehnicki je najpotkovaniji, ali za sada je, najblaze receno, vrlo malo toga pokazao.

Inace, on je zet Ivice Tonceva, to jutros saznah ;D Mora da je i to malo "povuklo" vezu ;D Ali dobro, ovo ipak nije isto kao slucaj Gasic, jer Pavicevic ima karijeru iza sebe i dobar je igrac (ima i status reprezentativca) za razliku od doticnog, za kog se ne zna ni dal je igrao igde dok nije dosao kod vas na probu.

Elem, vidim da se pojedini (crveno-belo ofarbani ;D) brinu dal ce Abu moci da igra za Partizan ako ga dovedemo, kao da se mi ne zaj*bemo, ali na (njihovu) zalost, Abu ce moci da nastupa za nas jer za Vosu nije odigrao nijedan mec u JSL ove sezone, a navedeno pravilo vazi samo ako je igrac vec igrao za drugi klub u prvenstvu (u ovom slucaju)  ;D

« Odgovor #6 poslato: 31 Januar 2014, 18:05:11 »
Igrao je on za Vosu u JSL, ali moze za najvise 2 kluba u jednom nacionalnom takmicenju tokom jedne sezone. Dakle, moze za Partizan. :D

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #7 poslato: 01 Februar 2014, 11:21:07 »
Nije, posle meca sa Bursom je otisao iz Vose, a tada jos nije poceo JSL. Mada, to i nije bitno...

Da ne idemo dalje, evo najsveziji primer iz prakse - Alessandro Matri na pocetku sezone u Juveu, prelazi u Milan i sad je u Fiorentini ;D Pritom je bio registrovan za oba kluba, pa cak i ako je sedeo na klupi, opet je bio u protokolu i evo sad je i u trecem klubu ;D

A i na kraju krajeva, Tole ce da namesti da se pravilnik izmeni, ako bude potrebe ;D Ispeglace on to sa Miselom.

Al najsmesnije mi je sto kao neki Zvezdasi (a i njihovi "objektivni" novinari) slazu svi do jednog da je Oumaru olupina od igraca (a koliko juce su ga prizeljkivali kod njih, ali naravno, sad cim skrene na drugu stranu Topciderskog brda, odma je invalid, kao i svako nase pojacanje ;D), ali se utrkuju ko ce pre da nam rastumaci pravilnik, da se ne lozimo bezveze, kad su oni tu da nam objasne sta se moze a sta se ne moze ;D

Ono djubre od novina "Zurnal" u zadnja dva dana jedno 10 puta izmenilo naslov, pa te moze da igra, te ne moze  :D Al neka, bar nas zabavljaju ;D

« Odgovor #8 poslato: 01 Februar 2014, 14:42:02 »
Pavicevic je pouzdan stoper, bar po onome sto sam gledao. Na Kipru je igrao odlicno, i u Omoniji (igrao je i kad ste ih vi izbacili, mislim da je bas njemu Bajkovic skinuo penal, tako nesto pamtim) a i sada u Anortozisu iz Famaguste.

E sad, naravno, ni to nije garancija nicega kao i u nasem slucaju, jer sve mora da se potvrdi na terenu. Po mom misljenju je Novak Martinovic najbolji stoper kog imate, a i tehnicki je najpotkovaniji, ali za sada je, najblaze receno, vrlo malo toga pokazao.

To mi je najbitnije, mada se slazem da ne mora jos nista da znaci. Kad vec pominjes Martinovica, on je taj za koga se nadam da bi mogao da napreduje bar malo u formi i onda nek ga stave u paru sa Pavicevicem da igra. Mada koliko cujem, izgleda da dolazi i Slovenac (jos uvek nemam pojma kako se zove  :D), pa bi moglo i da se saceka da se vidi kakav je on igrac.

To za Oumarua su preneli i mediji koji su vama naklonjeni, pa bas ne bih rekla da se samo Zvezdasi "brinu' da li ce moci da igra kod vas. Mada mene iskreno i ne interesuje to.

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #9 poslato: 01 Februar 2014, 15:48:17 »
Jeste, Kelhar je u pitanju i on bi trebao da potpise u ponedeljak. Iskreno, ne znam kakav je igrac, znam da je igrao i neke utakmice za reprezentaciju Slovenije ali ne znam kakav je na terenu, ali CV mu je obecavajuci. Naravno, sve to treba potvrditi na terenu, ali i Pavicevic i Kelhar su, generalno, dobri igraci.

Mediji naklonjeni nama?  ;D Koji su to mediji? Ja niti jedan takav ne znam. Postoje novinari koji su deklarisani Partizanovci, kao sto su: Kolundzija i Saranovic sa B92, Tegeltija sa SOS, Soskic iz Sportala ili Joksic sa Mozzartsporta recimo, ali medij kao medij niti jedan nas ne favorizuje, vec naprotiv, svi se utrkuju ko ce vise da nas ponizi i da se po*enja po nama.

Ali meni je to nesto sasvim normalno da ovoj drzavi nista ne predstavljamo i sa time sam se pomirio. Iznenadio bih se da je drugacije.

Istina je da su se i Partizanovci pitali da li moze Abu da igra, ali velika je razlika kad neko objavi clanak gde napise recimo "Da li Abu moze biti registrovan" i kad napise npr. "Corak, Partizan se ponadao! Moze da dovede Abubakara, ali da gleda!" Znaci, tendencije su mnogo razlicite  ;D

B92 onda kad je bio 141. veciti derbi, vec promenio rezultat u 1:0 za Zvezdu jos pre nego sto je Evandro promasio penal, pa se posle ispravljao :D Itd.........

Evo kako nas javni servis tretira:

Nema veze sto je kosarka, da li je ovo pravi nacin da se najavi utakmica srpskog kluba u Evroligi? Juce i tada ni 15 sekundi nisu sastavili sveukupno da nas pomenu. Onako preko kur*a, tek da i to otaljaju. I onda kad ih Dule prozove, onda nije normalan.....

« Odgovor #10 poslato: 01 Februar 2014, 16:23:27 »
Jeste, Kelhar je u pitanju i on bi trebao da potpise u ponedeljak. Iskreno, ne znam kakav je igrac, znam da je igrao i neke utakmice za reprezentaciju Slovenije ali ne znam kakav je na terenu, ali CV mu je obecavajuci. Naravno, sve to treba potvrditi na terenu, ali i Pavicevic i Kelhar su, generalno, dobri igraci.

Mediji naklonjeni nama?  ;D Koji su to mediji? Ja niti jedan takav ne znam. Postoje novinari koji su deklarisani Partizanovci, kao sto su: Kolundzija i Saranovic sa B92, Tegeltija sa SOS, Soskic iz Sportala ili Joksic sa Mozzartsporta recimo, ali medij kao medij niti jedan nas ne favorizuje, vec naprotiv, svi se utrkuju ko ce vise da nas ponizi i da se po*enja po nama.

Ali meni je to nesto sasvim normalno da ovoj drzavi nista ne predstavljamo i sa time sam se pomirio. Iznenadio bih se da je drugacije.

Istina je da su se i Partizanovci pitali da li moze Abu da igra, ali velika je razlika kad neko objavi clanak gde napise recimo "Da li Abu moze biti registrovan" i kad napise npr. "Corak, Partizan se ponadao! Moze da dovede Abubakara, ali da gleda!" Znaci, tendencije su mnogo razlicite  ;D

B92 onda kad je bio 141. veciti derbi, vec promenio rezultat u 1:0 za Zvezdu jos pre nego sto je Evandro promasio penal, pa se posle ispravljao :D Itd.........

Evo kako nas javni servis tretira:

Nema veze sto je kosarka, da li je ovo pravi nacin da se najavi utakmica srpskog kluba u Evroligi? Juce i tada ni 15 sekundi nisu sastavili sveukupno da nas pomenu. Onako preko kur*a, tek da i to otaljaju. I onda kad ih Dule prozove, onda nije normalan.....

Da, on. Rekoh vec, ako bude i upola dobar kao Pecnik, bicu zadovoljna.

Aj sad, nemoj preterivati. SPORT (mada se ovde ogradjujem, posto ne znam da li uopste vise i izlazi), za sportal isto nije tajna da je naklonjeniji vama. Ne mogu sad da se setim, ali mislim da ih ima jos.

A, dobro RTS je potpuno druga prica (mada ne kazem da i njihovi novinari nisu bas uvek profesionalni). Oni ipak ne bi smeli ni toliko da se isticu u u tim stvarima. Isto tako i RTV. Tu mi pade na pamet (ne znam da li sam pisala o tome) jedna utakmica Vojvodine, sa mislim Zvezdom, kada su Bakmaz i njegov konsultant komentarisali na taj nacin da sam pomislila kao da Zvezda igra sa, u najmanju ruku Realom, a ne Vojvodinom. Al dobro tu opet dolazi do izrazaja njihova netrpeljivost prema vecitima, ali svejedno mislim da novinari ne bi smeli tako da rade.

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #11 poslato: 01 Februar 2014, 16:46:59 »
Na osnovu cega je Sportal naklonjeniji nama? I te afirmativne tekstove o nama koji izadju pise Soskic koji je tu jedini deklarisani Partizanovac (recimo ovaj tekst gde se spominje Vujosevic, Blazcikovski i ostali........to je opet on pisao), sto ne znaci da nema jos Partizanovaca tamo, sigurno ih ima, ali oni duvaju u onu frulu u koju im gazde naredjuju, a oni Grobari nisu svakako.

A i na RTV je isti slucaj, bez obzira sto forsiraju Vojvodinu. Upravo se i slazem oko toga da novinari ne treba da rade. Navikao sam vremenom, pa mi ne smeta toliko, ali naravno da novinari ne bi trebali nikoga da favorizuju. Npr. u Spaniji nisam nikad video da neki list forsira Barsu ili Real, pa cak i u Brazilu i Argentini gde je rivalstvo daleko vece od ovog naseg, opet je bar novinarstvo koliko-toliko objektivno, a kod nas sportsko novinarstvo "nevino" ko majka devet Jugovica.

Mozda zaista propadne posao sa Abubakarom. Ako FSS ima neke posebne propise pa mu ne da garanciju onda ovaj ne moze da igra, iako po pravilima UEFE, moze. Ali svejedno tendencije tih tekstova su zlonamerne i to mi smeta.

Naravno, ima dosta novinara koji su dobri i koje cenim, za koga god da navijaju, ali mediji kao mediji su druga prica, nazalost. 

« Odgovor #12 poslato: 01 Februar 2014, 16:59:08 »
Ne znam, meni se cini da su naklonjeni vama.

Pa to ti pricam, novinari mogu privatno da navijaju za koga god hoce, ali morali bi da razdvoje to od profesije (mada dobro u nekim situacijama to mozda nece biti moguce, a i to je OK). Mada, kod nas bi trebalo prvo da se iskoreni cenzura (koja je jos uvek mocno oruzje) i to da drugi diktiraju sta ce neki novinar da napise, pa bi onda mozda i bilo moguce to da se u tekstovima odmah ne vidi kome u korist ide to sto je napisano.

Pa niste rekli da ce Tole to da vam sredi, cak iako prvo budu kazali da ne moze da igra? Salim se, mada se slazem za ovo drugo.

Sto se tice poslednje recenice  :G).

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #13 poslato: 02 Februar 2014, 13:33:10 »
Slazem se sa tim, a pogotovo oko cenzure  :G)

Eto npr. onaj tekst gde je novinar Mozzarta oplevio Cokija je sklonjen nakon samo par sati, iako u njemu nije pisalo nista sto bi vredjalo doticnog, vec jedna suva istina. Novinarima se bukvalno crta sta smeju a sta ne, i sloboda "vrdanja" je minimalizovana.

Ali opet, vecina njih (ne i svi) je i sama kriva sto je dovedena u takav polozaj.

Za Abua se ceka da se garancija od FSS. To bi trebalo da bude formalnost ali videcemo.

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #14 poslato: 03 Februar 2014, 16:26:39 »
Oumaru dobio zeleno svetlo i potpisuje u toku dana, eventualno sutra  ;D Naravno, za mene dileme nije bilo nijednog trenutka, samo sam cekao da bude i formalno ;D

Jedino mi krivo, mozda smo mogli opet da se konsultujemo sa briznim novinarima iz Sportskog Zurnala, oni verujem da ipak znaju bolje  :lol))

Jao jao Tole, ala ljuljas.......... ;D

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter