Autor Tema: TV  (Pročitano 32222 puta)

Odg: TV
« Odgovor #15 poslato: 06 Januar 2011, 00:57:22 »
Stavio sam ih posebno, ne znam zašto je Lazarica spojio te dve televizije.
Bilo je mesta samo za 5 opcija kada sam pravio pool.

OGAE Serbia forum

• Miloš
  • Administrator
  • Zemlja: rs
« Odgovor #16 poslato: 06 Januar 2011, 00:59:04 »
Klikon na (Add Option), dodaje se još opcija.

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
« Odgovor #17 poslato: 06 Januar 2011, 01:35:26 »
od nacionanih pratim RTS, B-92, Avalu i Prvu.
..imam kablovsku pa preko nje pratim i volim kanale kao što su: HRT 1 i 2, Travel & Living, National Geographic, Discovery, tv1000, FoxCrime, Eurosport.
ostalo....ako na'vatam nešto trenutno zanimljivo, ali to su reeetki, retki slučajevi....
ESC 2017 PED top 10 by euronik:
:itb::ptb::hub::beb::rsb::mkb::dkb::seb::isb::azb:

• etica
  • Hero Member
« Odgovor #18 poslato: 06 Januar 2011, 02:22:41 »
Gledam sve kanale, neke vise neke manje!
Meni je TV skoro uvek ukljucen, ali to ne znaci da non-stop buljim u njega. Cesto radim nesto drugo, slusam sta se prica (ili peva) i kad kad bacim pogled.
Pitam se kako bi funcionisalo gledanje tv programa da nije daljinskog upravljca? Da li bi i tada menjali kanale kada nam se nesto ne svidi odnosno kada su reklame ili bi se koncentrisali na jedan kanal, posto predpostavljam da vecina to radi dok gleda TV? Mislim, ko bi ustajao svakog trena da menja kanale?!

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
« Odgovor #19 poslato: 06 Januar 2011, 09:29:35 »
Iskreno, svim nasim televizijama treba dosta inovacija da bi licile na nesto, a tu pre svega mislim na raznovrstan program koji ce da nudi ujednacene doze (kvalitetnog) muzickog, dokumenatrnog, naucnog, filmskog i zabavnog programa. Uprkos svim nedostacima, glasao sam za RTS, ali odma iza njih su PRVA i B92 kao i ArenaSport ali i SOS kanal.

Od stranih Discovery, History, Eurosport 1&2, Sportklub i Sportklub+
« Poslednja izmena: 06 Januar 2011, 09:32:37 Milos-S »

• Doctor Who
  • OGAE member
  • Many colors and shapes, so many voices to embrace
« Odgovor #20 poslato: 06 Januar 2011, 15:07:03 »
Ja najvise volim Avalu. Ima najbolje serije i filmove.
Sto se tice tipa televizije, u spavacim sobama mama i ja imamo kablovsku, a u dnevnoj sobi digitalnu.
"People demand freedom of speech as a compensation for the freedom of thought which they seldom use."
- Soren Kierkegaard

« Odgovor #21 poslato: 18 Februar 2011, 17:40:03 »
18. 02. 2011.

Савет Републичке радиодифузне агенције одржао је данас ванредну седницу којој су присуствовали представници две телевизије са националним покривањем, Пинк и Хепи.

Разлози за хитно сазивање ванредне седнице налазе се у ескалацији вербалног и физичког насиља, као и жељи Савета да, свестан своје друштвене одговорности, учини све како би гледаоци у Србији били заштићени од малтретирања таквим садржајима.

Савет је на данашњој седници донео следеће одлуке:

Налаже се емитерима ТВ „Пинк“ и ТВ „Хепи“ да хитно из садржаја ријалити шоу програма отклоне све оно што крши Закон о радиодифузији и Кодекс о понашању емитера.

Савет РРА забрањује емитерима свако даље емитовање програма који својим садржајем тешко угрожавају физички ментални и морални развој малолетника  и  нарушавају достојанство личности.

Представници емитера су упозорени:

*
      да не смеју емитовати програме који оправдавају или подстичу насиље.
    *
      Да укину могућност конзумирања алкохолних пића и цигарета учесницима ријалити шоу програма, јер је то у супротности са Кодексом о понашању емитера.
    *
      Да у било којој форми репризног емитовања ријалити програма звучним сигналом сакрију целу реченицу у којој је изговорена псовка или увреда, а не само једну или две речи или чак део речи, као до сада.
    *
      Да и поред ознаке 18 телопом напишу упозорење да програм који следи може угрозити децу и омладину и да исто обавештење емитује у кајронима на сваких 5 минута.

Савет је у складу са својим овлашћењима донео одлуку да се против ТВ Пинк покрене прекршајни поступак.

Савет са жаљењем констатује да прекршајна пријава коју је у складу са законом поднео против телевизије Пинк за прекршај учињен током једног од ранијих ријалити програма још није добила судски епилог мада је та пријава поднета крајем 2009. године.

Савет ће од Министарства културе Републике Србије затражити да Народнoj Скупштини Републике Србије у што краћем року буде упућен Предлог измена и допуна Закона о радиодифузији на усвајање по хитном поступку, а којима би, попут праксе у неким земљама у окружењу, Савет РРА добио могућност да изриче директне финансијске санкције за прекршаје закона за чије спровођење има овлашћења, као и овлашћење да наложи привремену или трајну забрану емитовања поједине емисије.

Председник Савета РРА

Епископ јегарски Порфирије (Перић)

« Odgovor #22 poslato: 18 Februar 2011, 17:47:10 »
Prema vašoj oceni
NAJBOLjA DOMAĆA TELEVIZIJA je :
1. - PRVA SRPSKA - 9 (50%)
2. - RTS    - 4 (22.2%)
3. - Avala    - 2 (11.1%)
3. - B92    - 2 (11.1%)
4. - PINK    - 1 (5.6%)
5. - Happy    - 0 (0%)

Total Voters: 18

« Odgovor #23 poslato: 18 Februar 2011, 18:40:20 »
NOVO PITANjE!!!

« Odgovor #24 poslato: 18 Februar 2011, 18:57:13 »

• Scooby
  • Golden Member
  • Zemlja: aq
« Odgovor #25 poslato: 18 Februar 2011, 19:06:44 »
Imam kablovsku!
A omiljene televizije..hm.. B92 i RTS kad je domaći teren u pitanju, volim Novu TV jer su zabavni i imaju jako dobar i zanimljiv program.
Sve sportske tv stanice su kod mene na početnim brojevima EuroSport 1 i 2, Arena, Sport Klub i SK+, Sport1, Rai Sport, RTR Sport.
Tu su i Travel, Discovery i Nat Geo koje su baš zanimljive i poučne.

Filmove i serije retko pratim preko TV-a, obično gledam na netu, tako da nisam ograničen programskom šemom.

O Rijalitijima mislim sve najgore, ali sam i svestan da ne postoji nikakva zakonska osnova da se zabrane ili ukinu! Ali svakako ponašanje u njima treba svesti na normalnu i prihvatljivu razinu (posebno ako su tzv VIP osobe u istima)!

« Odgovor #26 poslato: 19 Februar 2011, 02:38:31 »
Овако највише гледам РТС, чак 20 минута „Слагалице“ и 45 минута „Очајних домаћица“, на РТВ1 гледам углавном стране неамеричке филмове, емисију КОСМОС. Б92 и Пинк не могу више да поднесем, овај Б92 због одвратних водитеља вести, Пинк због Лее Кич, Национално дневника и разних штала које емитују. На Авали ухватим покоји добар филм, на Првој Експлозив. Хепи ама баш ништа. Редослед 1. РТС 2. РТВ 3. Авала 4. Прва ...............10. Пинк, Б92
Кабловску немам нит је желим, гледам преко нета CW и то ми је најбоља од свих америчких телевизија. Заборави и  SyFy.
#хвалатијаниномцрнцу

• Gollum
  • Hero Member
  • You can’t ask why, about love…
« Odgovor #27 poslato: 19 Februar 2011, 11:54:27 »
Mislim da treba ukinuti reality show-ove jer su se stvari davno otele kontroli, a Pink kao da da i zeli da se ucesnici pobiju, popljuju, svadjaju itd ... mislim da takvo ponasanje ne zasluzuje da bude prikazivano narodu na televiziji i da nista pozitivno tamo ne moze da se vidi ( voleo sam Operaciju Trijumf, pa donekle pratio i Velikog brata, ali Farma i Dvor su postali ruglo )..
:azb:    :amb:    :gbb:    :bgb:    :ptb:

« Odgovor #28 poslato: 19 Februar 2011, 12:25:10 »
Ja ih ne volim uopšte, ali nisam za to da se ukidaju stvari koje nisu po mom ukusu... osim ako ne prave veliku štetu.

• Gollum
  • Hero Member
  • You can’t ask why, about love…
« Odgovor #29 poslato: 19 Februar 2011, 13:22:34 »
ne radi se tu o ukusu... psovanje, vredjanje na svakojakoj osnovi, tuche,... to jednostavno ne treba da bude na televiziji

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter