Autor Tema: Dokumentarni filmovi  (Pročitano 199 puta)

• tetsujin
  • Hero Member
  • 'cause there is a light guiding my way ...
  • Zemlja: nl
Dokumentarni filmovi
« poslato: 19 Decembar 2016, 22:54:27 »
Mislim da bismo trebali imati jednu temu o ovome! Pogotovo što su danas dokumentarci fantastični...

Za početak preporučio bih već klasični PLANET EARTH i PLANET EARTH II koji je upravo završio.

Uz to preporučam AERIAL AMERICA - dokumentarac u 49 epizode, a u svakoj se govori o jednoj američkoj saveznoj državi i to je sve snimano samo iz zraka...  ::()

Linkback: http://forum.musicserbia.rs/index.php?topic=2142.0
I amar prestar aen. The world is changed. Han matho ne nen. I feel it in the water. Han mathon ned cae. I feel it in the earth. A han noston ned gwilith. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it.

OGAE Serbia forum

• Doctor Who
  • OGAE member
  • Many colors and shapes, so many voices to embrace
  • Zemlja: rs
Odg: Dokumentarni filmovi
« Odgovor #1 poslato: 27 Januar 2017, 10:47:48 »
U poslednje vreme samo dokumentarce mogu i da gledam. Evo nekoliko zanimljivih koje preporučujem :)

Vrlo su slične tematike, spiritualnost i psihodelici. Koga interesuje neka pogleda  :G)
"People demand freedom of speech as a compensation for the freedom of thought which they seldom use."
- Soren Kierkegaard

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
« Odgovor #2 poslato: 21 Februar 2017, 04:40:30 »
Obavezno, ali obavezno pogledajte Murov dokumentarac "Koga sledećeg napasti". Pre 2 sedmice bio je na RTS2 i žao mi je što ga nisam ispočetka gledao, ali ono što jesam me je oduševilo. Da vidite samo kako razmišljaju Islanđani koji su imali jedan od najvećih privrednih lomova. I kako su se izvukli. Ta razmišljanja i percepcija stvarnosti su izvanvremenski. Preporuka: obavezno!

« Poslednja izmena: 21 Februar 2017, 04:45:20 euronik »
ESC 2017 PED top 10 by euronik:
:itb::ptb::hub::beb::rsb::mkb::dkb::seb::isb::azb:

• Doctor Who
  • OGAE member
« Odgovor #3 poslato: 28 April 2017, 14:09:04 »
Preporučujem dokumentarnu seriju od BBC-a, Wild Japan.

Tri epizode ima, u prvoj je tematika ostrvo Honšu, najveće i centralno ostrvo Japana. Druga epizoda se bavi južnim delom i ostrvima Okinava, Jonaguni itd, a poslednja epizoda o severnom ostrvu Hokaido  :)

• tetsujin
  • Hero Member
« Odgovor #4 poslato: 28 April 2017, 15:05:32 »
nema nigdje torent  >:(
ali sam usputno našao wild china. čini se zanimljivo. imaš li torent možda?

• Doctor Who
  • OGAE member
« Odgovor #5 poslato: 28 April 2017, 15:15:24 »
Gledao sam na Netflixu. Torente godinama već ne koristim ;D Ima sigurno negde online da se gleda :)

• Čeda
  • Jr. Member
  • **
  • Zemlja: me
« Odgovor #6 poslato: 28 April 2017, 17:28:42 »
Iskrene preporuke za dokumentarac Zeitgeist. Mnogi su odusevljeni ovim filmom, pogotovo prvom pricom kojom se povecao broj agnostika i ateista u sustini. I ostale price su veoma intrigantne. Fenomenalna produkcija, ali ima tu mnogo sturih dokaza u sustini i izmanipulisali su masom te su i stekli popularnost ovim filmom pa snimali i nastavke.
Evo i torrenta : https://thepiratebay.org/torrent/4009574/Zeitgeist_The_Movie_(2007)_[AVI_-_DivX_-_VERY_GOOD_MOVIE]

• Doctor Who
  • OGAE member
« Odgovor #7 poslato: 28 April 2017, 17:42:00 »
Da, pogledao sam sve delove, mada mi je prvi najbolji. Ja preporučujem još i film Težina Lanaca.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• tetsujin
  • Hero Member
« Odgovor #8 poslato: 28 April 2017, 19:25:07 »
preporučujem dokumentarac HOME koji se bavi Zemljom... prvi dio filma se bavi time kako je nastao život i što je sve potrebno da bi život uspio na planetu potom što mi kao ljudi radimo njoj, a na kraju što su ljudi počeli raditi da učine nešto za Zemlju..

zanimljivo je da je sve snimano kamerom iz zraka i da pripovijedač nije vidljiv.. glazba je posebno rađena za dokumentarac u kojoj se prožimaju razni utjecaji iz raznih dijelova svijeta... osobno mi je soundtrack fantasičan pogotovo prva skladba koja se sastoji od 4 poddijela i traje 10tak minuta...

(cijeli je ovdje na yt, a ima ga i za skinuti u hd formatu)

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Crtani filmovi

Započeo Gollum

58 Odgovora
12379 Pregleda
Poslednja poruka 30 Jun 2016, 14:30:43
Miloš
xx
Western / Kaubojski filmovi

Započeo tetsujin

3 Odgovora
777 Pregleda