Autor Tema: Dečja Pesma Evrovizije 2013 - Kijev, Ukrajina  (Pročitano 10914 puta)

• MarkoV
  • Hero Member
  • cacciatore
  • Zemlja: se
Odg: Dečja Pesma Evrovizije 2013 - Kijev, Ukrajina
« Odgovor #30 poslato: 08 Oktobar 2013, 21:25:06 »
ili, možda, mito nekom žiriju?  8)
Ova ti je dobra :G)

OGAE Serbia forum

• AjvanPi
  • Hero Member
  • Come Together
  • Zemlja: rs
« Odgovor #31 poslato: 08 Oktobar 2013, 23:36:04 »

Naravno da Srbija ne učestvuje  :)

:G)

Pitanje da li ćemo i u Dansku ići...  :(

U Dansku idemo 100%
Kada ti vidovita MO kaže  8)

Sad priznajem tvoj "dar"...  :D

:lol)) :lol)) :lol))

Milan Tarot da se čuva...
Stiže Mislim Ono...  ;D
Random top 12 lista :rob: :isb: :bab: :plb: :eeb: :nob: :rsb: :azb: :rub: :czb: :mkb:  :ieb:

• euronik
  • Hero Member
  • That's all.
« Odgovor #32 poslato: 08 Oktobar 2013, 23:51:30 »
Drago mi je što se novi odgovorni za JESC bori svim snagama da održi ovo takmičenje. Drago mi je zbog sve buduće dece koja će se naći na ovoj sceni, drago mi je zbog njihovog odrastanja uz muziku, pesmu, druženje sa vršnjacima širom Evrope, učenju drugih jezika, nekim normalnim i pravim vrednostima. Drago mi je i navijaću iz sveg srca da se ovo takmičenje održi i pored sve krize koje su ga zadesile. Nadam se i da će ostale zemlje koje su učestvovale ili koje nisu do sada, uvideti veličinu ove ideje i podržati sopstvenu decu u njihovim nastojanjima da kroz druženje i upoznavanje grade možda neku bolju budućnost, jer sadašnjost njihovih roditelja nije baš sjajna.
ESC 2017 PED top 10 by euronik:
:itb::ptb::hub::beb::rsb::mkb::dkb::seb::isb::azb:

• Petar
  • Golden Member
  • ICOTYO.
  • Zemlja: bg
« Odgovor #33 poslato: 09 Oktobar 2013, 10:30:01 »
Sve to lepo zvuči, ali činjenica je da ovim takmičenjem vladaju bivši Sovjeti i da niko ne želi više da baca novac na tako nešto "luksuzno". Čini mi se da su skupili 11 učesnica, i da im je cilj još jedna država (objavili su neki raspored proba gde piše da će ih biti 12). To je premali broj, bukvalno je JESC spao na nivo Eurovision Dance Contest-a.
Naša ogromna greška je što JESC nije imao neku veliku reklamu. Samo obaveštenje za konkurs i to je to. Siguran sam da ima gomile talentovane dece koja bi htela da se takmiče, a da uopšte nisu ni znala kako da dođu do nacionalnog finala. U Holandiji je najbolja situacija, oni vode mnogo računa o mladim talentima i mislim da je to i jedini razlog zašto se ta zemlja i dalje takmiči (već sam ih jednom pohvalio kako imaju i dečju verziju The Voice-a).
A još bezveznije mi je uvođenje pravila da se i odrasli mešaju u kompoziciju pesme... Zbog toga su mnoge zemlje i odustale.

Evo i logo-a
« Poslednja izmena: 09 Oktobar 2013, 10:47:52 Petar »
Učinilo mi se na trenutak da vas volim. Ne brinite se, prošlo me je.
Anemija - Džamija - Wiwi tetkice - padobranci - bottomčica

« Odgovor #34 poslato: 09 Oktobar 2013, 11:43:27 »
На овај форум сам дошао баш зато што се окупљају људи који су љубитељи ЕЅС и осталих такмичења, док се у народу о томе прича са доста предрасуда. Неподношљиво ми је да и овде свакодневно читам приче о намештаљкама, паметовању о уштеди новца итд. Одједном је и за ЕЅС фанове све ово луксуз, највећи и најбесмисленији трошак за државу и националну телевизију, подржавају се одустајања, противи се враћању на такмичења, прича се како ће и ЕЅС да пропаднe, да се укинe ускоро...

• Niko
  • Golden Member
  • Nesudjeni Moderator
  • Zemlja: mk
« Odgovor #35 poslato: 09 Oktobar 2013, 11:53:40 »
На овај форум сам дошао баш зато што се окупљају људи који су љубитељи ЕЅС и осталих такмичења, док се у народу о томе прича са доста предрасуда. Неподношљиво ми је да и овде свакодневно читам приче о намештаљкама, паметовању о уштеди новца итд. Одједном је и за ЕЅС фанове све ово луксуз, највећи и најбесмисленији трошак за државу и националну телевизију, подржавају се одустајања, противи се враћању на такмичења, прича се како ће и ЕЅС да пропаднe, да се укинe ускоро...

:G)

• Petar
  • Golden Member
  • ICOTYO.
« Odgovor #36 poslato: 09 Oktobar 2013, 11:53:47 »
To je zbog toga što neki ESC fanovi žive u svetu mašte, a neki stvari gledaju s realne strane. Realno je da je bilo nameštaljki, da JESC nikome u Srbiji ništa ne znači i da se jedva ko seća nekih naših predstavnika (uglavnom se svi sećaju Nevene, jer nas je podsetila u PGS-u da je bila učesnik), da JESC i jeste luksuz i obično bacanje para na gubljenje vremena sa Sovjetima koji će uvek biti u vrhu šta god da pošalju i da su svi pametni javni servisi odavno digli ruke od ovog takmičenja. Postoji nada za ESC, pokušavaju sad da kroz izmenu pravilnika postignu transparentnost glasova, jer vide da su pogrešili. Ajde mi, molim te, sad kaži da je prošle godine sve bilo regularno, tj. ove ::) Podržavam pauzu, ne dugoročnu, već jednogodišnju, jer je bolje da se malo uštedi i pošalje neko ko zaista zaslužuje da nas predstavlja na Evroviziji. Sve će propasti jednog dana, jer ništa nije večno.
Eto, da odgovorim na svaku stavku jer sam prozvan.

• Djudja
  • Hero Member
« Odgovor #37 poslato: 09 Oktobar 2013, 12:06:40 »
Petre, a zasto je bitno uvek biti u vrhu?  :)
I spremačica, i čistačica, i domaćica, i klozetarka.. Koju će još funkciju da mi dodele?!

• Petar
  • Golden Member
  • ICOTYO.
« Odgovor #38 poslato: 09 Oktobar 2013, 12:11:44 »
Nije bitno uvek biti u vrhu. Bitno je proći onako kako pesma zaslužuje, a ne onako kako se neko dogovorio da glasa ili da da novac.

• Niko
  • Golden Member
  • Nesudjeni Moderator
« Odgovor #39 poslato: 09 Oktobar 2013, 12:12:20 »
A kada je bilo namesteno?

« Odgovor #40 poslato: 09 Oktobar 2013, 12:18:22 »
Разумем да постоји сумња, али толика сигурност у намештаљке је оно што сам хтео првобитно да кажем...

Петре, ниси ти био прозван, није ништа било упућено теби лично, али можда јеси био последњи који је допринео таквој атмосфери, о којој сам писао.
Не мора такмичење да значи целом народу, али увек постоји одређени број који би пратио, гласао, а на крају крајева, лепо је дати шансу нашим ауторима и извођачима да се представе пред великим аудиторијумом. Пласман и није неопходан.

Имамо различите ставове, мишљења и погледе на ситуацију, али коментар да ,,неки живе у свету маште, а да су неки реални'', није баш на месту.
JESC i jeste luksuz i obično bacanje para na gubljenje vremena sa Sovjetima koji će uvek biti u vrhu šta god da pošalju i da su svi pametni javni servisi odavno digli ruke od ovog takmičenja.
Нпр. ова реченица не одише баш објективношћу.

• Niko
  • Golden Member
  • Nesudjeni Moderator
« Odgovor #41 poslato: 09 Oktobar 2013, 12:20:18 »
али коментар да ,,неки живе у свету маште, а да су неки реални'', није баш на месту.

!_!

• Petar
  • Golden Member
  • ICOTYO.
« Odgovor #42 poslato: 09 Oktobar 2013, 12:22:07 »
Pa pogledaj tablice s glasovima na JESC-u u poslednje 3 godine. Nisam jedini koji je primetio da Sovjeti vladaju takmičenjem.

• mirCo
  • Golden Member
  • #INFESrbija
« Odgovor #43 poslato: 09 Oktobar 2013, 14:16:54 »
Logo i nije nešto. :-\
1. Molitva  2. Goodbye (Shelter)  3. Oro  4. Beauty never lies  5. Nije ljubav stvar  6. In too deep  7. Ljubav je svuda  8. Čaroban  9. Ovo je Balkan  10. Cipela
1. Rise like a phoenix  2. Amar pelos dois  3. Satellite  4. Euphoria  5. Only teardrops  6. 1944  7. Believe  8. Heroes  9. Fairytale  10. Running scared

« Odgovor #44 poslato: 09 Oktobar 2013, 14:56:42 »
Pa pogledaj tablice s glasovima na JESC-u u poslednje 3 godine. Nisam jedini koji je primetio da Sovjeti vladaju takmičenjem.
На жалост, Совјети су, практично, једини остали заинтересовани за ово такмичење (мада ме изненађују Белгија и Холандија). Стандардно размењују бодове, то није изненађујуће и не представља никакву намештљаку. Проблем је што знатно више долази до изражаја јер чине већину, а јако је мали број учесника.
Можда нису саме бивше совјетске републике криве. Никога они нису отерали, остале земље су саме одлазиле и препустиле такмичење њима.

Приметио сам да је прошле године постојао неки Kids Jury. Шта је он тачно представљао? Знам да је пре пар година било уведено да свака земља саставља гласове по 50% - 50% принципу, као на ЕЅС.

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Dečja Pesma Evrovizije 2015

Započeo Miloš

1020 Odgovora
25205 Pregleda
Poslednja poruka 21 Maj 2017, 15:49:09
Doctor Who
xx
Dečja Pesma Evrovizije 2016

Započeo Miloš

830 Odgovora
17590 Pregleda