Autor Tema: Preporučite film  (Pročitano 82317 puta)

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
  • Zemlja: rs
Odg: Preporučite film
« Odgovor #2250 poslato: 11 Jun 2018, 18:38:01 »
Nerealan je razlog zbog kog se zaljubio, njihov razgovor je delovao više prijateljski, tome nije bila posevećena toliko pažnja. A onda on posle ide od osobe do osobe i pita ''je l' si ti Blu''. K'o da nije mogao da se smuva sa onim likom iz 13RW, nego baš sa Bluom. :D

Ja sam na kraju na trenutak poverovao da je onaj ludak stvarno Blu. I bilo mi je jako kul, a istovremeno i malo bez veze da završi sa njim. ;D

A što se tiče crnje, palo mi je na pamet da je ono sa devojkom fora, al' kad su kasnije počeli da se ređaju novi muškarci u ulozi Blua, pomislio sam da ipak nije.

Tema je možda drugačija, ali sve ostalo je isto k'o u običnim američkim komedijama. (humor, škola, tinejdž problemi, Božić, roditelji...)

edit:

Što se tiče prijatelja, bez veze mi je to što su ga odbacili (naljutili se), a posle kao sve super. Isto ona Hana iz 13RW zaljubljena je u njega, al' brzo ga prebolela i tapše mu dok se ljubi sa dečkom. ;D

filmovi: Carol, Moonlight, Call me by your name...
Nije uopste nerealno zaljubiti se u nekog preko neta, posebno kad si 'u ormaru' i kad ti to predstavlja jedinu opciju za nesto nazovi ljubav.
I nije isao od osobe do osobe... Pitao je samo jednu osobu. U ostale je sumnjao. Pa su mu sumnje i nade redom padale u vodu.
I upravo je u toj 'obicnosti' filma (bozic, roditelji, tinejdz problemi bla bla) istina! Koliko mladih i ovde i tamo trpe vrsnjacko nasilje? Koliko mladih izvrsi samoubistvo? Posebno iz ovog razloga.
Prijatelji... Poznajem nekog ko ima prijateljicu koja je bila zaljubljena u njega, a to nije znao dok se nije otkrio. Danas su super prijatelji. Rekao bih vec 18 godina. Nista opisano u filmu nije vestacki, izmisljeno, ma koliko sladunjavo i nerealno delovalo.
I eto.. Koliko si filmova nabrojao? 3.. Jedva.. I to samo zato sto pratis (kao i ja) Oskare. Dal bi znao za njih?
A recimo meni je ovaj film preporucila prijateljica koja je prva saznala za mene. Inace str8.
Hteli vi to da priznate ili ne, potrebni su ovakvi filmovi. Sladunjavi, oskarovski ovakvi ili onakvi. Kroz samo jednu recenicu (tipa razgovor sa majkom u ovom filmu, pa i sa ocem) ume i moze da inspirise na neke hrabre korake, sve u cilju oslobadjanja od okova. A ovo jesu okovi.
euronik ESC18 top 20 lista:
:cyb::beb::bgb::grb::eeb::frb::sib::seb::ilb::hrb:
:mkb::ptb::byb::lvb::amb::fib::dkb::nob::deb::czb:

OGAE Serbia forum

• Petar
  • Golden Member
  • PMS produkcija™
  • Zemlja: ca
« Odgovor #2251 poslato: 11 Jun 2018, 18:39:42 »
Koliko sam puta čuo da se neko zaljubio preko neta, uopšte mi ne deluje nerealno... Meni se to nikad nije desilo, ali znam za dosta slučajeva.
Učinilo mi se na trenutak da vas volim. Ne brinite se, prošlo me je.
Follow: https://twitter.com/petarketchupov / https://www.last.fm/user/PetarListens

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #2252 poslato: 11 Jun 2018, 18:56:50 »
Ne kažem ja da je išta od toga nemoguće, samo je nerealno da se sve tako brzo i lepo završi. A pritom je i patetično. A to je zato što je suviše površno i zbog toga je samo jedan film u nizu. Nisam rekao da je loš ili da ima lošu poruku, samo da nije baš realan, ali koji pa komercijalni američki film jeste?! Nije realno očekivati da američka komedija ozbiljno obradi neku društveno angažovanu (što bi Sanja Vučić rekla, lol) temu. ;D

Nabrojao sam filmove čija je to glavna tema, al' provlači se kao sporedna tema kroz mnoge filmove. Skoro da ne postoji serija u kojoj nema lgbt lika. Pa čak i kod nas ima. (Istine i laži, Ubice mog oca, Senke nad Balkanom...) Tako da to više nije ništa toliko wow, da bi se zbog toga više vrednovao sam film ili serija.

Eto, i u The hours ima lezbo priča. Meril Strip i Alison Dženi (koju sad viđam svuda, a do juče nisam znao ko je. ;D)

« Odgovor #2253 poslato: 11 Jun 2018, 21:20:40 »
Nikad nisam gledao gej film. S kojim bi trebalo da izgubim gej film nevinost?
Shelter
Mada sam ja igubio tu nevinost sa serijom hahah
"People demand freedom of speech as a compensation for the freedom of thought which they seldom use."
- Soren Kierkegaard

• Mark
  • Golden Member
  • Zemlja: hr
« Odgovor #2254 poslato: 11 Jun 2018, 22:31:23 »
Spremam se da pogledam Love, Simon, nadam se da se neću razočarati.

Inače, od svih LGBTIQ filmova koje sam gledao, definitivno najbolji, bez ikakvog premca, mi je CMBYN. Ne bih se složio da je klasična priča, a i da jest, film je toliko lijep, inteligentan i lagan, a opet ima dubinu, plus lokacije koje su raj za oči. S druge strane, najgori film te tematike koji sam pogledao je Something like summer, jeziva bljuvotina od filma i ne znam kako sam uopće izdržao do kraja.

Prayers for Bobby je klasik koji ti prvi put udari na suosjećanje i isplačeš sve organe iz sebe, a na drugu je već meh. ;D

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #2255 poslato: 11 Jun 2018, 22:33:42 »
Pa zavisi koliki je razmak između prvog i drugog gledanja.

• Mark
  • Golden Member
  • Zemlja: hr
« Odgovor #2256 poslato: 11 Jun 2018, 22:35:58 »
Meni je bio tipa dvije godine i bilo mi je meh. :D

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #2257 poslato: 11 Jun 2018, 22:43:43 »
Meni je tu najstrašnija scena majke kad sazna na poslu. I stvarno ne znam što nije nagrađena bar nominacijom  nekih nagrada. Bukvalno su nominovali sve i svašta do sad...a nju nisu. Žena je i tad bila GG winner...

Inače, gledao sam samo jednom ceo, al' sam bio naleteo sa prevodom na yt i odgledao na preskoke i utisak je bio gotovo jednak. Razmak između gledanja je bio oko godinu i po.

• Josipa.
  • Golden Member
  • remind me to forget
  • Zemlja: it
« Odgovor #2258 poslato: 11 Jun 2018, 22:48:46 »
Ja sam odavno prerasla ljubiće, hvala Bogu. Mogu da pogledam i dan danas poneki, ali ih izbjegavam jer mi se povraća na većinu :D

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
« Odgovor #2259 poslato: 12 Jun 2018, 20:58:44 »
Prvi film ove godine koji sam odgledao bio je Velika očekivanja (Great expectations) sa Gvinet Paltrou i Itanom Houkom u gl.ulogama. Danas sam ga odgledao po 4-5.put. Od prvog gledanja zaljubljen u film... Danas sam to priznao sebi. Odlicne uloge, jako lepa scenografija, setna atmosfera.. Ko voli filmsku umetnost iz 90ih (film je iz '97) uživaće...

« Odgovor #2260 poslato: 12 Jun 2018, 23:59:50 »
Kad već pominjete ovakve filmove, ukoliko već niste gledali, mogu da vam preporučim "Out in the Dark", samo, ovaj film nije sladunjav, a nema ni srećan kraj, mada ima neke nade na kraju...

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #2261 poslato: 13 Jun 2018, 00:03:32 »
Pa prepričaj onda sve da ne moramo uopšte da gledamo.

« Odgovor #2262 poslato: 13 Jun 2018, 00:11:01 »
Pa nisam ništa spojlovao, samo upozoravam da nema happy end.

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #2263 poslato: 13 Jun 2018, 00:24:51 »
Pa šta je to nego spojler?

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Omiljeni film/knjiga

Započeo Any

48 Odgovora
6092 Pregleda
Poslednja poruka 03 Maj 2010, 16:37:52
Walter