Autor Tema: Lord of the rings & Hobit  (Pročitano 3374 puta)

• tetsujin
  • Hero Member
  • 'cause there is a light guiding my way ...
  • Zemlja: nl
Lord of the rings & Hobit
« poslato: 19 Avgust 2014, 16:08:11 »
Prati li netko ovo i je li možda fan ovog serijala?

Ja sam recimo potpuno lud za fantasyem. A vrh mi je LOTR.. Čak sam i diplomski rad napisao na temu LOTR-a :D

i naravno ne mogu dočekati zadnji dio HOBITA :)

Linkback: http://forum.musicserbia.rs/index.php?topic=1725.0
I amar prestar aen. The world is changed. Han matho ne nen. I feel it in the water. Han mathon ned cae. I feel it in the earth. A han noston ned gwilith. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it.

OGAE Serbia forum

• Majsta94
  • OGAE member
  • #in2deep
  • Zemlja: gr
Odg: Lord of the rings & Hobit
« Odgovor #1 poslato: 19 Avgust 2014, 17:00:20 »
Ja  ;(:);
Bukvalno, trilogija GP je jedna od stvari koja mi je obilježila djetinjstvo i predstavlja bitan dio mog života !_!
1. :itb: 2. :frb: 3. :seb:  4. :rsb: 5. :ptb: 6. :dkb: 7. :hub: 8. :beb: 9. :aub: 10. :mkb:
11. :no: 12. :az: 13.  :bg: 14. :cy: 15. :ch: 16. :il: 17. :by: 18. :am:
19. :lv: 20. :is: 21. :gr: 22. :ie: 23. :at: 24. :gb: 25.  :cz: 26. :de:
27. :pl: 28. :ro: 29. :nl: 30. :hr: 31. :fi: 32. :md: 33. :ee: 34. :al: 35. :si:
36. :me: 37. :ua: 38. :mt: 39. :sm: 40. :ge: 41. :es: 42. :lt:

• tetsujin
  • Hero Member
« Odgovor #2 poslato: 19 Avgust 2014, 17:01:24 »
joooooj i jaaaaaaaaaaaa  ;:)) ;:)) ;:)) ;:)) ;:)) imam sve filmove u bluray original.. imam sve produžene verzije. sve knjige ... i tako :D malo sam lud :D ali me sramota - nisam još kupio prsten -.-

• Majsta94
  • OGAE member
  • #in2deep
  • Zemlja: gr
« Odgovor #3 poslato: 19 Avgust 2014, 17:03:31 »
Hahaha dobro toliko zaluđen NISAM :D Ali mi je definitivno jedan od omiljenih filmova koje sam ikad gledao, ovo, Hari Poter(i), Mrak film(ovi), Sam u kući...

• tetsujin
  • Hero Member
« Odgovor #4 poslato: 19 Avgust 2014, 17:15:29 »
joj da i ti su super :)
ja sam totalni fan fantasya :)  harry potter, star trek, star wars, lotr, got :D

• Leo Cezar
  • Moderators
  • Florin Cezar Ouatu
  • Zemlja: rs
« Odgovor #5 poslato: 19 Avgust 2014, 17:18:08 »
Ja ne volim LOTR  ;D Samo mi je muzika dobra  ;D
Tetsujine imas da kupis prsten kod nas na nekoj stranici za 590 dinara (to ti je oko 5 eura)  :D
" Leo - Državna zajednica Azerbejdžana, Švedske i Rusije sa posebnim ministarstvom za tursku, rumunsku i moldavsku dijasporu "

23.septembar 2014.
Scooby

1 :itb: 2 :cyb: 3 :uab:

:se: :hu: :rs: :il: :at: :az: :ee: :ch: :md: :no:

:gb: :am: :mk: :is: :lv: :ro: :me: :be: :si: :fr:

:ie: :al: :dk: :hr: :gr: :ge: :ru: :bg: :pl: :au:

:es: :by: :mt:  :pt: :nl: :sm: :de: :cz: :lt: :fi:

• tetsujin
  • Hero Member
« Odgovor #6 poslato: 19 Avgust 2014, 17:22:12 »
Ja ne volim LOTR  ;D Samo mi je muzika dobra  ;D
Tetsujine imas da kupis prsten kod nas na nekoj stranici za 590 dinara (to ti je oko 5 eura)  :D
JAOOO leo pa di? :D ne ne ja oću pravi zlatni :D znam da je frend kupio u londonu na sniženju za 100E :D

• Leo Cezar
  • Moderators
  • Florin Cezar Ouatu
« Odgovor #7 poslato: 19 Avgust 2014, 17:23:11 »
E sad ,dobra je i kopija  :D

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
« Odgovor #8 poslato: 19 Avgust 2014, 20:39:01 »
Hobita jos nisam gledao, ali LOTR je najbolja filmska trlogija za mene, svih vremena  :ooo:

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
« Odgovor #9 poslato: 19 Avgust 2014, 21:37:44 »
Ja sam fan.  :G)

Ian je najbolji glumac u oba serijala, bar meni. Iako je LOTR bolji od Hobbita, Ian(Gandalf) je bolji u Hobbitu, dobije više prostora ili ja prosto više volim dok je Gandalf Sivi.  ;D

Priča jeste malo crno-bela iz današnje perspektive, ali baš gledajući taj žanr fantastike od Tolkina koji se smatra začetnikom do Martina koji je sada najpopularniji, vidi se koliko je zapravo svet u kome živimo promenjen i da ta romantičarka podela na dobro i zlo, vrlo jasno i precizno više ne postoji.

Gledajući LOTR vi ne možete osetiti da to ne pripada ovom vremenu u kome živimo. Današnje vreme mnogo bolje oslikava GOT, pričajući priču o ljudima koji su na svašta spremni zbog moći ili neke druge požude.

Ali Tolkin je Tolkin. Začetnik i otac fantastike, iako taj žanr u književnosti kritičari nikada nisu doživljavali naročito ozbiljno, svodeći ga na bajku za odrasle.
* bez Srbije

:gbb: :itb: :seb:  :azb:  :mkb: :ilb: :chb: :hub: :bgb: :cyb:

• Gollum
  • Hero Member
  • You can’t ask why, about love…
« Odgovor #10 poslato: 19 Avgust 2014, 22:04:35 »
Ok, jeste podela na dobro i zlo malo prenaglasena kao u bajkama, mada npr Sauron je bio dobar carobnjak dok nije presao na stranu zla,.. Boromir je lik koji ne moze da se svrsta ni medju dobre ni medju zle.. a i prsten moci je uticao na sve svoje nosioce da se menjaju (Izildur, Bilbo, Frodo) i postaju opsednuti njime i zeljom za moci...

Ja sam uvek bio veliki fan.. Sve filmove sam gledao u bioskopu kako je koji dolazio, i posle jos 1000 puta.. odavno sam procitao sve knjige.. Mnogo volim Tolkina i njegova dela... Masta tog coveka je bila neverovatna.

Da li ste znali da je 1961. godine Tolkin sa "Gospodarom Prstenova" bio nominovan za nobelovu nagradu ali je tad ziri glasao za Andrica koji ju je i osvojio za "Na Drini cuprija" ???
:be:   :am:   :il:   :pt:   :azb:   :bg:   :hu:   :gb:   :fr: 

• tetsujin
  • Hero Member
« Odgovor #11 poslato: 19 Avgust 2014, 22:14:20 »
ja sam pisao diplomski i mogu reći da je hobit recimo knjiga pisana za djecu i više je bajka.. lotr je pisao na nagovor nakladnika.. i trebao je biti nastavak hobita jer je hobit imao ogromnu popularnost.. i krenuo je pisati bajkovito.. što se vidi na samom početku lotra i onda mu je pala ideja o prstenu i zlu... i tu je promjenio radnju za 360 iako je prva ideja bila potpuno drugačija... koliko je hobit bajka i jednoslojna priča... toliko je lotr napisan slojevito i svaka osoba - od djeteta do odrasle osobe - može se naći u njoj i može se čitati na više razina  :G)

p.s. ovo nisam znao da je trebao dobiti nobelovu nagradu :D

• Gollum
  • Hero Member
« Odgovor #12 poslato: 19 Avgust 2014, 22:21:58 »
Da, da.. ali ziri mu nije bio naklonjen i Andric je osvojio..

Meni je "Hobit" lepa knjiga ali mi je LOTR daleko bolja... kao i filmovi.. Mislim da je Dzekson previse razvukao Hobita i nakalemio potpuno nebitnu radnju u film da bi od jedne knjizice napravio filmsku trilogiju...

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
« Odgovor #13 poslato: 19 Avgust 2014, 22:31:46 »
Ok, jeste podela na dobro i zlo malo prenaglasena kao u bajkama, mada npr Sauron je bio dobar carobnjak dok nije presao na stranu zla,.. Boromir je lik koji ne moze da se svrsta ni medju dobre ni medju zle.. a i prsten moci je uticao na sve svoje nosioce da se menjaju (Izildur, Bilbo, Frodo) i postaju opsednuti njime i zeljom za moci...

Nisam rekao da je ta granica toliko čvrsta, ali je podela dosta snažna ukoliko se poredi sa današnjim standardima u fantatstici.

Citat
Da li ste znali da je 1961. godine Tolkin sa "Gospodarom Prstenova" bio nominovan za nobelovu nagradu ali je tad ziri glasao za Andrica koji ju je i osvojio za "Na Drini cuprija" ???

Znam. Književni puritanci su tada, a mnogi i danas, fantastiku doživljavali kao treš žanr, neozbiljnu stvar koja ne zavređuje pažnju.

Glup stav, očigledno prisutan kod ljudi koji misle da to što malo ljudi čita njihove knjige dokazuje kvalitet istih i da
 je sve što je popularno zaravo kič i jeftina zabava za mase.

• Gollum
  • Hero Member
« Odgovor #14 poslato: 19 Avgust 2014, 23:19:16 »
Kriticari su ljudi kao i svi drugi, i licni ukus je uglavnom neko merilo koje je presudno za kritiku knjizevnog ili filmskog dela... Zasto bi se u suprotnom cesto toliko radikalno razlikovale kritike istog dela od strane vise ljudi i kriticara..

Ja volim epsku fantastiku, ali moram da priznam da mi je od svega sto sam ikad citao Tolkin ostavio najjaci utisak, a i vecina 'epsko-fantasticara' je u njegovim delima pronalazila deo inspiracije (i to su uglavnom i sami priznavali)..
Meni su zanimljiva dela Terija Praceta npr (mada mozda malo previse 'decija' i komicna za moj ukus), i mnogo volim Nila Gejmena (mada njegove knjige nisu bas klasicna epska fantastika), ima neki zanimljiv pomalo morbidan stil ali pise sa dosta emocija rekao bih, ili se bar ja mnogo pronalazim...

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter