Autor Tema: Game of Thrones  (Pročitano 27901 puta)

• stres92
  • OGAE member
  • #Lisbon2018
  • Zemlja: rs
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1290 poslato: 24 Avgust 2017, 00:35:45 »
Zanimljiva mi je tvoja perspektiva, jer pokazuje koliko se ljudi razlikuju. Neki tvrdokorni fanovi knjiga kukaju što serija nije više takva kao u prve dve sezone, ali mislim da tvoje mišljenje baš pokazuje kako reaguje "obična publika" koju nije briga za knjige.

Druga sezona jeste po meni najsporija u seriji. Nekome je to dobro, nekome loše, ali je činjenica da je najsporija. Ali deveta epizoda te sezone je jedna od najlepše napisanih epizoda na televiziji uopšte.

Ali i ta druga sezona je i dalje svetlosnim godinama brža nego neke druge dramske serija tipa Breaking Bad u prve 2 sezone ili BCS.

Ja sam digao ruke od čitanja adaptacija, jer sam kod Harija i LoTR ostao razočaran.

Meni je prva sporija od druge.  :-\

BB još nisam počeo da gledam, ali i to mi je u planu. Od oktobra ću biti rasterećeniji, pa ću početi valjda.
BCS je ?
2K18

OGAE Serbia forum

« Odgovor #1291 poslato: 24 Avgust 2017, 00:36:15 »
Ali i ta druga sezona je i dalje svetlosnim godinama brža nego neke druge dramske serija tipa Breaking Bad u prve 2 sezone ili BCS.

Те две серије су бруталне. Проблем код “Game of Thrones” је што је она била спора у неким сезонама, а имала је на располагању на десетине ликова да обрађује.

• mirCo
  • Golden Member
  • #INFESrbija
« Odgovor #1292 poslato: 24 Avgust 2017, 00:44:16 »
Je l' BCS "Better call Saul"? Ako jeste, je l' preporučujete tu seriju, pošto me ovako nije zainteresovala. Dok mi je BB vrhunska, jedna od najboljih serija koje sam gledao.
1. Molitva  2. Goodbye (Shelter)  3. Oro  4. Beauty never lies  5. Nije ljubav stvar  6. In too deep  7. Ljubav je svuda  8. Čaroban  9. Ovo je Balkan  10. Cipela
1. Rise like a phoenix  2. Amar pelos dois  3. Satellite  4. Euphoria  5. Only teardrops  6. 1944  7. Believe  8. Heroes  9. Fairytale  10. Running scared

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
« Odgovor #1293 poslato: 24 Avgust 2017, 00:49:58 »
Jeste, to je BCS. Šta znam, druga sezona je jednostavno bila prespora za moj ukus.

Те две серије су бруталне. Проблем код “Game of Thrones” је што је она била спора у неким сезонама, а имала је на располагању на десетине ликова да обрађује.

Pa to je i razlog sporosti zar ne?  :D Dok mrdneš svakog lika za po korak treba vremena. Sada je manje likova pa ide brže.

Meni je prva sporija od druge.  :-\

Nije, nego si sada već upoznao likova pa ti se tako čini.

• stres92
  • OGAE member
  • #Lisbon2018
« Odgovor #1294 poslato: 24 Avgust 2017, 01:47:22 »
Meni se čini da sam više novih "upoznao" u drugoj nego prvoj sezoni. :neznam:

« Odgovor #1295 poslato: 24 Avgust 2017, 10:44:55 »
Pa to je i razlog sporosti zar ne?  :D Dok mrdneš svakog lika za po korak treba vremena. Sada je manje likova pa ide brže.
Више то посматрам на начин да у “Breaking Bad” и “Better Call Saul” (мени најбоља серија која се тренутно приказује) обрађују мали број ликова и да зато има простора да им се приступи детаљније, док сама радња тече спорије. Тачније, обе серије и јесу приказане из угла једног лика.

У “Game of Thrones ” је управо акценат на радњи и ефектима. Не улази се толико дубоко у анализу појединачних ликова и њихових живота (штавише, ни нема главног лика, нити неке владарске лозе), па ми је зато помало сметало што нема реалног оправдања за равлачење осим држања неке тензије, одуговлачења због дужег приказивања, реклама итд.

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
« Odgovor #1296 poslato: 24 Avgust 2017, 13:22:37 »
A to je sve do ukusa. Ne znam kako neko ko voli BCS misli da je GoT prespor. Pogotovo druga sezona BCS. Mada moguce da mi je vise stalo do ove price i likova.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk

« Odgovor #1297 poslato: 24 Avgust 2017, 14:03:46 »
Није ствар укуса, него су различито конципиране серије. “Better Call Saul” приказује живот једне особе и догађаје из његовог угла. Управо је поента је да буде спора и да се разрађују детаљи, док је динамика мање битна. Сада је питање да ли некоме леже такве серије или не.

Game of Thrones ” се гледа због wow момената, брзих и неочекиваних промена тока радње. Када то изостане, стиче се утисак да се беспотребно развлачи зато што се површно скаче са лика на лик без конкретних догађаја. Зато мислим да је ова сезона одлична и да је добра одлука да се смањи број епизода на 7.

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
« Odgovor #1298 poslato: 24 Avgust 2017, 14:24:32 »
Mislim da opasno potcenjuješ "character development" koji GoT ima i puteve koje su prešli likovi poput Deneris, Džona, Sanse, Arje, Džejmija, Teona i ostalih.

« Odgovor #1299 poslato: 24 Avgust 2017, 15:46:39 »
Ма, не причам ја ништа лоше. Само да су другачије серије. Више се ликови посматрају се стране него што се приказује свет из угла једног. Не постоји главни лик, чак ни владарска лоза за коју би могло да се каже да је доминантна у серији. Суочава се свако се са разним ситуацијама, па се мења због стицаја околности.

Као што нпр. “House” на централно место ставља главног лика, његову унутрашњост и поглед на околину. За разлику од осталих медицинских серија, где су углавном важнији сами догађаји и ситуације у којима се актери задесе.

Оно што јесте озбиљна замерка серији је можда најлошија глума која је виђена у овако гледаним серијама. Као најбоље одглумљене ликове бих навео Тиона Грејџоја и Ремзија Болтона. Жалосно лоша глума се виђа код Деренирс и Сансе. Посебно је штета за Денерис која је по сценарију један од најјачих ликова, а тако лоше приказан.

« Odgovor #1300 poslato: 24 Avgust 2017, 19:25:00 »
Mени је ова сезона најбоља баш због тога што су Денерис и змајеви (рип Визерион) у акцији јер Гејмотрон гледам само због ње. Давно бих ја престао да је гледам. Остали ликови ми нису ништа посебно, оног Џејмија је већ требало убити раније. Није мени ова серија нешто за драму и смарање, него бре за акцију и специјалне ефекте.
#хвалатијаниномцрнцу

• Doctor Who
  • OGAE member
  • You know nothing
« Odgovor #1301 poslato: 25 Avgust 2017, 15:06:41 »
Ovi hakeri što prete da će da izbace finale sezone, šta čekaju?! :D
"People demand freedom of speech as a compensation for the freedom of thought which they seldom use."
- Soren Kierkegaard

• Josipa.
  • Golden Member
  • I keep on coming back to you
  • Zemlja: hr
« Odgovor #1302 poslato: 25 Avgust 2017, 15:08:17 »
Ni ja ne znam sta cekaju, obecali su danas :-\

• Gollum
  • Hero Member
  • You can’t ask why, about love…
« Odgovor #1303 poslato: 25 Avgust 2017, 21:41:02 »
Sansa meni uopste ne glumi lose, naprotiv... Ja mislim da je uloga takva i ona je to dobro iznela (jos uzimajuci u obzir da je pocela kao dete)...

Za Deneris se slazem da bi gluma trebalo da bude ubedljivija, iako mi je ona od najdrazih likova
:azb:    :amb:    :gbb:    :bgb:    :ptb:

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
« Odgovor #1304 poslato: 25 Avgust 2017, 22:23:14 »
Sansa je odlicna. Pogotovo ove sezone. Deneris nije konzistentna. Ima momenata kada je neverovatno dobra, a nekad je traljava. Mislim sa zavisi od toga sa kojim rediteljem radi.

Kada glumi na valirijskom ili dotrackom je uvek vrhunska. Mada mislim da je ona ove sezone dosta bolja nego inace.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Game of Thrones - SEZONA 1

Započeo Leo Cezar

66 Odgovora
1219 Pregleda
Poslednja poruka 06 Avgust 2017, 23:35:22
Josipa.