Anketa

Kako će se Rusija plasirati ove godine?

Pobediće
Biće među prvih 5
Biće među prvih 10
Biće ispod 10. mesta
Neće ući u finale

Autor Tema: Rusija 2013: Dina Garipova - What if  (Pročitano 9606 puta)

• mirCo
  • Golden Member
  • #INFESrbija
  • Zemlja: rs
Odg: Rusija 2013: Dina Garipova - What if
« Odgovor #15 poslato: 19 Februar 2013, 20:04:48 »
Čini mi se kao dobar izbor. :G) Mislim da će biti balada, al' što na engleskom?! :-\
1. Molitva  2. Goodbye (Shelter)  3. Oro  4. Beauty never lies  5. Nije ljubav stvar  6. In too deep  7. Ljubav je svuda  8. Čaroban  9. Ovo je Balkan  10. Cipela
1. Rise like a phoenix  2. Amar pelos dois  3. Satellite  4. Euphoria  5. Only teardrops  6. 1944  7. Believe  8. Heroes  9. Fairytale  10. Running scared

OGAE Serbia forum

• Marin Han
  • Hero Member
  • Love Shine a Light
  • Zemlja: ba
« Odgovor #16 poslato: 19 Februar 2013, 22:53:26 »
Šteta, očekivao sam ruski :(

« Odgovor #17 poslato: 19 Februar 2013, 23:18:52 »
Ja bih isto više voleo da je pesma na ruskom, ali mislim da nas čeka sjajna pesma.  :)

• mrm
  • banovan član
  • Sr. Member
« Odgovor #18 poslato: 19 Februar 2013, 23:43:03 »
@ Scooby

Svaka ti cast za komentare na ovoj temi! :G)

A pritom su u pitanju svedski kompozitori koji su nikakvi..anonimusi koji ni na MF ne mogu da prodju, sta da ti pricam..mozda ovi nisu, ali tesko...sve je to to...ako tako vec rade, onda treba da se ukine nastupanje pod zastavama, jer gubi smisao..
1. NORWAY
2. CYPRUS
3. GERMANY
4. LATVIA
5. UKRAINE

• Scooby
  • Golden Member
  • Zemlja: aq
« Odgovor #19 poslato: 19 Februar 2013, 23:50:58 »
Ја њих не разумем. Имају више него квалитетну музичку сцену, како међу певачима тако и међу композиторима, а они се убише додворавањем. Несхватљиво ми да неко ко живи у толикој земљи може имати толики мањак самопоштовања.

Генерално иста слика је и са Украјинцима, Белорусима, Азерима, Грузинима

• mrm
  • banovan član
  • Sr. Member
« Odgovor #20 poslato: 19 Februar 2013, 23:56:34 »
Nije to dodvoravanje, ja  sam jednom obrazlozio kako rade Christina Schiling, Jonas Gladnikoff is slicni svedski kompozitori koji su dosta neuspesni i ne mogu da dodju do MF-s nikako, oni nude za bud zasto pesme koje imaju u zalihama koliko hoces jer su sve jako slicne, nekvalitetne, kalupske i radjene specijalno za ESC i tako i prodaju jeftino Gruziji na primer...ili Irskoj gde su trenbutno slabo zainteresovani domaci kompozitori, pa ovi koriste to..isti timovi kompozitora se vrte i po nacionalnim izborima Moldavije, Rumunije ove godine, pogledaj samo imena i videces..

• Scooby
  • Golden Member
« Odgovor #21 poslato: 20 Februar 2013, 00:03:52 »
Али мени су јаднији они певачи који наводно важе за велика имена у властитој земљи а пристају да певају такве треш песмуљке.
Па она крава Аљона Ланскаја из Белорусије тамо важи за неку звезду а пристаје да пева оно смеће, плус што везе нема са енглеским језиком
Гледам синоћ на грчком финалу Билана и Руслану, па оно је била комедија. Билан се уби са песмама на енглеском а *ебем га ретардирана за све ове године није способан да научи пет речи енглеског језика, па макар то било и оно фамозно "Glad to see you"

• mrm
  • banovan član
  • Sr. Member
« Odgovor #22 poslato: 20 Februar 2013, 00:08:34 »
Slazem se...

Pa evo i Maja Nikolic uzela Marc Paelinck.. :-\

• Marin Han
  • Hero Member
  • Love Shine a Light
  • Zemlja: ba
« Odgovor #23 poslato: 20 Februar 2013, 00:10:20 »
Ona će na evrovizijskoj sceni izvesti pesmu What if, švedskih autora Gabriela Alaresa i Joakima Bjornberga

Spomenu li se još jednom švedski kompozitori na ovom forumu, ja ću nekom nešto uraditi ::) :P

:drug:

mrm, ovo se odnosi i na tebe :d3:

• mrm
  • banovan član
  • Sr. Member
« Odgovor #24 poslato: 20 Februar 2013, 00:13:03 »
Moju poruku ce proceniti moderator, a ne ti...

• Scooby
  • Golden Member
« Odgovor #25 poslato: 20 Februar 2013, 00:25:29 »
Jeste i Maja je uzela stranca, ali nama je to ipak prvi put, plus pesma je na srpskom, ovi kupe sve u koomadu

Ovo ispod je samo za Majstu, evo kako zvuči Qele Qele kad ga peva neko ko baš zna da peva  ;D

• Majsta94
  • OGAE member
  • 2018
  • Zemlja: gr
« Odgovor #26 poslato: 20 Februar 2013, 00:37:57 »
Aaaa pa ja sam ovo davno čuo a nisam znao da je ona izabrana :D A Scooby... khmm... neću reći ništa ;D

• Paulinjo
  • Jr. Member
  • **
« Odgovor #27 poslato: 20 Februar 2013, 09:49:12 »
Iskreno odvratno mi je ovo. Rusija je tolika zemlja, ubedljivo najveća na svetu sa tako bogatom kulturom i tradicijom a srozavaju sami sebe na ovaj način.

Ja kao veliki brazilofil moram da te demantujem (kad je nebukvalni smisao u pitanju).
To što su neke zemlje kao što su Rusija ili Kanada nabiflale kvadratnu kilometražu zahvaljujući milionima kilomenatara LEDARA, na kojima ne žive ni medvedi jer temperatura ode na minus 50 (pola Sibira ima sneg do 9 meseci godišnje) nije REALNA veličina.

- Oduzmi od Rusije većinu Sibira (čak i najužnija tačka Vladivostok padne na -36 C svakog januara) i veliki deo severnog evropskog dela.
- Od Kanade oduzmi 80 % (načičkala je gradove na samom jugu koji je opet vrlo hladan, osim Vankuvera)
- Od Kine oduzmi one silne planinčine na tibetskoj visoravni i opet prehladan sever)
- Od SAD oduzmi skoro celu Aljasku (million kilometara i ogromne planinčine u zapadnom delu gde ljudska noga ne može da kroči).
- Pa od Australije oduzmi svu pustinju (80 % teritorije) a to isto uradi od arapskih zemalja...

Dobijemo da je REALNO UBEDLJIVO najveća zemlja na svetu - Brazil.
Cela teritorija bez zime i hladnoće i bez planinčina koje su nenaseljive.

To što u praksi nema najviše stanovnika je samo zato što je ceo američki kontinent otkriven relativno skoro,
a ekonomija nije bila toliko jaka da se naseli kao Severna Amerika.

A hladna Rusija je realno gledano tek 6. na svetu.
(Po broju stanovnika čak 9. trenutno).

Međutim sa ovom drugom poentom se slažem.
Vrlo je pomodno pomamiti se za švedskom prošlogodišnjom pobedom (i ostalim švedskim pobedama od ABBA-e) pa umesto tolikog potencijala koje sama ruska autentičnost nudi, izabrati švedske drugopozivce.

• Scooby
  • Golden Member
« Odgovor #28 poslato: 20 Februar 2013, 13:21:35 »
Kada sa, spominjao veličinu Rusije imao sam na umu kulturološku i civilizacijsku veličinu ;)

• Paulinjo
  • Jr. Member
  • **
« Odgovor #29 poslato: 20 Februar 2013, 14:32:40 »
Imala je Rusija svoje zlatno doba.

Danas je na žalost ona ta koja kaska.

Dok druge zemlje imaju kult ljudskih prava (Čak i spomenuti Brazil, Argentina i Meksiko imaju recimo gej brakove, toleranciju za različite religije, rase, etnose, političke opcije itd), u Rusiji je na delu ideologija povampirenog pravoslavnog konzervativizma koja jača sve u 16.

Pusi Rajot su otišle na tešku robiju jer su u jednoj pesmi ismejale Putina i Rusku Pravoslavnu Crkvu koja mu se šlihta preko granice dobrog ukusa, opozicionari tipa Kasparov (svojevremeno najveći šahista sveta) redovno dobijaju batine, a novinari nestaju.
LGBT prava ne da ne postoje već se borba za njih definiše kao propaganda i kažnjava.
Besmisao ide dotle da čak ni  izdavačka kuća u Rusiji ne sme da izda knjigu u kojoj je gej pozitivan lik jer će platiti kaznu od preko hiljau rubalja.

S druge strane fašisti i nacisti mogu redovno da paradiraju Moskvom protiv Kirgiza, Azera, Jermena, Kazaha i ostalih koji im rade kao jeftina radna snaga.

Kulturno-civilizacijska nadmoć koju je Rusija imala otišla je s vremenom Čajkovskog, Puškina, Tolstoja i Dostojevskog.

Kamo sreće da ta zemlja vrati staru slavu, humanizuje svoje društvo i nađe formulu da prezentira svoju kulturu (ruski filmovi, crtaći, serije ipak se ne gledaju širom sveta, niti se muzika sluša, a savremeni ruski pisci nisu dostigli slavu klasika).
Bojim se da to neće biti skoro.

OGAE Serbia forum

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Koncert Dina Merlina u Beogradu

Započeo nikma

228 Odgovora
7216 Pregleda
Poslednja poruka 28 Novembar 2011, 20:04:13
Scooby
xx
Rusija 2011: Alexey Vorobyov - Get you

Započeo Miloš

428 Odgovora
14639 Pregleda