Autor Tema: Knjige  (Pročitano 19070 puta)

Odg: Knjige
« Odgovor #315 poslato: 21 Decembar 2014, 14:35:35 »
Malo je potrajalo, ali konacno juce zavrsih sa citanjem i takodje se pridruzujem preporukama. Sve tri su jednom recju FE-NO-ME-NA-LNE. Pokusavala sam i da odredim koja mi se najvise dopala, (cak sam i pomislila da se odlucim za "Igru andjela", mada samo iz razloga sto sam je prvu citala), ali na kraju shvatih da su sve tri u istoj ravni, mozda eventualno neke nijanse mogu da presude u korist jedne. Sad se verovatno ponavljam, ali glavni plusevi knjiga su interesantni likovi, neki neocekivani obrti (barem meni) i radnja koja bas "drzi" paznju citaocu (toliko da ponekad jednostavno nisam mogla da stanem sa citanjem). Iako mi se cini da ima materijala i za nastavak price, posto imam utisak da epilog u "Zatoceniku nebesa" nagovestava nesto tako, pa ne znam da li je to uopste i planirano ili sam ja jednostavno pod utiskom jos uvek pa mi nije dosta. :D

:rub: :geb: :aub: :cyb: :itb:

:am: :ua: :rs: :pl: :ie: :mk: :pt: :al: :nl: :by: :mt:

OGAE Serbia forum

• Djudja
  • Hero Member
  • Zemlja: rs
« Odgovor #316 poslato: 03 Mart 2015, 15:25:19 »
Mislim ivana da ce biti i cetvrtog dela  :)

I meni su sve tri knjige FENOMENALNE. Dopada mi se to sto mozes da ih citas bilo kojim redosledom da bi razumeo radnju i povezanost medju likovima, ne moras da citas iskljucivo po redu

E sada da vidimo sta sam ja to sve citala u poslednje vreme  :)

"Odani" Harlan Koben

Fenomenalni triler, odlicna i napeta prica :G)

Megan je mama iz predgrađa koja je nekad vodila razuzdan život. Sad ima dvoje dece, savršenog muža, kuću s belom drvenom ogradom i sve jači osećaj nezadovoljstva. Rej je bio nadareni foto-reporter, ali sa četrdeset godina bavi se bednim poslom plaćenog paparaca. Brum je detektiv koji ne može da se odvoji od jednog zaboravljenog slučaja – nestanka uglednog čoveka pre sedmanaest godina. Dok se strašne posledice davnašnjih događaja sudaraju u sadašnjosti, ovo troje ljudi, što kriju tajne o kojima ni njihovi najbliži ništa ne slute, shvatiće kako prošlost nikad zaista ne izbledi. Svako od njih će se suočiti s tamnom stranom američkog sna – dosadom života na periferiji, uzbuđenjem pred izazovom, beznađem koje se krije i iza najlepše fasade – pa će otkriti neprijatnu istinu da je linija između dve vrste života ponekad slična otkucaju srca. Ovo je izvanredan psihološki triler koji istražuje kako nas definišu vlastite odluke i kako nam današnjicu neumitno određuje prošlost.

"Zakon cutanja" Mario Puzo

Ukoliko volite trilogiju "Kum" i takvu tematiku, preporucujem  :G)

Za decu dona Rejmonde Aprilea on je bio odani član porodice, usvojeni `nećak` njihovog oca. Za FBI on je bio čovek koji bi radije jahao svoje konje nego što bi se bavio poslovima Mafije. Niko nije znao zašto je Aprile, poslednji veliki američki don, usvojio Astorea Vajolu pre mnogo godina na Siciliji; niko nije ni naslućivao koliko ga je pažljivo obučavao... i kako je, dok su donova deca gradila poštovanja dostojne karijere u Americi, Astore Vajola čekao na svoj trenutak.
Njegov čas sada je kucnuo. Don je mrtav, a njegovo ubistvo je jedan krvavi čin u drami ambicije i prevare koja se proteže od smrtonosnih kompromisa jednog FBI agenta, do pohlepe dva korumpirana detektiva Njujorške policije, kao i zastrašujućih planova južnoameričkog narko-kralja. U sukobu neprijateljstava i ljubavi, izdajnika i odanih vojnika, Astore Vajola krenuće za svojom sudbinom. Jer nakon svih ovih godina, ovaj trenutak je u njegovoj krvi.

"Psihijatri, psiholozi i drugi bolensici" Munjos Avia

Ako hocete u isto vreme i da se nasmejete i da se malo bacite u razmisljanje, procitajte ovo. Zanimljivo je i brzo se cita, ne oduzima puno vremena  :G)

Reč je o inteligentnoj komediji koja, iza priče o neobičnom junaku koji se bori sa tragikomičnim problemima, prvenstveno na polju svog psihičkog zdravlja, zapravo predstavlja zanimljivu kontemplaciju na temu čoveka u savremenom svetu i, iznad svega, potragu za smislom života. Radnja je smeštena u poznatu četvrt Madrida, a roman je prepun urnebesno smešnih likova, situacija i događaja. Autor izuzetno duhovito i neuvijeno karikira akademsku analizu, psihijatre i psihologe, ostavljajući otvoreno pitanje u kojoj meri se može uspešno analizirati nešto tako apstraktno kao što je ljudski um. Ovaj roman je blagonakloni podsetnik na delikatnost ovih profesija, a u isto vreme uzdiže vrednosti porodičnog života, ljubavi, podrške zajedništva. On šalje poruku da, uz sve komplikovane prepreke koje u životu moramo svladati, treba ići napred s verom u sebe i smehom kao najboljom terapijom.

"VAN GOGH - TRAGOVI PROSLOSTI"

Ukoliko volite bend Van goh i njihov rad, preporucujem. Kroz ovu knjigu mozete malo bolje upoznati clanove benda, njihove karakteristike, borbu, volju i dosta rada da bi bend uspeo. Takodje se mozete informisati o dosad postignutim uspesima ovoga fantasticnog benda, njihovim turenijama, albumima  :G)

Rođen u najboljim vremenima – osamdesetih u Jugoslaviji – a odrastao i sazreo u najtežim – devedesetih u Srbiji – Van Gogh danas ponosno nosi titulu poslednjeg velikog benda stvorenog na ovim prostorima. To je grupa koja je napunila sve najvažnije domaće koncertne dvorane, grupa čije je albume kritika svrstavala među najbolje u istoriji ovdašnje diskografije i grupa koja na komplimente redovno nailazi i van granica svoje zemlje: u Engleskoj, Americi, Nemačkoj, Italiji i na raznim drugim stranama sveta. U karijeri dugoj skoro tri decenije – što predstavlja podvig bilo gde na planeti – Van Gogh je sve vreme pokazivao izuzetno poštovanje prema svojoj publici; ona mu je uzvraćala velikom ljubavlju i nepokolebljivom lojalnošću. Ova knjiga namenjena je toj i takvoj publici. Prvi put, Van Gogh se ispoveda pred svojim fanovima, i to čini iskreno, bez zadrške, kroz priču u kojoj ćete saznati na koji način i u kakvoj atmosferi se pripremaju koncerti i snimaju albumi, kao i niz avantura sa putovanja i anegdota iz privatnog života. Ukratko, ova uzbudljiva i atraktivna knjiga nudi jedinu stvar koja je zanimljivija od priče o Van Goghu – ona nudi njihovu priču!

Trenutno citam knjigu "Ubiti pticu rugalicu" Harper Li. Procitala sam zasada vise od pola i bas mi se dopada. Devojcica Skaut je divan pripovedac.  :D Radnju romana gledamo kroz nevini svet deteta. Par puta sam tokom citanja pomislila kako je ponekad bolje biti dete i ne razumeti neke stvari u potpunosti

I spremačica, i čistačica, i domaćica, i klozetarka.. Koju će još funkciju da mi dodele?!

« Odgovor #317 poslato: 03 Mart 2015, 15:52:51 »
Mislim ivana da ce biti i cetvrtog dela  :)

I meni su sve tri knjige FENOMENALNE. Dopada mi se to sto mozes da ih citas bilo kojim redosledom da bi razumeo radnju i povezanost medju likovima, ne moras da citas iskljucivo po redu

Pa da, nekako mi se zavrsetak trece ucinio nedorecen, pa sam se i nadala da ce prica ici dalje. :)
I meni je to jedna od najboljih stvari koje se ticu knjiga, cak sam i sama izmesala malo redosled citanja.

« Odgovor #318 poslato: 11 Maj 2015, 19:59:37 »
Završih danas sa čitanjem, odlična knjiga.

Svako ponekad poželi da bude neko drugi, ali šta ako dobije priliku za to?

Albert Vajs je još od detinjstva imao prilike da promeni svoj identitet. Nakon što je 1942. godine pod okriljem užasnog rata ostao bez roditelja i brata Elijaha, neko vreme je proveo u kući folksdojčera koji ga nazivaju Hans i nude mu da zameni njihovog nestalog sina i tako se spase od sigurne smrti. Albert se tada ipak odlučuje da sačuva svoj identitet i pobegne iz nemačke porodice koja ga je umalo usvojila.

Mnogo godina kasnije, na jednoj od konferencija o Drugom svetskom ratu na kojima učestvuje, Vajs lutajući noću njujorškim ulicama nailazi na „Kuću sećanja i zaborava“. U jednoj od prostorija ovog neobičnog zdanja pohranjeno je nepregledno istorijsko pamćenje. Albert u jednom ekranu može da kao na filmu vidi scene stradanja svojih roditelja i Elijahovog nestanka za koji se oseća krivim, jer je mlađi brat bio poveren njemu na čuvanje. Ogromni bol koji je osetio jače no ikad može da nestane ako on u sledećoj prostoriji ove čudesne kuće izbriše sopstveno pamćenje ili, čak, iščezne poput svog rođaka, čuvenog iluzioniste Hudinija (Erika Vajsa). Hoće li Albert iskoristiti poslednju šansu da promeni svoj identitet u skladu sa rečima jednog svog prijatelja i sunarodnika „Pamćenje je strašnije od svakog zaborava“ ili će odlučiti da ostane to što jeste, bez obzira na bol koji ga razdire?

Pisana u prepoznatljivom stilu uglednog autora, Kuća sećanja i zaborava je jedan od najautentičnijih romana novije srpske književnosti.

« Odgovor #319 poslato: 24 Januar 2016, 16:34:01 »
Svima koji su se nekad zapitali da li postoji i ako postoji, koji je smisao života, preporučujem autobiografski roman Isidore Bjelice "Sama".

Ovo je prva njena knjiga koju sam čitao i podseća me na Koelja... U knjizi Isidora otkriva neke tajne, kao i interesantne teze, npr. da Eva nije bila zaljubljena u Adama...

( I jedna zanimljivost - roman je posvećen Vladi Georgievu. )

« Odgovor #320 poslato: 24 Januar 2016, 16:41:27 »
Svima koji su se nekad zapitali da li postoji i ako postoji, koji je smisao života, preporučujem autobiografski roman Isidore Bjelice "Sama".

Ovo je prva njena knjiga koju sam čitao i podseća me na Koelja... U knjizi Isidora otkriva neke tajne, kao i interesantne teze, npr. da Eva nije bila zaljubljena u Adama...

( I jedna zanimljivost - roman je posvećen Vladi Georgievu. )

;(:); ;(:); ;(:); ;(:); svaka cast za preporuku  :)

« Odgovor #321 poslato: 25 Mart 2016, 15:23:26 »
Dorota Terakovska

"Tamo gde anđeli padaju "
" Ćerka čarobnica "

Uzela sam ih ponovo da pročitam, prelepe su :*

Kad ih pročitam, pišem komentar :)
If I can stay with the light
I know I'll be free
And I can start to be whole
I can start to be me...

« Odgovor #322 poslato: 29 Maj 2016, 23:04:10 »

Devojčica se zove Eva, anđeo čuvar zove se Ave, a crni anđeo zove se Vea. Čvrsto vezani u ovom životu, čine neraskidivi triptih. Ave je čuvao Evu, Vea mu je oduzeo krila, a Eva pokušala da mu ih vrati čineći dobra, anđeoska dela umesto njega. Otkrila je šta su kamenovi spoticanja ili naknadne mudrosti i izmenila zauvek živote nekim ljudima oko sebe. Živela je intenzivnije i sadržajnije i brže i volela je svet jače i više samo zato što se kraj nazirao. Otkrila je da labudovi proizvode muziku lepetom krila, nalik orguljama i da je prirodna forma najsavršenije lepote dar majke prirode. I da ne gubi od svoje lepote ni onda kada je umetnici nazivaju kičem. Toliko je stvari koje vredi videti za života. I neposredno saznati. Kakav zvuk stvaraju stopala slonova dok trče po afričkoj savani? Kakve su boje flamingosi uživo? Da li se nešto menja u svetu ako čovek zvani Jan, umesto da otkriva naučne tajne, otkrije istinskog boga kroz istraživanje tajni prirode?

Jedna od omiljenih knjiga, apsolutna preporuka, kao i "Ćerka čarobnica"...

U šumi, daleko od ljudi, pod mudrim staranjem Čarobnica, odrasta zlatokosa devojčica. Iako guta magične knjige, uči da čita misli i razgovara sa zvezdama, ne može čak ni da nasluti zbog čega uči, ni zašto uprkos opasnostima luta na četiri strane Velikog Kraljevstva. Stotinama godina ranije, njenu zemlju osvojili su okrutni varvari. Prema rečima tajanstvene Pesme, sada, nakon sedam stotina sedamdeset sedam godina, kraj njihove vladavine se bliži. Da li će na presto napokon sesti pravedni vladar? Da li će Luela uspeti da odraste? Da li će se ispuniti proročanstvo?

Takođe divna knjiga, koja pokazuje šta treba imati pravedni vladar, da nije samo moć i razum bitna, nego da je bitna i ljubav....

« Odgovor #323 poslato: 23 Jun 2016, 17:09:31 »
Upravo završila sa čitanjem,

Godine 1829, na severu Islanda, Agnes Magnusdoutir osuđena je na smrt zbog saučesništva u svirepom dvostrukom ubistvu.

Agnes je poslata na farmu sreskog službenika Jouna Jounsona, njegove žene i dveju kćerki da tamo sačeka datum određen za pogubljenje. Užasnuti time što su im vlasti u kuću dovele ženu osuđenu na smrt zbog ubistva, članovi porodice izbegavaju da razgovaraju s njom. Samo Touti, mladi đakon imenovan za Agnesinog duhovnog savetnika, oseća potrebu da je razume dok pokušava da joj spase dušu. Dok se letnji meseci lagano pretaču u zimu, a tegoban seoski život primorava sve u domaćinstvu da rade rame uz rame, na površinu počinje da izranja Agnesina zlosrećna priča o životu obeleženom čežnjom i izdajama. A kako se približava dan određen za njeno pogubljenje, sve glasnije ječi nemo pitanje: da li je zaista kriva?

Zasnovan na istinitom događaju, roman Pogrebni običaji je neverovatno dirljiva priča o ličnoj slobodi: o tome kako nas drugi doživljavaju za razliku od toga kako doživljavamo sami sebe, i o tome da smo spremni sve da rizikujemo zbog ljubavi. Prekrasnim, majstorski izbrušenim stilom, Hana Kent slika veličanstveni pejzaž Islanda, gde je svaki dan bitka za opstanak, i pita – kako jedna žena može da se nada da će preživeti kada joj život zavisi od onoga što drugi pričaju o njoj?

• Petar
  • Golden Member
  • ICOTYO.
  • Zemlja: ca
« Odgovor #324 poslato: 23 Jun 2016, 18:23:58 »
Deluje zanimljivo. Ja trenutno čitam Atlas oblaka, odnosno Cloud atlas. Rekli su da je film fenomenalan, ali nikad nisam stigao da ga odgledam, a knjiga je interesantna.
Učinilo mi se na trenutak da vas volim. Ne brinite se, prošlo me je.
Anemija - Džamija - Wiwi tetkice - padobranci - bottomčica

« Odgovor #325 poslato: 23 Jun 2016, 20:46:30 »
Pre više godina sam čitao ovu knjigu. Brutalna je i sirova.

Sa sajta izdavača: "...Ona je remek-delo erotske literature, izjava ljubavi i besa."
« Poslednja izmena: 05 Jul 2016, 18:21:33 Eurovisioner »

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter