Autor Tema: Harry Potter  (Pročitano 16065 puta)

• Miloš
  • Administrator
  • Zemlja: rs
Re: Harry Potter
« Odgovor #30 poslato: 23 Jun 2011, 20:30:22 »
„Potermor“ za nove avanture Harija Potera

Osme knjige o dečaku čarobnjaku neće biti, ali nove avanture Harija Potera nastajaće na sajtu koji je postavila Džoan Rouling. Sajt „Potermor“ zvanično će početi da radi u Noći veštica, ali će odabrani obožavaoci moći da učestvuju u njegovom kreiranju.

Džoan Ketlin Rouling je, u duhu tradicije, koja traje već 13 godina, tačno u podne po britanskom vremenu, putem Interneta obradovala stotine miliona obožavalaca njenog književnog čeda - magičnog sveta mladog čarobnjaka Harija Potera.

Na samom početku objavljivanja svog književnog serijala Džoan Rouling najavila je sedam knjiga o Hariju Poteru. Do sada ih je prodato više od 400 miliona širom sveta.

Međutim, i pored toga, kaže autorka, i dan danas svake nedelje prima stotine pisama obožavalaca, koji je mole da učini nešto kako bi njen magični svet nastavio da živi.

Osme knjige neće biti, odlučna je Roulingova, ali od danas zato na scenu stupa njen novi sajt „Potermor" (Pottermore).

„To je ista priča sa nekoliko ključnih dodataka od kojih ste najvažniji dodatak baš vi. Kao što je spajanje mašti čitaoca i autora, kako bi se stvorila priča, preduslov za čitalačko iskustvo, tako ćete i Pottermore delimično stvarati upravo vi - čitaoci. Digitalna generacija biće u prilici da uživa u jedinstvenom i sigurnom čitalaškom iskustvu putem Interneta, izgrađenom oko knjiga o Hariju Poteru", najavila je poznata književnica.

Prema njenim rečima, „Potermor" će biti mesto gde će obožavaoci bilo kog uzrasta moći da dele, učestvuju i ponovo otkrivaju priče.

Roulingova obećava da će se i sama pridružiti čitaocima i podeliti sa njima dodatne informacije o svetu Harija Potera, koje godinama čuva.

Ključna reč, naglasila je spisateljica, je „podeliti". Naime, danas se na Internetu mogu naći hiljade manje ili više uspešnih priča o svetu Harija Potera čiji su autori amateri, koji se unapred odriču autorskih prava na svoja dela, jer je njihov jedini nosilac književnica iz Škotske.

Motivi ovakvih pisaca su dvojaki - neki od njih su jednostavno vatreni obožavaoci sveta dečaka čarobnjaka, te su pustili malo i spostvenoj mašti na volju.

No, ima i drugih, koji takve priče pišu u nadi da će ih pročitati predstavnici izdavačkih kuća. Takvi autori obično paralelno na Internetu objavljuju i sopstvene originalne priče, a svet Harija Potera dođe im kao neka vrsta reklame.

Čini se da će na sajtu „Potermor" ovakvi autori moći da se ujedine, ali pod budnim okom nosioca svih autorskih prava - žene, koja je za 13 godina od samohrane majke bez posla postala bogatija od britanske kraljice.

I sama Džoan Rouling doprineće kvalitetu tekstova na sajtu, jer, kako priznaje, u svom zamku u Škotskoj, ima sobe i sobe rukopisa o mestima, likovima i dodatnim objašnjenima o magičnom svetu, koji je stvorila pišući za stolom kafea kroz čiji se ogromni prozor vidi Edinburški zamak - vizuelna inspiracija za čarobnjačku školu „Hogvorts".

Lansiranje sajta upriličeno je tri nedelje pre premijere poslednjeg nastavka filma o Hariju Poteru, kojim će se završiti i jedna od najuspešnijih filmskih franšiza na svetu.

Sajt „Potermor" zvanično će početi da radi 31. oktobra, u Noći veštica, ali će nekolicina slučajno odabranih obožavalaca moći da učestvuju u njegovom kreiranju tokom narednih nekoliko meseci.

Potrebno je samo da ostavite svoju elektronsku adresu i nadate se da će je Džo Rouling izvući iz magičnog šešira.

Izvor: RTS

OGAE Serbia forum

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
« Odgovor #31 poslato: 24 Jun 2011, 13:37:09 »
Zvuči zanimljivo, ali mi nije baš najjasnije o čemu će pisati.
MEGA RIBA MEGA ZVEZDA MEGA NIVO

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
« Odgovor #32 poslato: 02 Jul 2011, 23:20:28 »
Imam jedno pitanje. U poslednjem, osmom filmu, Hari i Voldemor će se juriti po školi i bacati čini jedan na drugoga. Znači neće biti kao u knjizi, što je i bolje. Ali zar prema knjizi nije rečeno da onaj svemoćni štapić ne želi da napadne harija jer mu je Hari gospodar. Odnosno kako će se oni boriti ako štapić Harija ne želi da napadne?

• Destroyer
  • OGAE member
  • Ubi bene, ibi patria.
« Odgovor #33 poslato: 02 Jul 2011, 23:28:06 »
Hehehe :) Nikma nisi citao pazljivo :D Bice po knjizi. Oni mogu da se napadaju do mile volje ali kada Voldemort baci smrtnu cin stapic ga nece ubiti.
Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
« Odgovor #34 poslato: 02 Jul 2011, 23:32:51 »
I nadao sam se da je tako. Mislim da je rešenje za poslednju bitku mnogo bolje na filmu nego u knjizi. nadam se samo da će u filmu biti detaljno i jasno objašnjeno zašto će štapić ubiti Voldemora, a da ne bude nešto op-cup ida se pomisli da ga je ubio onom razoružavajućom kletvom.  :D

Mislim da će biti neki fazon sa drhtanjem ruke(cima se štapić) i izltanjem štapića i da će trijatai  duže, mnogo duže nego u knjizi. I da će štapić izleteti i vrteti se u vazduuhu i onda će se okrenuti ka njemu i ubiće ga.

Tako sma čuo od "poverljivih" izvora  :D

• Destroyer
  • OGAE member
  • Ubi bene, ibi patria.
« Odgovor #35 poslato: 02 Jul 2011, 23:35:59 »
Kako god da bude bice mnogo dobro! Jedva cekam premijeru :D

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
« Odgovor #36 poslato: 02 Jul 2011, 23:38:05 »

Evo ovde je faktički prepričan ceo film od drugog minuta.  :)

• Destroyer
  • OGAE member
  • Ubi bene, ibi patria.
« Odgovor #37 poslato: 02 Jul 2011, 23:45:57 »
I nije  bas ;D Samo me i ostavlja u ogromnoj neizvesnosti i jedva cekam 15 jul da odem da pogledam film da uzivam!

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
« Odgovor #38 poslato: 02 Jul 2011, 23:49:02 »
I ja.:)

« Odgovor #39 poslato: 03 Jul 2011, 00:18:42 »
Kupio karte za premijeru :D

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
« Odgovor #40 poslato: 03 Jul 2011, 11:50:04 »
Hoču info ovde čim pogledaš. :D

• Destroyer
  • OGAE member
  • Ubi bene, ibi patria.
« Odgovor #41 poslato: 05 Jul 2011, 06:59:25 »
Ja kupujem uskoro ;D Ali vidim da cu morati da pozurim :)

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
« Odgovor #42 poslato: 11 Jul 2011, 20:33:45 »
da li imate neke zamerke na gilm kamen mudrosti? :) O njemu se po forumima jako malo priča jer je odavno izašao(pre čak 10 godina), a kod nas tada forumski život nešto nije bio aktivan.

Znači pohvale i zamerke u Kamenu mudrosti. Sačekaću da neko nešto napiše pa ću onda ja reći svoje mišljenje. :)

« Odgovor #43 poslato: 11 Jul 2011, 21:43:58 »
Meni su svi filmovi vrhunski odrađeni, tako da nemam apsolutno nikakve zamerke. Jedino mi je žao što dosta toga izbace što može da se pročita u knjizi, ali jasno je da bi u tom slučaju filmovi trajali nenormalno dugo.
Upravo se prisećam svih filmova, tačnije pripremam se za premijeru :) i za 3 dana sam odgledao 6 delova, a večeras planiram da odgledam i poslednji deo, a njega gledam "tek" drugi put (prvi put na premijeri), za razliku od proteklih 6 delova, koje sam gledao minimum 5 puta :D

• Destroyer
  • OGAE member
  • Ubi bene, ibi patria.
« Odgovor #44 poslato: 11 Jul 2011, 22:35:01 »
Kamen mudrosti ? ODLICNO ODRADJENO :D Samo sto ni u jednom filmu ( a u trecem su to trebali da odrade ) nisu stavili kvidic do kraja... A to je vazno bar po meni ;D Meni su prva dva filma najbolja i nemam neke velike zamerke :) Super odradjeno.

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter