Autor Tema: Game of Thrones  (Pročitano 22323 puta)

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
  • Zemlja: rs
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #1020 poslato: 25 Maj 2017, 10:43:40 »
Nikada nijedna scena unutra nije  snimana u Dubrovniku. Jer to i nije bilo moguce, jer su prvu sezonu snimali na Malti a ti unitrasnji setovi su vec bili napravljeni. U Dubrovniku su snimali od druge do pete sezone. Sestu i sedmu su snimali u jednom gradu u Spaniji. U sestoj sezoni je samo jedna scena snimana u Dubrovniku. Ni u sedmoj nije mnogo vise.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk

MEGA RIBA MEGA ZVEZDA MEGA NIVO

OGAE Serbia forum

• tetsujin
  • Hero Member
  • 'cause there is a light guiding my way ...
  • Zemlja: nl
« Odgovor #1021 poslato: 07 Jun 2017, 01:01:55 »
not true. snimali su baš u Gradu... pogotovo u palačama unutar grada .. i neke pored grada.. kao i na Lokrumu...
dapače, postoji tura po gradu gdje je što snimano i sam sam išao time.

pa i robin hood se sada snimao unutar grada i pored zidina kao i ratovi zvijezda baš unutar zidina. grad se zatvorio na dio dana i snima se. ima scena u GOT-u gdje jedan lik skače sa zidina u more.. to je snimano sa južne strane zidina dubrovnika...

istina je da su se bunili zbog uništavanja grada, ali su zaradili i više nego dovoljno da stave u blagajnu i uz to restauriraju...

btw. najviše su se bunili zbog the scene cersei i walk of shame... i to svećenici  ;--;

I amar prestar aen. The world is changed. Han matho ne nen. I feel it in the water. Han mathon ned cae. I feel it in the earth. A han noston ned gwilith. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it.

• Josipa.
  • Golden Member
  • promise me no promises
  • Zemlja: it
« Odgovor #1022 poslato: 07 Jun 2017, 08:12:54 »
Sve sam ja to mislila, nego mi nikma probudio nevjericu :D
Ali da, i sam isto čitala za onu šetnju Cersei, valjda je i sam biskup rekao ne, tako nešto bilo.

I u Splitu je snimana ona scena gdje Khalesee drži svoje zmajeve u Dioklecijanovoj palati.

• tetsujin
  • Hero Member
  • 'cause there is a light guiding my way ...
  • Zemlja: nl
« Odgovor #1023 poslato: 07 Jun 2017, 14:35:23 »
da da kao oni su ultra fini.. neš ti..
anyway, jedva čekamo novu sezonuuuuu  ;:)) ;:))

inače, snimalo se i pored splita u nekom mjestu.. onaj dio kada khaleesi i vojska pješače..

• Josipa.
  • Golden Member
  • promise me no promises
« Odgovor #1024 poslato: 07 Jun 2017, 20:34:35 »
Da, čini mi se da je u pitanju tvrđava na Klisu. ;D

• Bebi
  • OGAE member
  • Pufnica
  • Zemlja: fm
« Odgovor #1025 poslato: 08 Jun 2017, 22:15:36 »
Sredio HBO jedva čekam da počne!  ;:))
Regent Catherine Elizabeth "Kate"

« Odgovor #1026 poslato: 09 Jun 2017, 00:44:30 »
Jos mesec dana, ali vreme bas leti.
Možda je blago koje tražim već odavno nađeno? Možda je carstvo koje gradiš za neku drugu stvarano, a ja ne znam to!

• Josipa.
  • Golden Member
  • promise me no promises
« Odgovor #1027 poslato: 09 Jun 2017, 08:09:38 »
Ma proći će ovo brzo. Ja ne mogu da vjerujem kad prije došao jun.

• Doctor Who
  • OGAE member
  • Many colors and shapes, so many voices to embrace
« Odgovor #1028 poslato: 09 Jun 2017, 09:51:38 »
Ja sam počeo da čitam prvu knjigu  :G) Dok ne dođe nova sezona ;D
"People demand freedom of speech as a compensation for the freedom of thought which they seldom use."
- Soren Kierkegaard

• stres92
  • OGAE member
  • CountingDown2Lisbon
« Odgovor #1029 poslato: 09 Jun 2017, 12:42:26 »
Pošto imam HBO GO, planiram da počnem da gledam dok budem bio u  :gr:, pa kad stignem na  :mt: taman da obiđem lokacije.
Samo mi je žao što se Ažurno prozor srušio, znam da je tu snimamo nešto... :(
Spread the love, not hate! <3

« Odgovor #1030 poslato: 09 Jun 2017, 18:38:10 »
Ja sam počeo da čitam prvu knjigu  :G) Dok ne dođe nova sezona ;D
;(:); ;(:); ;(:);
Knjige su fenomenalne, dosta bolje nego serija. Prva knjiga je najvernije adaptirana, svaka naredna sezona ima sve više i više promena.Na kraju se neke priče totalno razlikuju.  ;D

• Gollum
  • Hero Member
  • You can’t ask why, about love…
« Odgovor #1031 poslato: 11 Jun 2017, 23:28:01 »
Evo i mene u ovoj temi  ;D

Ukratko, ja sam davno davno zapoceo seriju, tj pokusao da pocnem i u startu su me scene krvi i kasapljenja odbile da gledam, jos su prve 2, 3 epizode bile dosadne i konfuzne... mada ja volim epsku fantastiku itd, to me je nekako odbilo i to se tada na tome zavrsilo.. Keva zapocela da gleda sve ispocetka u iscekivanju nove sezone, i ja poceo s njom i dao seriji drugu sansu...

i odgledah za 20 dana otprilike svih 6 sezona...

ukratko utisci - svidja mi se... kako koja epizoda, bilo je vrhunskih bilo je i dosadnih.. od likova mi su mi se od starta dopadali Ketlin Stark, Arja, Deneris, mali Bren... kasnije mi se jos neko pocinjao dopadati vise ili manje.. Dzon Snow mi je smor od samog starta, nesto ga nisam svario bas... Zli likovi su dobro prikazani i odglumljeni  :G)

Najvece zamerke su mi tehnicke prirode - zamena glumca koji igra Darija Naharisa... Kad gledas epizode za redom odjednom se pojavi novi koji veze nema sa prethodnim, a to inace mrzim u serijama... i malo mi je zasmetao odabir lokacija, tj Dubrovnik mi je super lokacija za Kings Landing ali Malta u prvoj sezoni je ostavila skroz drugaciji utisak.. potpuno druga arhitektura i onda odjednom promena, kao dva razlicita grada... i jos jedan minus - smrt i ozivljavanje Snowa

Sve sto se ugl navodi kao najupecatljivije - crvena svadba, kraj 6. sezone itd mi je sjajno.. mada sam mnogo toga znao unapred ali nema veze.. Cekam 7. sezonu pa cu gledati epizode kako budu izlazile :)

inace, jasno mi je da knjige nisu gotove pa se serija zavrsava bez podrske knjige ali nisam shvatio da li oni u dogovoru sa piscem prate neki njegov kostur price ili ce knjiga imati sasvim drugaciji rasplet?
:azb:    :amb:    :gbb:    :bgb:    :ptb:

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
« Odgovor #1032 poslato: 12 Jun 2017, 10:45:07 »
Bice navodno isti kraj ali ce se "razlicitim putevima" doci do njega. Kroz ovu proslu sezonu se bas videlo da vise nema onih Martinovih "trilera" u pozadini i videlo se da 6. sezona ne prati knjigu ali meni je i pored toga bila izvrsna  :) Cak najbolja sezona uz 3. i 4.

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
« Odgovor #1033 poslato: 19 Jun 2017, 21:47:41 »
not true. snimali su baš u Gradu... pogotovo u palačama unutar grada .. i neke pored grada.. kao i na Lokrumu...
dapače, postoji tura po gradu gdje je što snimano i sam sam išao time.

pa i robin hood se sada snimao unutar grada i pored zidina kao i ratovi zvijezda baš unutar zidina. grad se zatvorio na dio dana i snima se. ima scena u GOT-u gdje jedan lik skače sa zidina u more.. to je snimano sa južne strane zidina dubrovnika...

istina je da su se bunili zbog uništavanja grada, ali su zaradili i više nego dovoljno da stave u blagajnu i uz to restauriraju...

btw. najviše su se bunili zbog the scene cersei i walk of shame... i to svećenici  ;--;
Kad kazem unutra mislio sam na scene koje se u KL dogadjaju unutra. Bordeli, sve scene u Crvenoj tvrdjavi, Bejlorova septa,... Sve je to snimano u Severnoj Irskoj.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk

« Odgovor #1034 poslato: 21 Jun 2017, 18:28:11 »
Novi trejler!  :G)
https://www.youtube.com/watch?v=1Mlhnt0jMlg
Još malo!  ;:))

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Game of Thrones - SEZONA 1

Započeo Leo Cezar

46 Odgovora
677 Pregleda
Poslednja poruka 27 Jun 2017, 15:55:40
Bebi