Autor Tema: Preporučite film  (Pročitano 69044 puta)

• tetsujin
  • Hero Member
  • 'cause there is a light guiding my way ...
  • Zemlja: nl
Odg: Preporučite film
« Odgovor #1860 poslato: 13 Februar 2017, 13:10:03 »
ne znam onda. guglaj :D
I amar prestar aen. The world is changed. Han matho ne nen. I feel it in the water. Han mathon ned cae. I feel it in the earth. A han noston ned gwilith. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it.

OGAE Serbia forum

« Odgovor #1861 poslato: 13 Februar 2017, 13:14:45 »
Moze preporuka nekog filma  koji je slican Cube, Circle, Exam, Would you rather, nine dead, the killing room.  Puno trazim znam  ;zv:)
My top 13:
1. :ch: 2. :gb: 3. :by: 4. :fi: 5.  :pl: 6. :al: 7. :hu: 8. :fr: 9. :it: 10. :ge:  11. :mt: 12. :de: 13. :es: 

• tetsujin
  • Hero Member
« Odgovor #1862 poslato: 13 Februar 2017, 13:24:05 »
jao ja obožavam takve. budem proučio :)

jesi gledao 28 DANA KASNIJE i 28 TJEDANA KASNIJE?

« Odgovor #1863 poslato: 13 Februar 2017, 13:38:24 »
Ni Panic room nije loš.
1.  :fr: 2.  :de:  3.   :it:  4.  :ch:  5.  :by:  6.  :ge:  7.  :gb:  8.  :fi:   9.  :al: 10.   :es:

• Niko
  • Hero Member
  • Zemlja: dk
« Odgovor #1864 poslato: 16 Februar 2017, 00:37:41 »
Poceo sam sa best picture nominees filmovima. Prvo sam odgledao Arrival. Sta znam nekako mi je falio malo spektakularniji kraj, mada tamo negde pre kraja nisam znao gde mi je glava od price sto je valjda poenta :D

• Petar
  • Golden Member
  • Zemlja: rs
« Odgovor #1865 poslato: 16 Februar 2017, 02:01:06 »
Ja sam baš sinoć odgledao Arrival. Kraj je presmor, a film preporučujem samo ako nemate ništa drugo da gledate.
Učinilo mi se na trenutak da vas volim. Ne brinite se, prošlo me je.

:ch: Apollo / :fi: Circle of Light / :es: Ouch! / :ee: Slingshot/Everything But You / :ua: I Love You
:lv: We Won't Back Down / :is: I'll Be Gone/Hypnotised / :gb: Freedom Hearts / :no: Mama's Boy
:md: Dance/A beautiful world/Never give up on us / :pl: Voiceless / :dk: Where I Am

• euronik
  • Hero Member
« Odgovor #1866 poslato: 16 Februar 2017, 04:32:57 »
Dolazak (Arrival) je fantastičan film, ali jesam napisao da se ne očekuje spektakl jer to nije. Za prave fanove naučne fantastike.

Odgledao sam i Ograde (Fences), odlična drama sa još boljim glumcima. Tandem Dejvis/Vošington govori sam za sebe.

Drama Greben spasa (Hacksaw ridge) je takođe odličan. Nisam fan ratnih filmova, ali ovaj preporučujem, pre svega jer je istinita priča. A i nije ceo film na ratnom polju.

Ranije sam preporučio film Lav (Lion), oči sam isplakao, pa evo, nije na odmet opet da preporučim od sveg srca. Takođe istinita priča.

Slede da gledam: La la land, Mesečina (Moonlight), Hell or high water, Hidden figures, Manchester by the sea..
ESC 2017 top 4:  :it: :fi: :fr: :hu:

• tetsujin
  • Hero Member
« Odgovor #1867 poslato: 16 Februar 2017, 16:00:29 »
di gledaš to?

arrival mi je dobar do pred kraj i onda wtf?

onaj greben je fantastičan. baš divan. a lion još više. predobro   ;(:);
« Poslednja izmena: 16 Februar 2017, 16:04:59 tetsujin »

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #1868 poslato: 16 Februar 2017, 16:53:49 »
Ja planiram da gledam Moonlight, Fences i Manchester by the sea. Jackie čekam da dođe u bioskop. (a to je tek 9. marta :()

• euronik
  • Hero Member
« Odgovor #1869 poslato: 16 Februar 2017, 18:48:36 »
Tetsi, gledam na kokici (popkorn) ili na sajtu Gledalica. 😉

• Niko
  • Hero Member
  • Zemlja: dk
« Odgovor #1870 poslato: 17 Februar 2017, 12:23:21 »
Juce sam pogledao i Hidden Figures i moram da pohvalim i preporucim. Povrsno sam znao o cemu se radi tako da nisam ocekivak bog zna sto ali bas sam se uneo u film, po meni je fenomenalan. Bas isti osecaj kao kad sam gledao Spotlight prosle godine.

Sent from my CUBOT_NOTE_S using Tapatalk

• euronik
  • Hero Member
« Odgovor #1871 poslato: 17 Februar 2017, 14:49:10 »
La la land - klasik 21. veka. Ukratko. Pomislio sam da će biti ono red pevanja, red igranja, bogata scenografija i to je to, međutim.. Film donosi nešto više, donosi dublju ljudsku priču uz sjajnu glumu fantastičnog tandema Ema Stoun/Rajan Gosling.  Jeste skoro ceo film muzika i naizgled samo jedna obična ljubavna priča, međutim sam kraj me je demantovao. I dirnuo u žičku. Znači, nije klasičan 'the end' velikih klasika 20. veka. Zato se i ističe. Preporuka za one koji još nisu odgledali.
P.S. nadam se da će i pesma 'City of stars' dobiti Oskara.

Mesečina (Moonlight) - odakle da krenem.. Od svih do sada odgledanih nominovanih filmova ovaj spada u moje favorite za pobedu. Glumačka postava fenomenalna. Uglavnom sve meni nepoznati glumci, a koliko su dobri dokazuju i nominacije za Oskara za njih dvoje. Film je opet jedna teška, ljudska, prizemna i veoma realna priča koju bojim se da će shvatiti samo oni koji su duhovno i mentalno iznad proseka inteligentni, emotivni, oni koji pate, ili su patili zbog nečega, nekoga, a da će ovi drugi upravo izdvojiti iz filma nevažne stvari i lupiti mu slabu ocenu kao što i čitam na IMDb-u. Valjda je zato i život takav, nepravedan, živimo tuđe živote, vlada površnost, a ustvari opet se sve svede da smo i mi i oni tako željni pažnje, ljubavi, dodira. U filmu imamo dečaka koji odrasta u porodici gde je majka narkomanka, dok ga u školi zadirkuju i maltretiraju čime bi verujem većina mogla da se poistoveti. Dok jedni traže ljubav i slobodu u njoj, drugi žive u magli koju im je društvo nametnulo. Jak i dubokouman film, film koji nas uči mnogim stvarima. Možda se i pronađete u njemu, ja znam da jesam.

P.S. još ne mogu da kažem koji film bi mogao da pobedi. Dok mi je prošle godine bilo jasno da Spotlight dobija Oskara za najbolji film upravo zbog teme kojom se bavi, ove godine ima više filmova koji se bave dubokim ljudskim emocijama i temama koje su u ovo doba itekako potrebna za analizu i prikazivanje kroz film. (Za sad su mi favoriti Mesečina, Lav i La la land).
« Poslednja izmena: 17 Februar 2017, 14:52:59 euronik »

« Odgovor #1872 poslato: 17 Februar 2017, 15:07:50 »
Mesečina (Moonlight) - odakle da krenem.. Od svih do sada odgledanih nominovanih filmova ovaj spada u moje favorite za pobedu. Glumačka postava fenomenalna. Uglavnom sve meni nepoznati glumci, a koliko su dobri dokazuju i nominacije za Oskara za njih dvoje. Film je opet jedna teška, ljudska, prizemna i veoma realna priča koju bojim se da će shvatiti samo oni koji su duhovno i mentalno iznad proseka inteligentni, emotivni, oni koji pate, ili su patili zbog nečega, nekoga, a da će ovi drugi upravo izdvojiti iz filma nevažne stvari i lupiti mu slabu ocenu kao što i čitam na IMDb-u. Valjda je zato i život takav, nepravedan, živimo tuđe živote, vlada površnost, a ustvari opet se sve svede da smo i mi i oni tako željni pažnje, ljubavi, dodira. U filmu imamo dečaka koji odrasta u porodici gde je majka narkomanka, dok ga u školi zadirkuju i maltretiraju čime bi verujem većina mogla da se poistoveti. Dok jedni traže ljubav i slobodu u njoj, drugi žive u magli koju im je društvo nametnulo. Jak i dubokouman film, film koji nas uči mnogim stvarima. Možda se i pronađete u njemu, ja znam da jesam.

:G)

Moj favorit za Oskara.  ;(:); Krivo mi je što je film prošao jako nezapaženo, zaradio je najmanje od nominovanih.
Stvarno me je oduševio, dva puta sam ga pogledao.
1.  :it:  2.  :by:  3.  :hu:  4.  :fr:

• euronik
  • Hero Member
« Odgovor #1873 poslato: 21 Februar 2017, 05:06:04 »
Mančester na moru (Manchester by the sea).
Teška drama, naizgled obična ljudska priča, a ustvari je potresna drama o čoveku i nedaćama koje mogu da ga zadese. Podsetio me je na to da gde god se nalazili, na ovoj ili onoj strani sveta, isti smo, svima mogu ili su se desile stvari koje ostavljaju trajni ožiljak. Zadatak je kako živeti sa tim. I jedna bitna stvar. Imati ljude oko sebe je veoma bitno. Trajno prisutne u dobru i zlu. Jedino tako ćemo znati kako. Kejsi Aflek jeste zaslužio nominaciju, a videćemo da li je i Oskara.

Skrivene brojke (Hidden figures) je jako zabavan i poučan film. Nije težak, veoma je interesantan i štošta se može naučiti, saznati. Ovde imamo tri sjajne cure, žene, brilijantnog matematičkog uma koje su u vreme segregacije 60ih godina radile pri Nasi na svemirskim misijama. Meni naslov ima i simbolično značenje (hidden figures-skrivena lica) osoba (u ovom slučaju njih tri) koje su u jednom trenutku "skrivene od očiju javnosti", skrajnute, podcenjene, a u drugom rame uz rame sa belcima rade na veoma važnim Nasinim misijama koje su uključivale i misiju na Mesec. Veoma interesantan film ukoliko volite brilijantne umove kao što ih i ja volim, poštujem i divim im se. Ubeđen sam da se samo znanjem možemo izboriti za naše dobro i bolje sutra. One jesu! Obavezno pogledati.
P.S. najomiljenija scena koju sam 2x vraćao jeste kada se glavna junakinja (iz)bori za .. toalet. Ako ste upoznati, tada su autobusi, kafići, poslovi, pa čak i toaleti bili podeljeni na one za belce i one "obojene". Obožavam takve scene u filmovima. Oni koji su odgledali film znaju o čemu pričam, a oni koji nisu znaće.
« Poslednja izmena: 21 Februar 2017, 05:11:59 euronik »

« Odgovor #1874 poslato: 21 Februar 2017, 15:10:23 »
Komedija je ovo, a i venčaju se na kraju. Devojačko je u njenom stanu, a momačko u njegovom.

Da nije ovo? ;D

http://www.imdb.com/title/tt0086927/

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Preporučite seriju

Započeo tetsujin

149 Odgovora
3936 Pregleda
Poslednja poruka 24 Februar 2017, 19:55:36
mirCo
xx
Omiljeni film/knjiga

Započeo Any

48 Odgovora
5429 Pregleda