Autor Tema: Knjige  (Pročitano 19003 puta)

Knjige
« poslato: 17 Avgust 2010, 00:08:50 »
Posto se povela prica o knjigama na jednoj drugoj temi, resio sam da otvorim zasebnu temu o knjizevnim delima  ;D Ovde mozete ostavljati utiske o knjigama koje ste procitali, preporuciti ostalima knjige koje su vam se dopale...

Linkback: http://forum.musicserbia.rs/index.php?topic=533.0

OGAE Serbia forum

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
  • Zemlja: rs
Re: Knjige
« Odgovor #1 poslato: 17 Avgust 2010, 00:49:41 »
preporuke:

*Koliba-Vilijem Pol Jang (za sve one koji su imali neki gubitak i iz tog iskustva imaju milion pitanja...dobićete sjajne odgovore, ja znam da jesam i planiram ponovo da je čitam)

*Gospođica-Ivo Andrić (šta reći za našeg nobelovca osim sjajno i neverovatno detaljno opisani likovi i događaji, uostalom kako i svaka njegova knjiga, u jednom delu pred kraj je čak uspela i da me dirne)

*Alhemičar-Paulo Koeljo (neverovatno bajkovito i životno, prepuno iskustva i događaja iz kojih se takođe mogu izvući odgovori na mnoga pitanja)

*Stepski vuk-Herman Hese (mračna bajka u dodiru sa stvarnim životom)

*Stranac-Albert Kami (još jedno remekdelo pisane reči koji opisuje kako se belo ipak može nazvati crnim, kako ljudska reč zna da obmane i dokaže neistinu, laž..ko pročita shvatiće)

*Krupna riba-Danijel Valas (ah..još jedna knjiga koja me je dirnula, tako tužna priča, a opet tako puna života, pozitivnosti, smeha, suza...predivno...već sam pisao o filmu koji je snimljen na osnovu ove knjige)

*Galeb Džon Livingston-Ričard Bah ( hm...knjiga o bezgraničnosti, nepripadnosti nikome i ničemu, biti svoj i samo svoj, o učenju celog života)

za preporuke...za početak dosta... :)
ESC 2017 PED top 10 by euronik:
:itb::ptb::hub::beb::rsb::mkb::dkb::seb::isb::azb:

• Mithrandir
  • Moderators
  • Oko mene uzak krug, oko kruga širok prečnik
« Odgovor #2 poslato: 17 Avgust 2010, 01:31:11 »
preporuke:

*Koliba-Vilijem Pol Jang (za sve one koji su imali neki gubitak i iz tog iskustva imaju milion pitanja...dobićete sjajne odgovore, ja znam da jesam i planiram ponovo da je čitam)

*Stranac-Albert Kami (još jedno remekdelo pisane reči koji opisuje kako se belo ipak može nazvati crnim, kako ljudska reč zna da obmane i dokaže neistinu, laž..ko pročita shvatiće)

*Krupna riba-Danijel Valas (ah..još jedna knjiga koja me je dirnula, tako tužna priča, a opet tako puna života, pozitivnosti, smeha, suza...predivno...već sam pisao o filmu koji je snimljen na osnovu ove knjige)

za preporuke...za početak dosta... :)

Stranca sam citao kao lektiru i zaista je sjajna knjiga, takodje i kao Kafkin Proces - roman apsurda, i obe knjige su mi jako dobre, realna slika iskrivljenog drustva... A "Koliba" je vec na mom spisku knjiga koje cu citati ;)
Let’s put some light into our lives

« Odgovor #3 poslato: 17 Avgust 2010, 01:33:36 »
Kad smo vec kod lektira, za mene su bas te lektire iz 4. godine bile najzanimljivije :) Meni najomiljenija je "Prokleta avlija", zanimljiva prica, a pre svega jako interesanti likovi i karakteri  :G)
« Poslednja izmena: 17 Avgust 2010, 01:46:54 stevan989 »

• Mithrandir
  • Moderators
  • Oko mene uzak krug, oko kruga širok prečnik
« Odgovor #4 poslato: 17 Avgust 2010, 01:39:52 »
da, Prolleta Avlija je super, a i "Na Drini cuprija" mi je dobra ;) Interesantne price i predanja vezana kako za "Avliju" i njene likove, odnosno gradnju mosta na Drini ;)

« Odgovor #5 poslato: 17 Avgust 2010, 09:39:01 »
Euroniče, sve sam to pročitao osim "Stepskog vuka" koga sam baš pre par dana uzeo iz biblioteke.

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
« Odgovor #6 poslato: 17 Avgust 2010, 10:48:08 »
Ja i knjiga smo nebo i zemlja.   :D Jedini roman koji mi se svideo je bas "Proces" Franca Kafke, a to sam citao u 3. godini gimnazije. I dobro normalno Hari Poteri. Sem toga, nista ne citam.

• Destroyer
  • OGAE member
  • Ubi bene, ibi patria.
« Odgovor #7 poslato: 17 Avgust 2010, 11:41:11 »
Harija potera sam procitao sto puta :) i od 1 dela pa do 7 i od 7 do 1 :D :D :D Stepskog vuka jos nisam citao to jest moram da zamolim sestru da mi pozajmi knjigu :) Koliba me odusevila... zaista super knjiga :)
Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

• Destroyer
  • OGAE member
  • Ubi bene, ibi patria.
« Odgovor #8 poslato: 17 Avgust 2010, 13:11:41 »
Da li je neko od vas citao hajduk stanko? To je jedna od najzanimljivijih knjiga ... ja sam je procitao jos u petom razredu i ako mi nije bila kao lektira :D :D

• etica
  • Hero Member
« Odgovor #9 poslato: 17 Avgust 2010, 14:33:10 »
Ja sam citala "Hajduk Stanka" ne kao lektiru nego kao slobodan izbor i mnogo mi se dopala. Doduse bilo je to pre par godina, ali iz nekog razloga odlicno pamtim recenicu "Zivot je mio, ma kakav bio!" koju cesto i citiram. Mogla bih da se podsetim, dosta toga sam zaboravila.

Od euronikovih preporuka sam procitala "Alhemicar"; od Koelja takodje "Peta gora", "Djavo i dospodjica Prim" i "Veronika je odlucila da umre".

"Senka vetra" Karlos Ruis Safon - za ljubitelje knjiga odlicno delo!

Murakami - Juzno od granice zapadno od sunca" - kopiracu jedan komentar - „Kazablanka u japanskom stilu… Štivo iz sna, bremenito scenama koje zrače poetskom snagom.“

Za rodjendan sam dobila "Hiljadu cudesnih sunaca" i tek treba da citam. Ocekujem puno s obzirom da je jedna od najhvaljenijih i najpreporucivanijih  knjiga.

• Destroyer
  • OGAE member
  • Ubi bene, ibi patria.
« Odgovor #10 poslato: 17 Avgust 2010, 14:50:27 »
Hajduk stanko je zaista odlicna knjiga :) i uvek volim da je citam :) Ja sam je jedini bio procitao kao slobodan izbor... i nisam se prevario :)

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
« Odgovor #11 poslato: 17 Avgust 2010, 16:02:11 »
Ja sam citala "Hajduk Stanka" ne kao lektiru nego kao slobodan izbor i mnogo mi se dopala. Doduse bilo je to pre par godina, ali iz nekog razloga odlicno pamtim recenicu "Zivot je mio, ma kakav bio!" koju cesto i citiram. Mogla bih da se podsetim, dosta toga sam zaboravila.

Od euronikovih preporuka sam procitala "Alhemicar"; od Koelja takodje "Peta gora", "Djavo i dospodjica Prim" i "Veronika je odlucila da umre".

"Senka vetra" Karlos Ruis Safon - za ljubitelje knjiga odlicno delo!

Murakami - Juzno od granice zapadno od sunca" - kopiracu jedan komentar - „Kazablanka u japanskom stilu… Štivo iz sna, bremenito scenama koje zrače poetskom snagom.“

Za rodjendan sam dobila "Hiljadu cudesnih sunaca" i tek treba da citam. Ocekujem puno s obzirom da je jedna od najhvaljenijih i najpreporucivanijih  knjiga.

haha...baš ta od Murakamija me čeka kao sledeća knjiga za čitanje....pozajmljena mi je pa bih trebao već da krenem da čitam...

P.S.od lektira 2 najomiljenije koje sam nekada u školi, a ponovo prošle godine čitao sa još većim oduševljenjem i doživljajem su ''Zvezda kec'' i ''Dečaci Pavlove ulice''.

• Destroyer
  • OGAE member
  • Ubi bene, ibi patria.
« Odgovor #12 poslato: 17 Avgust 2010, 19:51:49 »
Decaci pavlove ulice :) jako stara knjiga... ja nisam imao tu knjigu kao lektiru :/ ali sam je ipak citao :) sestra mi dala :D rekla mi da je super i ja se uverio :D

« Odgovor #13 poslato: 17 Avgust 2010, 21:06:35 »
Trenutno citam "Kad su cvetale tikve" a omiljena knjiga mi je "Lovac u zitu" iliti "Lovac u rizi", zavisi od prevoda...
"People demand freedom of speech as a compensation for the freedom of thought which they seldom use."
- Soren Kierkegaard

• emi34
  • Hero Member
  • Get lost.
  • Zemlja: gb
« Odgovor #14 poslato: 17 Avgust 2010, 22:50:54 »
I ja sam imala lapsus zato sto sam na drugom jeziku citala knjigu "Koliba". U mojoj verziji je bila "Baraka"...

Trenutno citam "Tamni andjeo" (Mika Valtari), sto mi je vise strucna literatura ali uzivam svejedno...
Behind the door, the poison door... the puppets dance on a burning floor.

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter