Autor Tema: Knjige  (Pročitano 17679 puta)

• etica
  • Hero Member
  • Zemlja: rs
Re: Knjige
« Odgovor #15 poslato: 17 Avgust 2010, 23:00:13 »
haha...baš ta od Murakamija me čeka kao sledeća knjiga za čitanje....pozajmljena mi je pa bih trebao već da krenem da čitam...

haha.... slucajnost! Samo kreni, citljiva je!

OGAE Serbia forum

« Odgovor #16 poslato: 18 Avgust 2010, 00:43:56 »
Preporucujem kjige sjajne Agate Kristi, definitivno dela ispred svog vremena, neocekivani zapleti i jos neocekivaniji raspleti, odlican stil pisanja :G)

• Destroyer
  • OGAE member
  • Ubi bene, ibi patria.
« Odgovor #17 poslato: 19 Avgust 2010, 20:25:23 »
Ja preporucujem ako vec niste da procitate hajduk iz beograda :D i hajduk protiv vetrenjace odlicna knjiga :) a i tajno drustvo pgc je isto odlicna knjiga... ima samo 100 strana ali zanimljiva ^^
Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
« Odgovor #18 poslato: 19 Avgust 2010, 23:56:40 »
haha...baš ta od Murakamija me čeka kao sledeća knjiga za čitanje....pozajmljena mi je pa bih trebao već da krenem da čitam...

haha.... slucajnost! Samo kreni, citljiva je!
od sutra krećem..evo svečano obećavam...:)
ESC 2017 PED top 10 by euronik:
:itb::ptb::hub::beb::rsb::mkb::dkb::seb::isb::azb:

« Odgovor #19 poslato: 21 Avgust 2010, 01:12:04 »
Preporucujem za one koji vole paranormalno, da procitaju knjigu PARALELNI SVET - Benedikt !
FINAL TOP 5:    :hub: :amb: :czb: :lvb: :uab:

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
« Odgovor #20 poslato: 22 Avgust 2010, 19:15:20 »
nakon čitanja Murakamijeve knjige ''Južno od granice, zapadno od sunca''...

..a sećate li se onih mojih ranijih komentara na neke pesme....u klubu...baru...njih dvoje...ples...žamor ljudi...džez muzika...zatamnjena svetla...dim cigareta...zveket čaša...ko pročita (evo obavezne preporuke za knjigu) shvatiće o čemu govorim...ahhhhh.....ne ....ne nalazim reči....treba pročitati, doživeti, zamisliti, odlutati...makar malo...ne valja na više...za ovaj osećaj  u meni, sada....vredi...

P.S. etice, deo knjige u klubu tj. njihov ponovni susret nakon dugo godina...definitivno najupečatljivije... :)

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
« Odgovor #21 poslato: 22 Avgust 2010, 19:47:53 »
ovo neka bude zaključni komentar za već spomenutu knjigu...

• etica
  • Hero Member
« Odgovor #22 poslato: 23 Avgust 2010, 16:50:15 »
@euronik, da, to je vrlo upecatljiv deo..... Uostalom knjiga je napisana tako osecajno i slikovito da citajuci prosto mozes da osetis kako se (narocito) glavni lik oseca u odredjenoj situaciji i da nesvesno "udjes" u knjigu i i na neki nacin budes deo nje.... I jos kad cujes, slusas muziku koja se pominje u njoj onda je utisak kompletan...... Jedino mi je malo krivo sto je kraj knjige tajnovit, a mozda je draz bas u toj tajnovitosti?!

• Doctor Who
  • OGAE member
  • Many colors and shapes, so many voices to embrace
« Odgovor #23 poslato: 23 Avgust 2010, 17:20:25 »
Cudi me kako niko do sada nije spomenuo Hari Potera... Procitao sve delove, mogu da kazem najbolji su treci i sesti...
"People demand freedom of speech as a compensation for the freedom of thought which they seldom use."
- Soren Kierkegaard

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
« Odgovor #24 poslato: 23 Avgust 2010, 17:56:18 »
@euronik, da, to je vrlo upecatljiv deo..... Uostalom knjiga je napisana tako osecajno i slikovito da citajuci prosto mozes da osetis kako se (narocito) glavni lik oseca u odredjenoj situaciji i da nesvesno "udjes" u knjigu i i na neki nacin budes deo nje.... I jos kad cujes, slusas muziku koja se pominje u njoj onda je utisak kompletan...... Jedino mi je malo krivo sto je kraj knjige tajnovit, a mozda je draz bas u toj tajnovitosti?!
e baš tako....prosto..''živim'' knjigu...zamišljao sam taj svet,zemlju,vreme...predivno...šta više reći..a muzika je sjajna...a kraj...pa...u tome je draž...mada...zapitao sam se gde se ONA denula...ima li drugi deo? :)

• Petar
  • Golden Member
  • ICOTYO.
  • Zemlja: bg
« Odgovor #25 poslato: 23 Avgust 2010, 20:27:34 »
"Bija baja buf"-Agata Kristi
"Davno nestao"-Dejvid Morel
"Vrtlog"-Ketrin Koulter
"Gnev anđela"-Sidni Šeldon
Učinilo mi se na trenutak da vas volim. Ne brinite se, prošlo me je.
Anemija - Džamija - Wiwi tetkice - padobranci - bottomčica

• Destroyer
  • OGAE member
  • Ubi bene, ibi patria.
« Odgovor #26 poslato: 23 Avgust 2010, 20:44:19 »
Cudi me kako niko do sada nije spomenuo Hari Potera... Procitao sve delove, mogu da kazem najbolji su treci i sesti...

kako nismo pomenuli :D ja sma procitao sve od 1 do 7 pa od 7 do 1 xD i odgledao svaki film do sad xD po vise puta ^^

• etica
  • Hero Member
« Odgovor #27 poslato: 23 Avgust 2010, 23:17:55 »
e baš tako....prosto..''živim'' knjigu...zamišljao sam taj svet,zemlju,vreme...predivno...šta više reći..a muzika je sjajna...a kraj...pa...u tome je draž...mada...zapitao sam se gde se ONA denula...ima li drugi deo? :)

Mislim da nema! Mozda je Murakami ostavio nama da je (NJU) "smestimo" gde mi hocemo...... Da li si se i ti zapitao, tamo pri kraju knjige da li je sve istinito ili je ipak negde i masta  u pitanju?

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
« Odgovor #28 poslato: 24 Avgust 2010, 04:31:22 »
kroz čitavo (kratkotrajno) iskustvo čitanja knjige, zamišljajući taj njegov svet, ''lelujao'' sam između stvarnosti i fikcije...pitam se...da...ali odgovor ne znam...mislim da je pomešano...ne..jeste pomešano...ima nešto njegovog...nešto doživljenog, a nešto i izmišljenog u želji za doživljajem...hmm..luda knjiga reče?haha..zaintrigirao sam i Vesnu :) ..a znaš šta mi je bilo najinteresantnije nakon čitanja knjige? što sam bio jedan od mnogih koji su otišli na Youtube kako bi potražili muziku koja se spominje u knjizi...posebno onu temu ''Star-crossed lovers''...haha...fenomenalno...i mnogo lepo...dobiješ utisak da si deo nečeg velikog..nečijeg života, a ustvari ne znaš se ni sa kim. čudno? ludo? lepo...

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
« Odgovor #29 poslato: 18 Septembar 2010, 05:18:58 »
e pa druže arhi..počeo sam da čitam juče ''parfem'' i mogu ti reći da su verno preneli na film..naravno..knjiga ostaje knjiga jer je svako čitajući doživljava na svoj način...
...a ovih dana ću uzeti i ''Solaris'' Stanislawa Lema..mislim da je interesantna posebno što sam Stanislaw kaže da obe filmske verzije ne opisuju verno samu radnju knjige, pa me to baš intrigira...

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter