Autor Tema: Game of Thrones  (Pročitano 25753 puta)

• Doctor Who
  • OGAE member
  • Many colors and shapes, so many voices to embrace
  • Zemlja: rs
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1170 poslato: 13 Avgust 2017, 10:44:51 »
Nemam pojma iskreno, to mi nikad nije bilo jasno. I da imaš 3 različita entiteta koja to računaju, svaki će uvek dati različit broj :D Verovatno po reprezetativnom uzorku, uzmu jedan broj domaćinstava i izračunaju za njih pa pretpostave za celu naciju na osnovu toga.
"People demand freedom of speech as a compensation for the freedom of thought which they seldom use."
- Soren Kierkegaard

OGAE Serbia forum

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
« Odgovor #1171 poslato: 13 Avgust 2017, 11:07:06 »
Crni stres...kakve si ti serije nasao da poredis sa GoTom  ;D

• Josipa.
  • Golden Member
  • promise me no promises
  • Zemlja: it
« Odgovor #1172 poslato: 13 Avgust 2017, 11:09:05 »
Nemam pojma iskreno, to mi nikad nije bilo jasno. I da imaš 3 različita entiteta koja to računaju, svaki će uvek dati različit broj :D Verovatno po reprezetativnom uzorku, uzmu jedan broj domaćinstava i izračunaju za njih pa pretpostave za celu naciju na osnovu toga.

Ništa meni nije jasno :D U svakom slučaju onda svakako nije ni validan broj, ako uzimaju po domaćinstvu 1. U jednom domaćinstvu ih može 10oro gledati premijeru.
Treba napraviti neki sistem da se sve to sračuna ;D

• Doctor Who
  • OGAE member
  • Many colors and shapes, so many voices to embrace
« Odgovor #1173 poslato: 13 Avgust 2017, 11:23:44 »

Ni meni nije jasno :D

@Josipa
Pa to je i meni palo na pamet, ali osim instaliranja nekog uređaja u svako domaćinstvo sa televizorom koji bi pratio šta se gleda i koliko njih gleda, to ne bi bilo moguće :D A ljudi ne bi pristali na takvu vrstu rušenja privatnosti :D

• Josipa.
  • Golden Member
  • promise me no promises
« Odgovor #1174 poslato: 13 Avgust 2017, 11:37:00 »
Ili neki rejting sajt da svako ima profil i označi da je gledao :D
Mada, realno bi bilo da se prikažu pravi rezultati :P

• stres92
  • OGAE member
  • #Lisbon2018
« Odgovor #1175 poslato: 13 Avgust 2017, 13:15:32 »
Empire, The Big Bang Theory stalno Roland preko 10, a I 15M. I Criminal Minds je bio isto tako jak, samo je poslednja sezona malo popustila.

Omg, pa ta serija je njesra. :o

Da si pogledao više od tri epizode video bi da je odlična serija. :)
Spread the love, not hate! <3

• mirCo
  • Golden Member
  • #INFESrbija
« Odgovor #1176 poslato: 13 Avgust 2017, 13:57:36 »
Otkud znaš da sam odgledao samo prve tri epizode?! :o Čini mi se da nisam to nikome rekao. :D
1. Molitva  2. Goodbye (Shelter)  3. Oro  4. Beauty never lies  5. Nije ljubav stvar  6. In too deep  7. Ljubav je svuda  8. Čaroban  9. Ovo je Balkan  10. Cipela
1. Rise like a phoenix  2. Amar pelos dois  3. Satellite  4. Euphoria  5. Only teardrops  6. 1944  7. Believe  8. Heroes  9. Fairytale  10. Running scared

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
« Odgovor #1177 poslato: 13 Avgust 2017, 14:52:24 »
Pa jel se zna ako je u SAD-u gledalo 10 milliona odnosno 30 prvu epizodu, koliko je onda u ostatku svijeta?
Vjerujem da je cifra i u samo UK isto ogromna.
To je nemoguce izracunati, ali legalno sirom sveta verovatno gleda blizu 100 miliona. HBO i partneri imaju kanal u preko 150 zemalja i "teritorija".

Ali realno gleda svaku epizodu na stotine miliona ljudi sirom sveta. Legalno i piratski.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
« Odgovor #1178 poslato: 13 Avgust 2017, 14:58:11 »

Ni meni nije jasno :D

@Josipa
Pa to je i meni palo na pamet, ali osim instaliranja nekog uređaja u svako domaćinstvo sa televizorom koji bi pratio šta se gleda i koliko njih gleda, to ne bi bilo moguće :D A ljudi ne bi pristali na takvu vrstu rušenja privatnosti :D
Postoje barovi u SAD koji prenose GoT kao utakmicu, tako da jeste nemoguce izracunati koliko zaista ljudi gleda, ali verovatno postoji neki uzorak.

HBO je u ranijim sezonama zabranjivao taj prenos jer je tako gomila ljudi gratis gledala, ali onda su shvatili da je to vrhunski besplatni marleting. Pogotovo kada su snimci tih prenosa postali hit na internetu.

Po informaciji koju sam čuo u nekom američkom talk show-u, premijeru ove sezone je pratilo oko 26 miliona gledalaca u SAD, a HBO u preko 160 zemalja sveta simultano pušta epizode, kad se plus dodaju ljudi koji prate sutradan, kao kod nas naprimer, to je mnogo veliki broj. I o pirateriji da ne pričam, ogroman broj kao što je nikma napisao, a takođe je GoT najviše ilegalno skidana serija na svetu. Jednostavno ništa ne može ni da prismrdi ovoj seriji, ni po gledanosti, ni po produkciji. Pokupila je najviše Emmy-ja od bilo koje druge serije ikad. Na Rotten Tomatoes jedino prvo sezona ima rejting ispod 95%.

Case closed :D
Uspeh ove serije jeste po mnogim parametrima bez presedana. Sta je tajna uspeha? Mislim da to sto je ovo prva "fantastika za odrasle" koja je postala mejnstrim. Samim tim je prica dosta drugacija od onoga sto su ljudi navikli od fantastike, jer je to fantastika napisana kao dramska serija.

Tako ti fantasticni elementi stavljeni u kontekst dinastickih sukoba, dubokih unutrasnjih konflikata koje likovi imaju koji su cisto ljudski i nepovezani sa magijom, kao i politike, seksa, dvorskih intriga i socijalnih pitanja daje jednu pricu koja se oseca kao nesto potpuno drugacije.

Onda je moguce da prica koja ima zmajeve, vojsku mrtvih, putovanje kroz vreme, ljude koji menjaju lica, vestice i decu sume na kraju ipak ima realisticki smek.
« Poslednja izmena: 13 Avgust 2017, 15:54:12 Miloš »

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
« Odgovor #1179 poslato: 13 Avgust 2017, 17:15:58 »
Ahahaha
ESC 2017 PED top 10 by euronik:
:itb::ptb::hub::beb::rsb::mkb::dkb::seb::isb::azb:

• stres92
  • OGAE member
  • #Lisbon2018
« Odgovor #1180 poslato: 13 Avgust 2017, 19:50:10 »
Gotovo. Cakana seda na tron. :D

• Josipa.
  • Golden Member
  • promise me no promises
« Odgovor #1181 poslato: 13 Avgust 2017, 21:04:17 »
A ko je cakana? ;D Dokle si stigao?
Evo ja potpuno navukla sestru, na sredini je šeste sezone. ;D

• Leo Cezar
  • Moderators
  • Florin Cezar Ouatu
« Odgovor #1182 poslato: 13 Avgust 2017, 21:15:49 »
Jel ta sestra spava ?  :D
" Leo - Državna zajednica Azerbejdžana, Švedske i Rusije sa posebnim ministarstvom za tursku, rumunsku i moldavsku dijasporu "

23.septembar 2014.
Scooby

• Josipa.
  • Golden Member
  • promise me no promises
« Odgovor #1183 poslato: 13 Avgust 2017, 21:50:45 »
Spava spava :D

• stres92
  • OGAE member
  • #Lisbon2018
« Odgovor #1184 poslato: 13 Avgust 2017, 22:34:52 »
Jole, ja večeras završavam prvu sezonu. :)

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Game of Thrones - SEZONA 1

Započeo Leo Cezar

66 Odgovora
1190 Pregleda
Poslednja poruka 06 Avgust 2017, 23:35:22
Josipa.