Autor Tema: Knjige  (Pročitano 19438 puta)

• Any
  • Hero Member
  • Zemlja: rs
Re: Knjige
« Odgovor #30 poslato: 18 Septembar 2010, 10:31:11 »
ajd prreporucujem

'Ime Ruze' od Umbrerta Eko... Knjiga je malo podebela, ali kad je uzmes u ruke, ne mozes je ispusti sve dok je ne procitas  :)
« Poslednja izmena: 18 Septembar 2010, 10:35:49 Any »

OGAE Serbia forum

• Scooby
  • Golden Member
  • Zemlja: aq
« Odgovor #31 poslato: 18 Septembar 2010, 15:07:50 »
Neko je spomenuo Hiljadu čudesnih Sunaca, odlična knjiga!

Trenutno čitam "Storiju" od Elze Morante po drugi put. Predobar roman sa jako tragičnim krajem!!!

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
« Odgovor #32 poslato: 18 Septembar 2010, 22:29:17 »
pročitao ''parfem''...jeste...dobar je i film...ali knjiga je knjiga...izostavili su neke delove...ali dobro...ne može pa ni sve da stane u film...u svakom slučaju zanimljivo i..malo bolesno...moram priznati..na samom kraju knjige...isti utisak i na kraju filma..  ::)

dobro..idemo dalje....

vidim ovde, čini mi se da etica i scooby preporučiše, ''Hiljadu čudesnih Sunaca''..2 preporuke, dovoljno da potražim u biblioteci...
You're not alone...

• etica
  • Hero Member
« Odgovor #33 poslato: 19 Septembar 2010, 00:02:27 »
Ja sam knjigu dobila za rodjendan i tek sam krenula da je citam, ali vec mogu da kazem da je jako dobra. Zanimljiva tema, odlican stil...
euronik, radnja se odvija u Avganistanu, a na poledjini knjige pise i ovo - Hiljadu cudesnih sunaca je nezaboravan portret jedne ranjene zemlje i istinski dirljiva pripovest o porodici i prijateljstvu. Istovremeno prelepa i taska, prica o jednom nemilosrdnom vremenu, nesvakidasnjem prijateljstvu i neunistivoj ljubavi.
Dakle, trk u biblioteku!

• Destroyer
  • OGAE member
  • Ubi bene, ibi patria.
« Odgovor #34 poslato: 19 Septembar 2010, 00:06:24 »
Trenutno citam Anu Karenjinu :D
Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

« Odgovor #35 poslato: 19 Septembar 2010, 00:07:05 »
pročitao ''parfem''...jeste...dobar je i film...ali knjiga je knjiga...izostavili su neke delove...ali dobro...ne može pa ni sve da stane u film...u svakom slučaju zanimljivo i..malo bolesno...moram priznati..na samom kraju knjige...isti utisak i na kraju filma..  ::)

Bravo bravo!  :G)

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
« Odgovor #36 poslato: 19 Septembar 2010, 00:08:26 »
Ja sam knjigu dobila za rodjendan i tek sam krenula da je citam, ali vec mogu da kazem da je jako dobra. Zanimljiva tema, odlican stil...
euronik, radnja se odvija u Avganistanu, a na poledjini knjige pise i ovo - Hiljadu cudesnih sunaca je nezaboravan portret jedne ranjene zemlje i istinski dirljiva pripovest o porodici i prijateljstvu. Istovremeno prelepa i taska, prica o jednom nemilosrdnom vremenu, nesvakidasnjem prijateljstvu i neunistivoj ljubavi.
Dakle, trk u biblioteku!
jooooooooojjjj sutra idem....ufff..ne mogu sutra..nedelja....DOUP!..onda u ponedeljak...obavezno uzimam.svidja mi seee....

« Odgovor #37 poslato: 19 Septembar 2010, 00:13:43 »
Jesi uzeo Jadnike?

• marco8
  • Hero Member
  • Zemlja: me
« Odgovor #38 poslato: 19 Septembar 2010, 00:21:51 »
Dakle, trk u biblioteku!

Sličnu knjigu sam ja dobio sad za rodjendan  :). Samo što se radnja dešava kod nas. Sudbina običnih ljudi u takvim okolnostima, priča o 'srećnome čovjeku' u tim nesrećnim okolnostima, njegovoj porodici, ljubavi...

• Mithrandir
  • Moderators
  • Oko mene uzak krug, oko kruga širok prečnik
« Odgovor #39 poslato: 19 Septembar 2010, 00:29:34 »
ja ti euronice takodje preporucujem Hiljadu cudesnih sunaca a i Lovac na zmajeve. Fantaticne knjige, jako, jako dobre. Uzivao sam citajuci ih i shvatio koliko treba da cenim svoj zivot i da se radujem svakom novom danu provedenom u krugu meni dragih osoba. ;)
Let’s put some light into our lives

• etica
  • Hero Member
« Odgovor #40 poslato: 19 Septembar 2010, 00:35:12 »
marco, koja knjiga?

• Sałek
  • Hero Member
  • Летај ми, летај, гулабе, високо меѓу ѕвездите
  • Zemlja: mk
« Odgovor #41 poslato: 19 Septembar 2010, 00:35:46 »
jedna moja drugarica je naložena na knjigu "Tajna", mada ja ne znam o čemu se radi u knjizi, druga je naložena na Kći pustinje (mislim da se tako zove) i knjiga ima 3 ili 4 dela, kao neka žena je otišla u Indiju i sada pošto su tamo izbili nemiri ona odlučuje da se preseli u Pakistan, u kabul sa svojm decom i mužem, i tu nastaju problemi, kada, za vreme britanske okupacije tih poslednjih godina kolonijalizma Britanije na tim prostorima izbija ustanak i ona treba da se odluči  da li će da se prikloni svom narodu ili će da se prikloni ustanicima, bar sam ja tako skontao
1.:ilb: 2.:sib: 3.:esb: 4.:seb: 5.:itb: 6.:mkb: 7.:dkb: 8.:deb: 9.:chb: 10.:hub:
11.:ru: 12.:me: 13.:ua: 14.:ro: 15.:no: 16.:fi: 17.:ie: 18.:nl: 19.:al: 20.:gb: 21.:by: 22.:ee: 23.:az: 24.:lv: 25.:is: 26.:be: 27.:md: 28.:sm: 29.:fr: 30.:gr: 31.:mt: 32.:at: 33.:am: 34.:ge: 35.:pl: 36.:pt: 37.:lt:

• marco8
  • Hero Member
  • Zemlja: me
« Odgovor #42 poslato: 19 Septembar 2010, 00:41:03 »
@ etica   Srećni čovjek-Radoslav Ratković

Sad bih je čitao ali nemam kad, spremam ispit

• Any
  • Hero Member
« Odgovor #43 poslato: 19 Septembar 2010, 15:36:41 »

jao ja nju imam u januaru -.-'

« Odgovor #44 poslato: 19 Septembar 2010, 15:50:27 »

jao ja nju imam u januaru -.-'

Počni sa čitanjem već sada. :)

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter