Autor Tema: Preporučite seriju  (Pročitano 4196 puta)

• tetsujin
  • Hero Member
  • 'cause there is a light guiding my way ...
  • Zemlja: nl
Preporučite seriju
« poslato: 25 Avgust 2015, 12:28:51 »
ORPHAN BLACK

Sinoć sam krenuo s Orphan Black serijom.

Tko nije gledao preporučam! Radi se o tome da jedna cura skuži da je zapravo klonirana i što sada? Seriju je radila kanadska tv kuća s kanadskim glumcima. S obzirom da su nepoznati ovi su stvarno dobri.

Triler-misterija, SF-olika drama vrti se oko Maslany, koja glumi mladu djevojku i nekoliko njenih klonova koji pokušavaju razotkriti misteriju njihova nastanka te pritom, po mogućnosti, sačuvati živu glavu. Upravo je Maslany brilijantna u prikazivanju različitih nijansi karaktera klonova, među njima pet ključnih koji se pojavljuju u skoro svim epizodama.

Neću ostalo otkrivati. To je na vama. :)  :G)

Linkback: http://forum.musicserbia.rs/index.php?topic=1926.0
I amar prestar aen. The world is changed. Han matho ne nen. I feel it in the water. Han mathon ned cae. I feel it in the earth. A han noston ned gwilith. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it.

OGAE Serbia forum

• Leo Cezar
  • Moderators
  • Florin Cezar Ouatu
  • Zemlja: rs
Odg: Preporučite seriju
« Odgovor #1 poslato: 25 Avgust 2015, 13:44:20 »
Dosta nas sa foruma je vec odgledalo sve tri sezone tako da smo vec sve otkrili  :D
" Leo - Državna zajednica Azerbejdžana, Švedske i Rusije sa posebnim ministarstvom za tursku, rumunsku i moldavsku dijasporu "

23.septembar 2014.
Scooby

• tetsujin
  • Hero Member
« Odgovor #2 poslato: 25 Avgust 2015, 13:51:38 »
Dosta nas sa foruma je vec odgledalo sve tri sezone tako da smo vec sve otkrili  :D
nisam znao. gledao sam ima li tema pa nisam našao. pa dodah ovdje. nema veze budu novi vidjeli tko dođe :) :D

• Mithrandir
  • Moderators
  • It's not bragging if it's true
« Odgovor #3 poslato: 26 Avgust 2015, 10:01:20 »
A šta će nam još jedna tema za serije?

• mirCo
  • Golden Member
  • #FujMirko
« Odgovor #4 poslato: 29 Avgust 2015, 09:52:37 »

Sense8, serija o osam totalno drugačijih ljudi iz različitih krajeva sveta, koji postaju mentalno i emocionalno povezani. Vremenom se upoznaju i postaju svesni činjenice da nisu bezbedni, i kako se moraju udružiti da bi preživeli.

Sviđa mi se, jer su kroz seriju prikazali različite kulture, religije i predele sveta. A pored različitosti vere, nacionalnosti i boje kože, dosta je zastupljena i seksualna orjentacija, pa su tako u seriji zastupljene vrlo eksplicitne scene gej, lezbo, hetreo i grupnog seksa.  Ima 12 epizoda i serija je obnovljjena za drugu sezonu.

Verujem da bi serija mogla da se svidi fanovima Orphan blacka-a, jer ima tu neku atmosferu.

Je l' neko gledao? ;zv:)

• euronik
  • Hero Member
  • ..ali ja pevam na Evroviziji..ahahahahaha!
« Odgovor #5 poslato: 29 Avgust 2015, 14:34:33 »
Vrlo, vrlo zanimljiva serija! Krenuo sam odmah po viđenju posta da je gledam.. trenutno krećem sa 3. epizodom. Evo i od mene preporuke. Dobra priča, odlični glumci i likovi. Drži mi pažnju. :G)
ESC 2017 top 20 by euronik:
:itb::hub::beb::rsb::mkb::dkb::seb::isb::fib::eeb:
:azb::frb::ptb::czb::aub::mdb::ilb::meb::lvb::gbb:

• tetsujin
  • Hero Member
« Odgovor #6 poslato: 29 Avgust 2015, 20:24:07 »
ja gledao meni nije nešto  :(

• mirCo
  • Golden Member
  • #FujMirko
« Odgovor #7 poslato: 30 Avgust 2015, 03:44:00 »
Čudo, tebi se uglavnom sve dopadne. ;D

Euroniče, javi koji ti je omiljeni lik. ;zv:)

• zeleni
  • Hero Member
  • lični tekst
  • Zemlja: re
« Odgovor #8 poslato: 30 Avgust 2015, 07:25:28 »
Ja sam se zarazio vikinzima.  ;D
Inače nisam ljubitelj povijesnih filmova/serija (čast izuzetcima), al evo, ovi su mi dali motivaciju da konačno položim srednji vijek na faksu  ;(:); ;(:);

• euronik
  • Hero Member
« Odgovor #9 poslato: 30 Avgust 2015, 14:04:53 »
Euroniče, javi koji ti je omiljeni lik. ;zv:)
Odgledao sam 7 epizoda, mislim da je to i dovoljno za jedan dan. :D Danas nastavljam.. od likova.. hmm.. naravno svi su mi interesantni na svoj način, ali recimo da bih izdvojio Sun (Koreja), policajca i Nomi. Islanđanka mi je takođe interesantna.. ma svi su! :D  tek ne bih mogao da odaberem jednog jer svi u suštini nose jedno u sebi: dobrotu. I to je ono što ih spaja bez obzira na okolnosti u kojima se nalaze, događaje oko sebe i mesto življenja. Što opet stavlja na pijedestal glavnu stvar: da smo svi isti, ljudi, bez obzira gde živeli, koje smo vere, boje kože, seksualne orijentacije...

• mirCo
  • Golden Member
  • #FujMirko
« Odgovor #10 poslato: 30 Avgust 2015, 14:11:04 »
I meni je isto San, da nema nje pola njih ne bi izvuklo žive glave. ;D A pored nje i Nomi i Kala (koja mi je odličan par sa Vulfom). ;zv:)

• euronik
  • Hero Member
« Odgovor #11 poslato: 30 Avgust 2015, 14:31:11 »
Haha, da, da.. ništa bez nje! Strava je! Super su mi i Kala i Wolfgang. Ma i onaj trio: glumac, dečko i prijateljica. Jao što su mi bili smešni u nekim scenama. :D Ma rekoh ti - svi! :D Vrlo zanimljiva serija i priča. Jedva čekam da je nastavim.

• tetsujin
  • Hero Member
« Odgovor #12 poslato: 30 Avgust 2015, 14:38:54 »
Čudo, tebi se uglavnom sve dopadne. ;D

pa nije baš sve :P nije bitna tema bitno je da mi bude zanimljivo ali te fore sa povezanošću ljudi nešto kao u filmu babel mi nije napeto.. :)

• euronik
  • Hero Member
« Odgovor #13 poslato: 30 Avgust 2015, 16:35:49 »
Što bre tetsi mora da bude napeto? Neka bude zanimljivo, traži neke skrivene misli, poruke.. ;)

• tetsujin
  • Hero Member
« Odgovor #14 poslato: 30 Avgust 2015, 19:14:53 »
Što bre tetsi mora da bude napeto? Neka bude zanimljivo, traži neke skrivene misli, poruke.. ;)
ahahaha ako nije napeto može nešto a la kućanice ili sex i grad  ;D

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Preporučite film

Započeo arheometar

1955 Odgovora
70209 Pregleda
Poslednja poruka 26 Mart 2017, 13:59:53
tetsujin