Autor Tema: Filmske i serijske nagrade  (Pročitano 5186 puta)

• Milos97
  • Hero Member
  • Zemlja: rs
Odg: Filmske i serijske nagrade
« Odgovor #195 poslato: 07 Januar 2019, 05:10:10 »
Glenn Close dobila Golden Globe, osta Gaga praznih ruku.  :(
A osta i Bredli, dobi Rami Malek.  :D
A najbolji film je Bohemian Rhapsody, totalni debakl A Star Is Born.
« Poslednja izmena: 07 Januar 2019, 05:20:45 Milos97 »
:al: Hije :cz: True Colors :ee: Soovide puu :fr: Tous les deux :hu: Incomplete :lv: You Make Me So Crazy :ro: Army of love :es: Muerdeme :ch: Carry the Light

OGAE Serbia forum

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #196 poslato: 07 Januar 2019, 05:25:58 »
Nije Gaga ostala praznih ruku, dobila je GG za Shallow. A kako se Glen obradovala. :-*  Kako li će tek reagovati kad konačno dobije Oskara?!  ;zv:)

Iznenađenje mi je što je BR najbolji film, al' za Ramija nije previše.
Svakako mislim da ipak Kristijan Bejl dobija Oskara, a ASIB ima šanse za Best picture.

U toku dana opširnije...

• Milos97
  • Hero Member
« Odgovor #197 poslato: 07 Januar 2019, 05:28:22 »
Dobro dobili su za Shallow, to smo svi i očekivali, ali ništa više, a bili su nominovani u 5 kategorija. Ja se ipak nadam da će bolje biti na ceremoniji dodeljivanja Oskara. Laku noć ti želim, mirCo.

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #198 poslato: 07 Januar 2019, 05:33:14 »
Biće zanimljivo gledati Oskare, jer očekujem da će biti iznenađenja u odnosu na GG. I same nominacije verujem da će se razlikovati bar malo.

Laku noć, Miloše.

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #199 poslato: 07 Januar 2019, 13:03:10 »
Evo ga opširnije:

GOLDEN GLOBES 2019

Prvo, nisam znao da su menjali dizajn statua, sad su jednobojne (zlatne) sa kružnim presekom, a ne kvadratnim kao do sad. Odnosno, postolje je crno za počasne nagrade. Ne znam da l' su mi lepše, al' svakako su praktičnije za držanje.

Drugo, voditelji su bili lepi i fino su odradili posao. Za razliku od Oskara, imaju mnogo manju minutažu, pa tako i nisu toliko ni bitni. (prvi put sam gledao ceo šou) ;D

Sledeće, ne znam stvarno po kom kriterijumu oni dodelju nagrade, al' sve više sam ubeđen da objektivnost ne važi za svaku kategoriju. Kao da gledaju da budu originalni, pa malo i da iznenade, a naravno, gledaju i ko već ima GG.

Nisam gledao ostale, ali izvedba Ejmi Adams u Sharp objects je jedna od najboljih koje sam ikada video i mislim da je nepravda što nije pobedila. Nadam se da će osvojiti Emi nagradu u septembru bar. Što se tiče sporedne uloge u filmu, tu je favorit svakako bila Redžina. Ali imam utisak da bi mogla do Oskara....

Što se tiče ostalih serijskih kategorija, nepravda mi je  i što Sharp objects nije dobila nagradu, nego ACS, koja jeste dobra, al' SO mi je ''jača''.

Barem je Patriša Klarkson dobila GG za sporednu ulogu.

Daren Kris je zaslužio za glavnu mušku ulogu, mada nisam gledao nijednog njegovog konkurenta.

Sandra Ou postala prva Azijka koja je dobila GG za glavnu ulogu u dramskoj seriji. Rek'o bih na krilima uloge domaćina. Nije nezasluženo, al' Elizabet Mos mi je bila mnogo bolja; ostale nisam gledao, sem Džulije Roberts, koja mi je samo okej.

A što se tiče filma:

Već sam rekao da mi je pobeda Boemske rapsodije neočekivana i ne verujem da će biti glavni konkurent za Oskara. Rami Malek kao pobednik mi je okej, al' nadam se da će Bredli Kuper dobiti jednog Oskara.

Ako je Glen Klous osvojila GG, mislim da će Oskara još lakše, ali nikad se ne zna. Naravno da mi je drago što je ona pobedila, jer meniGaga nije (dobra) glumica. :( I sramota da pored glumačke veličine kao što je Klous, ona pobedi. Ali zato je dobila nagradu za ono u čemu je najbolja. Pokidala je sa celim ASIB albumomi zasluženo će to krunisati i Oskarom.

Kristijan Bejl i Olivija Kolman, očekivano; imaju šanse i u trci za Oskara.

Maheršala Ali nije dobio GG kada je osvojio Oskara za Moonlight, tako da mislim da mu je ovo nadoknada, samim tim mislim da neće ponovo osvojiti Oskar.

Redžina King je ipak uspela da pobedi u kategoriji sporedne glumice, ali mislim da Akademija može da iznenadi i nagradi Ejmi Adams za sve nominacije do sad. Ali Redžina je i dalje jak kandidat.

Alfonso Kuaron je dobio Globus za reditelja, a verujem da ga očekuje i Oskar u februaru. (dobio je i za scenario i najbolji strani film, btw)

Najbolji animirani film je Spajdermen: Novi svet, kažu iznenađenje, al' ja sam očekivao. Nažalost, prošle godine nije bilo filmova poput Zutopije i Koko. :(

I to je otprilike to...

Razočarao sam se jer nije bila Vajola Dejvis... ::)

A što se tiče kreacija, Olivija Kolman mi je najbolja, a Jalica Aparisio katastrofa. Od muškaraca, Daren Kris je bio vrh.

• Björn
  • Golden Member
  • Zemlja: se
« Odgovor #200 poslato: 07 Januar 2019, 14:13:01 »
Svaka cast, mene mrzi da pratim jer ima toliko toga.
Recimo, i meni je Amy bila super, ali kako da znam je bila najbolja ako nisam odgledao i tu Escape at Dannemora. Oskari su vec druga prica i jedva cekam nominacije.  ;(:);

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #201 poslato: 07 Januar 2019, 14:27:37 »
Pa možemo da vidimo po ostalim kategorijama... A i to je Ejmino najbolje izdanje u karijeri!

• Björn
  • Golden Member
« Odgovor #202 poslato: 07 Januar 2019, 14:30:13 »
Ne razumem tu tehniku, ali mozda samo imam neki OCD pa moram sve da pregledam da bih imao misljenje ;D

• Niko
  • Golden Member
  • Cheerio
  • Zemlja: mk
« Odgovor #203 poslato: 07 Januar 2019, 15:05:49 »
Jako mi je drago sto je Sandra pobedila. Jedva cekam da pogledam Killing Eve.

I naravno jedva cekam nominacije za Oskara uzeleo sam se.

Sent from my SM-J600F using Tapatalk

• Björn
  • Golden Member
« Odgovor #204 poslato: 07 Januar 2019, 15:09:33 »
Bas nista za The Hounting of Hill House? The End of the F World? :o

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #205 poslato: 07 Januar 2019, 15:12:33 »
Ma iskulirali su i Maniac Eme Stoun, a ne to. :(

• Björn
  • Golden Member
« Odgovor #206 poslato: 07 Januar 2019, 15:13:20 »
Nisam gledao, ali sam rekao da hocu. Ema Stoun ❤️

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #207 poslato: 09 Januar 2019, 18:05:11 »
Ljudi, izašle BAFTA nominacije! VAJOLA JE NOMINOVANA!!!! ;:)) ;:)) Bravo, Britanci!! ;(:); ;(:); :-*

Ne mogu da verujem, kad se više nisam ni najmanje nadao, eto nje! :cry: Ali i dalje predaleko od nominacije za Oskara. :(

Nije Vam dozvoljeno da vidite sadržaj spojlera.

• Björn
  • Golden Member
« Odgovor #208 poslato: 13 Januar 2019, 13:31:34 »
Strasno... “politicka korektnost ce unistiti filmsku industriju”

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #209 poslato: 13 Januar 2019, 15:31:13 »
Čije su to reči i kojom prilikom ih citiraš? ;zv:)

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter