Autor Tema: Harry Potter  (Pročitano 16895 puta)

• emi34
  • Hero Member
  • Get lost.
  • Zemlja: gb
Re: Harry Potter
« Odgovor #15 poslato: 18 Jun 2011, 01:31:35 »
ja mislim da sam ja jedini mentol koji je procitao sve knjige a da nije odgledao ni jedan film! :D
Behind the door, the poison door... the puppets dance on a burning floor.

OGAE Serbia forum

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
  • Zemlja: rs
« Odgovor #16 poslato: 20 Jun 2011, 00:45:47 »
Mislim da će mi utisak o ovom poslednjem delu biti bolji nego o knjizi jer je sve suva akcija koja uvek bolje izgleda na filmu nego u knjizi. Knjiga je jača kada treba probuditi emocije i opisati dubinu likova i težinu odluka.

Ali su obe verzije HPa sjajne. Kada budem imao više vremena napisaću i koje su moje zamerke na film.

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
« Odgovor #17 poslato: 20 Jun 2011, 21:05:49 »
Mene užasavaju primedbe fanova knige(da odmah kažem da sam i ja jedan od njih) na film. naprosto ti ljudi ne shvataju da je film samo nastao po MOTIVIMA knjige, ali da ne mora da je slepo prati. Ima slučajeva koji citiraju delove iz knjige i kažu "e ovako je trebalo da se kaže, da se uradi, ovim tonom, ovde kamera" i sl. Alo bre ljudi pa nisu filmovi slikovnica gde sve treba biti precrtano iz knjige. Ne znam kakav je vaš stav po tom pitanju.

Pa onda zamerke zašto je Dambldor u filmu "drčniji" ponekad nego u kjnizi. pa šta? Glumac ima slobodu da kreira lik kako hoće, nema on ograničenja ni granica. Postoje naravno neke crte like koje su stroge i preko kojih se ne sme ići, ali način na koji će lik reagovati na određene situacije uopšte ne mora biti kao u knjizi.

Nervira me i ono užasavanje na svaku izmenu koju film donese. Npr. sada u ovom poslednjem filmu Hari i Voldemor neće poput situacije u knjizi šetati naspram drugog u Velikoj sali u onom dugačkom i zanimljivom dijalogu, već će se juriti po Hogvortsu. Mislim da je svakoj budali(izvinite na izrazu), jasno da epska bitka koja se čeka deset godina ne sme biti odrađena na tako glup način kao što je kretanje u krug. U knjizi to može da prođe iz mnogo razloga, ali na filmu, koji je vizuelni medij nikako.

Toliko puno je uloženo u filmove i toliko sjajnih glumaca, sem one devojke koje glumi Dćini. Totalno je bezlična. Ali razni sitni detalji, tipa pokreti koje Voldemor u filmu ima, pokret glavom i koji Hari "oponaša", su genijalni. Jer samo taj jedan pokret će reći gomilu stvari, ali će zaluđenici knjigom ili bolje rečeno ograničeni ljudi reći da toga nema u knjizi pa ne sme biti ni na filmu.

Pa onda ono pametovanje"ja bih ovako.....e da su meni dali ovo bi bio Film sa velikim f..." ::) ::) ::)

Čemu to? Na ovom serijalu radilo je 4 reditelja i svi su bili sjajni zaista i svi su školovani i učeni ljudi i smešno je da im balavci i hejteri pričaju o onim stvarima koje su im dobro poznate. Video bih bilo koga da vidim da pokuša da 850 strana knjige preradi i strpa u 2 sata filma(najkraći film), a da opet ima smisla i sadrži osnosvnu emociju, naravno drugačije doživlejnu jer je reč o drugom mediju. E to je ovde poprilično dobro urađeno.

Ono što je izostavljeno u filmu i što se može smatrati relativno bitnim jeste činjenica da proročanstvo koje se pojavluje u petom delu ne "šire". Za razliku od knjige gde je proročanstvo, koje Voldemor nije do kraja čuo, razlog zbog kog on odlazi da ubije Harija, u filmu(peti deo) se to predstavlja kao prvi put rečeno, odnosno kao da ono nije odavno pozanto. Motiv za ubistvo Harijevih roditelja i pokušaj ubistva njega samog u knjizi je dublje objašnjen i glavna meta bio je Hari(zbog proročanstva). U filmu su Harijevi roditelji stradali jer su bili članovi Reda koje je Voldemor hteo da uništi, a napad na Harija je tu čisto da bi uništio Poterove do kraja, zato što npr. beba kmeči ili slično, ali ne sa namerom da njega samog ubije. I to nije problem. To se kao takvo može "prodati" u filmu, nema tu dubinu, ali može da prođe.

• Destroyer
  • OGAE member
  • Ubi bene, ibi patria.
« Odgovor #18 poslato: 20 Jun 2011, 21:23:43 »
Nikma prosirok komentar procitacu kasnije detaljnije ali ovo mi je zapalo za oko.

''Ono što je izostavljeno u filmu i što se može smatrati relativno bitnim jeste činjenica da proročanstvo koje se pojavluje u petom delu ne "šire".

Peti deo filma su oni bukvalno unistili. Toliko stvari su mogli da dodaju toliko bitnih stvari za dalju pricu i oni to nisu uradili. Uzasno je to bilo ali nema veze nisu me razocarali sa sedmim delom part 1 i nadam se da ce i part 2 biti podjednako dobar ako ne i bolji :)
Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
« Odgovor #19 poslato: 20 Jun 2011, 21:44:36 »
Ma znam je da je mnogo stvari izbačeno, ali govorim o onome što je opstalo, uopšte ne govoreći o knjizi. Znači pokušavam da posmatram film kao da nikada nisam čitao knjigu jer je tada mnogo bolje. Kada imam knjigu u glavi ili je sveže pročitana film uvek deluje mlako, zato izbegavam da čitam knjigu pred film i da uopšte razmišljam o knjizi.

S obzirom na ogroman materijal koji su imali za Red Feniksa mislim da je selekcija napravljena dobro i da ni sam ne znam šta bih i kako bih sa tom knjigom, sem naravno da je razbijem na dva ili tri filma, ali nije to to, a i veliki je trošak.

Koliko se sa te knjige sećam suština je bila u proročanstvu kao oružiju koje Voldemor traži, vezi Harijevog i Voldemorog uma, koje će Voldemor pri kraju zloupotrebiti, užasnoj profesorki Ambridž(ona glumica je bila presavršena), Dambldorova armija, suludi potezi Ministartsva i naravno bitka u Ministarstvu. To su ti neki osnovni motivi koji su suština knjige i oni su bili viđeni i na filmu.

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
« Odgovor #20 poslato: 21 Jun 2011, 07:47:39 »
Slazem se sa nikmom od reci do reci  :G)

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
« Odgovor #21 poslato: 21 Jun 2011, 12:01:15 »

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #22 poslato: 21 Jun 2011, 13:44:02 »
Dobar trailer  :G)

• Petar
  • Golden Member
  • ICOTYO.
  • Zemlja: bg
« Odgovor #23 poslato: 21 Jun 2011, 14:04:50 »
Trejler je odličan.
Učinilo mi se na trenutak da vas volim. Ne brinite se, prošlo me je.
Anemija - Džamija - Wiwi tetkice - padobranci - bottomčica

• Destroyer
  • OGAE member
  • Ubi bene, ibi patria.
« Odgovor #24 poslato: 21 Jun 2011, 16:33:39 »
Trailer je predobar i sad kad ga opet gledam jezim se :D JEDVA CEKAM FILM ^_________^

• Destroyer
  • OGAE member
  • Ubi bene, ibi patria.
« Odgovor #25 poslato: 21 Jun 2011, 16:35:24 »
Ma znam je da je mnogo stvari izbačeno, ali govorim o onome što je opstalo, uopšte ne govoreći o knjizi. Znači pokušavam da posmatram film kao da nikada nisam čitao knjigu jer je tada mnogo bolje. Kada imam knjigu u glavi ili je sveže pročitana film uvek deluje mlako, zato izbegavam da čitam knjigu pred film i da uopšte razmišljam o knjizi.

S obzirom na ogroman materijal koji su imali za Red Feniksa mislim da je selekcija napravljena dobro i da ni sam ne znam šta bih i kako bih sa tom knjigom, sem naravno da je razbijem na dva ili tri filma, ali nije to to, a i veliki je trošak.

Koliko se sa te knjige sećam suština je bila u proročanstvu kao oružiju koje Voldemor traži, vezi Harijevog i Voldemorog uma, koje će Voldemor pri kraju zloupotrebiti, užasnoj profesorki Ambridž(ona glumica je bila presavršena), Dambldorova armija, suludi potezi Ministartsva i naravno bitka u Ministarstvu. To su ti neki osnovni motivi koji su suština knjige i oni su bili viđeni i na filmu.

E ovde se vec slazemo! :D Pogotovo oko toga da je glumica koja je glumila Ambridzovu bila savrsena :D Odlicno je odradila svoj deo posla :)

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
« Odgovor #26 poslato: 21 Jun 2011, 23:12:05 »
Najmraćnija tačka filmova mi je devojka koja glumi Džini. Koliko god sam se trudio da nađem razlog da je "branim" nema ni jedan. Devojka je poput leša.

Kakvo vam je mišljenje o glumcu koji igra Damblodora?

• Destroyer
  • OGAE member
  • Ubi bene, ibi patria.
« Odgovor #27 poslato: 21 Jun 2011, 23:56:03 »
Dva glumca mislis ? Jedan je umro pa ga je ovaj sadasnji zamenio... Prvi mi je bio bolji. Vise me je podsecao na onog lika iz knjige. Toplog finog i ono bas super.  Steta sto su se zamenile uloge :/

A inace Dzini. A ne znam... Jeste to kao poput lesa ali mislim da ce sad u ovom part 2 kad se vise bude pojavljivala biti bolje :)

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
« Odgovor #28 poslato: 22 Jun 2011, 10:11:28 »
Nemam ja ništa protiv da ona bude tako sva tiha i povučena, ali mi je skroz drugačiji utisak ostavila u knjizi.

Dambldor prvi je bio kao iz knjige, a drugi je drugačiji . Mada ja zaista ne mogu da zamislim onog prvog Damlbdora u onoj finalnoj sceni iz Reda Feniksa. Ovaj drugi mi ima predobar glas, ali sam je priznao da nije čitao knjige, pa se lik razlikuje, življi je, ali ima one Dambldorove simpatičnosti.

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #29 poslato: 22 Jun 2011, 10:33:51 »
"Prvi" Dambldor (Richard Harris) je bio mnogo bolji i uverljiviji, barem meni. Ovaj drugi je ok, al nekako mi se nije bas uklopio u ulogu. Ali jbg, morali su da nadju zamenu.

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter