Autor Tema: The EuroVoice European Music Contest  (Pročitano 7722 puta)

The EuroVoice European Music Contest
« poslato: 19 Septembar 2010, 12:28:38 »

The EuroVoice European Music Contest, ili jednostavno  EuroVoice, je novo muzičko takmičenje, koje je nbastalo u aprilu 2010. godine  i čiji će se prvi finalisti takmičiti u  Atini, u Grčkoj 23. i 24. septembra 2010. godine. EuroVoice je zapravo godišnje, interaktivno, televizijsko - muzičko takmičenje,  sa učesnicima koji dolaze iz mnogih zemalja Evrope, kao i Izraela.
Na ovogodišnjem takmičenju će se pojaviti 29 zemalja.
Kao specijalni gosti i podrška festivalu najavljene su najveće zvezde šou biznisa - Enrike Iglesijas, Anastasija, Sakis Ruvas i Pamela Anderson. Ceo dogadjaj će prenositi ANT1 jedna od najvećih TV stanica iz Grčke, MTV televizija. Finalno veče moći će da se prati i preko interneta i TV kanala u zemljama koje dogovore prenos.
Umetnički direktor i idejni tvorac je Erik Sera, poznati kompozitor i producent fiilmske muzike (Nikita, Peti element, Deep blue).
Generalni producent EuroVoiceTV je Miltos Karatzas, poznati Grčki menadžer muzičke industrije.
http://eurovoice.tv/ Ovogodišnji stage će izgledati ovako:

Linkback: http://forum.musicserbia.rs/index.php?topic=563.0
« Poslednja izmena: 19 Septembar 2010, 14:49:48 Lazarica »

OGAE Serbia forum

Re: The EuroVoice European Music Contest
« Odgovor #1 poslato: 19 Septembar 2010, 12:28:54 »

Srbiju će na ovom takmičenju predstavljati DUO MODERATO!
Beogradski sastav, duo MODERATO će učestvovati na festivalu EuroVoice2010 koji se održava 23 – 24 septembra u Atini. Kao predstavnik Srbije nastupiće u konkurenciji 33 zemlje iz Evrope, Turske i Izraela .

Super finale ovog muzičkog spektakla odrzace se na stadionu OAKA u glavnom gradu Grčke pred 20 hiljada gledalaca. Organozator je najavio veliki šou program na specijalnoj bini, sa posebnim svetlosnim efektima i sa ozvučenjem nove generacije.

Duo MODERATO će se predstaviti sa svojom kompozicijom druge večeri festivala. Glasnje za pobednika ovogodišnjeg EuroVoice2010 tkmičenja odrediće gledaoci svojim SMS porukama.

Više informacija možete dobiti na :
www.facebook.com/pages/duo-ModeratoSerbia/117376288309089
www.facebook.com/pages/duo-Moderato
http://www.duomoderato.com/

A evo i pesme sa kojom će nas Duo Moderato predstaviti, Oj devojko:

Tekst:
Oj, devojko - Duo Moderato
Oj, devojko, duso moja
cim mirisu nedra tvoja
ili dunjom il' narandzom
ili smiljem il' bosiljem

Oj, Boga mi, mlad junace
moja nedra ne mirisu
niti dunjom nit' narandzom
niti smiljem nit' bosiljem

Moja nedra ne mirisu
niti dunjom nit' narandzom
niti smiljem nit' bosiljem
rece dusom devojackom
« Poslednja izmena: 19 Septembar 2010, 14:51:05 Lazarica »

• Petar
  • Golden Member
  • PMS produkcija™
  • Zemlja: ca
« Odgovor #2 poslato: 19 Septembar 2010, 12:47:21 »
 ;:)) ;:)) ;:)) ;:)) ;:)) ;:))
Učinilo mi se na trenutak da vas volim. Ne brinite se, prošlo me je.
Anemija - Džamija - Wiwi tetkice - padobranci - bottomčica

« Odgovor #3 poslato: 19 Septembar 2010, 12:48:04 »
Beogradski muzički sastav, duo Moderato predstavljaće Srbiju na prvom festivalu EuroVoice koji će se održati 23. i 24. septembra u Atini, najavila je danas beogradska agencija Media Hunter - Hunter Music. Na još jednom velikom muzičkom takmičenju, koje prema rečima direktora agencije Hanter Dragana Šaranovića pretenduje da poremeti slavu Eurosonga, naši muzičari nastupiće u konkurenciji 33 zemlje iz Evrope, Turske i Izraela.
Duo Moderato koji čine Jasmina Pajević, violončelo i Milan Janjatović, gitarista i kompozitor, poznat po "novom čitanju" srpskog muzičkog nasleđa, predstaviće se svojom kompozicijom druge večeri festivala.
Prema najavi Šaranovića, super finale ovog muzičkog spektakla odigraće se na stadionu OAKA u glavnom gradu Grčke pred 20 hiljada gledalaca, uz veliki šou program na specijalnoj bini, sa posebnim svetlosnim efektima i sa ozvučenjem nove generacije. Kao specijalni gosti i podrška festivalu najavljene su zvezde šou biznisa Enrike Iglesijas, Anastasija, Sakis Ruvas i Pamela Anderson. Festival čiji je umetnički direktor i idejni tvorac Erik Sera, poznati kompozitor i producent filmske muzike (Nikita, Peti element, Deep blue), prenosiće ANT1 jedna od najvećih TV stanica iz Grčke, MTV televizija i naša TV Košava. Kako je Tanjugu izjavio Ignjatović, finalno veče moći će da se prati i preko interneta i TV kanala u zemljama koje dogovore prenos, a glasnje za pobednika EuroVoice takmičenja odrediće gledaoci svojim SMS porukama.
"Nagrada je 100.000 evra i međunarodna promocija u muzičkoj industriji", kazao je Ignjatović i dodao da se nada uspehu dua Moderato u Atini jer je na festivalskom "internet stejdžu" Srbija imala najviše glasova publike i zauzela prvo mesto. (Tanjug)

« Odgovor #4 poslato: 19 Septembar 2010, 12:53:29 »

Biće i uživo prenosa na EuroVoice.tv tako da će svi biti u prilici da prate ovaj song contest!
« Poslednja izmena: 19 Septembar 2010, 13:03:19 Lazarica »

• Petar
  • Golden Member
  • PMS produkcija™
« Odgovor #5 poslato: 19 Septembar 2010, 12:55:26 »
A prenose MTV ili RTS? Više volim tv.

• Destroyer
  • OGAE member
  • Ubi bene, ibi patria.
  • Zemlja: rs
« Odgovor #6 poslato: 19 Septembar 2010, 13:01:59 »

Biće i uživo prenosa na EuroVoice.tv tako da će svi biti u prilici da prate ocaj song contest!

ocaj ? xD si hteo da kazes da ce takmicenje biti ocajno :D nisam razumeo taj deo ;)
Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

« Odgovor #7 poslato: 19 Septembar 2010, 13:04:48 »
ocaj ? xD si hteo da kazes da ce takmicenje biti ocajno :D nisam razumeo taj deo ;)

ma nisam, greška u kucanju. izvinjavam se... dobro da si primetio, pa sam ispravio... :D

« Odgovor #8 poslato: 19 Septembar 2010, 13:13:25 »
Upoznajte VOKSIJA!

Zdravo svima! Moje ime je  Voxy. Ja sam kristalni čovek i živim u  EuroVoice.tv. Svojim blogovima upoznaću vas sa pravilima, internet stranicom kao i sa samim konceptom muzičkog takmičenja EuroVoice. Govoriću vam i o Atini  - prestonici  EuroVoice-a. Postanimo prijatelji i slušajmo zajedno prelepu muziku!

• Any
  • Hero Member
  • Zemlja: rs
« Odgovor #9 poslato: 19 Septembar 2010, 13:14:11 »
@Pecapetar: Mislim da bi trebalo da nasi prenose, zato sto imamo svog takmicara ;P
Btw: Ja prvi put cujem za ovo xD

« Odgovor #10 poslato: 19 Septembar 2010, 13:15:21 »
Upoznajmo domaćina ovogodišnjeg EuvoVoice-a!!!

« Odgovor #11 poslato: 19 Septembar 2010, 13:17:18 »
A, evo i kratkog upoznavanja sa samim EuroVoice-om...

« Odgovor #12 poslato: 19 Septembar 2010, 13:21:16 »

Evo reklame koja se vrti po Evropi, ali je nešto nisam vido kod nas... Iskreno se nadam da ukoliko ne bude prenosio RTS da će to učiniti Foks ili ti Prva srpska televizija, jer su oni bukvalno u vlasništvu ove grčke Antena televizije, koja je u stvari organizator EuroVoice-a!

« Odgovor #13 poslato: 19 Septembar 2010, 13:42:06 »
U Srbiji će EuroVoice prenositi TV KOŠAVA!  :)

• Petar
  • Golden Member
  • PMS produkcija™
« Odgovor #14 poslato: 19 Septembar 2010, 13:43:58 »
Jao, samo ne Košava i onaj zvuk... Ipak ću da gledam na MTV-u.

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
48. Forum Song Contest - OMG, I'm so retro! - '60s music

Započeo Mithrandir

792 Odgovora
17471 Pregleda
Poslednja poruka 29 Septembar 2013, 16:47:32
kopachka
xx
129. FSC - Under the European sky

Započeo ivana-ns

332 Odgovora
6008 Pregleda