Autor Tema: Filmske i serijske nagrade  (Pročitano 1264 puta)

• mirCo
  • Golden Member
  • Zemlja: rs
Filmske i serijske nagrade
« poslato: 25 Februar 2018, 21:50:50 »

Kako ne bismo spamovali ostale teme, ova će služiti za komentarisanje dodela nagrada kao što su Oscars, Emmy, Golden globe, Screen actors guild, BAFTA....

Linkback: http://forum.musicserbia.rs/index.php?topic=2358.0

OGAE Serbia forum

• mirCo
  • Golden Member
Odg: Filmske i serijske nagrade
« Odgovor #1 poslato: 26 Februar 2018, 04:26:07 »
Već sam rangirao nominovane filmove, a sad je red za glumce u glavnim ulogama.... ;D

Nije Vam dozvoljeno da vidite sadržaj spojlera.

Glavna ženska uloga:

1. Franses Mekdormand - Već sam rekao da nisam znao za ovu glumicu ranije i dok sam gledao film pomislio sam kako sigurno dobija Oskara, ali, kako sam saznao da ga je već dobila 1997. godine, više nisam toliko ubeđen, iako je glavni favorit. Nadam se da će ipak uspeti, jer je zaista briljirala.

2. Meril Strip - Iako smatram da je precenjena, jer je za svaki mogući film nominuju, ove godine je itekako zaslužila nominaciju. Zaista je bila odlična i učinala film još boljim.

3. Margo Robi - Iako nisam očekivao da će biti nominovana, definitivno zaslužena nominacija. Utisak o filmu i njenoj izvedbi tek je došao do izražaja nakon odgledanog filma. Dodatni plus je to što je igrala stvarnu ličnost.

4. Seli Hokins - Lepa uloga, uverljivo odigrana i zaslužena nominacija. Ne znam da li će imati prilike da u budućnosti dođe do Oskara, jedino zbog toga bih voleo da ona pobedi.

5. Serše Ronan - Gledao sam je u Brooklyn-u i ovde je potpuno drugačija, što samo dokazuje da je odlična glumica. Što se tiče ove uloge, nekako je obična i nije bilo puno toga za pokazati. A pošto joj je ovo već treća nominacija, imam utisak da bi Oskar mogao da ode u njene ruke. Svakako ne bi bilo nezasluženo.

Glavna muška uloga:

1. Geri Oldman - Šta reći, odličan film, a najviše zahvaljujući Oldmanu. Oskara sigurno dobija, kao i sve prethodne nagrode. Svaka čast!

2. Denzel Vašington - Film je prilično dosadan, al' Denzel je bio zaista odličan!

3. Danijel Dej Luis - Dobar film, još bolja izvedba Dej Luisa, nemam zamerke.

4. Danijel Kaluja - Možda film nije zaslužio nominaciju, ali Kaluja jeste, bio je dobar.

5. Timoti Šalame - Isto kao i Serše, sve je super i lepo, al' opet ništa tako spektakularno. Imao je par scena zbog kojih zaslužuje da bude nagrađen. ;zv:)

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
« Odgovor #2 poslato: 27 Februar 2018, 02:29:00 »
Prepisujem. Mogu reci da se otprilike slazem za sve. I o ulogama i o tome kome ide Oskar.

Ja tipujem na Frenses (slede: Margo, Meril, Seli) i na Geri Oldmana (slede: Danijel DL, Timoti).
Epizode zene: tipujem na Elison (slede: Lesli, Lori)
Epizode muski.. fali da odgledam All the money in the world.
P. S. Odgledao Romana. Ok je film, nije mi bio dosadan, samo malo nerazgovetan, nerazumljiv. Denzel na visini zadatka.
« Poslednja izmena: 27 Februar 2018, 02:33:17 euronik »
euronik ESC18 top 20 lista:
:cyb::beb::bgb::grb::eeb::frb::sib::seb::ilb::hrb:
:mkb::ptb::byb::lvb::amb::fib::dkb::nob::deb::czb:

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
« Odgovor #3 poslato: 02 Mart 2018, 05:05:03 »
Najava za Dane Oskara:

https://youtu.be/hqfeQvSIEG8

U noći ispred prenosa na RTS 1 biće prikazan mađarski film nominovan za ovogodišnjeg Oskara.
Sutradan, na RTS 2, u 23.10 ko nije pogledao neka obavezno pogleda film Pod lupom (Spotlight) koji je 2016. god. dobio Oskara za najbolji film. (I moj lični favorit te godine).

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #4 poslato: 02 Mart 2018, 15:27:06 »
Ja sam baš pre neki dan odgledao Spotlight.

Mogao bih da odgledam taj mađarski film, taman dok čekam prenos. ;zv:)

Što se tiče Spotlight-a, nekako mi je The post ostavio bolji utisak, iako je Spotlight prikazao kako zapravo izgleda novinarski posao.

• Niko
  • Golden Member
  • Nesudjeni Moderator
  • Zemlja: cz
« Odgovor #5 poslato: 02 Mart 2018, 18:28:52 »
Spotlight je bio i moj favorit ;:))

Pogledao sam Dunkirk i CMBYN

Dunkirk ocekivano traumaticno, mada ne dosadno kako sto sam mislio da ce biti. CMBYN ok je, bilo je nekoliko glupih momenata, ali kao i svaka ljubavna prica malo isforsirano i nerealisticno, sve u svemu nemam razloga da ga hejtujem, iako mi nece biti u favoritima.

Ostaje mi jos SOW ;(:);

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #6 poslato: 02 Mart 2018, 18:45:47 »
Šta je SOW?

• alight
  • Full Member
« Odgovor #7 poslato: 02 Mart 2018, 19:12:31 »
The shape of water, pretpostavljam.

Nažalost, ne naročito zanimljiva sezona Oskara. Ponovo mi je najzanimljivija kategorija filmova van engleskog govornog područja. Očekujem pobedu Čileanaca, iako bih nominovane rangirao ovako:

1. The square
2. The insult (juče pogledah na Festu, pa je moguće da sam još pod utiskom)
3.  Loveless
4. A fantastic woman
5. On body and soul (iako je vrlo zanimljiv i verovatno bi u glavnoj kategoriji sam protiv onih devet bio u top 3, kao i svi ostali iz ove kategorije)

U glavnoj kategoriju najbolji je, u skoro svakom smislu, "Call me by your name". Ovde sam se plašio šta ću dobiti, jer iako je Luka genije (dokazao maestralnim filmom "I am love"), roman koji je poslužio kao osnova za scenario je meni mnogo drag. Divan u svakom pogledu, i prilično težak za ekranizaciju. Pomislih da ćemo dobiti papazjaniju. Onda se pojavila vest da poslednji deo romana, a prema mom mišljenju njegov najvredniji deo (obrađuje živote Elija i Olivera u godinama nakon njihovog zajedničkog leta i otkriva šta su uradili od onoga što su tog leta imali) film uopšte ne pokriva...i tu sam već bio siguran da Luka ne zna šta radi. Međutim, svaki izbor koji je kao reditelj napravio je bio odličan...počev od sjajne podele uloga, savršene kamere (da ne smaram detaljima, prilično su se potrudili i Luka i Mukdeeprom (Uncle Boonmee) da stvore tu specifičnu atmosferu, vidljivu u svakom kadru), odlične muzike (Sufjan je genijalan izbor...nažalost moraće da se zadovolji samo nominacijom za najbolju pesmu, iako su i ova nominovana pesma, a i Visions of Gideon, koja je izvisila, bolje od ostalih nominovanih)...do genijalnog izbora ostalih pesama iz osamdesetih...i svih malih detalja koji savršeno dočaravaju taj period.
Što se tiče Šalamea...mali je potpuni genije. Toliko osećaja i nijansi je uneo u ulogu. Nisam siguran da se bez čitanja knjige mogu u potpunosti prepoznati svi ti mali detalji koji otkrivaju nesigurnosti, strahove, uzbuđenje...Bukvalno je pogledom i gestovima uspevao da dočara stanice romana koje prethode jednoj izgovorenoj rečenici. Maestralan je...i mnogo je tužno što će nagrada za glumca otići legendi Oldmanu za imitaciju Čerčila u filmu koji je najmanje od svih devet zaslužio nominaciju. Ali, ovoga puta Oskar za legendu, a biće uskoro i za Timija....možda već dogodine za sporednu ulogu u Beautiful boy (teško, ali hajde da se nadamo). Uz to, možemo se nadati i nastavku druženja s Elijom...bar je Luka poprilično zagrejan da još radi s ovim likom...valjda će uspeti da izgura taj projekat. Hammer (izgled lica i pogled jutro nakon prve noći su fenomenalni), Stuhlbarg (divan govor na kraju, koji su srećom zadržali iz romana), Cesar (topla i svedena) - svi sjajni.

Nominovane bih rangirao ovako:

1. Call me by your name
.
2. Phantom thread
.
.
.
3. Get out
4. Lady bird
5. Dunkirk
6. The post
7. Three billboards outside Ebbing, Missouri (verovatni pobednik)
.
8. The shape of water (verovatno Oskar za najbolju režiju)
.
.
.
9. Darkest hour
« Poslednja izmena: 02 Mart 2018, 19:56:20 alight »
1. :ptb: 2. :itb: 3. :beb: 4. :mkb: 5. :fib: 6. :hub:

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #8 poslato: 02 Mart 2018, 19:13:17 »
Jeste, skontao sam kasnije. ;D

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #9 poslato: 04 Mart 2018, 01:47:41 »
Ekipa, 24h do okupjanja! @Niko, je l' si se snašao za prenos? ;D

Moramo da popularizujemo ovaj događaj na forumu da nas bude više dogodine! ;D

• Niko
  • Golden Member
  • Nesudjeni Moderator
  • Zemlja: cz
« Odgovor #10 poslato: 04 Mart 2018, 01:56:37 »
Ma pojma nemam za prenos, to cemo sutra videti u trenutku.

Pogledao sam i SOW, odlican film, celo vreme drzi paznju i prica je jednostavno predobra, koliko god bila cudna.

Evo i moj finalan rang

1 Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
2 Shape of Water
-----------------------------------------------------
3 Get Out
4 Dunkirk
5 Ladybird
6 The Post
7 Call Me By Your Name
8 Darkest Hour
9 Phantom Thread

Stvarno mi je nemoguce rangirati od 4 do 8 jer su mi svi tu negde u neki drugi trenutak bio bi drugaciji redosled.

Svakako bolja konkurencija nego lani :G)

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #11 poslato: 04 Mart 2018, 02:03:38 »
Kladionice predviđaju iste pobednike k'o na GG u ovim glavnim kategorijama.

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
« Odgovor #12 poslato: 04 Mart 2018, 05:53:58 »
Svidja mi se analiza alight-a za film CMBYN!
Ko nam se pridruzuje veceras u prenosu? Jos 20h. Drago mi je dasam odgledao skoro sve filmove nominovane u glavnim kategorijama. Jedino nisam odgledao All the money in the world (nema ga jos na netu, sa prevodom, epizod,a muska uloga) i The disaster artist (scenario).
Zato sam odgledao The big sick o medjurasnoj ljubavi, braku, vezama, prijateljstvu. Zanimljiva drama po istinitoj prici i likovima.
U nekim sporednim kategorijama na listi za gledanje su mi Logan i Lepotica i zver.
« Poslednja izmena: 04 Mart 2018, 06:03:19 euronik »

• mirCo
  • Golden Member
« Odgovor #13 poslato: 04 Mart 2018, 06:41:06 »
A je l' si odgledao Koko? ;D

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
« Odgovor #14 poslato: 04 Mart 2018, 07:46:23 »
Joooj nisam, a vidim da ga puno predlazete. Ako uspem danas gledam.

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter