Autor Tema: TV  (Pročitano 35604 puta)

• Miloš
  • Administrator
  • Zemlja: rs
Odg: TV
« Odgovor #1110 poslato: 28 Januar 2016, 01:22:58 »
Evo godišnjeg plana RTV SLO za 2016. Planirani budžet im je 124.685.000 evra. Dakle, i oni imaju više od RTS-a. Najviše zarade od tv pretplate, 92 miliona evra, odnosno 73,8% ukupnih prihoda, a projektovani prihodi od reklama su im 14,405 miliona, odnosno 11,6%. Inače ovu godinu planiraju da završe sa 1959 zaposlenih.

Nađoh i za Makedoniju. Ove godine im je planiran budžet 21 milion evra. Od toga 13,9 miliona evra očekuju od radiodifuzne takse (66,6%), oko 3,86 miliona dobijaju iz republičkog budžeta (18,6%), oko 1,45 miliona od marketinga (7%), zatim 2,5% ukupnih prihoda dobijaju od Ministarstva kulture kao podsticaj za razvoj domaće narodne i zabavne muzike, te 2,3% od Ministarstva za informatičko društvo. Ostatak čine razni sitni prihodi.

U Crnoj Gori nema tv pretplate, pa sve što televizija ima je onih 14 miliona iz budžeta, i ako imaju nešto od marketinga, mada loše stanje se jasno vidi po njihovom programu. U Sloveniji je osnovna pretplata 12,5 evra (postoje i neke posebne kategorije za javno prikazivanje), u Hrvatskoj 80 kuna (oko 10,3 evra), u BiH 7,5KM (3,75 evra) mada tamo je slaba naplata, u Makedoniji 190 denara (oko 3 evra) a kod nas najmanje, 150RSD (1,25 evra). RTS-u je najveći problem kako da poveća prihode od takse, jer je evidentno da građani treba većinski da finansiraju javni servis i ti prihodi da čine minimum dve trećine ukupnih prihoda, a kod nas ako bude tek nešto više od jedne trećine, da budu srećni. Prilivi iz republičkog budžeta treba da se snize na neki minimum ili potpuno eliminišu, a kod nas će to ići teško.

Nadam se da su nekom ovi podaci interesantni i da ih nisam džabe kopao :D Može se reži da RTS raspolaže sa više novca od MRT-a, RTCG i BHRT, a manje od HRT-a, RTV SLO i TVMA.

OGAE Serbia forum

• Petar
  • Golden Member
  • PMS produkcija™
  • Zemlja: ca
« Odgovor #1111 poslato: 28 Januar 2016, 12:38:09 »
Naravno da su interesantni, odlično Miloše :G)
Pozitivno sam iznenađen slovenačkim prihodom od pretplate, svaka čast. To kod nas ne bi uspelo ni za 1000 svetlosnih godina.
A to Ministarstvo za informatičko društvo neka javi Makedoncima da su od 1995. izašli i novi modeli kamera. :D
Učinilo mi se na trenutak da vas volim. Ne brinite se, prošlo me je.
Anemija - Džamija - Wiwi tetkice - padobranci - bottomčica
:fr: Paradis/Mamma Mia :am: Escape/Poison (Ari ari) :ch: Stones/A Thousand Years :no: You Got Me :gb: Crazy/Astronaut :es: Lejos De Tu Piel/Lo Malo :se: All the Feels :dk: Higher Ground/Unfound :rs: Zemlja čuda/Beži od mene/Ruža sudbine :is: Battleline :me: Neželjena/Inje/Dišem
Follow: https://twitter.com/petarketchupov / https://www.last.fm/user/PetarListens

• tetsujin
  • Golden Member
  • 'cause there is a light guiding my way ...
  • Zemlja: nl
« Odgovor #1112 poslato: 28 Januar 2016, 12:49:28 »
HRT3 je rezerviran za kulturu i glazbu najviše.. koncerti, klasični filmovi itd. sve što je falilo. HRT4 je informativan program na koji se stavljaju izravni prijenosi sporta.. inače da HRT je odustao od prenošenja sporta u globalu osim rukometa, nogometa i tu i tamo košarke.. nešto vaterpola.. u usporedbi sa ostalim televizijama HRT ima odlične i kvalitetne dokumentarce i emisije.. a pod zabavno ako uzimamo showove imaju vrhunske .. od plesa sa zvijezdama do voicea.. pa nadalje ostale.. najgledaniji showovi u povijesti HR...  vjerujem da će se još bolje napraviti kada se promijeni vlast na HRT jer je jasno da SDPovci su bili protiv sporta i puno stvari...

kakav je bio HRT je sada punoooo bolja televizija.. sviđa mi se i kako su promijenili dizajn (pod time mislim najave i to sve što ide uz to).. ali su unazadili glavni dnevnik. povećali ga sa pola sata na sat vremena .. studio najgori ever. i voditelji nikad dosadniji...

inače HRT3 i HRT4 vodi ekipa koja nije bila politički podobna i imaju bolju gledanost nego 1 i 2.. kada vidite 3 onda možete baš vidjeti nekakav alternativni, umjetnički dizajn hrt-a.. dok je 4 slično cnnu i sličnim televizijama.. tamo su samo informativne emisije tipa otvoreno gdje se debatira i često su vijesti i dnevnici.

i čuo sam da hrt planira otvoriti još jedan kanal koji bi bio samo sportski.. da bar! i da napokon prenose sve i svašta..
« Poslednja izmena: 28 Januar 2016, 12:52:59 tetsujin »
I amar prestar aen. The world is changed. Han matho ne nen. I feel it in the water. Han mathon ned cae. I feel it in the earth. A han noston ned gwilith. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it.

• Mark
  • Hero Member
  • merci, merci, je vais bien merci
  • Zemlja: hr
« Odgovor #1113 poslato: 28 Januar 2016, 13:08:59 »
vjerujem da će se još bolje napraviti kada se promijeni vlast na HRT jer je jasno da SDPovci su bili protiv sporta i puno stvari...

mda, jer Petrov, Timo i Karačmarko svi do jednog djeluju kao sportski likovi :D
TOP 14:
 1. :deb: 2. :itb: 3. :frb: 

4. :ch: 5. :cz: 6. :by: 7. :al: 8. :rs: 9. :gr: 10. :mt: 11. :me: 12. :es: 13. :dk: 14. :gb:

:am: WFTS | Qami | You & I | Poison *** :ee: La forza | On my mind | Laura  *** :de: You let me walk alone ***
:hu: I let you run away *** :lv: You | Esamiba *** :lt: Broken shadows | 1 2 3 *** :no: Stop the music ***
:ro: Every little thing ***  :ua: Under the ladder ***

• tetsujin
  • Golden Member
  • 'cause there is a light guiding my way ...
  • Zemlja: nl
« Odgovor #1114 poslato: 28 Januar 2016, 13:16:39 »
pa koliko god je HDZ negativna stranka kada su oni bili na vlasti sport se prenosio i bili su zagovornici eurosonga.. i oni su (teško ću to reći) uvijek bili za sport..

za razliku od SDP-a koji je izravno i na sva zvona objavljivao da će se smanjiti sport na minimum, a da je eurosong nepotreban trošak i natjecanje zadnjeg šljama glazbe europe..

« Poslednja izmena: 28 Januar 2016, 13:31:27 Miloš »

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #1115 poslato: 28 Januar 2016, 15:38:30 »
Naravno da su interesantni, odlično Miloše :G)
Pozitivno sam iznenađen slovenačkim prihodom od pretplate, svaka čast. To kod nas ne bi uspelo ni za 1000 svetlosnih godina.

U Sloveniji je sad tačno 10 puta veća taksa, ali oni mogu to da priušte. Pošto imamo više tv pretplatnika, RTS bi mogao da skupi sumu kao Slovenci ako bi najmanje 80% ljudi plaćalo redovno pretplatu ali onu prvobitno planiranu od 500 dinara. Međutim, mislim da prvo treba da vide kako će ići i sa ovom od 150RSD, pa postepeno da dižu iznos, a da se smanjuju davanja iz republičkog budžeta. Ako bi se naglo prešlo na veći iznos, ne znam da li bi bila efikasna naplata, osim ako porade na mehanizmima prinudne naplate. Pričalo se da će sa računa za struju prvo da skinu iznos za tv taksu, ne znam da li će tako i biti, ali eto to je jedan od vidova prinudne naplate.

U Švedskoj se plaća taksa koja se potom deli, tako da veći deo ide švedskoj tv (SVT), a ostalo ide radio stanicama. Godišnja taksa iznosi 2.216 kruna (184,66 kruna mesečno, tj. približno 20 evra). SVT je 2014. imao budžet preko 480 miliona evra, a sad izgleda da prelazi i 500.

• 022boy
  • Sr. Member
« Odgovor #1116 poslato: 18 Februar 2016, 18:08:48 »
http://www.rts.rs/page/rts/ci/rtspredstavlja/story/266/%D0%9D%D0%B0%D1%98%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%98%D0%B5/2215048/%D0%A3%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE+%D0%BD%D0%B0+%D0%A0%D0%A2%D0%A1+1%3A+%D0%9D%D0%B0%D1%98%D0%B1%D0%BE%D1%99%D0%B8+%D0%BE%D1%80%D0%BA%D0%B5%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B8+%D0%A1%D1%80%D0%B1%D0%B8%D1%98%D0%B5.html

Odlična ideja za emisiju, ali, šta im je to trebalo kada će još najmanje godinu dana da zbog Đokovića pomeraju emisiju. RTS je u zadnje vreme zanimljiviji od Prve, a Olivera Kovačević uvek nadmaši samu sebe. Ali, problem je u tome što na promociji tih emisija ne rade dovoljno. Mislim da će staviti da ovo čudo ide nedeljom, ali, Nikad nije kasno i Audicija će opet prešišati RTS po gledanosti u tom terminu kad nema sporta. Pogledajte kako je HRT promovisao The Voice, promocija je bila odlično odrađena preko svih medijskih resursa i zbog toga su obe sezone imale zasluženo odličnu gledanost, rušili su i RTL i Novu zajedno. Tako je mogao RTS i za Ja mogu sve i za Bunt Rok Festival i za Najbolje orkestre Srbije, ali, u ovoj kući rade penzioneri i ljudi srednjih godina koji po meni zaslužuju kolektivni otkaz u kadrovskoj čistki jer se ne oslanjaju dovoljno na društvene mreže, izuzev Olivere.

Ne može RTS 1 da bude kanal po principu ''Jedan za sve'', kada su današnji kanali javnih servisa danas dobro profilisani. Takvu profilizaciju TV kanala, i po meni najbolju, RTS je imao u vreme Milanovića kao generalnog direktora sredinom 90ih, iako su tada sadržaji bili slabiji nego danas zato što RTS tada nije imao jak urednički i novinarski kadar kao danas. Jači su samo zahvaljujući ljudima koji su stigli sa privatnih medija. Trebaju se profilisati i TV i radijski kanali. Ni njihove emisije na YT nemaju ni 10.000 pregleda, osim pojedinih (Balkanskom ulicom, Šarenica, Slagalica, Memedović, Rada je tu negde blizu, Dnevnik...).

Pogledajte kako je HRT sve to lepo rasporedio, pa, ne guraju sve na HRT 1. Najgledaniji su im Aca Stanković, Plodovi zemlje, More, Podnevni Dnevnik i The Voice. A i HRTov centralni Dnevnik u 7 se približio Novinom dnevniku po gledanosti.

http://www.vecernji.hr/tv/hrt-nas-domaci-program-uvjerljivo-je-najgledaniji-1060751

RTS je gledaniji samo zahvaljujući sportu, informativnom i domaćem igranom programu. Ostali sadržaji im ne donose mega gledanost. HRT je gledaniji na osnovu svega i svačega.

Sve će se to promeniti kada se pojave neki novi igrači, jer, posle izbora, biće raspisani konkursi za nove nacionalne dozvole, pa se nadam da će nove TV poći kombinovanim putem - malo RTS, malo Pink/Happy/Prva uz dozu pristojnosti.
« Poslednja izmena: 18 Februar 2016, 18:16:37 022boy »

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #1117 poslato: 19 Februar 2016, 13:56:48 »
Maja Nikolić je potpisala ugovor sa Prvom i od 29. februara počinje da vodi emisiju „150 minuta“. Reč je o zabavno-informativnoj emisiji koja će se svakog radnog dana od 14h baviti aktuelnim temama iz cele Srbije ali i pričama iz oblasti zdravstva, roditeljstva, popularne psihologije, kulture i iz sveta poznatih. VIP gosti, zabavni izazovi i muzički segment takođe su deo ovog svojevrsnog popodnevnog programa koji je namenjem svima koji žele da se informišu, zabave, relaksiraju i nasmeju.

• Petar
  • Golden Member
  • PMS produkcija™
« Odgovor #1118 poslato: 19 Februar 2016, 14:20:48 »
Srećno joj bilo. Naziv emisije jako originalan ::)

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #1119 poslato: 19 Februar 2016, 19:49:09 »
Verovatno neće dugo opstati, jer tako obično biva sa takvim tipom emisja. :(

« Odgovor #1120 poslato: 19 Februar 2016, 20:27:13 »
Dali joj termin kada su ljudi na poslu i kad generalno najmanje gledaju TV. ;--;

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #1121 poslato: 19 Februar 2016, 20:28:52 »
Maji odgovara taj termin, ako da se uskladili prema njoj.

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #1122 poslato: 24 Februar 2016, 19:41:34 »
Sviđa mi se scenografija. :G) Do sada neviđena na našim televizijama. ;D

« Odgovor #1123 poslato: 24 Februar 2016, 23:21:00 »
Meni se i dalje sviđa scenografija njenih nogu ;D

Studio je malo mračniji, ali ako je to stvar intimnije atmosfere, onda ok.

• Petar
  • Golden Member
  • PMS produkcija™
« Odgovor #1124 poslato: 24 Februar 2016, 23:46:29 »
Voleo bih da je više ovakvih emisija na Prvoj i B92, da se te televizije preimenuju u Prva Srpska Televizija i Druga Srpska Televizija, postanu član EBU-a i novi javni servis :D

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter