Autor Tema: Game of Thrones  (Pročitano 27853 puta)

• Gollum
  • Hero Member
  • You can’t ask why, about love…
  • Zemlja: rs
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1275 poslato: 22 Avgust 2017, 21:17:55 »
Orlovi su doski kada je bilo jasno da je prsten vec unisten i crna kula pala.. Gandalf nije znao gde je Frodo od momenta kad je pao u Moriji..

a ovo za zmajeve i GoTu nije moje zapazanje i sitnicavost, ista ta razmisljanja i pitanja se vec spominju u svakom drugom komentaru na YTu i instagramu.. Kao i kako je na kraju 4 epizode Dzejmi jahao konjem po plicaku jezera ka Deneris da je ubije a  onda skace metar u stranu i tone 15 metara kao da je na pucini mora.. ima memova o tome kolko hocete :D

Jednostavno mi je utisak da se manje razmislja o detaljima u ovoj sezoni i mnogo je nelogicnosti
:azb:    :amb:    :gbb:    :bgb:    :ptb:

OGAE Serbia forum

« Odgovor #1276 poslato: 22 Avgust 2017, 21:30:18 »
Мени је, пак, више сметала развученост у претходним сезонама. Многе сцене, чак неке целе епизоде, су беспотребне и отприлике су постојале само да би се серија дуже приказивала. :neznam:

Kao i kako je na kraju 4 epizode Dzejmi jahao konjem po plicaku jezera ka Deneris da je ubije a  onda skace metar u stranu i tone 15 metara kao da je na pucini mora..
То јесте било беспотребно и смешно, али ми не нерашува логику у току суштинских дешавања.

Zasto Night King nije gadjao glavnog zmaja? Zasto jedan od zmajeva nije direktno odleteo ka njemu da ga spali.. Odakle lanci i kako su vezali zmaja pod vodom i to jos sa formiranim ledom na povrsini itd.. No dobro
Некако ми је било логичније питање зашто није нечим гађао Џона и остале на оном острву. :D Иако сам и ја очекивао да гађа змаја који лежи. Сигурно може да се нађе безброј оваквих нелогичности. Као да је само постојање змаја нешто логично. ;D

To je sve da bi imali taj emotivni trenutak. Tako se režiraju akcione scene. Nije realistično naravno, ali je efektno.
Управо ово. Цела серија је конципирана да се препустиш и уживаш. Далеко је то од неког квалитетног сценарија у којем треба да се анализирају метафоре итд.

• Doctor Who
  • OGAE member
  • You know nothing
« Odgovor #1277 poslato: 22 Avgust 2017, 22:32:40 »
I ja ne razumem čemu traženje logičnosti i racionalnosti u seriji epske fantastike gde žena jaše zmaja a zmaj pali oživljene mrtvake?! Ali ok. Video sam da mnogima smetaju te sitnice, pomenulo se čak i ono za jezero/reku, plićak pa dubina, nije mi jasno zašto je to nelogično? Dođite na Bećarac u NS da se kupate na Dunavu pa da vidite kako je plitko do kolena pa sledeći korak propadneš skroz u vodu, ne možeš dno da dotakneš.

Preposlednja je sezona, dosta se više zaplitalo i razvlačilo, nema se vremena za nove zaplete, kad će da akcijaju i raspliću ako ne sad? I bolje što su skresali na 7 epizoda, više je budžeta ostalo za scene kao npr. bitka sa Dotracima i ovo sad u šestoj epizodi.
"People demand freedom of speech as a compensation for the freedom of thought which they seldom use."
- Soren Kierkegaard

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
« Odgovor #1278 poslato: 22 Avgust 2017, 23:26:51 »
Mislim da ne moze serija konstantno da hajpuje zmajeve, Dotrake, Grejdzojeve,... a da ih nikada ne pokaze u akciji.

"Winter is coming" postaje sprdnja ako oni konacno ne napadnu i ne pocne da Duga noc. Ne mozes obevacati nesto citavu seriju i onda to razvlaciti 15 sezona.

Vreme je za kraj. Samo frustrira sad cekanje na zadnju sezonu.

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
« Odgovor #1279 poslato: 22 Avgust 2017, 23:29:14 »
Nekima smeta brz tempo, cini se da vecina voli sudeci po IMDB-u, ali mislim da bi slow pace u ovoj fazi price bio debakl totalni.

Na kraju krajeva svako ima pravo na svoje misljenje, ali mi je drago sto je ovako.

• tetsujin
  • Golden Member
  • 'cause there is a light guiding my way ...
  • Zemlja: nl
« Odgovor #1280 poslato: 23 Avgust 2017, 03:15:12 »
slažem se.. svaka sljedeća nova sezona bi bila previše.. i prijašnje su neke predugo trajale i razvlačile se.. vrijeme je da se sve razriješi i sviđa mi se što je ova in medias res.
I amar prestar aen. The world is changed. Han matho ne nen. I feel it in the water. Han mathon ned cae. I feel it in the earth. A han noston ned gwilith. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it.

• Doctor Who
  • OGAE member
  • You know nothing
« Odgovor #1281 poslato: 23 Avgust 2017, 09:09:10 »
I ja se slažem sa svime  :G) Vreme je za kraj nažalost :(

• tetsujin
  • Golden Member
  • 'cause there is a light guiding my way ...
  • Zemlja: nl
« Odgovor #1282 poslato: 23 Avgust 2017, 20:04:38 »

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
« Odgovor #1283 poslato: 23 Avgust 2017, 20:51:51 »
Koriscenje prakticnih efekata je odlicna stvar za seriju. Dobro ce stariti. Kao LOTR trilogija.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk

• Josipa.
  • Golden Member
  • I keep on coming back to you
  • Zemlja: hr
« Odgovor #1284 poslato: 23 Avgust 2017, 21:22:48 »
Nije Vam dozvoljeno da vidite sadržaj spojlera.

:D :D :D

• Majsta94
  • OGAE member
  • 2018
  • Zemlja: gr
« Odgovor #1285 poslato: 23 Avgust 2017, 22:39:44 »
 :D :D :D :D

I meni je drago što se mnogo toga dešava, nema 'filler' epizoda i scena koje smore do bola, ovako od početka do kraja drže pažnju. Ono što me itekako smara jeste činjenica da će vjerovatno osma sezona stići TEK 2019.  ;--;

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
« Odgovor #1286 poslato: 23 Avgust 2017, 23:07:22 »
To mi izaziva nagon za samoubistvom lol

Sent from my SM-G531F using Tapatalk

• stres92
  • OGAE member
  • #Lisbon2018
« Odgovor #1287 poslato: 23 Avgust 2017, 23:57:03 »
Ja se stvarno nadam da jeste tako kako pričate.
Jer su ove dve sezone takvo presipanje iz šupljeg u prazno.

Došao sam do #wherearemydragons.  ;D

Malo više silujem GA i Weeds, pa mi je GoT jedna epizoda u dva dana.
2K18

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
« Odgovor #1288 poslato: 24 Avgust 2017, 00:11:01 »
Zanimljiva mi je tvoja perspektiva, jer pokazuje koliko se ljudi razlikuju. Neki tvrdokorni fanovi knjiga kukaju što serija nije više takva kao u prve dve sezone, ali mislim da tvoje mišljenje baš pokazuje kako reaguje "obična publika" koju nije briga za knjige.

Druga sezona jeste po meni najsporija u seriji. Nekome je to dobro, nekome loše, ali je činjenica da je najsporija. Ali deveta epizoda te sezone je jedna od najlepše napisanih epizoda na televiziji uopšte.

Ali i ta druga sezona je i dalje svetlosnim godinama brža nego neke druge dramske serija tipa Breaking Bad u prve 2 sezone ili BCS.

• Bebi
  • OGAE member
  • Pufnica
  • Zemlja: fm
« Odgovor #1289 poslato: 24 Avgust 2017, 00:34:11 »
Kakva žena, naprosto kida Lena koliko im je žao da je koknu.

Regent Catherine Elizabeth "Kate"

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Game of Thrones - SEZONA 1

Započeo Leo Cezar

66 Odgovora
1217 Pregleda
Poslednja poruka 06 Avgust 2017, 23:35:22
Josipa.