Autor Tema: Talentovani i neafirmisani kompozitori i tekstopisci  (Pročitano 19293 puta)

• Saša
  • OGAE member
  • Zemlja: rs
Talentovani i neafirmisani kompozitori i tekstopisci
« poslato: 26 Decembar 2008, 18:13:02 »
OGAE Srbija je odlučila da u sklopu svojih aktivnosti pomogne svim talentovanim kompozitorima i tekstopiscima da njihova dela dožive afirmaciju. Postoji puno kvalitetnih autora muzike i tekstova koji ne mogu doći do izražaja, a sigurno to zaslužuju, pa smo mi s druge strane prinuđeni da slušamo kojekakve pesmuljke raznih muzičara. Stoga, ako u fioci imate dobre pesme koje leže neotpevane, a želite da ih snime poznati pevači, sa vašim potpisom ispod pesme i svim ostalim što ide uz to - onda samo napred.

Ukoliko pišete muziku i/ili tekstove, ali vaše umeće nikako da dođe do izražaja pošaljite nama svoje snimke i /ili tekstove, a mi ćemo se potruditi da oni stignu u prave ruke.

Svoje pesme nam pošaljite na: office@evropesma.org. Ukoliko više volite poštom adresa je:

OGAE Srbija
Vidikovački venac 17/43
11090 Beograd

Linkback: http://forum.musicserbia.rs/index.php?topic=103.0
« Poslednja izmena: 02 Januar 2009, 06:14:35 Miloš »

OGAE Serbia forum

Re: Talentovani i neafirmisani kompozitori i tekstopisci
« Odgovor #1 poslato: 17 Januar 2009, 12:39:22 »
iako sam poslal mail na tu adsresu sa pitanjem..mogla bih ponoviti sve jos jednom :) Recimo ja posaljem textove ( sto bih jako zelela) koji nisu zasticeni autorskim pravima, i cvrc milojka! Zanimljiv text mazne neko i kako covek da dokaze da je text njegov a ne onog ko ga je prisvojio? Treba li da se posalju kakvi podatci o osobi koja te tekstove pise...? neki dokaz da su tekstovi stigli na pravu adresu i da cela prica nije samo dolozak do zanimljivog teksta koji ne kosta nista...
    Nadam se da nisam previse zahtevna u pitanjima i skepticnosti. Danas je jako tesko probiti se pored ovih par tekstopisaca koji vladaju scenom.

• Saša
  • OGAE member
« Odgovor #2 poslato: 27 Januar 2009, 12:51:35 »
Mislim da ti je Nenad odgovorio u mejlu, ali evo i ja ovde javno da kažem da svi autori mogu da budu potpuno sigurni jer je cela ideja zato i nastala, da anonimni koji imaju talenta, ali nemaju kontakte mogu da svoja dela plasiraju. OGAE Srbija svima garantuje sva prava, ukoliko neki izvođač pesmu bude želeo da snimi, autor će biti kontaktiran da se potpiše ugovor i da se dogovore prava o izvođenju i snimanju dela itd. Naravno, u svakom slučaju svoja dela možete prethodno zaštiti zakonski, ako smatrate da bi neko mogao da vas ošteti.
« Poslednja izmena: 29 Januar 2009, 17:56:41 Saša »

« Odgovor #3 poslato: 28 Januar 2009, 18:58:41 »
Ja sam se odusevio ovom idejom i pre neki dan sam procitao ovo pitanje,hteo na svoju ruku da odgovorim,ali vidim da oni koji su zaduzeni ne sede skrstenih ruku :)
Mislim da je ono fenomenalna sansa i nadam se da ce OGAE imati kome da ponudi radove,a da izvodjaci nece biti previse skepticni,nego da ce makar poslusati i procitati :)
Hvala svima na ovakvoj prilici,nadam se da ce biti ljudi koji su dovoljno dobri da dodje i do nekog pozitivnog ishoda za nepoznate autore :)

« Odgovor #4 poslato: 09 Februar 2009, 15:13:31 »
Savrsena ideja!Setio se Bog da i nas pogleda.Imam dosta tekstova i poslacu vam uskoro,cim najnovije napisane tekstove zastitim.Pisem tekstove i za narodnu i za zabavnu muziku,pa me interesuje da li da saljem narodne ili zabavne tekstove i da li postoji neki datum neki datum do kada primate tekstove?

« Odgovor #5 poslato: 24 Maj 2009, 15:49:17 »
Vidim da sam se malo kasno javila, ali me zanima da li ova akcija i dalje traje :)

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #6 poslato: 24 Maj 2009, 18:02:03 »
Na žalost, ne traje više, jer nije bilo zadovoljavajućih radova, te se odustalo od ove ideje pa možemo ovu temu da zaključamo.

« Odgovor #7 poslato: 17 Jun 2009, 16:07:26 »
A ja taman hteo da posaljem neke svoje pesme... :'(
"People demand freedom of speech as a compensation for the freedom of thought which they seldom use."
- Soren Kierkegaard

• MIHAILO
  • Full Member
  • SRBIJA
« Odgovor #8 poslato: 11 Februar 2010, 23:35:18 »
Steta,ali ta ideja je extra u svakom slucaju  ;D :G)
RHCP

Odg: Talentovani i neafirmisani kompozitori i tekstopisci
« Odgovor #9 poslato: 26 Septembar 2013, 22:44:23 »
Vidim da sam se malo kasno javila, ali me zanima da li ova akcija i dalje traje :)

Samo da se zna... moj prvi post  ;D

• Kakashi
  • Hero Member
  • Zemlja: hr
« Odgovor #10 poslato: 26 Septembar 2013, 22:46:27 »
kako ja ovo tek sad vidim :o :D
FALLING doesn't give you a reason to give up as long as you BELIEVE

« Odgovor #11 poslato: 26 Septembar 2013, 22:50:26 »
Haha, ja sam ovako nasla forum  :D

« Odgovor #12 poslato: 26 Septembar 2013, 22:51:00 »
Bolje pitanje je kako ja ovo nisam videla?  :D
Pročešljala sam ceo forum, ali na ovo nisam naišla  ;D
Možda je blago koje tražim već odavno nađeno? Možda je carstvo koje gradiš za neku drugu stvarano, a ja ne znam to!

• Kakashi
  • Hero Member
  • Zemlja: hr
« Odgovor #13 poslato: 26 Septembar 2013, 22:52:37 »
Haha, ja sam ovako nasla forum  :D
Zanimljivo ;D zašto ovo opet ne probate?  8)

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #14 poslato: 26 Septembar 2013, 22:54:16 »
Skoro su nam se neki javili na email, a evo i vi izvlačite temu iz naftalina  ;D razmislićemo o tome.

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Izbor 2011 - kompozitori

Započeo Miloš

924 Odgovora
39447 Pregleda
Poslednja poruka 13 April 2011, 14:59:10
Aca Srbin