Autor Tema: Prvi Glas Srbije (Sezone 2011 i 2012/13)  (Pročitano 83703 puta)

Odg: Prvi Glas Srbije
« Odgovor #30 poslato: 31 Maj 2011, 10:50:54 »
E nema na cemu :)
Stvarno je sjajna
Ukoliko si zainteresovan poslusaj bar jedan snimak Ane Sevic, Jelene Gerbec (preporucujem pesmu PoslednjeVece), Milice Radonic i Alekse Radenkovica
To su sve fantasticni vokali, kompletne zvezde, poslusaj pa javi utiske, jer nema teme zg, pa mozemo i ovde :D

I ostalo je jos 10 kandidata, od kojih ja jedino mogu reci da mi super peva Ivana Pavkovic i recimo Petrusic Stefan i Mirjana Mirkovic, mada vise ne pratim otkad je ispala Jelena Gerbec, samo sam cuo da je ispala Mirjana Aleksic!

OGAE Serbia forum

• Petar
  • Golden Member
  • ICOTYO.
  • Zemlja: bg
« Odgovor #31 poslato: 01 Jun 2011, 08:10:29 »
Nemojte ovde da pričate o tim zvezdama. :o
Učinilo mi se na trenutak da vas volim. Ne brinite se, prošlo me je.
Anemija - Džamija - Wiwi tetkice - padobranci - bottomčica

« Odgovor #32 poslato: 12 Jun 2011, 20:18:32 »
Bas me zanima kako ce ovo izgledati!
Ne racunajuci ono sto se prikazuje na Hepiju i slicno, ovakve emisije su dosta popularne kod nas, ali se to uglavnom zadrzava na prvoj sezoni.

3K dur je imao neku svoju dusu, svi su ga voleli, ali nije bilo oganizovano bas na  profesionalnom nivou.
Idol je svuda u svetu bio najpopularniji sou. Takva je i kod nas bila prva sezona, ali cisto sumnjam da se iko seca druge.
Operacija trijumf bilo veoma lepo takmicenje. Imalo je malu gledanost, jer su ga samo mladi pratili, ali je kod te publike bio veoma popularan. Ne verujem da bi drugi serijal ponovio takav uspeh, a i to je veoma skup i zahtevan projekat.
Zvezde Granda se i najbolje drze, ali su oni nekako iz druge price.

Voleo bih da vidim i X faktor u nasoj verziji, ali za sada nas ceka Prvi glas Srbije i nadam se da nece razocarati.
Svidja mi se naziv i ocekujem da ce ucestvovati samo takmicari iz Srbije, jer je standardno spajanje vise zemalja, po mom misljenju, samo oduzimalo na realnosti glasanja i poenti takmicenja.

« Odgovor #33 poslato: 17 Jun 2011, 17:46:58 »
Voleo bih da ovo uspe, ali plašim se da u ovakvoj "folk" Srbiji to nije moguće, nažalost. Stvarno je tužno i žalosno stanje na srpskoj muzičkoj sceni.
Sve u svemu, trebalo bi ovo podržati maksimalno, jer kod nas stvarno postoji veliki broj kvalitetnih i talentovanih pevača i pevačica (setite se Cvete, pobednice Idola, koja nije uspela iako je neverovatno talentovana), ali oni ne mogu da se istaknu od silnih ružičastih seljaka. Jednostavno narod je zaslepljen ružičastom bojom, silikonima, glupačama, farmama, dvorovima, zvezdama smrada i ostalim sr**ima.

• Petar
  • Golden Member
  • ICOTYO.
« Odgovor #34 poslato: 17 Jun 2011, 17:52:55 »
Tako je Mare care :)

« Odgovor #35 poslato: 17 Jun 2011, 18:00:13 »
Tako je Mare care :)

:G)  :)
Nažalost, surova realnost  :(

• Petar
  • Golden Member
  • ICOTYO.
« Odgovor #36 poslato: 17 Jun 2011, 18:10:31 »
Na neki način, pop je ugrožen i van Srbije.. Sad samo snimaju one pesme za klubove gde se 1000 puta ponovi jedan samoglasnik ili još gore - reč! To su meni užasne pesme i ne volim da ih slušam uopšte... I to mi je pop? Pih...

« Odgovor #37 poslato: 17 Jun 2011, 21:27:35 »
Нажалост, слажем се са Маретом. Погледајмо Операцију тријумф, ко је снимио албум и да ли су популарни. Даћу само пример Фабрике Звезда (слично Операцији Тријумф) у Русији и Украјини. Дакле, постоје више композитора који су и каткад жири и они направе песме за учеснике док шоу још траје. На тај начин, такмичари већ имају нешто своје и лепо се види ко би могао бити звезда, а ко не. Чак се и формирају групе. Којег год певача (ицу) (млађе доби) да слушам у Русији и Украјини-сви су били у Фабрици Звезда. И још нешто у Русији овакво такмичење преноси први национални канал-што је још једна потврда озбиљности.
А РТС не знам шта је урадио у корист поп музике, сем кад треба спремати Евровизију, и оне емисије Јелен топ.
#хвалатијаниномцрнцу

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
  • Zemlja: rs
« Odgovor #38 poslato: 19 Jun 2011, 10:45:26 »
Voleo bih da ovo uspe, ali plašim se da u ovakvoj "folk" Srbiji to nije moguće, nažalost. Stvarno je tužno i žalosno stanje na srpskoj muzičkoj sceni.
Sve u svemu, trebalo bi ovo podržati maksimalno, jer kod nas stvarno postoji veliki broj kvalitetnih i talentovanih pevača i pevačica (setite se Cvete, pobednice Idola, koja nije uspela iako je neverovatno talentovana), ali oni ne mogu da se istaknu od silnih ružičastih seljaka. Jednostavno narod je zaslepljen ružičastom bojom, silikonima, glupačama, farmama, dvorovima, zvezdama smrada i ostalim sr**ima.

Od reci do reci tacno  :G) Jednostavno, kad nas ne moze da uspe niko ko nema neke veze sa Grandom, odnosno turbo-folkom. Zalosno je sto imamo toliko perspektivnih bendova i pevaca koji nisu u tim vodama, a koji su prinudjeni da tezgare upravo zbog Pinka i Granda, odnosno ljudi koji ne gledaju dalje od "ruzicastih". I ja sam isto pisao o ovome ranije, i mogu ljudi da pricaju sta hoce, ali ovde turbo-folk drzi jasan monopol, i sve sto je van tog konteksta je osudjeno na neuspeh. Konkurencija je tu reda radi i vise u fazonu kao "Imate dva hleba, ovaj goji a od ovog se kvari stomak, pa birajte".

Ni Nina nazalost nece uspeti, a mislim da je ona svakako jedna od najpozitivnijih mladih pevacica u Srbiji i ogroman potencijal, a uspela bi cim bi presla u Grand. Jelen Top 10 je sjajna emisija i tako nesto nam treba ali dzabe i to kad se ljudima ukorenulo ono sto je lose u svesti. Jelen Top 10 iako je avion u odnosu na Grandovo kancerogeno smece ne moze ni da prismrdi istom, i cak nije ni dostojan konkurent. Nazalost, ne mogu ni televizije da menjaju svest ljudi koji su zatrovani onim sto ne valja. To je mentalitet jednostavno takav, zasto recimo kod nas 95% ljudi pojma nema ko je Sevdah Baby recimo? A zato 100% (ili ajde, 99%) ljudi IMA pojma ko je Darko Lazic. Moze svako od nas da nadje alternativu, evo i ja nisam gledao finale ZG sinoc, ali to sto ja ili neko drugi nece da gleda ne menja kolektivnu sliku, a koja je jako losa. Ne znaci da se tu i ne stvori neko kvalitetan, daleko od toga, al takvi se na prste jedne ruke mogu izbrojati, a uglavnom ti koji ne pripadaju tu imaju dve opcije: Ili da raskinu sa poslodavcem (Milan Stankovic), ili da dopuste sebi da srozaju i svoj talenat i svoj ugled pevajuci tres pesme sa tupavim tekstovima ali pritom biti popularni (Dusan Svilar). Znaci ili jare ili pare, ali I jare I pare kod nas ne idu u istu recenicu.

Zato nazalost mislim da ce pobednik ovog show-a posle zavrsetka istog biti potpuno zaboravljen. Dok ce pobednici Farme, Dvora i slicnih emisija biti mega poznati i popularni, jer zaboga, treba umeti i imati dostojanstvo srati i pisati na WC solji a znati da te milioni ljudi gleda.

• Majsta94
  • OGAE member
  • #in2deep
  • Zemlja: gr
« Odgovor #39 poslato: 19 Jun 2011, 11:09:08 »
Pa evo dokaza sinoć da nije bitan samo turbo folk...
Ivana i Stefan su veliku većinu takmičenja pjevali pop pjesme i bili su top 2 :)
1. :itb: 2. :ptb:
3. :frb: 4. :cyb: 5. :beb: 6. :seb: 7. :dkb: 8. :bgb: 9. :hub: 10. :mdb:
11. :ro: 12. :am: 13. :no: 14. :nl: 15. :il: 16. :at: 17. :pl:
18. :gr: 19. :gb: 20. :au: 21. :hr:  22. :az: 23. :by: 24. :de: 25. :ua: 26. :es:

« Odgovor #40 poslato: 19 Jun 2011, 12:29:36 »

Od reci do reci tacno  :G) Jednostavno, kad nas ne moze da uspe niko ko nema neke veze sa Grandom, odnosno turbo-folkom. Zalosno je sto imamo toliko perspektivnih bendova i pevaca koji nisu u tim vodama, a koji su prinudjeni da tezgare upravo zbog Pinka i Granda, odnosno ljudi koji ne gledaju dalje od "ruzicastih". I ja sam isto pisao o ovome ranije, i mogu ljudi da pricaju sta hoce, ali ovde turbo-folk drzi jasan monopol, i sve sto je van tog konteksta je osudjeno na neuspeh. Konkurencija je tu reda radi i vise u fazonu kao "Imate dva hleba, ovaj goji a od ovog se kvari stomak, pa birajte".

Ni Nina nazalost nece uspeti, a mislim da je ona svakako jedna od najpozitivnijih mladih pevacica u Srbiji i ogroman potencijal, a uspela bi cim bi presla u Grand. Jelen Top 10 je sjajna emisija i tako nesto nam treba ali dzabe i to kad se ljudima ukorenulo ono sto je lose u svesti. Jelen Top 10 iako je avion u odnosu na Grandovo kancerogeno smece ne moze ni da prismrdi istom, i cak nije ni dostojan konkurent. Nazalost, ne mogu ni televizije da menjaju svest ljudi koji su zatrovani onim sto ne valja. To je mentalitet jednostavno takav, zasto recimo kod nas 95% ljudi pojma nema ko je Sevdah Baby recimo? A zato 100% (ili ajde, 99%) ljudi IMA pojma ko je Darko Lazic. Moze svako od nas da nadje alternativu, evo i ja nisam gledao finale ZG sinoc, ali to sto ja ili neko drugi nece da gleda ne menja kolektivnu sliku, a koja je jako losa. Ne znaci da se tu i ne stvori neko kvalitetan, daleko od toga, al takvi se na prste jedne ruke mogu izbrojati, a uglavnom ti koji ne pripadaju tu imaju dve opcije: Ili da raskinu sa poslodavcem (Milan Stankovic), ili da dopuste sebi da srozaju i svoj talenat i svoj ugled pevajuci tres pesme sa tupavim tekstovima ali pritom biti popularni (Dusan Svilar). Znaci ili jare ili pare, ali I jare I pare kod nas ne idu u istu recenicu.

Zato nazalost mislim da ce pobednik ovog show-a posle zavrsetka istog biti potpuno zaboravljen. Dok ce pobednici Farme, Dvora i slicnih emisija biti mega poznati i popularni, jer zaboga, treba umeti i imati dostojanstvo srati i pisati na WC solji a znati da te milioni ljudi gleda.

Alal vera za post... drago mi je da ima jos ljudi koji su apsolutno protiv pinka i svega u vezi njega... ali nazalost u manjini smo... ostaje nam da cekamo neko bolje vreme  :(

Ivana i Stefan su veliku većinu takmičenja pjevali pop pjesme i bili su top 2 :)

Majsta ne kapiras poentu ove diskusije...

• Petar
  • Golden Member
  • ICOTYO.
« Odgovor #41 poslato: 19 Jun 2011, 12:56:32 »
Slažem se sa Maretom (opet)

« Odgovor #42 poslato: 19 Jun 2011, 13:11:58 »
Slažem se sa Maretom (opet)

Drago mi je :)

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
« Odgovor #43 poslato: 19 Jun 2011, 14:33:47 »

Imalo bi to smisla kad bi oni posle pevali u svojoj buducoj izdavackoj kuci (ovoj koja ih je lansirala) stil koji oni hoce, ali ce oni imati one dve opcije koje sam nabrojao iznad. Pa ili da ih napuste i prodju kao Milan (on se jos i dobro vratio, ali sad treba videti koliko ce on da opstane bez njih) ili da progutaju kao Svilar i pevaju pesme "Salas", "Dunavski testament" i njima slicne.

I ja se isto slazem sa Maretom opet i nadam se da ce jednom doci bolja vremena, ali to skoro nece biti nazalost. Potrebno je prvo da se ljudi otrezne, a onda je i sam postupak oporavljanja dug. Kao i kad imate neku hronicnu upalu, vi je mozete zaleciti, ali ce se organizam jos dugo cistiti. Znaci, moramo da se zadovoljavamo malim stvarima, i da nalazimo neku alternativu koja nas ispunjava.

Bas skoro sam bio na jednom rodjendanu, i tamo su se takve kafancine pustale, a inace mladja osoba je u pitanju. Zvuk nagaren do daske (jos meni zvucnik bio tu negde pored uha), snimljen kao da dolazi iz bunara, a sadrzina je bukvalno.......pa nazvao bi ga narkomanski folk, posto je ovo dno dna od najveceg dna. A vecina ljudi se pijanilo, skidalo golo na to i razbijalo flase. Meni doslo kroz prozor da izadjem. Imao sam traume kad sam dosao kuci najzad.

• Mithrandir
  • Moderators
  • Oko mene uzak krug, oko kruga širok prečnik
« Odgovor #44 poslato: 19 Jun 2011, 14:40:05 »
Grand polako tone, i drago mi je.
Juce je Arena bila prazna, a kamere su snimale samo taj deo publike kod bine kao da se vidi da ima ljudi.  ::)
Let’s put some light into our lives

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
2011 VS 2012

Započeo MarkoV

14 Odgovora
1001 Pregleda
Poslednja poruka 10 Jul 2013, 21:44:16
1234567890
xx
54. Forum Song Contest - 2010./2011./2012.

Započeo kopachka

669 Odgovora
13994 Pregleda
Poslednja poruka 29 Septembar 2013, 17:11:42
kopachka
xx
Moj prvi ESC

Započeo savicmi

142 Odgovora
16682 Pregleda
Poslednja poruka 01 Jun 2016, 00:45:24
Stole