Autor Tema: The EuroVoice European Music Contest  (Pročitano 7193 puta)

• Petar
  • Golden Member
  • Talk is cheap, don't speak in tongues
  • Zemlja: rs
Re: The EuroVoice European Music Contest
« Odgovor #30 poslato: 19 Septembar 2010, 17:51:49 »
Taman se obradovah, kad Destrojer reče da je ovo kopija esc-a.
Učinilo mi se na trenutak da vas volim. Ne brinite se, prošlo me je.

:azb: :bgb: :nob: :dkb: :mkb: :itb: :ilb: :chb: :hrb: :alb:

11. :se: 12. :fr: 13. :rs: 14. :ge: 15. :by: 16. :si: 17. :cy: 18. :hu: 19. :de: 20. :gb:
Poslednja izmena: 15.03.2017
Miloše šta je ovo?! Gde je fenomenalna grafika i gospođa Srbijanka sa leptirima?! :o

OGAE Serbia forum

« Odgovor #31 poslato: 19 Septembar 2010, 17:58:48 »

Iz ESTonije nam dolazi bend čije je ime DOMINATA, koji će nam na specifičan način, spajanjem novog i starog zvuka roka izveti svoju kompoziciju Six Feet Under. Bend je 2008. godine počeo da peva isključivo na engleskom jeziku i dotadašnje hitove je prepevao i preveo na engleski jezik. Članovi benda su: Sergei Pogoreltsev - vokal, Stanislav Degtjarjov - gitarista, Aleksand Nikolaenko - bas, Anton Kondraskin - gitara, Aleksandr Kozemjatsenko - bubanj. A evo i njihove pesme i spota za istu:

• Petar
  • Golden Member
« Odgovor #32 poslato: 19 Septembar 2010, 18:01:00 »
Estonci se opet uvlače Rusima? Bugarka je ok, a i mislim da će Albanac ostvariti neki uspeh.

« Odgovor #33 poslato: 19 Septembar 2010, 18:01:26 »
ja sam se obrdvao i još uvek sam srećan. ovo nije kopija, jedina sličnost je ta što svaka zemlja ima svog predstavnikai što se zapravo pesmom takmiče zemlje. Ovde isključivo  publika bira svog predstavnika na, kao i pobednika EVROVOICE-a! Meni se sviđa! Taman na jesen kad nema ESCa i kad je da kažemo pauza imamo EvroVoice!

• Petar
  • Golden Member
« Odgovor #34 poslato: 19 Septembar 2010, 18:13:37 »
ja sam se obrdvao i još uvek sam srećan. ovo nije kopija, jedina sličnost je ta što svaka zemlja ima svog predstavnikai što se zapravo pesmom takmiče zemlje. Ovde isključivo  publika bira svog predstavnika na, kao i pobednika EVROVOICE-a! Meni se sviđa! Taman na jesen kad nema ESCa i kad je da kažemo pauza imamo EvroVoice!
Samo mi reci da Beograd neće zvati Atinu, i ja nastavljam sa radovanjem.

« Odgovor #35 poslato: 19 Septembar 2010, 18:15:37 »

http://www.andrijana.com.mk/Default.aspx?modules=news
Andrijana Janevska, poznata zvezda BJR Makedonije braniće boje svoje zastave kompozicijom DRVO BEZ KOREN! Rođena je u Skoplju. Peva etno, pop i klasičnumuziku. Do sada je izdala četiri svoja albuma:
    * Moja Biblija - 2001
    * Den - 2006
    * Makedonski Rozi (Etno) - 2008
    * Prikazna za edno mome (Etno) - 2009.
Nastupala je  na mnogim festivalima,kao i  na nacionalnom izboru za pesmu Evrovizije. Želimo mnogo uspeha našoj bratskoj zemlji Makedoniji!!!
Poslušajmo pesmu sa kojom nije uspela da se plasira na Eurosong, ali će zato nastupati sa istom na EuroVoice-u:

« Odgovor #36 poslato: 19 Septembar 2010, 18:16:27 »
ja sam se obrdvao i još uvek sam srećan. ovo nije kopija, jedina sličnost je ta što svaka zemlja ima svog predstavnikai što se zapravo pesmom takmiče zemlje. Ovde isključivo  publika bira svog predstavnika na, kao i pobednika EVROVOICE-a! Meni se sviđa! Taman na jesen kad nema ESCa i kad je da kažemo pauza imamo EvroVoice!
Samo mi reci da Beograd neće zvati Atinu, i ja nastavljam sa radovanjem.
Mislim da neće, mada sve je moguće, te detalje ne znam...

« Odgovor #37 poslato: 19 Septembar 2010, 18:34:33 »

Tri brata rođena u Parizu pokušaće udruženim snagama da se izbore za prvo mesto na prvom po redu EuroVoice Song Contestu u Atini. Vincent, Romain i Sylvain su momci koji se muzikom bave još od treće godine, a sa samo deset godina su oformili svoju grupu. Ljubitelji američke takozvanom blek muzike, R&B, gospel prave jedinstvenu kombinaciju  mešajući je i prenoseći specifičnu energiju uklapajući je sa savremenom pop muzikom. 3NITY BROTHERS su poznati širom svojew zemlje i veoma popularni u Indoneziji, Americi, Rumuniji, Švajcarskoj, Litvaniji, Letoniji, Francuskoj... EuroVoice im je šansa da podele sa svima svoju ljubav prema muzici. Kompozicijom za koju su sami radili tekst i melodiju i aranžman, “Every Word You Say”  pokušaće da prenesu svima poruku ljubavi i nade i zasigurno će osvojiti srca svojih vernih slušalaca.

« Odgovor #38 poslato: 19 Septembar 2010, 18:50:27 »

Hoće li Nemačka uspeti da pobedi ove godine na dva evropska muzička festivala?
Ove godine, na prvom Song Contestu EuroVoice-u, boje nemačke zastave i ponos koji je u Nemačku sa Evrovizije odnela Lena pobedivši u Oslu, braniće PREMA YIN AND MON9.  Oni će nam se predstaviti sa kompozicijom Blow My Mind Glavni vokal grupe, čudesna devojka Prema Yin, 2006. godine pobedila je u Maleziji na muzičkom Topstar takmičenju. Pobeđivala je na mnogim festrivalim na dalekom istoku, ovaj put će to probati u samom srcu evropske civilizacije, u Atini, braneći boje zastave Nemačke! Pogledajmo ovu energičnu devojku kako sa svojim bendom  izvodi uživo kompoziciju koju ćemo čuti u Atini za koji dan:

« Odgovor #39 poslato: 19 Septembar 2010, 19:04:06 »

Na domaćem terenu, u gradu u kom je rođen, pred svojom publikom, mladi Grk, imaće šansu da odnese pobedu na prvom po redu EuroVoice festivalu. GEORGE TENTZERAKIS će se u svom gradu predstaviti publici koja će ga gledati iz arene, a i kraj malihb ekrana svojim ovogodišnjim singlom Ti parapano
koji možete poslušati na linku ispod:

« Odgovor #40 poslato: 19 Septembar 2010, 19:18:54 »

Hoće li Grk predstavljati Izrael?
Hoće li na sceni možda pevati kompjuterski programer?
na oba ova pitanja odgovor je DA!
Pa ko će bolje u grčkoj pevati i očarati publiku u areni nego pravi Grk.
Boje zastave izraela, koje su u neku ruku iste kao i boje grčke zastave, braniće DORO-DORON EITAN
, čovek čiji su preci nakon II svetskog rata iz Grčke izbegli u Izrael. Drugu šansu da se zbližiu sa svojim korenima imaće u Atini ovaj mladić izvodeći pred publikom kompoziciju    Second Chance! Ovaj mladić je kompjuterski programer i muzičar, dva u jednom. Učestvovao je u mnogim emisijama u Iraelu i u Grčkoj, a pored toga radio je i u Njujorku, gde se trenutno njegov singl nalazi u na listi top 50 najslušanijih pesama.  Poslušajmo pesmu ovog zanimljivog mladića:

« Odgovor #41 poslato: 19 Septembar 2010, 19:38:02 »

Zemlja koju željno godinama iščekujemo na Eurovision Song Contestu, a ipak ne znamo zvanično hoće li se uopšte i ove godine pojaviti na njemu, definitivno će se pojaviti na EuroVoice Song Contestu u Atini. Boje čizminog poluostrva braniće BOHÉMIÈN SKYZZOYD ORCHESTRERS koji ć eizuvesti kompoziciju    Ismaele. Ovaj bend koji peva na mešavini francuskog i engleskog jezika dolazi nam sa Sardinije, nije baš sa čizme, ali ipak brani italijansku trobojku.

« Odgovor #42 poslato: 19 Septembar 2010, 19:52:38 »

Ukoliko ste čuli prve taktove ove kompozicije koju ordstavljamo i pomislili da je na red došla Španija ili da se na ovo evropsko takmičenje uvukao Meksiko ili neka druga latinska zemlja, varate se! Ovaj put će nam latinski zvuk na EuroVoice Song Contest doneti jedna baltička zemlja.
Šarmantna cura koja svira flautu i klavir, čija muzika svojim vrućim latino zvukom, predstaviće u Atini Letoniju. Ritmom za igru predstaviće publici širom Evrope svoju kompoziciju koju će otpevati na španskom jeziku DIANA PIRAGS, a kompozicija nosi naziv Te quiero ili Volim te... Učestvovala je na festivalima i takmičenjima gotovo u celoj Evropi, ai šire. Poslušajmo predstavnicu Letonije:

« Odgovor #43 poslato: 19 Septembar 2010, 20:05:49 »

Norveški kompozitor i muzičar koji voli da šeta evropskim gradovima i da otkriva tajne u njima kojima kasnije biva inspirisan. Bjorn Lislegaard će ove godine predstavljati Norvešku u Atini kompozicijom Up the hill koja, kako sam kaže4, treba da bude potsetnik ljudima kako ne smemo jedni druge povređivati! Hoće li prošlogodišnji domaćin Evrovizije sledeće godine ugostiti ponovo Evropu i novo evropsko muzičko takmičenje Eurovoice? Videćemo...

« Odgovor #44 poslato: 19 Septembar 2010, 20:07:13 »
Bas mi zanimljivo deluje ovaj festival :) Ja inace volim takmicarske festivale, pratim ih vecinu, poslusacu pesme kad budem imao vremena ;D

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
129. FSC - Under the European sky

Započeo ivana-ns

339 Odgovora
5694 Pregleda
Poslednja poruka 07 April 2016, 23:19:51
Niko
xx
48. Forum Song Contest - OMG, I'm so retro! - '60s music

Započeo Mithrandir

792 Odgovora
16480 Pregleda