Autor Tema: ESC 2014 - Polufinala i finale - LIVE  (Pročitano 6124 puta)

• Miloš
  • Administrator
  • Zemlja: rs
ESC 2014 - Polufinala i finale - LIVE
« poslato: 07 Maj 2014, 01:13:44 »
Iz večerašnjeg 1. polufinala, u finale su se plasirali:

:meb:  Crna Gora
:hub:  Mađarska
:rub:  Rusija
:amb:  Jermenija
:azb:  Azerbejdžan
:smb:  San Marino
:uab:  Ukrajina
:seb:  Švedska
:nlb:  Holandija
:isb:  Island

Snimak 1. polufinala može da se pogleda na http://www.eurovision.tv/page/webtv?program=102833.

Linkback: http://forum.musicserbia.rs/index.php?topic=1689.0

OGAE Serbia forum

• zeleni
  • Hero Member
  • lični tekst
  • Zemlja: sy
Odg: ESC 2014 - Polufinala i finale - LIVE
« Odgovor #1 poslato: 07 Maj 2014, 02:37:44 »
bravo za crbu goru i san marino. iznenađenje godine  ;:))
]

« Odgovor #2 poslato: 07 Maj 2014, 03:02:58 »
Pogodio sam 8/10 finalista, umesto San Marina i Islanda sam mislio da će biti Belgija i Estonija ili Portugal. Moram priznati da prolazak Crne Gore mene lično nije iznenadio, svaka čast. Međutim prolazak San Marina i Islanda me jeste iznenadio, Valentina pozitivno a Pollaponk negativno. Sve u svemu, fenomenalan šou, bravo za Dance. Sviđaju mi se razglednice, scena, voditelji, sve!  ;(:);
"People demand freedom of speech as a compensation for the freedom of thought which they seldom use."
- Soren Kierkegaard

• bojan92
  • Hero Member
« Odgovor #3 poslato: 07 Maj 2014, 04:17:16 »
Pre svega cestite CG i SM za plasman u finale ;D
Super je bio show,ali mi je jako zao sto nisu zadrzane neke novosti koje su uvedene u Svedskoj sto se snimanja tice.Pravljenje zastava u razglednicama je fenomenalno :G) ;(:);

Ja sam ocenjivao pesme i nastupe od 1-10...Rezultati su sledeci:

1. Svedska:18p- 9 za pesmu,9 za nastup.
2.Ukrajina:17p- 7 za pesmu,10 za nastup.
Estonija:17p- 8 za pesmu,9 za nastup.
4.Madjarska:16+p- 9 za pesmu,7+ za nastup.

Ove 4 pesme su mi se izdvojile.Ostalo mi je znatno slabije, za sada.

5.CG:12p- 6 za pesmu i nastup.
6.Jermenija:12-p- 6+ pesma,6- nastup.
7.Albanija:11+p- 5 za pesmu,6+ za nastup.
Rusija:11+p- 5 za pesmu,6+ za nastup.
9.SM i Portugal:10+p-5 za pesmu i 5+ za nastup.
13.Holandija:8+p- 4+ za pesmu,4 za nastup.
Moldavija:8+p- 4 za pesmu,4+ za nastup.
Island:8+p- 4+ za pesmu,4 za nastup.
16:Belgija:8p- 4 za pesmu i nastup.

« Odgovor #4 poslato: 07 Maj 2014, 06:46:27 »
http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/463075/Pocela-Evrovizija-Albanska-predstavnica-tetovirala-orla-preko-celih-ledja-Crna-Gora-ide-u-finale

Citat
Na početku, pobednica Danske Basim, otpevala je pobedničku pesmu "Cliche Love Song".

Evo us*aću se od ovog Blica.

Citat
Prvi je nastupio predstavnik Jermenije Aram sa pesmom "Not alone" koja po svemu sudeći pomalo podseća na fazon britanske grupe Coldplay.

Jako ću se us*ati. :D

Citat
Naime, oni pevaju o tome kako peku kolače, izgleda da Eurosong zaista gubi smisao...

Ostavio sam komentar da studiranje žurnalistike u Srbiji gubi smisao, a ne ESC  :G)

• Lund
  • Hero Member
« Odgovor #5 poslato: 07 Maj 2014, 09:42:01 »
Isto pogodih 8 od 10 finalista. Istorijski trenutak za Crnu Goru i San Marino. Valentinina pesma mi se ne sviđa mnogo (mada je bolja od prošlogodišnje), ali vredelo je videnju nju kako izlazi u već polupripitom stanju na konferenciju za štampu :D

« Odgovor #6 poslato: 07 Maj 2014, 11:17:26 »
Moja predviđanja nakon odgledanih svih nastupa prvog polufinala su bila:
 :hub:
 :seb:
 :meb:
 :nlb:
 :amb:
 :beb:
 :isb:
 :eeb:
 :ptb:

Omašio sam za  :azb:, jer sam ih precrtao nakon što sam odgledao nastup Portugala i video reakciju publike. Baš ih je digla na noge, dok su ih svi ostali uspavali. Inače mi se pesma ne može porediti po kvalitetu sa ijednom na ovogodišnjem ESC-u, jer je ispod proseka, po mom mišljenju.

:smb: nisam se nadao da će proći, pre sam bio ubeđen da će u finalu biti Belgija. Mada, pesma je imala nešto nostalgično u sebi što je podsećalo na ona stara dobra ESC vremena. Konačno da Valentina Moneta uđe u finale. Pitam se šta li će spremiti za sledeću godinu i kako li će tada njen nastup izgledati...

:rub: Ne znam zašto, ali mislim da je ovo jedan od lošijih ESC godina za rusiju. Pesma mi je jedna od lošijih njihovih u odnosu na sve prethodne. Nije mi prijala politizacija na konferenciji kasnije oko  Ukrajinskog pitanja kao ni reakcija publike kad su ove cure u pitanju. Nisu one krive za sva dešavanja. Ne bih da sam u njihovoj koži... Ružno je bilo sve to... Tolerancija! Očekivao sam prolazak Estonije, i pobedu baltičkog bloka nad sovjetskim... Pesma je bila bolja, realno, a i nastup, iako me nije fascinirala i delovala mi je već viđeno ( delimična kopija Loreen).

Inače, Mađarskom sam prezadovoljan! Najiskrenije bih voleo da pobede! TOP3 Mađarska, Švedska i Crna Gora.
Sve tri pesme su me oduševile! Ponosan na CG, ko da je Srbija! :) Voleo bih da vidim sve naše (BiH, Srbija, Hrvatska, CG) zastave zajedno u finalu, jer to je jedno govorno područje, a i jedini predstavnik tamo na našem jeziku, kako kažu Balkanski predstavnik!

Toliko od mene...

« Odgovor #7 poslato: 07 Maj 2014, 11:51:06 »
Ja sam zadovoljan poprilično, sada nije bilo nekih mnogo neprijatnih iznenađenja za mene.. Nisam uspeo da odgledam sve nastupe detaljno, juče mi je bila slava, a nema smisla da ja više obraćam pažnju na televiziju nego na goste, sad ću lepo polako da odgledam celo sinoćnje veče.. bye:)

« Odgovor #8 poslato: 07 Maj 2014, 12:24:45 »
Moji utisci nakon polufinala:

1. Jermenija - nije mi se dopalo, delovalo mi je vokal previše nekako napadno - kao neki gonič robova

2. Letonija - lepo, veselo...

3. Estonija - sinoć mi se više dopalo, nego ranije. Bio sam ubeđen da će proći, do trenutka kad su počeli da proglašavaju finaliste

4. Svedska - Iako ovu pesmu ne volim nesto previse, lepo je to sinoc izgledalo i zvučalo

5. Island - očekivao sam u finalu ili njih ili Leotnce, mada sma ipak Islandu davao malu prednost . Kad krene onaj jedan instrumentalni deo, samo mi je  prošlo kroz glavu, da mi glasamo i da je Kiki Lesendrić u žiriju, ta pesma bi mu bila u vrhu  :D

6. Albanija - pesma koja mi se dopada prvih 10-ak sekundi i to je sve

7. Rusija - Vokalno dobre, ok nastup, samo malo previše reflektora, u pjedinim trenucima

8. Azerbejdžan - nikad mi se nije dopala pesma i mišljenje se sinoć nije promenilo. Nisam zadovoljan ni vokalno, kako je to zvučalo. Potajno sam se nadao (iako sam bio siguran zbog dijaspore), da nece proći

9. Ukrajina - vizuelno i vokalno, odlicno je izgledalo. Mada je haljina mogla malo da šljašti  ;D

10. Belgija - onaj trenutak kada sam posetio prostoriju u koju idemo po radi sebe  :D

11. Moldavija - ženski gonič robova

12. San Marino - sinoć mi je delovala Valetina Novčanica, delovala malo nesigurnu, nešto mi je tu nedostalao, ali sam se obradovao kad je prošla. radovala se ko malo dete kad mu daju lušu  :D E, sad su mnogi ubeđeni da sledeće godine Valentina ne ide na ESC, a ja mislim suprotno. Tek sad će da je forsiraju, kao nekog ko im je obezbedio prvo finale (drugi nisi imali prilike, ali to je nebitno  :D )

13. Portugal - Žao mi je što Suzi nije prošla, mada sam se nadao do poslednjeg trenutka. Sinoć je posle mrtvila od nekoliko pesama legla ko melem na ranu... Publika u brodogradilištu je odlično reagovala, mada su pesmu mogli da iskoriste za malo bolji nastup, da bude baš onako kišasto evrovizijski...

14. Holandija - Prelepo, umirujuće, odlično se slikalo... Ne znam zašto, ali mislim da će oni i u subotu odlično proći

15. Crna Gora - Napokon... Prednosti poda su upravo došle do izražaja u ovom nastupu, Jovana je izgledala prelepo, Sergej vokalno siguran.... Jedino što mi se od samog početka nije dopala Avatar grafika

16. Mađarska - ok

Generalno: Zadovoljan finalistima, mada bih voleo da Azeri nisu prošli, a da je Portugal ušao u finale. U prvi plan su stavljeni reflektori (nekad čak i previše), reditelj je, po meni, u pojedinim trenucima zakazao, previše dugo se zadržavali kadrovi. Nedostaju mi vrcave pesme, dosta je bilo onih ozbiljnih.

• nikma
  • Golden Member
  • KFY4TK
« Odgovor #9 poslato: 07 Maj 2014, 13:01:41 »
Konačno je forum proradio.  :G) Plašio sam se da će cela ESC nedelje proći u blokadi foruma... :D

Inače jako mi je drago za Crnu Goru  ;:)) Odlična pesma i dokaz da kad pesma vredi ona prođe dalje.  :)

Ovo govorim zbog nekih teorija zavere od prošle godine ;D.

Jermenija definitivno neće pobediti. Pesma je čist prosek. A i pali su na kaldionicama juče.

« Odgovor #10 poslato: 07 Maj 2014, 15:38:28 »
http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/463075/Pocela-Evrovizija-Albanska-predstavnica-tetovirala-orla-preko-celih-ledja-Crna-Gora-ide-u-finale

Citat
Na početku, pobednica Danske Basim, otpevala je pobedničku pesmu "Cliche Love Song".

Evo us*aću se od ovog Blica.

Citat
Prvi je nastupio predstavnik Jermenije Aram sa pesmom "Not alone" koja po svemu sudeći pomalo podseća na fazon britanske grupe Coldplay.

Jako ću se us*ati. :D

Citat
Naime, oni pevaju o tome kako peku kolače, izgleda da Eurosong zaista gubi smisao...

Ostavio sam komentar da studiranje žurnalistike u Srbiji gubi smisao, a ne ESC  :G)

Videh to jos juce. Ono, ne znam sta bih rekla. ::) :-\

Po mom misljenju, manje vise ocekivani finalisti, iako sam takodje imala 8/10. Umesto Islanda (koji mi je bio super, ali ih nisam ocekivala kao finaliste) i San Marina, prognozirala sam da ce proci Estonija i Belgija (za koju mi je iskreno drago sto sam omasila). :)

• Lund
  • Hero Member
« Odgovor #11 poslato: 07 Maj 2014, 16:27:57 »
Jon Ola Sand @jonolasand
Difference between no. 10 and 12 in the first Semi-Final was just 3 points. Every vote counts! #eurovision
« Poslednja izmena: 07 Maj 2014, 16:31:45 Lund »

« Odgovor #12 poslato: 07 Maj 2014, 17:07:13 »
Неееееееееееее, сигурно је Сузи испушила за 2-3 поена.
#хвалатијаниномцрнцу

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
« Odgovor #13 poslato: 07 Maj 2014, 17:20:45 »
Moja prognoza i želje! 9/10 skoro pa savršeno!
ESC 2017 PED top 10 by euronik:
:itb::ptb::hub::beb::rsb::mkb::dkb::seb::isb::azb:

« Odgovor #14 poslato: 07 Maj 2014, 19:01:44 »
Pobednica Basim! --;) --;) --;) Srpski novinari! :dq:

Inače, ja prvo dao poene od 1 do 16 za pesme, pa onda za nastupe i dobio top 10 i prošlo mi je 8/10 (tako ću glasati kod Lunda, pa neću pisati redosled). :G) Najjači utisak sveukupno su na mene ostavili naši susedi Crna Gora i Mađarska, a najlošiji Belgija i Moldavija, nastupom i izvedbom sam mnogo više očekivao od Azerbejdžana. Najveće iznenađenje mi je Valentina u finalu. :cheer:

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
ESC 2013 - Polufinala i finale - LIVE

Započeo Mithrandir

1433 Odgovora
18263 Pregleda
Poslednja poruka 18 Jul 2013, 16:27:18
Mislim ono
xx
ESC 2015 - Polufinala i finale - LIVE

Započeo Miloš

937 Odgovora
11615 Pregleda