Autor Tema: Pozorište  (Pročitano 1638 puta)

• marco8
  • Hero Member
  • Zemlja: me
Re: Pozorište
« Odgovor #15 poslato: 02 Jul 2011, 21:47:43 »
Sjajna je bila. Skoro su na TV Vijesti pustili jedan stari film u kojem je glumila.

OGAE Serbia forum

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
  • Zemlja: rs
« Odgovor #16 poslato: 03 Jul 2011, 09:14:28 »
Stvarno je bila izuzetna glumica, jedna od nasih najboljih ikada  :(

Neka pociva u miru. Velika steta.

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
« Odgovor #17 poslato: 04 Jul 2011, 03:22:29 »
još jedna se rodi legenda!!!!

ESC 2017 PED top 10 by euronik:
:itb::ptb::hub::beb::rsb::mkb::dkb::seb::isb::azb:

• Djole89
  • Golden Member
« Odgovor #18 poslato: 04 Jul 2011, 14:09:59 »
Jako mi je žao, nju sam oduvek smatrao jednom od naših najboljih glumica. :( Neka joj je laka zemlja.

• Marin Han
  • Hero Member
  • Love Shine a Light
  • Zemlja: ba
Odg: Pozorište
« Odgovor #19 poslato: 07 Avgust 2012, 21:44:14 »
Jao, koliko dugo se na ovoj temi pisalo nije :D
Inače, u Tešnju je 1865. godine pod redateljskom palicom učitelja Steve Petranovića odigrana prva pozorišna predstava u Bosni i Hercegovini, Hebelova Judita, tako da bi se moglo reći da živim u kolijevci bosanskohercegovačkoge drame :D
Inače, Tešanj ima Centar za kulturu i obrazovanje, čij je direktor Amir Brka, predsjednik društva pisaca Bosne i Hercegovine, u kojem se nalazi pozorišna/kino sala sa 383 mjesta... Tešanj je prije imao redovno kino na mjestu današnje zgrade CKO koje je primalo i do 1000 gledalaca i u njemu su se održavale pozorišne predstave i kino projekcije!
Svake godine, krajem marta ili početkom aprila, Amatersko pozorište Tešanj ima premijeru neke nove predstave. Osim njih, godišnje se održi još jedna ili dvije predstave... Inače su te predstave Amaterskog pozorišta uvijek mnogo, mnogo posjećenije od drugih, tako da nekad imamo i reprize ;D Uglavnom, nije baš zadovoljavajuće, ali je bolje od većine gradova u BiH.
Eto, samo da se kratko pohvalimo :P

• Timofey
  • Full Member
  • Zemlja: hr
« Odgovor #20 poslato: 06 Septembar 2015, 21:47:20 »
Nadam se skoro pogledati adaptaciju legendarnog filma "Maratonci trče počasni krug" u HNK. Tarik Filipović igra Đenku. Baš me zanima kako će to ispasti!
"I am therefore leaving immediately for Nepal, where I intend to live as a goat..”

• tetsujin
  • Golden Member
  • 'cause there is a light guiding my way ...
  • Zemlja: nl
« Odgovor #21 poslato: 11 Oktobar 2015, 17:58:41 »
ne znam jeste li vi dobili adaptaciju predstave Mamma Mia no upravo u Zgu u kazalištu Komedija igra ta predstava i preporučujem svima (ako u dogledno vrijeme dođu ovdje) da pogledaju! Izvanredna predstava i glumci.

inače i film obožavam.. Meryl Streep  :-*
I amar prestar aen. The world is changed. Han matho ne nen. I feel it in the water. Han mathon ned cae. I feel it in the earth. A han noston ned gwilith. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it.

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter